Ar kripto vs fiat pakeis valiutą?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kas yra kriptografiniai fiat pinigai?

Vyriausybės išleisti fiat pinigai – tai valiuta, neužtikrinta auksu ar kitu vertingu turtu. Kadangi Federalinis rezervų bankas gali labiau kontroliuoti ekonomiką, nes jis gali nuspręsti, kiek pinigų bus spausdinama, fiat valiutos centriniams bankams suteikia daugiau galių. Dauguma dabartinių valiutų, pavyzdžiui, Amerikos doleris, yra fiat, t. y. jos neturi vidinės vertės, o jų vertė nustatoma tik pagal vyriausybės reglamentą arba įstatymą.

⚡️ Ar kriptovaliuta yra geresnė už fiat valiutą?

Fiat valiutos kainos ir vertė yra pastovesnės nei kriptovaliutos. Kriptovaliuta dar palyginti nauja ir gali tapti tokia pat stabili kaip fiat.
Kiekviena iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau plačiai paplitęs bitkoinų naudojimas ir toliau didėja.

⚡️ Ar kriptovaliuta pakeis grynuosius pinigus?

Nuolat mažėjanti grynųjų pinigų paklausa nestebina, nes debeto ir kredito kortelės tapo populiariomis alternatyvomis apsiperkant. Atrodo, kad šie mokėjimo būdai ir toliau neišvengiamai pakeis tradicinę valiutą.

⚡️ Kodėl cryptocurrency nėra fiat pinigai?

fiat valiuta – tai pinigai, kuriuos remia ir garantuoja vyriausybė arba valdžios institucijos. Šiuo metu kriptovaliuta neturi vyriausybės paramos, todėl ji negali būti laikoma fiat.

kriptografija fiat valiuta

Fiat kripto reikšmė

Vis labiau populiarėjant kriptovaliutai, suabejota vyriausybės išleidžiamos valiutos, vadinamųjų fiat pinigų, teisėtumu. Nors virtualioji valiuta populiarėja, ji vis dar negali pakeisti fiat pinigų visame pasaulyje, nes jų nepripažįsta tiek daug žmonių ar įmonių.

Atsižvelgdami į jos nepastovumą, daugelis žmonių kriptovaliutą laiko būdu greitai uždirbti pinigų. Todėl norėdami suprasti, kaip kriptovaliuta lyginama su fiat pinigais, pirmiausia turime suvokti, kaip jie abu veikia ir kuo skiriasi.

Ar kada nors susimąstėte, kas yra kriptovaliuta ir kaip ji veikia?

Ar kada nors susimąstėte, kas yra kriptografija fiat valiuta
Ar kriptografija fiat valiuta?

Kriptovaliuta yra revoliucinis fiat į kriptovaliutą keitimo būdas, kuris gyvuoja jau įspūdingą dešimtmetį ir yra apsaugotas įspūdingu šifravimu. Dėl šios skaitmeninės šifravimo formos ją labai sunku suklastoti ar nukopijuoti. Juo taip pat galima pirkti produktus ir mokėti už paslaugas, kaip ir kriptografine valiuta, palyginti su fiat. Daugelis įmonių yra sukūrusios savo kriptovaliutas. Jos yra tarsi kazino žetonai, kuriuos galite iškeisti į tikrus pinigus ir vėliau išleisti tokiems dalykams kaip “Amazon” ar “Uber”.

Prekiaujant kriptovaliutomis centralizuota institucija nereikalinga, nes ji veikia atviroje apskaitos knygoje, prie kurios gali prisijungti bet kas. Be to, CoinMarketCap.com duomenimis, šiandien pasaulio rinkose cirkuliuoja daugiau kaip 10 tūkst. skaitmeninių valiutų!

Fiat vs. kriptovaliutų mainai
kriptografija fiat valiuta

Fiat vs. kriptovaliutų mainai

Fiat valiutos keityklos – tai vietos, į kurias einama prekiauti kitų šalių pinigais. Jei keliaujate, jums gali prireikti grynųjų pinigų vietos valiuta. Šiomis biržomis kartais naudojasi ir investuotojai, kai per užsienio bendroves perka akcijas ar kitas investicijas. Kriptovaliutų biržose galite lengvai pirkti, parduoti ir keisti aukščiausios kokybės skaitmeninį turtą. Daugelis didelių biržų suteikia galimybę įsigyti kriptovaliutos už fiat valiutą keliais būdais, pavyzdžiui, banko sąskaitos pervedimais, mokėjimo kortelėmis arba bankiniais pervedimais. Tačiau kai kurios iš jų leidžia prekiauti tik tarp kriptovaliutų, todėl nebūtų galimybės konvertuoti savo grynųjų pinigų į skaitmeninę formą.

Kuo jie skiriasi nuo įprastos valiutos?

Ar kriptovaliuta pakeis kriptografija fiat valiuta
Ar skaitmeninė valiuta pakeis pinigus?

Kitaip nei fiat pinigai, kuriuos reguliuoja vyriausybės, kriptovaliutai šios taisyklės netaikomos. Dėl šio nepakankamo reguliavimo kriptovaliutos yra mažiau saugios nei tradicinė valiuta. Be to, kriptovaliuta yra nepastovesnė nei įprasti pinigai, nes jos negarantuoja ir nereguliuoja centrinės valdžios institucijos. Prekybos nepastovumą lemia spekuliacinis elgesys, nes prekiautojai pirmenybę teikia galimybei greitai užsitikrinti pelną, o ne tvariam stabilumui.

Kriptovaliutoms nereikalinga trečioji šalis, kaip tai darė bankai fiat ir kriptovaliutų atveju. Kriptovaliutų sandoriams tikrinti naudojama blokų grandinės technologija, kuri seka visą prekybos veiklą ir didina biržos saugumą.

Kokie panašumai?

kriptografija fiat valiuta mainai
Ar gali egzistuoti fiat valiuta?

Tiek “Bitcoin”, tiek “Ethereum”, kaip ir kitos kriptovaliutos, yra pagrįstos blokų grandine. Jos nėra savo pramonės šakų lyderės. Nors daug valiutų buvo reklamuojamos kaip bandančios užimti kriptovaliutų vietą, nė viena jų neturėjo pakankamai išliekamosios galios, kol žmonės neprarado susidomėjimo. Bitkoinas dažnai vadinamas “skaitmeniniu auksu”, nes jį galima naudoti kaip auksą vertei saugoti.

Kada kriptovaliutos pakeis fiat valiutas?

Nuo 2009 m. kriptovaliutų populiarumas, vertė ir naudojimas sparčiai auga. Kai kurias jų pripažįsta vis daugiau įmonių ir prekybininkų, o investuotojai jas nagrinėja kaip galimą priemonę užsidirbti pinigų ir išlaikyti vertę. Vyriausybės, bandydamos suprasti, kaip geriausiai apmokestinti ir valdyti kriptovaliutas, lieka suglumusios, nes nėra gerai susipažinusios su šia technologija.

Kada kriptografija fiat valiuta
Fiat valiutos problemos

“Ethereum” sukėlė revoliuciją blokų grandinės ekosistemoje, suteikdama naują programavimo ir universalumo lygį, suteikdama daugybę galimybių, kurių anksčiau nebuvo įmanoma pasiekti. Įmonės ir verslininkai, pasinaudodami blokų grandinės nekintamumo, bet kartu ir lankstumo privalumais, iš esmės keičia naujų technologijų, prekių ir paslaugų kūrimo būdus. Blokų grandinė ir “Ethereum” ekosistema, taip pat besiformuojanti “metavisata”, kuri gali sujungti mūsų skaitmeninį ir fizinį gyvenimą, yra šios decentralizacijos pagrindas.

Kadangi visas dėmesys skiriamas skaitmeniniam turtui, kriptovaliutoms ir realijų sujungimui, viena iš daugelio diskusijų, kurios turi prasmę, yra kriptovaliutos pakeitimas kriptovaliuta vs fiat. Sužinokite, kas skatina šią diskusiją ir kaip ši transformacija gali paveikti ekonomiką, kurioje ji vyksta.

PAGRINDINĖS IŠVADOS

Šimtmečius fiat pinigai buvo pagrindinis ekonomikos elementas. Jų vertę nustato juos išleidžianti vyriausybė arba centrinis bankas ir jie gali būti naudojami ekonomikai reguliuoti.

Ar kriptografija vs fiat ateityje?
kriptografija fiat valiuta

Mokslininkai, politikos formuotojai, investuotojai ir klientai vis dar nagrinėja kriptovaliutų poveikį.

Nepriklausomai nuo to, ar kriptovaliuta pakeis kriptovaliutą, ar ne, neaišku, kas atsitiks pasauliniam ir geografiniam finansiniam stabilumui.

Fiat valiutos apribojimai, kuriuos kriptovaliuta įveikia

Vyriausybės ir reguliavimo institucijos apibrėžia pinigus kaip bet kokią priemonę, naudojamą prekėms pirkti ar parduoti, veikiančią kaip vertės saugykla ir naudojamą ko nors vertei matuoti. Fiat valiuta, kartais vadinama tikraisiais pinigais arba grynaisiais pinigais, jau daugiau kaip tūkstantį metų atitinka visus tris kriterijus.

Ar eteris gali pakeisti kriptografiją vs fiat?
Fiat valiuta nebebus naudojama

Siekdamos sumažinti fizinės valiutos kiekį, daugelis išsivysčiusių šalių įdiegė debeto korteles ir bankinius pervedimus. Šiais būdais keičiama sistema, kurioje visi pinigų judėjimai – nesvarbu, ar jie vyksta tarp vyriausybių, bankų, įmonių, ar vartotojų – vyksta per trečiąją šalį, kuri skaitmeninę vertę paverčia elektronine knyga. Kadangi operacijas turi patvirtinti patikimas šaltinis, šių finansinių sistemų naudojimas kainuoja.

Patikėti kitam žmogui savo sunkiai uždirbtus pinigus gali būti bauginantis dalykas, tačiau naudodamiesi trečiųjų šalių paslaugomis privalote tai padaryti. Daug kartų šis pasitikėjimas buvo sulaužytas – neetiška trečiųjų šalių veikla netgi pagilino pasaulines finansų krizes.

Kriptovaliuta leidžia naudotojams atlikti saugius ir tikslius sandorius nepriklausomai nuo trečiosios šalies.Kadangi blokų grandinės technologija ir automatizuoti konsensuso mechanizmai tikrina sandorius ir palaiko duomenų vientisumą, kiekviena šalis yra tinkamai kredituojama arba debetuojama.

Kas nutiks, jei kriptovaliuta pakeis fiat valiutą?

Kas nutiks, jei kriptovaliuta pakeis fiat valiutą?
Kainos ir fiat valiutos vertė

Kriptovaliutoms negalioja taisyklės, kuriomis vadovaujasi įprastos, ekonomiškai pagrįstos valiutos. Joms negali daryti įtakos centriniai bankai ir jų vykdoma politika – pavyzdžiui, palūkanų normos ar atvirosios rinkos operacijos – turtingesnės ekonomikos šalyse. Pinigų politikos priemonių naudojimą infliacijai ir užimtumui valdyti panaikina decentralizacija – vienas iš pagrindinių kriptovaliutų bruožų.

Nors visiško fiat valiutos pakeitimo privalumai buvo ištirti ir įvertinti, tokios drastiškos priemonės pasekmės dar nežinomos. Tai gali turėti didelių neigiamų pasekmių ekonominiam ir finansiniam stabilumui arba šis pokytis gali reikšti naujos visiškos visuotinės taikos eros pradžią.

Dėl kainų svyravimų TVF nerekomenduoja naudoti kriptovaliutų kaip pagrindinės nacionalinės valiutos dabartiniu pavidalu. Be to, pasak organizacijos, reikia atsižvelgti į makrofinansinio stabilumo riziką ir nepakankamą vartotojų apsaugą.

fiat crypto reikšmė
Investavimas į kriptovaliutas

Vis dėlto TVF pripažįsta, kad blokų grandinės bus sparčiau diegiamos tose šalyse, kuriose kriptovaliutos yra geresnė alternatyva esamoms finansų sistemoms.

Kriptovaliuta ne tik turi potencialo, bet ir yra naudinga kaip tikra valiuta. 2017 m. Rusijai aneksavus Ukrainą, daugelis ukrainiečių perėjo prie kriptovaliutos. Tiesą sakant, kai kuriems žmonėms kriptovaliuta yra VIENINTELIS dalykas, padedantis jiems išsilaikyti finansiškai.

Daugelis žmonių šalyse, kuriose labai nuvertėjo fiat valiuta, ją naudoja pinigams laikyti, perlaidoms siųsti ir verslui vykdyti.

Suprasti kriptovaliutų vertę.

Patikrinta fiat valiuta. fiat reiškia kriptografiją
Ar kriptovaliuta pakeis grynuosius pinigus?

Nesileiskite suklaidinami blizgučių; suprasti žetonus nėra sudėtinga. Žetonai skirstomi į dvi skirtingas kategorijas: kriptožetonus, skirtus naudoti kaip skaitmeninius pinigus ar prekes (pvz., AXS), ir neperleidžiamus žetonus (angl. non-transferable token, NFT), kurie yra virtualus turtas. Turėti unikalią prekybos kortelę prilygsta turėti kažką tikrai ypatingo. Tokios pačios kortelės neturėtumėte, jei iškeistumėte kortelę į kitą panašią kortelę; tai būtų visiškai kas kita.

Kriptovaliutų vertę lemia keturi kintamieji:

Žetonas turi tikslą ir naudingas funkcijas, kurias galima panaudoti.

Kriptovaliutų vertę lemia keturi kintamieji
Kas yra simbolis

Blokų grandinės technologija gali iš esmės pakeisti įmonių veiklos būdus – nuo sandorių analizės iki sutarčių sudarymo. Automatizuodama procesus, ji leidžia efektyviau ir be vargo vykdyti operacijas bet kokio dydžio įmonėms. Blokų grandinė taip pat gali padėti organizacijoms stebėti prekių ar paslaugų judėjimą tiksliau, efektyviau ir ekonomiškiau nei ankstesnė praktika.

Tačiau bendrovė paprastai pasilieka didžiąją dalį teisių ir gauna pelno iš autorinių atlyginimų. Šiandien nepriklausomi muzikantai gali parduoti dainas ar albumus tiesiogiai gerbėjams, naudodamiesi NFT, ir patys gauti visas pajamas.

2. ATSKAITOMYBĖ

ar kriptografija pakeis fiat
Kokia yra žetono vertė?

Priėmimo lygis yra labai svarbus bet kurios kriptovaliutos vertei; kai daugiau žmonių ir organizacijų priima ją kaip atsiskaitymo priemonę, jos vertė didėja. 2021 m. liepos-rugpjūčio mėn. prekybos NFT aktyvumas išaugo iki 280 000 pirkėjų ir pardavėjų kiekvieną mėnesį. Priėmimas suteikia pasitikėjimo ir stabilumo.

3. ŽENKLŲ ŽENKLINIMAS.

Grynieji pinigai yra fizinė kriptovaliuta fiat valiuta
Į kokią kriptovaliutą investuoja Elonas Muskas?

Elono Musko tviterio žinutės sukėlė didžiulį susidomėjimą jo prekės ženklu ir pakėlė daugelio kriptovaliutų kainas. Nepaisant to, jo tviterio žinutes aršiai pasmerkė tie, kurie teigia, kad jis neteisingai valdo rinką. Kadangi NFT yra tokie nauji, žmonių, prekiaujančių NFT ir kriptovaliutomis, dalis vis dar yra gana nedidelė (net jei socialinė žiniasklaida gali įtikinti kitaip), o tai reiškia, kad net vienas įvykis ar naujiena gali turėti didelės įtakos vertei. Esant nuolatiniam kapitalo antplūdžiui, ateityje ekonomika taps patikimesnė ir patvaresnė.

Bendra žetonų pasiūla

Kodėl kriptovaliuta nėra fiat?
Ar kriptovaliuta yra geresnė už fiat valiutą?

Galimas fiksuotas monetų kiekis. NFT, kaip ir valiutos žetonai, yra vienetiniai ir jų kiekis yra ribotas. Abiejų rūšių monetos laikui bėgant gali brangti dėl didėjančios paklausos, pavyzdžiui, kai turite Pikaso paveikslą arba unikalaus tiražo drabužį. Fiktyvūs pinigai yra kriptovaliutos priešingybė. Galima atsispausdinti daugiau pinigų, o tai sukeltų infliaciją ir nuvertintų esamus pinigus.

Kokios neištirtos galimybės mūsų laukia ateities valiutos ir finansų srityje?

Galbūt jau prekiaujate kriptovaliuta už fiatą per mainus arba sandorius su kitais kriptovaliutų vartotojais. Kriptovaliuta ir blokų grandinė toliau populiarėja, tampa vis naudingesnės, suprantamesnės ir priimtinesnės. Kuo daugiau žmonių įgyja supratimą apie jos naudojimą ir galimybes, tuo labiau auga šios valiutos vertė.

Efektyvūs būdai uždirbti kriptovaliuta fiat valiuta
Ar kriptografija yra ateitis?

Atsižvelgiant į kriptovaliutų naudojimo ir taikomųjų programų gausą, taip pat į vis daugiau tyrimų ir pokyčių šioje srityje, panašu, kad kriptovaliutų priėmimas pasaulyje sparčiai augs.

Jei šios tendencijos išliks, gali būti galimi keli kriptovaliutų rezultatai. Pirma, visuomenė ir ekonomika gali priimti bitkoinus tiek, kad šalies fiat valiuta bus palaipsniui išstumta iš apyvartos. Jos vyriausybė būtų priversta pripažinti jį teisėta mokėjimo priemone, o fiat pinigai taptų atgyvena.

Antrasis pavyzdys – skaitmeninio turto ir fiat valiutos derinys. Vyriausybės gali priimti ir vieną, ir kitą valiutą, kad galėtų rinkti mokestines pajamas ir finansuoti savo iniciatyvas, taip pat finansuoti savo kariuomenes. Vartotojai ir įmonės turėtų visišką laisvę pasirinkti, ko jie nori.

Kokia yra žetono paskirtis?
kriptovaliuta fiat valiuta

Trečia, jei visuomenė nuspręs visiškai atsisakyti kriptovaliutų, ji gali nuspręsti ir toliau naudoti fiat pinigus. Nepaisant to, blokų grandinės technologijos raida atvedė žmoniją prie sistemos, kurioje finansinių duomenų negalima pakeisti ar suklastoti.

Nors tai mažai tikėtina, jei žmonės nustotų naudoti kriptovaliutą, vis tiek turėtume fiat pinigus. Nepaisant to, blokų grandinės technologija mums suteikė sistemą, kurioje finansinė informacija negali būti suklastota ar pakeista. Kad ir kas nutiktų, kriptovaliuta gali būti naudinga žmonėms visame pasaulyje ir ekonomikai, kurioje jie gyvena. Be to, ir fiat, ir kriptovaliuta įrodė, kad yra teisėtos mainų formos, apskaitos matavimo priemonės ir vertės saugyklos.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams