Table of Contents
Blokų grandinė yra skaitmeninė knyga, kurioje saugomi visi “Bitcoin” sandoriai. Kalnakasiai sugrupuoja naujausius kriptovaliutos sandorius į “blokus”. Prieš prijungiant blokus prie esamos blokų grandinės, jie kriptografiškai apsaugomi. Lightcoin ir Bitcoin yra vienos iš daugelio skaitmeninių valiutų, kuriose naudojama panaši blokų grandinės technologija.
Kasyba – tai kiekvieno esamos blokų grandinės bloko apsaugojimas kasybos programine įranga. Po kiekvieno bloko rezervavimo generuojami nauji kriptovaliutos vienetai. Šiuos vienetus kalnakasiai gali iš karto pateikti rinkai.
“Lite” moneta “Kurs” patyrė daugybę pakilimų ir nuosmukių, bet visada atsigavo. Ilgalaikė Litecoin kainos tendencija yra svarbus veiksnys, padedantis suprasti jos augimo ir investicijų potencialą ateityje. 2021 m. LTC buvo parduodamas už maždaug 160 JAV dolerių už LTC po to, kai buvo nustumtas žemyn nuo ankstesnių aukštumų
Nors dar negalite įsigyti bitkoinų iš savo banko ar investicinės bendrovės, kelios bendrovės siekia, kad tai netrukus taptų realybe. Iki šiol vienintelis būdas įsigyti bitkoinų buvo kriptovaliutų prekybos platformos, leidžiančios keisti grynuosius pinigus į skaitmenines valiutas.
Kriptovaliuta – naujoviška skaitmeninė mainų priemonė, kuria siekiama palengvinti saugias ir patikimas finansines operacijas naudojant pažangius kriptografijos algoritmus. Kriptovaliutos veikia decentralizuotoje sistemoje, kuri registruoja sandorius ir generuoja naujus vienetus, nesiremdama centrine organizuojančia institucija.
2011 m. spalį buvęs “Google” inžinierius Charlie Lee sukūrė “Litecoin” iš “Bitcoin” atvirojo kodo su tam tikrais pakeitimais. Panašiai kaip ir “Bitcoin”, “Litecoin” remiasi pasauline decentralizuota atvirojo kodo mokėjimo sistema, kurios nevaldo jokia reikšminga grupė. Norėdamas išsiskirti iš “Bitcoin” greitu blokų generavimu ir “scrypt” kaip darbo įrodymo algoritmo naudojimu, “Litecoin” siūlo savo unikalius privalumus.
Tai buvo vienas iš pirmųjų altkoinų, paremtų atviruoju “Bitcoin” kodu.
Iš pradžių “Litecoin” buvo stiprus “Bitcoin” konkurentas. Pastaruoju metu, kai į jau ir taip perpildytą kriptovaliutų pramonę plūstelėjo naujų kriptovaliutų, Litecoin patrauklumas šiek tiek sumažėjo.
Iš pradžių “Litecoin” buvo laikomas atsaku į “Bitcoin”. Kai Lee paskelbė apie LTC debiutą žinomame bitkoinų forume, jis apibūdino jį kaip “lengvą bitkoino versiją”. Dėl to LTC turi panašių savybių kaip ir “Bitcoin” ir gali pritaikyti ir pakeisti tam tikrus elementus, kuriuos, kūrėjų komandos nuomone, būtų galima patobulinti.
2021 m. lapkritį “Litecoin” (LTC) didžiuodamasis paskelbė, kad jo rinkos kapitalizacija pasiekė beveik 15 mlrd. dolerių, taip įtvirtindamas savo vietą tarp 14 populiariausių apyvartoje esančių kriptovaliutų.
PAGRINDINĖS IŠVADOS
2011 m. Charlie Lee sukūrė “Litecoin” – kriptovaliutą, kuri laikoma ankstyvuoju altkoino pavyzdžiu.
Anksčiau ji buvo parduodama kaip “sidabras”, priešingai nei “Bitcoin” auksas, ir vienu metu buvo trečia vertingiausia kriptovaliuta pagal rinkos kapitalizaciją.
Dėl savo struktūrinio panašumo į “Bitcoin” jis tarnavo kaip bandomasis tinklas arba eksperimentinė platforma patobulinimams įgyvendinti.
Kaip naudoti “Lite coin” (LTC) kaip investavimo platformą
Visuomenė visada pasitikėjo vyriausybe kaip vieninteliu pinigus kuriančiu subjektu. Tačiau “Litecoin” pažeidžia šią tradiciją, nes nėra gaminamas ar reguliuojamas vyriausybės. Vietoj to jis generuojamas atliekant kriptovaliutos kasybos procedūrą, kai sprendžiamas Litecoin sandorių sąrašas.
“Litecoin” sukūrė MIT absolventas ir buvęs “Google” inžinierius Charlie Lee. “2011 m. spalį žaidžiau su “Bitcoin” kodų baze, o esmė ta, kad tiesiog norėjau sukurti… “Bitcoin” šakutę”, – sako Lee. Iš esmės jam tai buvo malonus šalutinis projektas.
Didžiausias leistinas ilgalaikių kompensacijų skaičius taip pat yra 84 mln. Apyvartoje visada bus 84 mln. litecoinų. Kas 2,5 minutės “Litecoin” tinklas sukuria naują bloką ir įtraukia jį į naujausių LTC sandorių visame pasaulyje knygą. Laidą patikrina kasybos programinė įranga ir ji tampa matoma visiems sistemos naudotojams.
Kai kalnakasys jį patikrina, kitas blokas tampa neatsiejama grandinės dalimi, kurioje kaupiami visi ankstesni “Litecoin” sandoriai.
Pirmasis kalnakasys, sėkmingai iškasęs ir patvirtinęs bloką, gauna 12,5 litecoino atlygį, kuris laikui bėgant palaipsniui mažėja, panašiai kaip “Bitcoin” sistemoje. Nepaisant to, LTC kasimas teikia įvairios naudos. Viršpelnis periodiškai mažėja perpus, o galutinė 84 milijoninė moneta, kaip manoma, bus iškasta apie 2040 m. Be to, “Litecoin” atlygio sistema yra specialiai sukurta taip, kad laikui bėgant būtų pagaminta daugiau litecoinų nei “Bitcoin”, todėl tai yra patraukli paskata kalnakasiams.
Scenarijaus patvirtinimo algoritmas
Siekiant apsaugoti “Litecoin” ir kriptovaliutas nuo kenkėjiškų veikėjų, jose naudojamas darbo įrodymo (PoW) algoritmas. PoW iš esmės reiškia, kad viena šalis visiems kitiems tinklo dalyviams parodo, jog buvo atliktas reikiamas skaičiavimo darbas. Skirtingai nei duomenų reikalaujantis “Bitcoin” SHA-256, “Litecoin” savo darbo įrodymo sistemai naudoja mažiau energijos reikalaujantį “Scrypt PoW” algoritmą.
Tai reiškia, kad “Litecoin” yra labiau prieinamas paprastiems žmonėms, turintiems ne tokius galingus kompiuterius, nei “Bitcoin”, kuriam, norint būti konkurencingam, reikia brangių ASIC kalnakasių.
“Parsnip” teigia, kad “Scrypt”, skirtingai nei kiti pagrindiniai išvedimo mechanizmai, pavyzdžiui, PBKDF2 arba kriptografija, yra specialiai sukurta taip, kad padidintų atsparumą aparatinės įrangos brutalios jėgos atakoms.
Lee sukūrė “Scrypt”, kad sušvelnintų plataus masto aparatinės įrangos atakas prieš “Bitcoin”. Priešingai nei “Scrypt”, “Bitcoin” SHA-256 algoritmui nereikia didelio pagrindinės atminties (RAM) paralelizavimo.
2010-ųjų pradžioje, kai kasybos operatoriai sukūrė specializuotą techninę įrangą, pavyzdžiui, techninę grandinę (ASIC), skirtą SHA-256 šifravimui spręsti, paaiškėjo, kad “Bitcoin” yra pažeidžiamas tokios atakos. Padarydamas “Litecoin” konsensuso algoritmą daug atminties reikalaujančiu, Lee siekė užkirsti kelią techninės įrangos ginklavimosi varžyboms, nors praktiškai tai neįvyko, nes atsiradus GPU, buvo reaguojama į poreikį turėti daugiau operatyviosios atminties.
Kuo skiriasi Bitcoin (BTC) ir Litecoin (LTC)?
Kūrėjai sukūrė “Litecoin” kaip “sidabrinį” “Bitcoin” “aukso” atitikmenį. Kaip ir “Bitcoin”, “Litecoin” veikia kaip tarpusavio atsiskaitymų internetu sistema. ji veikia kaip visiškai decentralizuotas ir atvirojo kodo pasaulinis mokėjimų tinklas. Lee sukūrė “Litecoin”, kad ištaisytų “Bitcoin” pastebėtus apribojimus. Kad geriau suprastumėte šių dviejų valiutų skirtumus, išsamiai juos palyginkite toliau pateiktoje lentelėje.
“Litecoin” sukurtas taip, kad sukuria keturis kartus daugiau blokų nei bitkoinas (1 naujas blokas kas 2,5 minutės, palyginti su dešimčia bitkoinų), todėl yra patrauklus dėl greičio ir patogumo perkant. Tačiau jis naudoja Scrypt (priešingai nei Bitcoin SHA-256) veiklos patikrinimui, todėl reikia gerokai daugiau skaičiavimo galios naudojant kasybos įrangą, pavyzdžiui, ASIC kalnakasybos įrenginius arba GPU.
Charleso Lee sukurta “Litecoin” (LTC) – skaitmeninė valiuta, pagrįsta “Scrypt” algoritmu – buvo labai paklausi, o jos rinkos kapitalizacija viršijo 8 mlrd. dolerių. LTC šiuo metu pagal vertę patenka tarp 15 didžiausių kriptovaliutų ir, artėjant 2021 m. lapkričiui, vis dar smarkiai atsilieka nuo bitkoino.
Litecoin perspektyvos
Nuo pat paleidimo “Litecoin” siekė padidinti savo tinklo saugumą ir patikimumą, kartu paspartindama sandorių greitį.
SegWit
2015 m. “Bitcoin” sistemoje buvo įdiegtas segreguotas liudijimas (SegWit), siūlantis galimą sprendimą. Jis veikia “atskiriant” skaitmeninio signalo duomenis (liudininką) už pagrindinio bloko bloko grandinės ribų. Sugalvojus “SegWit” siekta išspręsti “Bitcoin” mastelio keitimo problemą, tačiau jo įgyvendinimas sukėlė intensyvias kriptovaliutų bendruomenės diskusijas.
Kadangi “Litecoin” yra nepaprastai panašus į “Bitcoin”, 2017 m. įdiegus atnaujinimą, jis tapo idealiu bandymų poligonu SegWit veiksmingumui patikrinti platesniu mastu. Taip pademonstruota sėkmė prieš pradedant šį atnaujinimą diegti visame “Bitcoin” tinkle. Bandymas buvo sėkmingas, ir nuo tada “Bitcoin” integravo “SegWit”. Kai kurie blokų dydžio didinimo priešininkai, kurie pasisakė už tai, kad blokų dydis išliktų nedidelis, teigė, kad “Litecoin” yra geresnis mastelio keitimo sprendimas.
Kas yra žaibo tinklas?
Žaibo tinklas – tai antrojo lygio “Bitcoin” technologija, kuri naudoja mikropinigų kanalus, kad padidintų blokų grandinės sandorių pajėgumą.
Litecoin žaibo tinklas buvo bandomasis tinklas, kuriuo siekta parodyti, kad bitkoinuose įmanoma diegti naujoves, kaip bitkoinuose buvo sukurtas segreguotasis liudijimas. Charlie Lee pridūrė, kad kai “Bitcoin grandinė yra perpildyta, o mokesčiai dideli, paprasta prisijungti prie Litecoin žaibo tinklo”.
Kas yra “Mimblewimble”?
“Mimblewimble” yra į privatumą orientuotas kriptovaliutos protokolas, skirtas saugioms finansinėms operacijoms. 2016 m. jį pasiūlė anoniminis kūrėjas Tomas Elvis Jedusoras, o vėliau jis buvo įdiegtas įvairiose kriptovaliutose, įskaitant “Grin” ir “Beam”.
Protokolas grindžiamas dviem pagrindinėmis savybėmis: konfidencialiais sandoriais ir “Coin Join”.
Kas yra Litecoin?
“Litecoin” yra novatoriška tarpusavio skaitmeninė valiuta, kuri suteikia naudotojams galimybę efektyviai ir saugiai pervesti lėšas visame pasaulyje už minimalius mokesčius. Tokiose kriptovaliutose kaip “Bitcoin” ir “Litecoin” naudojama patikima šifravimo platforma, vadinama darbo įrodymu, užtikrinanti jų tinklų saugumą. Naudodamiesi šia naujoviška sistema, galite būti ramūs žinodami, kad jūsų sandoriai yra efektyviai apdorojami ir apsaugomi.
Šio proceso metu kalnakasiai bendradarbiauja, naudodami savo skaičiavimo galią, kad išspręstų sudėtingus kriptografinius galvosūkius ir į blokų grandinės knygą įtrauktų naujus sandorių blokus. Kaip atlygį už šių užduočių atlikimą kalnakasiai gauna šviežiai nukaldintų kriptovaliutos monetų vienetų.
Už šių užduočių atlikimą kalnakasiai gauna atlygį – šviežiai nukaldintus kriptovaliutos monetų vienetus!
Darbo įrodymas (angl. Proof-of-Work, PoW) yra patikimas ir neginčijamas būdas patikrinti duomenų tikslumą. Norėdama tai pasiekti, viena šalis turi įrodyti, kad atliko daugybę skaičiavimų visiems tinklo dalyviams. Palyginimui, Litecoin naudoja ne tokį sudėtingą Scrypt algoritmą kaip Bitcoin, kad būtų pasiektas konsensusas neeikvojant per daug energijos išteklių.
CRYPTOASSETS: KĄ NORĖJOTE ŽINOTI APIE REGULIAVIMĄ
Kaip investuoti į Litecoin LTC
“Litecoin”, pirmtakas tarp altkoinų, sulaukė kritikos dėl savo nepastovios vertės perspektyvų. Būtent dėl šios priežasties jis traukia asmenis.
Bitkoinų infliaciją kontroliuoja perpus mažesnis mechanizmas. Nuo pat sukūrimo 2011 m. blokų grandinės technologija, kuria ji grindžiama, nuolat demonstruoja pakankamą saugumą, kad apsisaugotų nuo 51 proc. atakos – įvykio, kai kalnakasiai įgyja daugiau nei pusę skaičiavimo galios, reikalingos sandoriams tinkle apsaugoti ir patvirtinti, todėl gali manipuliuoti minėtoje blokų grandinėje saugomais įrašais arba juos keisti.
Jokių didelių įsilaužimų nėra, jo patikimumas yra stiprioji kriptografijos srities pusė. Tai nebrangi skaitmeninė valiuta, kurią galima naudoti sandoriams ir kitoms finansinėms operacijoms be rūpesčių.
Daugelis investuotojų ir prekiautojų mano, kad bitkoinas yra puikus būdas prognozuoti būsimas kainas, nes jo pasiūla mažėja, o kūrimas mažėja. LTC gali būti įtrauktas į portfelį dėl savo patikimumo, leidžiančio investuotojams naudotis kriptovaliutų rinkos pokyčiais nepatiriant nuostolių.
Išlaikyti anonimiškumą “Litecoin” yra gerokai mažiau sudėtinga nei tinkluose, kuriuose taikomi didesni sandorių mokesčiai, nes pinigų pervedimo sąnaudos yra mažesnės. Jis taip pat naudojamas daiktams ir paslaugoms pirkti, jį palaiko dauguma kriptovaliutų mokėjimo platformų.
Investuotojams “Litecoin” yra ideali skaitmeninė valiuta. Ji yra likvidi ir ja prekiaujama garsiausiose kriptovaliutų biržose, todėl ja galima prekiauti sklandžiai. Kai kurie naudotojai ją naudoja pinigams pervesti iš vienos biržos į kitą ar kredito platformos į kitą, nes sandoriai jos tinkle yra palyginti nebrangūs, kitaip nei tokiuose tinkluose kaip “Bitcoin” ar “Ethereum”, kur sandorių mokesčiai gali būti pernelyg dideli.
Bet kurią dieną “Litecoin” blokų grandinė gali apdoroti 100 000 sandorių, o aktyvių adresų yra apie 200 000-300 000. Tai rodo, kokia galinga ir patikima ši kriptovaliuta tapo laikui bėgant. Nors ji neturi tokio šurmulio kaip “Bitcoin” tinklas, jos naudingumas neginčijamas.
Kaip galiu statyti “Litecoin” ir gauti pelno?
“Litecoin PoS” tinklas buvo pradėtas naudoti 2020 m. kaip unikali “Bitcoin” kodų bazės versija, padidinusi našumą. Norint patvirtinti ir statyti LTCP, reikia statyti brandintas monetas, nes tai yra statymo įrodymo sistema. Be to, statomos valiutos turi būti suderinamos su adresų / sandorių tipais.
Kad galėtumėte pradėti statyti, turite turėti piniginę, kurioje yra šiek tiek LTC. Savo monetas galite statyti į fondą biržose, kuriose teikiamos statymų paslaugos. Vadinasi, galite patvirtinti blokus ir uždirbti naujai sukurtų Litecoin.
Ar “Litecoin” pirkimas yra gera investicija?
Nors “Litecoin” nėra pirmaujanti kriptovaliuta, tačiau ji nuolat daro technologinę pažangą, todėl į ją verta investuoti. Pelninga investicija yra ta, kuri nuolat keičiasi ir tobulėja. Kiekvieną kartą, kai pradedate misiją, turite būti budrūs ir kruopščiai atlikti tyrimus. Be to, niekada neinvestuokite tokios sumos, kurią praradus atsirastų finansinė našta.