Kriptovaliutų rūšys – kokios jos yra?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kas yra blokų grandinė?

Blokų grandinė yra saugi decentralizuota apskaitos knygos sistema, kurioje tiksliai ir tiksliai registruojami visi kriptovaliutų sandoriai. Pridedant blokus su nauju įrašų rinkiniu blokų grandinė nuolat auga 
Laiko žyma ir sandorio duomenys apima ankstesnio bloko kriptografinį hešą
Todėl “Bitcoin” mazgai naudoja blokų grandinę, kad atskirtų galiojančius “Bitcoin” sandorius nuo bandymų išleisti kitur jau panaudotas monetas.

⚡️ Kas yra kasyba?

Kasyba – tai būdas, kuriuo kuriami nauji “Bitcoin” ir kitos kriptovaliutos. Kalnakasiai gauna atlygį kriptovaliuta už sandorių tikrinimą ir įrašymą į blokų grandinės skaitmeninę knygą. Ethereum kasyba yra pelninga veikla, o kalnakasiai apdovanojami atsižvelgiant į jų indėlį, o ne į bendrą iškastų blokų kiekį.

⚡️ Kuo paremta kriptovaliuta?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo skaitmeninės valiutos. Bitkoinas, kuris priklauso nuo savo blokų grandinės sistemos, o ne nuo ko nors kito, skiriasi nuo “Ethereum”, nes turi savo blokų grandinės tinklo pagrindą, o kalnakasiai naudoja eterį sandorių išlaidoms apmokėti. Ripple išsiskiria tuo, kad priklauso ne nuo blokų grandinės, o nuo akordeono įrašo, ir XRP palaiko, o mokėjimai už sandorių mokesčius atliekami per XRP.

⚡️ Kokios yra skirtingos kriptovaliutų rūšys?

Išlaisvinkite visą kriptovaliutų, tokių kaip Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), EOS.IO (EOS) ir Litecoin (LTC), galią! Pasinaudokite šių monetų privalumais ir patekite į pasaulį, kuris pranoksta tradicinius finansus ir kuriame slypi neribotos investicijų ir sandorių galimybės! Atraskite galimybių pasaulį su Stablecoins, DeFi monetomis ir daugybe kitų galimybių! Kiekvienas skaitmeninis turtas pasižymi unikaliomis savybėmis, kurios gali atitikti jūsų poreikius.

⚡️ Kaip gaminama kriptovaliuta?

Kriptovaliuta kuriama per procesą, vadinamą kasyba. Kalnakasiai gauna atlygį kriptovaliuta už sandorių tikrinimą ir įrašymą į blokų grandinės skaitmeninę knygą. Ethereum kalnakasiams atlyginama pagal jų indėlį, o ne pagal iškaltų blokų skaičių.

kriptovaliutų tipai

Kriptovaliuta yra revoliucinė skaitmeninės valiutos forma, kurioje saugiems mokėjimams palengvinti naudojama pažangiausia kriptografija. Neturėdama vyriausybės ar bankų priežiūros, ji yra visiškai decentralizuota ir siūlo naudotojams daugybę kriptovaliutų rūšių, pasižyminčių įvairiomis savybėmis ir panaudojimo galimybėmis. Ji leidžia asmenims saugiai pervesti lėšas, nepasikliaujant išorinėmis finansų įstaigomis.

Virtualioji valiuta yra ypatinga skaitmeninių pinigų rūšis. Ji egzistuoja tik internete ir skiriasi nuo kitų skaitmeninių valiutų, kurios gali būti arba nebūti virtualios.

Skaitmeniniai pinigai, kartais dar vadinami kibernetiniais pinigais, yra elektroninių pinigų, turinčių tradicinių (fiat) pinigų savybių, kurie gali būti reguliuojami ir nekontroliuojami, sinonimas. Virtualiosios valiutos ir kriptovaliutos yra dvi skaitmeninių pinigų rūšys.

Kriptovaliuta: tipai ir jų savybės

Kas yra “Bitcoin

Kas yra "Bitcoin" kriptovaliutų tipai
Kas yra “Bitcoin

Bitkoinas yra populiariausia ir novatoriškiausia kriptovaliuta, kurią 2009 m. sukūrė anoniminis kūrėjas arba kolektyvas, pasivadinęs Satoshi Nakamoto slapyvardžiu. Šios decentralizuotos valiutos nereguliuoja jokia valdymo institucija ar finansų įstaiga, todėl ji yra visiškai autonomiška. Internetinis kalnakasių tinklas, vadinamas blokų grandine, patvirtina visus sandorius, įrašytus į viešąją knygą, kurią gali matyti visi. Bitkoinus galite gauti, pirkti / parduoti ir keisti į prekes ar paslaugas visame pasaulyje!

“Bitcoin” atskleidimas: viskas, ką reikia žinoti apie šią revoliucinę skaitmeninę valiutą

Kur galiu gauti bitkoinų? kriptovaliutų tipai
Kaip uždirbti iš bitkoinų?

“Bitcoin” – tai skaitmeninė valiuta, kuria pinigai valdomi ir kuriami pagal kodą. Šis kodas sudarytas atviro kodo kompiuterių kalba, todėl jį gali keisti bet kas. Skirtingai nuo tradicinių fizinių valiutų, tokių kaip doleris, euras, jena ar juanis, “Bitcoin” egzistuoja skaitmeniniu pavidalu ir neturi jokios apčiuopiamos formos. Jis egzistuoja tik internete, dažniausiai skaitmeninėse piniginėse. Bitkoinų piniginės yra įvairių formų – nuo telefono ar kompiuterio programėlės, kurioje saugomos jūsų monetos, iki paprasto popieriaus lapelio, kuriame nurodytas adresas.

Kur galiu gauti bitkoinų?

Bitkoinus galite pirkti už realius pinigus arba prekiauti jais su kitomis skaitmeninėmis valiutomis. Bitkoinų pirkimą ir pardavimą palengvina įvairios biržos. Coinbase užsitarnavo pasaulinį prestižą kaip aukščiausio lygio bitkoinų pirkėjų, pardavėjų ir prekiautojų birža. Taip yra dėl jų paprastos naršyti platformos kartu su itin saugiais sandoriais – dėl visų šių priežasčių “Coinbase” yra akivaizdus pasirinkimas prekiaujant kriptovaliutomis.

Kaip pirkti bitcoin ir ar galite iš to uždirbti?

Ar galite uždirbti bitkoinų?
kriptovaliutų tipai

Kaip įsigyti “Bitcoin”? Bitcoin galite įsigyti įvairiose biržose. Populiariausios iš jų yra “Coinbase”, “Kraken” ir “Binance coin”. Sveikiname sukūrus verslo paskyrą! Dabar metas padidinti savo “Bitcoin” atsargas ir pradėti pirkti. Norėdami tai padaryti, įneškite pinigų į savo naujai sukurtą sąskaitą.

Ar galite uždirbti bitkoinų? 

Absoliučiai! Jei norite įsitraukti į “Bitcoin”, galimybių yra daug. Galite prekiauti, kasti arba net teikti kriptovaliutos paslaugas.

Kaip keitėsi bitkoino kursas per visą jo istoriją?

Bitkoinų rinka yra nenuspėjama, o kainos dažnai svyruoja. 2009 m. vienas bitkoinas buvo vertas vos aštuonių centų, tačiau 2017 m. gruodį jo kaina pasiekė aukščiausią tašką – beveik 20 000 JAV dolerių!

Kas yra altkoinas?

Kas yra altkoinas? kriptovaliutų tipai
Kas yra altkoinas?

Pagrindinis bitkoino konkurentas vadinamas altkoinu. Be bitkoino, visos kitos skaitmeninės valiutos vadinamos altkoinais. Altkoinai dažnai kuriami siekiant patobulinti bitkoino savybes arba siekiant kitokių tikslų ir uždavinių. Ethereum, Litecoin, Dogecoin ir XRP yra žymios kriptovaliutos, siūlančios alternatyvą Bitcoin.

2008 m. pradėjus naudoti bitkoino atvirojo kodo kodą ir jį paleidus, buvo sukurta tūkstančiai alternatyvių bitkoino monetų (altkoinų), kartais vadinamų imitacinėmis valiutomis.

Dauguma jų tam tikrais atžvilgiais yra panašios į bitkoinus. Pavyzdžiui, Charlie Lee sukūrė Litecoin, kad jis būtų konkurencinga tarpusavio valiuta ir pasaulinis mokėjimų tinklas, panašus į Bitcoin.

Tačiau yra ir kitų priežasčių pirkti bitkoinus:

Priežastys pirkti Bitcoin Crypto
Kaip veikia “Bitcoin”?
  • “Ethereum” yra novatoriška blokų grandinės platforma, kurioje pradėtos kurti ir platinti decentralizuotos taikomosios programos (DApps) su pažangiomis išmaniosiomis sutartimis. Tai proveržio technologija, suteikianti kūrėjams precedento neturinčias galimybes kurti dinamiškus skaitmeninius produktus.
  •  IOTA yra revoliucinė technologija, kuri leidžia perduoti duomenis ir palengvina sandorius nuolat augančioje daiktų interneto (IoT) ir “mašina-mašina” (M2M) ekonomikoje. Jos kūrėjų sukurta ši kriptovaliuta žada iš esmės pakeisti tai, kaip naudojame savo prietaisus ekonominiais tikslais. Pasinaudokite greitesniais, saugesniais mokėjimais ir pigesniais sandorių mokesčiais su šia novatoriška technologija! Naudojama “Tangle” – IOTA sukurta paskirstytosios knygos technologija.
  •  Visos kriptovaliutos veikia savo tinkluose, naudodamos paskirstytosios knygos technologiją (DLT). Blokų grandinė yra labiausiai paplitusi ir populiariausia DLT forma. Kiekvieno altkoino saviti bazinio kodo variantai daro jį unikalų.
  •  CoinMarketCap prekiautojai iš daugiau nei 900 kriptovaliutų, kuriomis galima prekiauti, renkasi Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) , Litecoin (LTC) ir EOS.IO(EOS), todėl tai yra patraukli galimybė, turinti didžiulį potencialą.

Kas yra stabilioji moneta?

Kas yra stabilioji moneta?
Kas yra stabilioji moneta?

“Stubblecoin” projektuojama taip, kad sumažintų kainų svyravimus. Stablecoins yra paremti turtu, pavyzdžiui, fiat valiuta (pvz.

Kas yra simbolis

Koks yra žetono pavyzdys?

Žetonas yra kriptovaliutos rūšis, kuri reiškia turtą arba naudingumą. Įmonės naudoja žetonus siekdamos pritraukti lėšų per pirminį monetų siūlymą (ICO). Žetonus galima naudoti prekėms ir paslaugoms pirkti arba suteikti tokias teises kaip balsavimo ar nuosavybės teisės.

Kaip išleidžiami žetonai?

Kas yra stabilioji moneta?
Kaip išleidžiami žetonai?

Žetonus gali išleisti bet kas, tačiau dažniausiai juos išleidžia įmonės arba projektai. Įmonės dažnai išleidžia žetonus ICO metu, kad pritrauktų lėšų savo projektui.

Yra kelių rūšių žetonų:

  • nuosavybės žetonai – įmonės vertybiniai popieriai (akcijos), paslaugų žetonai – naudojami interneto platformose ir gali reikšti taškus, žaidimo valiutą, reputaciją ir pan.
  •  Turtu užtikrinti žetonai – tai įsipareigojimas teikti paslaugas ar prekes.

Kas paleidžia žetonus 

Žetonus gali išleisti bet kas, tačiau dažniausiai tai daro įmonės arba projektai. Įmonės dažnai išleidžia žetonus ICO metu, kad pritrauktų lėšų savo projektui.

Kas yra “DeFi-tokenai

Kas yra "DeFi" žetonai?
Kokie yra geriausi “DeFi” žetonai?

Kriptovaliuta – tai ateities skaitmeninis turtas, kuriame sandoriams apsaugoti ir saugiam naujų vienetų kūrimui užtikrinti naudojama naujoviška kriptografija. Neapsunkintos vyriausybės ar finansų institucijų kontrolės, kriptovaliutos yra decentralizuotos ir dėl savo unikalių savybių gali būti įvairiai naudojamos. Šiame tinklaraščio įraše panagrinėsime įvairias jų rūšis, kurias galima įsigyti dabar – ir kurios mūsų visų laukia ateityje!

Kriptovaliuta: tipai ir jų savybės

Kas yra bitkoinas? Kaip jį kasti, pirkti ir naudoti
Koks yra pagrindinis “Bitcoin” tikslas?

Skaitmeniniai pinigai, kartais dar vadinami kibernetiniais pinigais, yra elektroninių pinigų, turinčių tradicinių (fiat) pinigų savybių, kurie gali būti reguliuojami ir nekontroliuojami, sinonimas. Virtualiosios valiutos ir kriptovaliutos yra dvi skaitmeninių pinigų rūšys.

Šakutė gali būti laikina arba nuolatinė. “Hard fork” – tai nuolatinis nukrypimas nuo esamo protokolo, suformuojant visiškai naują blokų grandinę, kuri negali būti suderinta su ankstesne. Minkštoji šakutė – tai protokolo atnaujinimas, išsaugantis suderinamumą su ankstesnėmis versijomis.

Kas yra ERC20 žetonas

Kas yra ERC20 žetonas
Kurios monetos yra ERC20?

ERC20 žetonas – tai kriptovaliuta, kurios infrastruktūra yra “Ethereum” tinklas. ERC20 žetonai, kuriuos sukurti leido revoliucinė “Ethereum” pažangiųjų sutarčių technologija, gali būti naudojami įvairiems objektams – nuo lojalumo taškų ir valiutų iki turto – atvaizduoti.

ERC20 žetonai saugomi ir perduodami naudojant Ethereum pinigines (pvz., MetaMask, MyEtherWallet).

Kriptovaliutų pavyzdžiai.

Norint geriau suprasti kriptovaliutų rinkos turto įvairovę, verta apžvelgti konkrečias kriptovaliutas, žetonus ir stabelcoins.

Koks yra pagrindinis "Bitcoin" tikslas?
Ką reiškia “Bitcoin” ir kokią naudą jis man gali atnešti?

1. Bitcoin (BTC)

Bitkoinas (BTC)Bitkoinas yra visų kriptovaliutų pradininkas, kurį 2009 m. įkūrė fantominė figūra arba kolektyvas, žinomas tik kaip “Satoshi Nakamoto”. Veikdama be priklausomybės jokiai valdžios institucijai ar bankų įstaigai, ji yra decentralizuota kriptovaliuta. Sandoriai patvirtinami per sudėtingą kalnakasių tinklą ir registruojami prieinamoje apskaitos knygoje, vadinamoje blokų grandine. Galite patogiai atlikti visus savo sandorius, turėdami galimybę įsigyti, parduoti ir net iškeisti šią skaitmeninę valiutą į prekes ar paslaugas.

“Bitcoin” – tai perversmą sukėlusi skaitmeninė valiuta, sukurta naudojant pažangų kodą, parašytą atviro kodo kompiuterine kalba, kurią kiekvienas gali greitai peržiūrėti ir pakeisti. Jos revoliucinis potencialas buvo plačiai pripažintas ir priimtas visame pasaulyje! Skirtingai nuo grynųjų pinigų, tokių kaip doleris, euras, jena ar juanis, esančių fizinėmis formomis, pavyzdžiui, banknotais ir monetomis, bitkoinas egzistuoja tik internete – paprastai saugomas skaitmeninėse piniginėse. Šios virtualios saugyklos gali būti įvairių formų: išmaniuosiuose telefonuose ir (arba) kompiuteriuose įdiegta programėlė, skirta bitkoinams saugoti, arba net paprastas popieriaus lapelis su unikaliu bitkoinų adresu!

Kas yra bitkoinas? Kaip jį kasti, pirkti ir naudoti
Kur galiu gauti bitkoinų?

Bitkoinus galite pirkti už realius pinigus arba prekiauti jais su kitomis skaitmeninėmis valiutomis. Bitkoinų pirkimą ir pardavimą palengvina įvairios biržos. Jei norite pirkti, keisti arba investuoti į bitkoinus, “Coinbase” yra idealus šaltinis. Tai viena iš labiausiai pageidaujamų egzistuojančių biržų!

Kriptovaliutų kalnakasiai, naudodamiesi galingais kompiuteriais, tikrina sandorių blokus ir, naudodami darbo įrodymą (angl. proof-of-work, PoW), generuoja daugiau bitkoinų. Registruojant sandorius blokų grandinėje, kiekvienas bitkoinas yra patvirtintas ir saugus. Tačiau šiam procesui reikia didžiulių energijos kiekių, todėl kyla susirūpinimas dėl aplinkos taršos.

2. Ethereum (ETH)

Ar Ethereum yra geresnis už Bitcoin?
Kokia eterio reikšmė?

“Ethereum” yra ne tik “Bitcoin” technologija, bet ir suteikia naudotojams prieigą prie novatoriškos blokų grandinės platformos, kuri leidžia kurti ir vykdyti decentralizuotas programas (dApps) jos tinkle. Tačiau Ethereum aiškiai sukurta kaip programuojama blokų grandinė. Tai reiškia, kad ji buvo sukurta ne valiutai palaikyti, o tam, kad būtų galima kurti ir diegti dApps.

Eteris (ETH) yra “Ethereum” gimtoji valiuta, kuria atsiskaitoma platformoje. ETH yra Ethereum blokų grandinę maitinantis kuras. Ethereum suvaidino svarbų vaidmenį daugelio pirminių monetų siūlymų sėkmei, nes juos talpino savo blokų grandinėje. Be to, “Ethereum” buvo pirmoji platforma, kurioje buvo sukurti nepiniginiai žetonai (angl. Non-Fungible Tokens, NFT), o tai buvo stulbinantis pasiekimas.

Nepaisant jų bendros šlovės, labai svarbu pripažinti skirtingus Bitcoin ir Ethereum tikslus. Todėl jie gali būti laikomi vienas kito papildymais, o ne varžovais šioje pramonės šakoje.

Ar Ethereum yra gera investicija?
kriptovaliutų monetų

“Bitcoin” yra novatoriška, transformuojanti skaitmeninė mokėjimo sistema, kurioje nebereikia jokios centralizuotos valdžios institucijos ir kuri suteikia žmonėms galimybę saugiai vykdyti sandorius. Ši novatoriška tinklo architektūra atvėrė kelią sudėtingoms blokų grandinės taikomosioms programoms. Pasaulinis kompiuteris “Ethereum” išplečia “Bitcoin” technologiją įgyvendindamas išmaniąsias sutartis. Ji leidžia kurti dApps, įskaitant daugybę sutelktinio finansavimo platformų, finansinių priemonių, skaitmeninių žaidimų ir kolekcionuojamų daiktų bei decentralizuotų prekyviečių.

Iki 2023 m. birželio mėn. eteris tapo antra pagal populiarumą kriptovaliuta po bitkoino. Skirtingai nei “Bitcoin”, kuris turi ribotą monetų skaičių, “Ethereum” dėl revoliucinės darbo įrodymo sistemos gali sukurti begalinį ETH kiekį. Tiksliau tariant, nėra jokių apribojimų, kiek ETH galima pagaminti naudojant Ethereum platformą!

3. Tether (USDT)

Kas yra tether cryptocurrency (USDT)?
Kas yra “Tether”? Kaip ji veikia?

“Tether” didžiavosi esanti novatoriška kriptovaliuta, vadinama stabiliaisiais monetais (stablecoin) – turtu, susietu su tradicinėmis valiutomis. Šiuo atveju JAV doleris yra susietas su Tether verte. Šiuo metu Tether yra didžiausias pasaulyje stablecoin, o 2023 m. jis bus naudojamas prekiauti dauguma kriptovaliutų.

Kaip ir kitos stabilios monetos, “Tether” siekiama užtikrinti stabilumą ir skaidrumą naudotojams taikant mažesnius sandorių mokesčius. Tether nėra spekuliacinė investicija, kaip kai kurios kriptovaliutos; iš pradžių ji buvo skirta investuotojams, kurie norėjo išvengti itin didelio rinkos nepastovumo. Kadangi tether yra susieta su JAV doleriu (žymima USDT), pagal teiginius ji turėtų išlaikyti 1:1 vertę su doleriu, nors tai kartais tikrinama.

Ar "Tether" yra gera investicija?
Kam naudojama “Tether”?

Daugelis baiminasi, kad bet koks kriptovaliutos “Tether” žlugimas turėtų katastrofiškų pasekmių visai skaitmeninių valiutų rinkai.

2023 m. gegužę tether trumpam prarado savo pririšimą prie dolerio, o visos kriptovaliutos smarkiai atpigo. Tai iš dalies lėmė tai, kad kito stabilkoino, terros (USD), vertė nukrito žemiau 30 centų. Plačiojoje kriptovaliutų rinkoje kilo panika, nes daugelis investuotojų bandė išpirkti savo teterius, o kiti bandė apskritai pasitraukti iš šios turto klasės; deja, dėl to kai kurie žmonės prarado investicijas.

4. JAV dolerių moneta (USDC)

USDC yra skaitmeninis stablecoin, kuris yra lygus 1 USD.Jį sukūrė “Circle” ir “Coinbase” ir išleido “Ethereum”, “Stellar”, “Algorand” ir “Solana” blokų grandinėse.Kiekvienam USDC žetonui yra skirtas 1 USD rezervas. Grant Thornton LLP, garsi tarptautinė apskaitos įmonė, reguliariai atlieka šios sistemos auditą, kad užtikrintų jos saugumą ir patikimumą. USDC sukurtas 2018 m. rugsėjį, o nuo 2021 m. kovo mėn. paskelbta, kad “Visa” leis USDC naudoti atsiskaitymams savo mokėjimo tinkle.

Ar USD monetos yra tikri pinigai
JAV dolerio moneta (USDC) Apibrėžimas

USDC yra stabilioji valiuta, kuri gali veikti keliuose blokų grandinės tinkluose, visų pirma Ethereum. Šios šalies valiuta yra tiesiogiai susieta su Jungtinių Amerikos Valstijų valiuta, taip sukuriant stabilų ir patikimą vertės ir dolerio santykį garantuotu santykiu 1:1, todėl tai yra patikima kriptovaliutų mainų forma.

Suklestėjus kriptovaliutoms, stabiliosios monetos tapo neatsiejama skaitmeninių valiutų erdvės dalimi. Stabilikoino pririšimas, arba tai, kaip jis palaiko pastovią vertę, skiriasi priklausomai nuo jo infrastruktūros. Stablekoinai gali būti gaunami iš centralizuotų šaltinių arba įkeičiami decentralizuotais būdais. Jie taip pat gali naudoti algoritmines sistemas, kad palaikytų kainų lygį.

JAV dolerio moneta (USDC) Apibrėžimas
Ar USD monetos yra tikri pinigai?

Pagrindinis tokio stablecoin, kaip USDC, tikslas – padaryti sandorius greitesnius ir prieinamesnius. Nors kyla abejonių dėl to, ar JAV dolerių atsargos palaiko tether stablecoin, kai kurie investuotojai tiki, kad USDC yra gerokai skaidresnis: jo išteklius prižiūri Grant Thornton, LLC Amerikos filialas – pasaulinė apskaitos įmonė. 2021 m. kovo 29 d. “Visa” paskelbė apie savo planus naudoti USDC atsiskaitymams savo mokėjimo tinkle. 2023 m. birželio mėn. visame pasaulyje apyvartoje buvo 55,09 mlrd. vienetų USDC.

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) kriptovaliutų monetų
Binance Coin (BNB)

“Binance” šiandien yra viena žymiausių kriptovaliutų biržų, o jos naudingumo žetonas BNB yra veiksminga platformos vidutinės trukmės mainų forma. Iš pradžių ji buvo sukurta remiantis Ethereum blokų grandine, tačiau vėliau perėjo prie revoliucinio blokų grandinės tinklo. Iš pradžių turėdami ir naudodami BNB prekiautojai galėjo gauti nuolaidų prekybos mokesčiams “Binance” ekosistemoje. Vis dėlto dabar jį galima naudoti mokėjimams, kelionių, pramogų, internetinių paslaugų užsakymui ir kitoms finansinėms paslaugoms ne tik biržos naudotojams.

BNB pagal rinkos kapitalizaciją yra penktoje vietoje tarp kriptovaliutų ir yra sukūrusi daugybę panaudojimo atvejų ir taikomųjų programų, tačiau įvairiose šalyse susidūrė su reguliavimo problemomis.

Kam naudojama Binance Coin?
Kam naudojama Binance Coin?

“Binance” sukūrė ne daugiau kaip 200 mln. žetonų, iš kurių pusė buvo prieinama investuotojams per ICO. Kas ketvirtį, siekdama padidinti paklausą, “Binance” išperka ir sunaikina dalį turimų žetonų. Tai vadinama “deginimu”, nes taip mažinama bendra pasiūla. Taip elgtis motyvuojama tuo, kad turtas paprastai pabrangsta, kai sumažėja apyvartoje esanti pasiūla ir jo ima trūkti.

6. XRP (XRP)

XRP yra “Ripple” knygos skaitmeninis turtas. Jo konstrukcija palengvina vertės pervedimą ir patikimų sandorių tarp skirtingų fiat valiutų sudarymą mažomis sąnaudomis.

daugelis “Ripple” produktų gali patobulinti tradicines sistemas, pavyzdžiui, kredito korteles ir bankus, nes sumažina nereikalingų veiksmų skaičių ir pagerina naudotojų patirtį.

Kas yra "Ripple" (XRP)?
Kas yra “Ripple” (XRP)?

XRP sukūrė “Ripple Labs, Inc.”. Priešingai plačiai paplitusiam klaidingam įsitikinimui, XRP ir “Ripple” nėra sinonimai – tai dvi nepriklausomos organizacijos. Ripple yra pasaulinis pinigų pervedimo tinklas, kuriuo naudojasi finansinių paslaugų įmonės, o XRP yra kriptovaliuta, sukurta naudoti Ripple tinkle. XRP galite įsigyti kaip investiciją arba iškeisti į kitas kriptovaliutas. XRP tarnauja papildomai kaip būdas finansuoti sandorius “Ripple” tinkle.

XRP neįmanoma “iškasti” kaip “Bitcoin” ir kitų kriptovaliutų – vietoj to egzistuoja tik 100 mlrd. monetų. Be to, XRP nenaudoja blokų grandinės technologijos sandoriams patikrinti; “Ripple” tinklas sandorių galiojimą patvirtina bendru mazgų sutarimu. Dalyvaujančių mazgų balsai patvirtina tra

7. “Cardano” (ADA)

Savo kriptovaliutą "Cardano" pavadino ADA - XIX a. matematikės Ados Lovelace atminimui.
Ada Lovelace – XIX a. matematikė – buvo pagerbta, todėl “Cardano” savo kriptovaliutą pavadino ADA.

“Cardano” yra pažangi blokų grandinės “Proof-of-Stake” platforma, leidžianti naudotojams kurti, palengvinti ir vykdyti išmaniąsias sutartis. Siekiant užtikrinti didelį sandorių per sekundę (TPS) pralaidumą, “Cardano” daug dėmesio skiria akademiniams tyrimams, o konsensuso mechanizmas, vadinamas “Ouroboros”, naudoja labai mažai energijos. ADA, kuri yra “Cardano” vietinė moneta, vykdo išmaniąsias sutartis ir palengvina sandorius visame tinkle

“Cardano” save reklamuoja kaip trečiosios kartos blokų grandinės platformą, todėl nuo kitų kriptovaliutų ji skiriasi kaip kito lygio. Cardano” veikia pagal statymo įrodymą (PoS), o tai reiškia, kad sudėtingi PoW skaičiavimai, kurių reikia “Bitcoin” monetoms kasti, yra nereikalingi. Vadinasi, dėl to “Cardano” tinklas yra efektyvesnis ir tvaresnis nei kiti kriptovaliutų tinklai.

“Cardano” gali naudoti tapatybės valdymui ir atsekamumui. Pirmoji programa gali būti naudojama siekiant palengvinti duomenų iš įvairių šaltinių kaupimą. Antrąją galima naudoti produkto gamybos keliui audituoti ir potencialiai užkirsti kelią sukčiavimui ir padirbtoms prekėms.

"Cardano" gali naudoti tapatybės valdymui ir atsekamumui
“Cardano” gali naudoti tapatybės valdymui ir atsekamumui

“Cardano” kuriamas penkiais etapais, kad tinklas taptų decentralizuotų taikomųjų programų (dApps) platforma su didžiąja knyga, kurioje gali būti saugoma daug turto ir kurios išmaniosios sutartys gali būti tikrinamos. Moksliniais tyrimais pagrįsta sistema, kurią “Cardano” naudoja kiekviename etape, ir recenzuotos įžvalgos, kuriomis ji remiasi, padėjo “Cardano” įgyti mokslininkų reputaciją.

8. Solana (SOL)

“Solana” platformoje kuriama kriptovaliuta “Sol”. Ši bendrovė padarė pažangą decentralizuotų finansų (DeFi) srityje, ypač dėl savo novatoriškos sutarčių technologijos. Išmaniosios sutartys yra panašios į įprastas popierines sutartis, tačiau be reikalingų trečiųjų šalių. Solana sukūrė Degeneruotųjų apynių akademiją ir įvedė į protokolą istorijos įrodymą (proof-of-history, PoH). PoH leidžia bet kam patikrinti, ar įvykis įvyko praeityje, nebūnant liudininku. Tai didelis žingsnis į priekį “Solana” naudojamumo ir masteliavimo srityje.

Kas yra "Solana" (SOL)?
Kas yra “Solana” (SOL)? kriptovaliutų monetų

SOL siekia pagerinti blokų grandinės mastelio keitimo galimybes sukurdama istorijos įrodymo konsensusą, kuris papildytų dabartinį susitarimą “įrodymas=dalis”.

“Solana Foundation” siekia, kad decentralizuotas finansavimas taptų prieinamesnis, ir tuo domisi smulkieji prekybininkai ir didelės apimties įstaigos. Solana naudoja naujovišką hibridinį konsensuso modelį, leidžiantį visiems pasirengusiems tyrinėti naujas prekybos ribas.

“Solana” garsėja rekordiniu apdorojimo greičiu. SOL hibridinis protokolas sutrumpina sandorių patvirtinimo laiką ir puikiai vykdo sutartis. Greitas “Solana” apdorojimas patraukė daugelio institucijų dėmesį.

Kas yra "Solana" (SOL) ir kaip veikia "SOL Crypto"?
Kas yra “Solana” (SOL) ir kaip veikia “SOL Crypto”?

“Solana” protokolas skirtas ir paprastiems vartotojams, ir verslo klientams. Vienas iš “Solana” privalumų yra tai, kad vartotojams pakaks paslėptų mokesčių ar rinkliavų; protokole pirmenybė teikiama mažoms sandorių išlaidoms, netrukdančioms greitam apdorojimui ar mastelio keitimui.

9. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (tariama doh-coin) pirmą kartą buvo pristatytas 2013 m. kaip juokinga kriptovaliuta, pašiepianti Bitcoin. Nors pradėta kaip pokštas, valiuta patraukė žmonių dėmesį ir sulaukė nemažai investicijų. 2019 m. balandį Elonas Muskas tviteryje parašė, kad palankiai vertina Dogecoin, dėl to dar daugiau žmonių į šią kriptovaliutą ėmė žiūrėti rimtai.

“Dogecoin” – į “Bitcoin” ir “Ethereum” panaši blokų grandine pagrįsta skaitmeninė valiuta – naudoja atvirojo kodo apskaitos knygos sistemą, kurioje naudojamas darbo įrodymo metodas. Skirtingai nei “Bitcoin”, nėra jokių apribojimų iš tam tikros blokų grandinės iškastų monetų skaičiui, todėl visada turėsite galimybių padidinti savo pajamas!

Kriptovaliuta Dogecoin
Kriptovaliuta Dogecoin

“Dogecoin” pirmiausia naudojamas kaip arbatpinigių sistema “Reddit” ir “Twitter” tinkluose, siekiant atlyginti asmenims už kokybiško turinio kūrimą ar dalijimąsi juo. Dalyvaukite pokalbiuose su kitais kriptovaliutų entuziastais arba rinkite nemokamas monetas iš čiaupų – tai taip paprasta! Kranklys – tai interneto svetainė, kurioje vartotojams nemokamai suteikiamas nedidelis valiutos kiekis, veikiantis kaip įvadas į “Dogecoins”.

2014 m. “Dogecoin” atsidūrė viso pasaulio naujienų antraštėse, kai užuojautos kupini rėmėjai, naudodami šią valiutą, padovanojo stulbinančią 30 000 JAV dolerių sumą Jamaikos bobslėjaus komandos dalyvavimui žiemos olimpinėse žaidynėse finansuoti.

Kas yra Dogecoin? Kaip jis veikia?
Ką daro Dogecoin?

DOGE yra viena svarbiausių monetų pagal rinkos kapitalizaciją, tačiau nuo 2023 m. birželio 25 d. ja prekiaujama vos už 0,072 cento.

10. Polkadot (DOT)

Gavinas Woodas yra vienas iš “Polkadot” ir “Ethereum” įkūrėjų, kad pagerintų blokų grandinės tinklo galimybes. “Polkadot” platformos kriptovaliuta vadinama DOT, kuri pradės veikti 2020 m. Per trumpą laiką ji tapo vienu sėkmingiausių kriptovaliutų tinklų.

“Polkadot” jungia dvi blokų grandines – pagrindinį relinį tinklą, kuriame sandoriai yra nuolatiniai, ir lygiagretų naudotojų sukurtų blokų grandinių, vadinamų parachainais, tinklą. Parachainai yra Polkadot pagrindu veikiančios nepriklausomos blokų grandinės, kurios jungiasi prie pagrindinės Polkadot blokų grandinės (relinės grandinės) ir veikia jos pagrindu.

Polkadot kriptografija
Polkadot kriptografija

Parachainai sandorius apdoroja per padalijimą, kai blokų grandinė padalijama į kelias dalis, saugomas skirtinguose kompiuteriuose. Sumažinus kiekvieno kompiuterio apkrovą, tinklas gali apdoroti dar daugiau sandorių per daug trumpesnį laiką. Parachainai gali būti pritaikomi įvairioms reikmėms, pavyzdžiui, programėlėms kurti, kitoms monetoms palaikyti ir pasinaudoti pagrindinės blokų grandinės saugumu.

Pagrindinis “Polkadot” išskirtinumas iš kitų blokų grandinės sprendimų yra tai, kad ji orientuota į sąveikumą. “Polkadot” siekia užtikrinti ryšį ir bendradarbiavimą tarp skirtingų sistemų, kurdama vadinamuosius tiltus tarp blokų grandinių. Nors tai nėra vienintelė sistema, siekianti šio tikslo, “Polkadot” požiūris pastaraisiais metais sulaukė didelio susidomėjimo.

11. Dai (DAI)

Dai (DAI) – tai vietinė kriptovaliuta, sukurta naudojant Makerio protokolą, atvirojo kodo programinę įrangą, kurią prižiūri decentralizuota autonominė organizacija (MakerDAO). DAI yra decentralizuotas stabilusis monetas, kurio nevaldo centrinė institucija ar organizacija. Jis yra minkštai susietas su JAV doleriu ir, palyginti su kitomis kriptovaliutomis, stengiasi išlaikyti santykinai stabilią vertę. MakerDAO naudingumo ir valdymo žetonas yra MKR, kuris naudojamas DAI kriptovaliutos kainai stabilizuoti.

Kas yra DAI ir kaip jis veikia? kriptovaliutų monetų
Ar kada nors susimąstėte, kaip veikiaDAI? Panagrinėkime neįtikėtiną šios skaitmeninės valiutos galią.

Dai, skirtas kriptografinėms paskoloms – pagrindinis “Maker” protokolo tikslas. Tačiau, kadangi Dai yra ERC20 žetonas, jis taip pat gali būti įvairiai naudojamas Ethereum, pavyzdžiui, kuriant išmaniąsias sutartis.

Dai (DAI) yra įkaitu užtikrinta kriptovaliuta, kuri naudoja išmaniąsias sutartis, kad išlaikytų maždaug vieną vertę su JAV doleriu. Kitaip tariant, “Dai” moneta yra stabilioji moneta. Tačiau skirtingai nuo kitų stabilinių monetų, kurias valdo centralizuotos organizacijos, valdančios kainos stabilumą, DAI kriptovaliuta pagrįsta išmaniosiomis sutartimis ir paremta kitų formų kriptovaliutomis per įkaitu užtikrintą skolą

12. Šiba inu (SHIB)

Shiba Inu cryptocurrency (SHIB) yra memų moneta, t. y. kriptovaliuta, pagrįsta virusiniu pokštu ar kultūrine nuoroda. Meme monetos paprastai išpopuliarėja dėl socialinės žiniasklaidos dėmesio. Pavyzdžiui, Dogecoin (DOGE) sumanyta 2014 m. kaip komiškas kriptovaliutų panaudojimo būdas su Shiba Inu šuns atvaizdu. Tai įkvėpė Shiba Inu raidą sekti šiuo pavyzdžiu.

Kas yra šiba inu ,
Kas yra šiba inu kriptovaliutų monetų

SHIB planuoja tapti “Dogecoin” konkurentu arba “Dogecoin žudiku”. Užuot turėjusi savo blokų grandinę, kaip DOGE, SHIB naudoja Ethereum blokų grandinę. Tačiau tiek DOGE, tiek SHIB turi neribotas monetų atsargas. Pradėjęs cirkuliuoti, SHIB iš pradžių surinko vieną kvadrilijoną monetų.

Kaip ir bet kuri kita investavimo galimybė, Shiba Inu kriptovaliuta turi keletą privalumų ir trūkumų. Be to, ji turi vertę dėl toliau išvardytų priežasčių:

SHIB pasiūla yra ribota. SHIB monetos pradedamos platinti 2020 m. su fiksuota 1 kvadrilijono monetų pasiūla, iš kurių beveik 50 % jau sudeginta arba paaukota, todėl rinkos kaina išlieka žema (viena Shiba moneta verta trupučio cento). Ribinis monetų skaičius taip pat suteikė galimybę kainai kažkur kilti, jei paklausa padidėtų.

Kas yra šiba inu ,
Šiba inu (SHIB)

– SHIB turi daugybę privalumų, kurių kitos kriptovaliutos nesuteikia. Pavyzdžiui, “Shiba Inu” turi sistemą, pagal kurią naudotojai gali gauti atlygį už statymus – kriptovaliutų paketų užrakinimą, kad gautų dividendus ar palūkanas – tiesiog įnešdami lėšas į likvidumo fondą. Tokios atlygio sistemos siūlymas skatina naudotojus tinkle naudoti įvairių tipų monetas.

13. TRON (TRX)

TRON (TRX) – tai blokų grandine pagrįsta operacinė sistema, kurią 2017 m. sukūrė “Tron Foundation” ir kuri po metų persikėlė į savo tinklą. Pagrindinis jos tikslas – užtikrinti, kad ši technologija būtų tinkama kasdieniam naudojimui.

TRON programinė įranga palaiko įvairias blokų grandinės sistemas, išmaniąsias sutartis ir dApps. Panašiai kaip ir “Bitcoin”, ji naudoja UTXO, kad kiekvienas tinkle esantis asmuo galėtų viešai peržiūrėti sandorius apskaitos knygoje. Duomenys talpinami be jokios centrinės institucijos, todėl naudojimas yra nemokamas.

Ką veikia TRON kriptovaliuta?
Ką veikia TRON kriptovaliuta?

TRON siekia padėti turinio kūrėjams, kurie už savo darbą gauna tik nedideles pajamas, suteikdama didesnį atlygį TRX žetonais. Pavyzdžiui, TRON skatina turinio vartotojus atlyginti kūrėjams tiesiogiai, be tarpininkų, tokių kaip “YouTube” ar “Apple”. Be to, tinkle įdiegtuose decentralizuotuose žaidimuose žaidėjai gali tiesiogiai skatinti kūrėjus ir atlyginti jiems skaitmeniniu turtu.

TRON yra skirtas decentralizuotam internetui sukurti. Kadangi TRON yra alternatyva Ethereum, jis veikia kaip įrankis kūrėjams, norintiems kurti dApps. TRON tinkle kiekvienas gali skelbti turinį ir mainais už savo indėlį gauti skaitmeninį turtą, nesirūpindamas dėl sandorių mokesčių. Todėl TRON pranašumas leidžia kūrėjams be baimės ir atvirai dalytis savo turiniu

14. Lavina (AVAX)

"Avalanche" yra greičiausia išmaniųjų sutarčių platforma blokų grandinės pramonėje
“Avalanche” yra sparčiausia išmaniųjų sutarčių platforma blokų grandinės pramonėje

“Avalanche” blokų grandinės platforma skirta išmaniosioms sutartims, dApps ir potinkliams (pritaikytoms blokų grandinėms). Joje daugiausia dėmesio skiriama greitiems sandoriams, mažiems mokesčiams ir efektyviai energijai. AVAX yra vietinis “Avalanche” tinklo žetonas.

Trijų blokų grandinių architektūra ir PoS konsensuso protokolas leidžia “Avalanche” išsiskirti iš konkurentų, nes ji gali užtikrinti didelį pralaidumą nesumažindama saugumo ir decentralizacijos.

“Avalanche” priklauso inovatyvių sutarčių platformų, kurios konkuruoja su “Ethereum”, grupei, bendrai vadinamai “Ethereum žudikais”, ir yra antroji pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliuta ir buvo pirmoji blokų grandinė, kurioje buvo įjungtos išmaniųjų sutarčių funkcijos. Išmaniosios sutartys – tai kompiuterizuoti protokolai, kuriais tikrinamos, palengvinamos arba užtikrinamos derybos dėl sutarties arba jos vykdymas. Skirtingai nuo tradicinių kontaktų, kurių galiojimui nustatyti reikalingas notaro parašas, išmaniosios sutartys remiasi kriptografiniais algoritmais, kad būtų užtikrintas jų autentiškumas.

Lavina (AVAX)
Lavina (AVAX)

Daugybė DeFi ir NFT programų sukėlė spūstis Ethereum tinkle, nes naudotojai varžosi, kad jų sandoriai būtų įtraukti į kitą bloką. Dėl to padidėjo dujų mokesčiai. Todėl kriptografijos protokolai pradėti konstruoti ant 2 sluoksnio sprendimų, tokių kaip “Polygon”. Avalanche nori apeiti šį reikalavimą ir vietoj to turi 1 sluoksnio sprendimą, kuris valdo viską, ko reikia šiai blokų grandinės programai.

Kad “Avalanche” veiktų efektyviai ir didesniu mastu nei panašios platformos, reikia trijų skirtingų blokų grandinių. Dauguma blokų grandinių tinklų naudoja tik vieną grandinę, tačiau “Avalanche” nustatė, kad darbo paskirstymas tarp kelių grandinių lemia geresnę bendrą naudotojų patirtį.

15. Daugiakampiai (MATIC)

Poligono ir Matic'o pirminis
Poligono ir Matic'o pirminis

2021 m. pradžioje “Ethereum” infrastruktūros projektas “Matic” pakeitė pavadinimą į “Polygon”. Polygon yra skirtas Ethereum kūrėjams ir daugiausia dėmesio skiria greitesnių ir saugesnių sandorių sudarymui, tobulinant Ethereum tinklo infrastruktūrą.

Prieš atnaujinant projektą “Matic” kaip “Polygon”, jis turėjo daugiau nei 80 programų, 7 milijonus operacijų ir 200 000 naudotojų. Kuo šis kriptovaliutos projektas ir jo MATIC žetonas skiriasi nuo kitų?

“Polygon” ir “Matic” pagrindinis tikslas – padaryti Ethereum (ETH) ir Ethereum blokų grandinę prieinamesnę kūrėjams. Naudojami susitarimai, kuriuos galima patvirtinti ir vykdyti be jokios trečiosios šalies, pavyzdžiui, teisėjo ar advokato, būtinybės.

Ar Polygon kriptografija yra gera investicija? kriptovaliutų monetų
Ar Polygon kriptografija yra gera investicija?

“Matic” kūrėjai suprato, kad Ethereum išmaniosios sutartys ir dApps nėra plačiai paplitusios: mastelio keitimas ir naudotojų patirtis. Kad tai išspręstų, “Matic” nusprendė naudoti šonines grandines. Šalutinės grandinės yra atskiros blokų grandinės, susietos su pagrindine blokų grandine per dvipusę jungtį, leidžiančią keisti turtą.

Kadangi šoninės grandinės pataisa sėkmingai įgyvendino projekto tikslus nelėtindama viso tinklo, dabar už Ethereum sandorius reikia mokėti tik eteriais apmokamomis dujomis. Nuo šiol MATIC žetonas bus naudojamas kaip mokėjimas už sandorių mokesčius “Matic” tinkle. Pastebėję šį pokytį, daugelis investuotojų patikėjo “Polygon” (MATIC), pumpuodami į jį naujus pinigus ir pasitikėjimą.

Nekeičiamųjų žetonų paaiškinimas https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/nft-non-fungible-token/

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams