Kas yra kriptovaliuta Ripple?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kaip ripple cryptocurrency uždirba pinigus?

Už kiekvieną sandorį “Ripple” ima mokestį. XRP parduodama, uždirbami mokėjimo komisiniai, gaunamas investicinis pelnas ir “Ripple” moka paskolų palūkanas. 2012 m. “Ripple” buvo įkurta kaip vienas žymiausių blokų grandinės ir kriptovaliutų projektų. Įmonė yra surinkusi daugiau nei 293 mln. dolerių rizikos kapitalo lėšų.

⚡️ Kokia yra kriptovaliutų esmė?

Kriptovaliuta – tai decentralizuota virtuali valiuta, kurios mokėjimai nėra tikrinami bankų. Tai tarpusavio sistema, leidžianti visiems, turintiems interneto ryšį, siųsti ir gauti pinigus.

⚡️ Kokias monetas geriausia kasti?

Pavyzdžiui, “Peercoin” ir “Bitcoin Cash” yra tarp penkių populiariausių išgaunamų kriptovaliutų, kaip rodo portalas “Coin Warz”, kuriame vertinamos įvairių monetų kasybos galimybės. Be to, Vertcoin, Ethereum Classic ir Ravencoin yra tarp pelningiausiai kasamų kriptovaliutų.

⚡️ Kaip naudojama blokų grandinė?

Blokų grandinė yra palyginti nauja technologija, kuri išpopuliarėjo kartu su kriptovaliutų pramone. Šiandien tai nėra tik finansų pasaulio mada. Blokų grandinė jau naudojama asmeninei informacijai saugoti ir apdoroti bei identifikacijai rinkodaroje ir kompiuteriniuose žaidimuose.

kriptovaliuta ripple

“Ripple” kriptovaliuta XRP – tai neprilygstamas tinklas ir mokėjimo sistema, skirta revoliucingai pakeisti sandorius visame pasaulyje. Naudodami jos technologiją, naudotojai gali saugiai ir greitai, be jokių kliūčių pervesti pinigus iš bet kurios pasaulio vietos. Ripple sukūrė revoliucinę valiutą, kuri leidžia bet kam ir bet kur lengvai pervesti mokėjimus už nedidelę dalį su tradiciniais metodais susijusių išlaidų.

Nuo pat pradžių “Ripple” buvo sukurta kaip veiksmingas ir patikimas SWIFT (tarptautinio tarpbankinių pervedimų tinklo) pakaitalas, užtikrinantis patikimą atsiskaitymų tarp svarbių finansų įstaigų apdorojimo būdą. Patas White'as, “Bitwave” generalinis direktorius, teigė: “Ripple” yra geriausias sprendimas pinigų pervedimams visame pasaulyje.”

Kada pakils XRP?
Kas yra kriptovaliuta ripple

“Ripple” kriptovaliutų palyginimai veikia kaip tarpininkas tarp dviejų sandorio šalių, nes tinklas gali greitai patikrinti, ar sandoris įvyko teisingai. Pavyzdžiui, “Ripple” gali padėti su įvairiomis fiat valiutomis ir skaitmeninėmis monetomis, pavyzdžiui, bitkoinais.

Kai klientai atlieka sandorį tinkle, tinklas ima nedidelį mokestį XRP – kriptovaliuta.

kas yra kriptografija Ripple
Prekybos pulsacija

“Įprastas “Ripple” sandorio mokestis yra 0,00001 XRP, o tai yra maža suma, palyginti su dideliais bankų taikomais mokesčiais už tarptautinius sandorius”, – sako “Onchain Custodian” valdybos narys El Lee.

KRIPTOVALIUTŲ RŪŠYS – KAS JOS YRA IR KUO JOS SKIRIASI

Kas yra kriptovaliuta “Ripple” ir ką ji reiškia?

“Crypto Ripple” yra revoliucinis atvirojo kodo paskirstytasis mokėjimo protokolas, leidžiantis greitai ir ekonomiškai efektyviai atlikti pasaulinius mokėjimus. Jungdamas naudotojus tiesiogiai su bankais per platų dalyvių tinklą, kurie keičiasi IOU (aš tau skolingas) įvairiomis valiutomis, jis pašalina bet kokių trečiųjų šalių tarpininkų, tokių kaip bankai ar kiti mokėjimo procesoriai, poreikį. Be to, ši naujoviška platforma suteikia decentralizuotą mainų priemonę, leidžiančią keisti fiat valiutą į skaitmeninį turtą, pavyzdžiui, bitkoinus, todėl tarptautiniai sandoriai tampa veiksmingesni nei bet kada anksčiau!

Kas yra kriptovaliuta "Ripple" ir ką ji reiškia?
Kokia kriptovaliuta naudoja blokų grandinę?

Pašalindama tarpininką, “Ripple” gali užtikrinti greitesnius ir ekonomiškesnius tarptautinius mokėjimus. Be greitesnių ir pigesnių mokėjimų, “Ripple”, palyginti su tradicinėmis mokėjimo sistemomis, taip pat užtikrina didesnį saugumą, nes leidžia naudotojams kontroliuoti savo lėšas. Kriptografinė “Ripple” veikia skaitmenine valiuta XRP, kuri naudojama sandorių mokesčiams mokėti ir tinklo likvidumui užtikrinti. XRP žetonas tarnauja kaip apsaugos nuo šlamšto mechanizmas, atgrasantis piktavalius veikėjus nuo piktnaudžiavimo sistema.

Kas yra XRP ir kaip ji veikia?
Ar verta investuoti į XRP prekybos ripple?

Galite investuoti į XRP, naudoti ją prekiaudami kitomis kriptovaliutomis arba mokėti už tinklo operacijas.

XRP blokų grandinė, kitaip nei dauguma kitų kriptovaliutų, labai skiriasi savo veikimu. Kitos kriptovaliutos savo sandorių registrus ir patvirtinimo procedūras pateikia visiems, kurie gali greitai išspręsti sudėtingus matematinius uždavinius. Sandoriai yra saugūs, nes dauguma sverto investuotojų turi sutikti su patikrinimu prieš juos įtraukiant.

“Ripple” XRP tinklas tam tikru mastu decentralizuoja dalykus, naudodamas šį konsensuso metodą:

Kas yra XRP ir kaip ji veikia?
Kam priklauso kriptovaliuta “Ripple”?
 • Nors tikrinimo programinę įrangą gali atsisiųsti bet kas, joje yra atskiri mazgų sąrašai, kuriuos asmenys gali pasirinkti savo operacijoms patvirtinti, atsižvelgdami į tai, kas, jų manymu, yra mažiausiai linkę sukčiauti.
 • Validatoriai seka savo sąrašus, kuriuos atnaujina kas 3-5 sekundes po naujų operacijų. Jei pastebimas neatitikimas, jie sustoja ir išsiaiškina neatitikimo priežastį. Tai leidžia tinklui saugiai ir greitai patikrinti sandorius, suteikdamas jam pranašumą prieš kitas kriptovaliutas, tokias kaip bitkoinas.
 • “Bitkoinų sandorių patvirtinimas gali užtrukti kelias minutes ar valandas, o jų sandorio kaina paprastai būna didelė”, – aiškina Lee. “XRP sandoriai patvirtinami per keturias-penkias sekundes ir kainuoja pigiau nei bitkoinų sandoriai.”
Kaip išgauti kriptovaliutą Ripple (XRP) 2023 m.
Kuo skiriasi XRP ir “Ripple” kriptovaliuta?

Kaip išgauti kriptovaliutą Ripple (XRP) 2023 m.

Kasyba – tai paskirstyta tikrinimo sistema, kurią naudoja dauguma blokų grandine pagrįstų kriptovaliutų. Ji padeda paspartinti sandorius ir kartu yra naujų pinigų įtraukimo į tinklą mechanizmas – paprastai kaip atlygis tikrintojams už jų pastangas remiant tinklą. Pavyzdžiui, “Bitcoin” yra nustatytas 21 mln. žetonų, kurie bus pagaminti, skaičiaus limitas.

Nors “Bitcoin” ir “Ethereum” savo monetas kasė prieš pateikdami jas visuomenei, “Ripple” tai padarė kitaip – iš anksto iškasė 100 mlrd. XRP vienetų.

Ar XRP yra geriau nei bitkoinas?
Kodėl “Ripple” kaina tokia maža?

“Ripple” gauna naudos iš XRP apyvartoje; tai motyvuoja ją padėti kriptovaliutai plėstis ir laikui bėgant sėkmingai veikti. Kita XRP dalis laikoma rezerve reguliariems pardavimams rinkos ripple.

Suprantama, kad dėl to kilo nerimas, jog vienu metu gali būti išleistas didelis XRP kiekis, o tai sumažins kitų apyvartoje jau esančių XRP vertę.

Kodėl "Ripple" toks populiarus?
Kas yra XRP ir kaip ji veikia?

Įmonė įveikė netikrumą suteikdama keletą priemonių (pasitikėjimas, reguliarus išleidimas ir kt.), tačiau sėkmė buvo trumpalaikė. 2020 m. įmonė susidūrė su JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) bėdomis, nes klasifikavo kasybą kaip išankstinę.

“Ripple” privalumai

Kuo XRP skiriasi nuo "Bitcoin"?
Kokie XRP naudojimo privalumai?
 • Atsiskaitymai vykdomi nedelsiant. Sandoriai patvirtinami labai greitai. Palyginti su dienomis, kurių bankams gali prireikti bankiniam pervedimui atlikti, arba minutėmis ar net valandomis, kurių prireikia bitkoinų sandoriams patikrinti, jie įvyksta greitai.
 • “Ripple” mokesčiai yra itin maži. Sandorio atlikimo “Ripple” tinkle kaina yra tik 0,00001 XRP, o tai pagal dabartinius valiutų kursus yra maža cento dalis.
 • XRP naudotojai gali pirkti ir parduoti XRP naudodamiesi tuo pačiu biržų tinklu, kuris jau veikia kitose šalyse, ir taip sukurti pasaulinį biržų tinklą. “Ripple” tinklas neapsiriboja XRP sandoriais. Jis taip pat gali apdoroti sandorius, susijusius su kitomis fiat valiutomis ir kriptovaliutomis.
 • XLM yra kriptovaliuta, kurią naudoja dideli bankai. Didelės įmonės taip pat naudoja “Ripple” kaip sandorių sistemą. Santander ir Bank of America yra dvi įmonės, naudojančios šį tinklą, o tai rodo, kad institucinėje rinkoje jis jau yra labiau pripažintas nei dauguma kriptovaliutų.

“Ripple” trūkumai

"Ripple" trūkumai
Kaip XRP uždirba pinigus?
 • Viena iš priežasčių, kodėl kriptovaliutos tapo tokios populiarios, yra ta, kad jos yra decentralizuotos, todėl asmenys gali geriau kontroliuoti savo pinigus. Ripple sistema gali būti šiek tiek centralizuota dėl numatytojo tvirtintojų sąrašo, kuris prieštarauja anticentralizacijos filosofijai.
 • Iš anksto buvo išgauta daug XRP, todėl gali susidaryti situacija, kai “Ripple” neapyvartoje esančios atsargos bus išleistos vienu metu ir dėl to sumažės XRP vertė.
 • SEC ėmėsi veiksmų prieš XRP. 2020 m. gruodį SEC pateikė ieškinį prieš “Ripple”, teigdama, kad, kadangi ji turi teisę bet kada siūlyti XRP, turėjo ją užregistruoti kaip vertybinį popierių. Bendrovė šiuos kaltinimus paneigė.

Ką galite pasiekti su “Ripple” ir XRP

Ką galite pasiekti su "Ripple" ir XRP
Ar “XRP Ledger” yra blokų grandinė?

XRP galite naudoti taip pat, kaip ir bet kurią kitą skaitmeninę valiutą – pervedimams arba kaip galimą investiciją. “Ripple” tinkle taip pat galima vykdyti įvairias operacijas, pavyzdžiui, valiutos keitimo.

Pavyzdžiui, galite sutaupyti laiko ir pinigų keisdami dolerius į eurus per “Ripple” tinklą, o ne per banką ar pinigų pervedimo bendrovę. Taip yra todėl, kad naudojantis bankų ir pinigų pervedimo įmonių paslaugomis paprastai taikomi dideli mokesčiai. Be to, per “Ripple” tinklą tai padaryti greičiau.

Kuo skiriasi “Ripple” ir bitkoinas?

Kuo skiriasi "Ripple" ir bitkoinas?
Kuo XRP skiriasi nuo “Bitcoin”?

“Bitcoin” yra populiariausia skaitmeninė valiuta, tačiau “Ripple” turi daug pranašumų. Štai keli pagrindiniai jų skirtumai:

Kodėl XRP yra tokia maža?

 • Technologijos: Bitcoin yra kriptovaliuta, kurią 2009 m. sukūrė Satoshi Nakamoto slapyvardžiu pasivadinęs asmuo. Ji pagrįsta blokų grandinės technologija, kurioje įrašomas išsamus patikrintų sandorių įrašas. Kita vertus, “Ripple” naudoja savo patentuotą technologiją, žinomą kaip “Ripple Protocol Consensus Algorithm” (RPCA).
 • Kasyba: Kasytojai tikrina bitkoinų sandorius ir tinkle kuria naujus bitkoinus. Ripple taiko neįprastą paskirstytą konsensuso mechanizmą, pagal kurį sandoriai tikrinami naudojant serverių tinklą, o visi jie yra iš anksto išminuoti.
 • Sandorių atlikimo laikas: “Ripple” gali apdoroti 1500 sandorių per sekundę ir padidinti jų mastą iki 50 000 sandorių per sekundę, t. y. panašiai kaip “Visa”. Bitcoin sandorių greitis yra nuo trijų iki šešių sandorių per sekundę.
 • Svarbu pažymėti, kad egzistuoja tik 21 mln. bitkoinų, o “Ripple” turi 100 mlrd. iš anksto iškastų XRP žetonų.
Ar XRP yra geriau nei bitkoinas?
Kokią blokų grandinę naudoja XRP?

AR “RIPPLE” NAUDOJA BLOKŲ GRANDINĖS TECHNOLOGIJĄ?

“Ripple” skiriasi nuo bitkoino tuo, kad vietoj blokų grandinės technologijos naudoja savo patentuotą technologiją – “Ripple Protocol Consensus Algorithm” (RPCA). Bitkoinų sandorius tikrina kalnakasiai ir tada jie įrašomi į esamą blokų grandinę. Ripple taip pat naudoja tikrinimo serverius ir konsensuso mechanizmą, tačiau tai daro naudodamas savo patentuotą technologiją – Ripple protokolo konsensuso algoritmą (RPCA).

Ar galite nusipirkti XRP dėl kriptografinių com?
Ar XRP yra decentralizuota blokų grandinė?

Kokie veiksniai daro įtaką “Ripple” kainodarai?

Ripple kainai daro įtaką įvairūs veiksniai, įskaitant:

 • Reglamentas: Kriptovaliutų nereguliuoja vyriausybės ar centriniai bankai, todėl jos dažniausiai yra laisvos nuo vyriausybės ir bankų įsikišimo. Jei per ateinančius kelerius metus vyriausybės ir centriniai bankai pradės reguliuoti kriptovaliutas, tai gali turėti įtakos “Ripple” kainai.
 • Technologijos: Iš kitų kriptovaliutų “Ripple” išsiskiria tuo, kad ji naudoja blokų grandinės technologiją, leidžiančią atlikti pasaulinius mokėjimus. Keli dideli bankai išreiškė susidomėjimą “Ripple” sistema, todėl jos vertė gali kilti arba kristi.
 • Dėl geros spaudos apie “Ripple” technologiją greičiausiai bus daromas palankus poveikis kainai.
Ar verta investuoti į XRP?
Kuo XRP knyga tokia efektyvi?

Kuo XRP knyga tokia efektyvi?

Kriptovaliutų naudotojams, susipažinusiems su vidutinėmis sandorių išlaidomis, XRP 0,0013927 JAV dolerio gali pasirodyti gana mažai. Dviejų pagal rinkos kapitalizaciją pirmaujančių kriptovaliutų – “Bitcoin” ir “Ethereum” – visų laikų rekordai dažnai viršydavo 50 JAV dolerių.

Nors XRP knyga turi tam tikrų panašumų su “Bitcoin”, ji yra atskiras blokų grandinės tinklas, kuriame sandoriams patvirtinti naudojami vieši ir privatūs kriptografiniai raktai bei skaitmeniniai parašai.

Kuo XRP knyga tokia efektyvi?
Kuo XRP knyga tokia efektyvi?

Darbo įrodymo (PoW) konsensuso algoritmams reikia daug specializuotos kompiuterinės įrangos, tačiau “ConsenSys Quorum” platformoje PoW nenaudojamas. Vietoj to ji remiasi “unikalių mazgų” tinklu, kad efektyviai susitartų, kuriuos sandorius galima apdoroti tinkle. Leidimus turintys serveriai tvarko mazgų sąrašą, kuris padeda tinklui pasiekti konsensusą taikant federacinio bizantinio susitarimo konsensuso mechanizmą.

Jei 80 % šių unikalių mazgų sutinka, kad sandoris yra galiojantis, jis bus apdorotas pagal XRP knygos nustatytas taisykles. Ši sistema yra patikimesnė nei kitų kriptovaliutų naudojamos sistemos, todėl kai kurie žmonės nerimauja, kad dėl to ji tampa mažiau decentralizuota ir sunkiau prieinama.

XRP apskaitos knygos versijos veikia panašiai kaip “Bitcoin” blokų grandinės blokai, nes kiekvienoje apskaitos knygos versijoje yra visa visų tinkle esančių likučių būklė. Todėl serveriai gali greitai sinchronizuotis su bet kokiais naujais tinklo atnaujinimais.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams