Kas yra neterminuoti ateities sandoriai?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kas yra crypto ftx amžinieji ateities sandoriai?

Neterminuotas sutartis dažnai siūlo kriptovaliutų išvestinių finansinių priemonių biržos ir jos veikia panašiai kaip ateities sandoriai ❕.

⚡️ Kiek laiko galite laikyti “Binance” neterminuotuosius ateities sandorius?

Lankstusis sandoris – tai ateities sandoris, kurio galiojimo terminas, skirtingai nei tradicinių ateities sandorių, nenustatytas. Taigi, galite saugiai laikyti savo investicijas atviras tiek laiko, kiek pageidaujate.

⚡️ Kas nutinka, kai baigiasi ateities sandorio galiojimo laikas?

Ateities sandoriui pasibaigus, tarpuskaitos centras susieja ilgosios pozicijos turėtoją su trumposios pozicijos savininku. Bazinis turtas iš trumposios pozicijos perkeliamas į ilgąją.

⚡️ Ar ateities sandoriai yra pelningi?

Ateities sandoriai yra vertinga finansinė priemonė, leidžianti investuotojams pasinaudoti prognozuojamais naftos kainų pokyčiais. Kadangi jų prekybos rizika yra dešimt kartų mažesnė nei įprastų akcijų, jų gali įsigyti bet kuris investuotojas, turintis minimalų kapitalą ir gana nepastovios prekybos patirties. Be to, ateities sandorių kainos paprastai svyruoja labiau negu grynųjų pinigų ar neatidėliotinų sandorių kainos.

Neterminuota atvirkštinio apsikeitimo sandorio sutartis

Amžinieji apsikeitimo sandoriai yra išvestinių finansinių priemonių rūšis, kuri per pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjo tarp prekiautojų kriptovaliutomis.

Amžinieji ateities sandoriai
Kas yra neterminuota sutartis?

2016 m. gegužės mėn. pradėti taikyti neterminuoti apsikeitimo sandoriai, kurie leidžia prekiautojams atidaryti labai dideles pozicijas turint tik nedidelį indėlį. Ši schema daugelį labai vilioja, nes suteikia galimybę gauti didelę grąžą iš nedidelių svyravimų; tačiau su ja susijusi ir didžiulė rizika.

Kiek laiko galite laikyti neterminuotą ateities sandorį?
Ar jums įdomu, kuo skiriasi neterminuota ir ateities sutartis?

Ar kada nors galvojote, kaip išnaudoti kriptovaliutų išvestinių finansinių priemonių galią?

Išvestinės finansinės priemonės – tai finansinės priemonės, kurios iš esmės atspindi turto vertę.

Atviri apsikeitimo sandoriai yra išvestinių finansinių priemonių sutarties forma, leidžianti atlikti statymus dėl prekės vertės, kol ji dar galioja.

Ar amžinieji ateities sandoriai yra pavojingi?
Ar baigiasi ftx nuolatinių ateities sandorių galiojimo laikas?

Sudarę išankstinę sutartį, investuotojai gali spekuliuoti būsima kriptovaliutų verte, įsipareigodami jas pirkti arba parduoti sutartą dieną ir už sutartą kainą. Pasirinkimo sandoriai suteikia jų pirkėjams galimybę pasinaudoti rinkos pokyčiais be jokių įsipareigojimų; jie gali pirkti arba parduoti turtą už iš anksto nustatytą kainą bet kuriuo iš anksto nustatytu momentu.

Naudodamiesi kriptovaliutų išvestinėmis finansinėmis priemonėmis prekiautojai gali gauti pelno iš skaitmeninio turto kainų pokyčių, nesirūpindami dėl kriptovaliutų keliamų grėsmių saugumui ar sudėtingumo.

Ar amžinieji ateities sandoriai yra halal?
Kaip prekiauti neterminuota sutartimi?

Jei norite išplėsti savo portfelį naudodami kriptovaliutą, vienas iš būdų tai padaryti yra turto pirkimas, o prekyba išvestiniu produktu gali būti kitas būdas, kurį galite apsvarstyti. Turto pirkimas – tai metodas, naudojamas pagal pirmąjį scenarijų.

Kai perkate skaitmeninį turtą iš biržos, to turto kiekis turi būti nedelsiant pristatytas ir likti jūsų žinioje tol, kol jis bus parduotas už pelną arba nuostolį. Tai taip pat vadinama neatidėliotina prekyba.

amžino apsikeitimo reikšmė
Kas yra neterminuota pasirinkimo teisė?

Kita vertus, prekiaujant kriptovaliutų išvestinėmis finansinėmis priemonėmis investuotojui nereikia turėti jokio turto. Užuot turėję realaus turto, išvestinių finansinių priemonių prekiautojai tiesiog perka ir parduoda skaitmeninius kontraktus.

Ar domitės ateities sandorių subtilybėmis?

Ateities sandoriai – tai finansiniai susitarimai tarp dviejų asmenų prekiauti turtu už tam tikrą kainą ateityje. Ateities sandoriai yra neįkainojama priemonė, leidžianti dviem šalims derėtis ir susitarti dėl iš anksto nustatytos bet kokio turto kainos.

ftx ilgalaikiai ateities sandoriai
Ar ateities sandoriai panašūs į pasirinkimo sandorius?

Nors ateities sandorių trukmė skiriasi, kiekvienas sandoris turi iš anksto nustatytą atsiskaitymo datą. Prieš dviem šalims sudarant kriptovaliutų ateities sandorių atsiskaitymo sutartį, jos turi susitarti, kada sutartis bus nutraukta.

Panagrinėkime ateities sandorį dėl bitkoino; šis sandoris galioja ir galioja tris mėnesius nuo išleidimo dienos.

nuolatinė atvirkštinio apsikeitimo sandorio sutartis
Kaip nustatomos neterminuotų ateities sandorių kainos?

Ar domitės kriptovaliutų ateities sandoriais ir jų veikimu? Sužinokite šios pelningos prekybos formos pagrindus.

Jei bitkoinas yra lygus 40 000 JAV dolerių, o Alisa yra kriptografinių išvestinių finansinių priemonių prekiautoja, kuri tiki, kad vertė padidės iki balandžio mėn., tada…

Ji gali lažintis dėl šios galimybės sudarydama sutartį ir suprasdama, kad galės gauti 1 BTC dolerį už 40 000 USD per mėnesį. Dabar jai tereikia atidaryti bitkoinų ateities sandorius, kurie bendrai rodo jos ketinimą kitą mėnesį už 1 BTC sumokėti 40 000 USD, nepriklausomai nuo to, kokia aukšta ar žema bus neatidėliotinų sandorių rinkos kaina.

Kas yra neterminuoti ateities sandoriai?
Neterminuotų sutarčių vadovas

Kita šio sandėrio pusė, Bobas mano, kad atsiskaitymo dieną bitkoino kaina nukris žemiau 40 000 JAV dolerių. Kitą mėnesį jis parduos Alisai 40 000 JAV dolerių vertės kontraktus. Kitaip tariant, kol Alisa “ilgisi” bitkoinų, Bobas juos “trumpina”.

Jei iki sutarties galiojimo pabaigos bitkoinų kaina pakils iki 45 000 JAV dolerių, Alisa gaus pelno, nes įsigis BTC iš Bobo su nuolaida. Tačiau jei atsiskaitymo dieną kaina nukris žemiau 40 000 JAV dolerių, o ne pakils, Alisa pirks bitkoinus iš Bobo brangiau nei dabartinėmis rinkos kainomis, todėl patirs didelių nuostolių.

Amžinieji ateities sandoriai - kaip tai veikia?
Kas yra neterminuotas ateities sandoris?

už amžinuosius apsikeitimus atsiskaitoma pinigais, t. y. Alisai ir Bobui nereikia turėti bitkoinų. Jiems tereikia atidaryti poziciją ir laukti kainos pokyčių.

Ar jums įdomu apie neterminuotus mainus ir jų ypatumus? Jei taip, paaiškinsime, kaip tiksliai veikia šie mainai.

Atviras apsikeitimo sandoris panašus į ateities sandorį, nes leidžia investuotojams lažintis dėl būsimo kriptovaliutos kainos kilimo. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad, skirtingai nei įprastas ateities sandoris, atvirieji apsikeitimo sandoriai neturi pabaigos datos.

Neterminuotas ateities sandoris
Kuo praktiškai skiriasi neterminuotas ir ateities sandoris?

Anksčiau prekiautojai turėdavo reguliariai uždaryti ir vėl atidaryti ilgąją arba trumpąją poziciją, kad išlaikytų tą pačią poziciją. Kitaip tariant, dėl to nebereikia nuolat kartoti ilgosios arba trumposios prekybos. Dėl to neterminuotųjų sandorių kaina turi būti nustatoma pagal jų pagrindinio turto neatidėliotinų sandorių kainas. Kadangi artėjant atsiskaitymo datai ateities sandorių kainos artėja viena prie kitos, sakoma, kad neterminuotieji apsikeitimo sandoriai turi “atvirkštinį ryšį” su neatidėliotinų sandorių kainomis.

Kas yra neterminuota apsikeitimo sandorio sutartis?
Amžinieji apsikeitimo sandoriai

Vienas iš pavyzdžių – finansavimo normos mechanizmas, kurį biržos taiko susiedamos neterminuotų apsikeitimo sandorių kainą. Ši sistema subalansuoja trumpąsias ir ilgąsias neterminuotų apsikeitimo sandorių pozicijas jas skatindama arba uždrausdama. Laikykite tai nuolaida arba mokesčiu, kuris padeda subalansuoti bendrą interesą neterminuotų sutarčių trumposiose ir ilgosiose pusėse.

Kaip veikia valiutų kursai?
Kas yra ateities sandoriai?

Kaip veikia valiutų kursai?

Finansavimo normos mechanizmas užtikrina, kad neterminuotų ateities sandorių kaina atitiktų jų stebimo bazinio turto rinkos vertę, užtikrindamas, kad neterminuoto apsikeitimo sandorio vertė kasdien būtų lygi arba mažesnė už bitkoino vertę.

Kas yra kriptografinės išvestinės finansinės priemonės?
Kriptovaliutų ateities sandoriai

Finansavimo norma yra ilgųjų ir trumpųjų pozicijų palūkanų normų skirtumas. Jeigu trumpųjų pozicijų yra daugiau negu ilgųjų, finansavimo norma bus teigiama, t. y. ilgųjų pozicijų pardavėjai turės mokėti mokestį trumpųjų pozicijų pardavėjams.

Biržos naudoja svyruojančios kainos rodiklį, kad nuspręstų, ar ilgojo, ar trumpojo laikotarpio prekiautojai turėtų mokėti mokesčius, ar gauti nuolaidas. Finansavimo rodiklį vadiname teigiamu, kai amžino apsikeitimo sandorio paaiškinama kaina yra didesnė už skaitmeninio turto neatidėliotiną kainą.

Ketvirtinio ateities sandorio terminas
Apsikeitimo sandoris šiek tiek panašus į ateities sandorį

Ilgalaikių sandorių prekiautojai iš tų, kurie jiems parduoda sutartį, ims nedidelį mokestį. Šis mokestis naudojamas sumokėti palūkanoms, kurias prekiautojas turi sumokėti už savo trumpąją poziciją. Jei finansavimo norma yra neigiama, mokestį ilgųjų pozicijų pardavėjams turės mokėti trumpųjų pozicijų pardavėjai.

Neigiama finansavimo norma siejama su neterminuotu apsikeitimo sandoriu, kuriuo prekiaujama mažesne nei pagrindinio turto neatidėliotina kaina. Tie, kurie turi trumpąsias atvirojo termino apsikeitimo sandorių pozicijas, turės sumokėti tiems, kurie turi ilgąsias pozicijas, kaip pirmiau pateiktame pavyzdyje.

Kaip veikia kriptovaliutų ateities sandoriai?
Atvirų ateities sandorių kainos

Viskas priklauso nuo kiekvieno prekiautojo pozicijos dydžio. Pavyzdžiui, jei BTC/USD amžino apsikeitimo sandorio finansavimo norma yra +0,010 %, prekiautojas, norintis gauti šį konkretų 40 000 USD vertės amžino apsikeitimo sandorį, turėtų sumokėti 4 USD = (40 000 USD) x 0,010 % komisinį mokestį. Finansavimo komisiniai išmokami nustatytais intervalais. Kai kuriose biržose finansavimo ciklas vykdomas kas aštuonias valandas.

Neapibrėžtas apsikeitimo sandoris, kuriuo prekiaujama mažesne nei neatidėliotino sandorio kaina

Kaip veikia neterminuoti apsikeitimo sandoriai?

Prekiautojai gali įsigyti bitkoinų parduodami atvirus apsikeitimo sandorius sau patiems ateityje ir taip gaudami pelno. Pavyzdžiui, Alisa įsigyja du BTC/USD neterminuotus apsikeitimo sandorius su 80 000 USD užstatu. Todėl kiekvienas BTC/USD neterminuotas apsikeitimo sandoris yra vertas 40 000 JAV dolerių.

Kaip veikia neterminuoti apsikeitimo sandoriai?
Finansavimo laikotarpis

Alisa išleidžia 100 000 JAV dolerių keliems amžinaisiais apsikeitimo sandoriais. Mėnesio pabaigoje, kai bitkoinų kainos pakyla iki stabilios 50 000 JAV dolerių sumos, Alisa uždaro savo poziciją. Iš kiekvieno įsigyto amžino apsikeitimo sandorio ji gautų 10 000 JAV dolerių pelną. Bendras jos pelnas būtų apie 20 000 USD.

pelnas = nuolatinių apsikeitimo sandorių skaičius * (dabartinė kaina – pradinė kaina)

pelnas = 2 * (50 000 USD – 40 000 USD)

pelnas = 20 000 USD

Kas yra neterminuoti apsikeitimo sandoriai?
Ilgosios neterminuotų apsikeitimo sandorių pozicijos

Atliekant šiuos skaičiavimus neatsižvelgiama į “Alice” grąžą, kurią visų pirma lemia finansavimo normos. Alice pajamas lems sumokėti mokesčiai ir diskontas, kurį Alice gavo biržai bandant susieti neterminuotą apsikeitimo sandorį su neatidėliotina bitkoinų kaina.

Lanksčios galimybės, kuriomis prekiautojai gali naudotis naudodami neterminuotus apsikeitimo sandorius, leidžia “Alice” padidinti pajamas. Pavyzdžiui, ji gali įsigyti neterminuotų sutarčių už dvigubai didesnę sumą, nei iš pradžių įsipareigojo.

Pradinė garantinė įmoka – tai pinigų suma, reikalinga pozicijai atidaryti.

Pradinė garantinė įmoka – tai mažiausia vertė, reikalinga sverto pozicijai atidaryti. Pavyzdžiui, jei norite įsigyti 1000 BNB su 100 BNB pradine marža (esant 10x svertui), tuomet pirmasis įnašas būtų lygus 10 % visos pavedimo vertės. Taip užtikrinama jūsų svertinė pozicija.

Kas yra likvidavimas?
Kas yra likvidavimas?

Kas yra likvidavimas?

Jei įkaitu naudojamo turto vertė sumažėja žemiau palaikomosios garantinės įmokos, birža gali pareikalauti, kad jūsų sąskaita būtų likviduota. Tai, kaip tai vyksta, priklauso nuo to, kuria birža naudojatės. Tačiau apskritai kaina, už kurią vyksta likvidavimas, keičiasi priklausomai nuo to, kiek kiekvienas naudotojas yra rizikingas ir turi svertą (kuris priklauso nuo jo įkaito ir grynosios pozicijos). Kuo didesnės jūsų investicijos, tuo didesnės pagalvės reikės bet kokiems nuostoliams padengti.

Kad išvengtumėte nepageidaujamų nuostolių, galite uždaryti savo pozicijas, kol kaina nesumažėjo nuo biržoje nustatytos minimalios vertės, arba papildyti savo sąskaitą papildomomis lėšomis. Tai padidina maržą ir taip sumažina tikimybę, kad pozicija bus priverstinai uždaryta.

Kaip veikia neterminuoti apsikeitimo sandoriai?
Kaip veikia išvestinių finansinių priemonių apsikeitimo sandoriai?

Jos piniginis užstatas šiandien yra 160 000 USD (arba 4 BTC/USD ilgalaikiai apsikeitimo sandoriai), o jos pozicijos dydis būtų 160 000 USD (arba 4 BTC/USD ilgalaikiai apsikeitimo sandoriai), jei ji kaip užstatą naudotųsi įmone. Šiuo atveju Alisa pasinaudojo dvigubo sverto pranašumu.

Tarkime, kad kiekvieno BTC ir JAV dolerio amžino apsikeitimo sandorio uždarymo kaina yra 50 000 JAV dolerių, ir ji parduoda, kai ji tokia tampa. Jos pelnas būtų apie 40 000 USD, jei ji uždarytų savo poziciją, kai kiekvienas BTC/USD nuolatinis apsikeitimo sandoris parduodamas už 50 000 USD.

pelnas = 4 * (50 000 USD – 40 000 USD)

pelnas = 40 000 USD

finansavimo norma yra teigiama
Kas vyksta mainų pabaigoje?

Amžinieji ateities sandoriai

Keista, kad kai kurios biržos suteikia prekiautojams iki 125x svertą, kad padidintų pajamas. Tačiau, kadangi svertas didina pelną, jis taip pat didina ir nuostolius. Jei amžinųjų apsikeitimo sandorių kaina nukristų 50 % nuo pradinės kainos, už kurią Alisa juos įsigijo naudodamasi 2 kartus didesniu svertu, jai kiltų likvidavimo rizika.

pelnas = 4 * (20 000-40 000 USD)

nuostolis = 80 000 USD

turimų atvirų ateities sandorių kainų.
Apsikeitimo sandoriai: kas tai yra ir kaip jie veikia

Kai prekiautojo nerealizuotas nuostolis yra lygus jo įmokėtai garantinei įmokai, birža automatiškai uždaro poziciją. Dėl to bus prarastas visas užstatas. Maržinė prekyba ir prekyba su finansiniu svertu yra susijusios su didele rizika, kurios neturėtų prisiimti naujokai.

Kas yra likvidavimas?
Klausimai investuotojams apie palūkanų normų apsikeitimo sandorius

Nors neterminuotos apsikeitimo sandorių sutartys yra rizikingos, jos patrauklios prekiautojams, nes galima atlikti statymus dėl trumpalaikių arba ilgalaikių skaitmeninio turto kainų pokyčių neribojant laiko. Kitas atvirųjų apsikeitimo sandorių privalumas, palyginti su įprastomis apsikeitimo sandorių sutartimis, yra tas, kad galite uždirbti pinigų net tada, kai kriptovaliutų vertė krinta.

Nepaisant to, prieš investuojant į kriptovaliutas, prekiautojams rekomenduojama būti atsargiems ir gauti profesionalių patarimų. Prekiaudamas pagal neterminuotas apsikeitimo sandorius, prekiautojas gali prarasti visus investuotus pinigus, jei naudojamas svertas.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams