Table of Contents
Saugiausios kriptovaliutų šaltosios piniginės
Ledger Nano X – geriausia aparatinė Bitcoin piniginė
Trezor Model T – saugiausia Bitcoin piniginė
Ledger Nano S – prieinamiausia piniginė
“Šaltoji piniginė” – tai piniginė, kuri negali palaikyti ryšio su tinklu. Tokios piniginės laikmenos gali būti bet kokios – nuo popierinių iki elektroninių, o tikslas visada tas pats: jokios prieigos prie tinklo ir įsilaužėlių keliamo pavojaus. “Karštoji piniginė” – tai skaitmeninis portfelis, palaikantis aktyvų ryšį su kriptovaliutų tinklu.
Piniginė primena mažą telefoną ir išorinį atminties įrenginį. USB kabeliu prijunkite įrenginius prie kompiuterio ir lengvai atlikite operacijas.
Tam tikri įrenginiai veikia savarankiškai, prie interneto jungiasi belaidžiu ryšiu arba per eternetą, nereikia kompiuterio
Patikimiausia laikoma neprisijungusi kriptovaliutų piniginė. Žmonėms, kuriems reikia greitai atlikti sandorį, šis pasirinkimas nepatiks. Dideliu patikimumu pasižymi “Ledger” ir “Trezor” aparatinės piniginės.
Suprasti, kaip veikia kriptovaliuta, ir saugiausias būdas ją apsaugoti yra šaltoji piniginė. Iš esmės tai yra neprisijungęs kompiuteris, kuriame saugomas visas skaitmeninis turtas, apsaugantis jį nuo piktavališkų atakų ar įsilaužėlių. Tačiau prieš pradedant naudotis šiomis piniginėmis, reikėtų sužinoti apie jų vidinį veikimą.
Kas yra kriptovaliutų piniginė?
Visiems kriptovaliutų aistruoliams reikia patikimos piniginės, kurioje jie galėtų saugoti savo lėšas ir lengvai ir saugiai jas pasiekti. Pasirinkus programinės arba aparatinės įrangos sprendimą, ši technologija leidžia be vargo siųsti, gauti ir valdyti kriptovaliutas. Blokų grandinės technologija nustato ir palaiko išskirtinę prieigą prie kriptovaliutų lėšų. Taigi, unikalūs raktai yra labai svarbūs tvirtinant teisę į šį turtą.
Kriptografinis raktas – tai savitas raidžių ir skaičių derinys.
- Viešąjį raktą galima palyginti su banko sąskaita. Prieš pradedant rinkti mokėjimus, labai svarbu į banko sąskaitą įnešti pinigų. Ta pati koncepcija galioja ir dirbant su pinigine – įnešę lėšas galite gauti prieigą ir pradėti gauti mokėjimus iš kitų naudotojų.
- Privatus raktas – tai kodas (dažnai vadinamas “užšifruotu privačiu raktu”), kuriuo suteikiama prieiga prie jūsų “Bitcoin” sąskaitos. Jis panašus į seifo raktą, nes yra virtuali rakto kopija. Šis kodas suteikia jums visišką galią valdyti savo finansinius išteklius.
Naudodami šį kodą galite įgyti absoliučią valdžią savo sąskaitoje esančioms lėšoms. Svarbu atminti, kad nors piniginė fiziškai gali priklausyti jums, kriptovaliuta priklauso tam, kas turi atitinkamą privatųjį raktą. Tai specializuota priemonė, skirta sąveikai su blokų grandinės įrašais. Kriptovaliutų piniginę galima palyginti su tiltu, jungiančiu savininką su jo skaitmeniniu turtu, saugomu blokų grandinėje.
Kriptovaliutų piniginių tipai
Skiriami du skirtingi piniginių tipai: šaltosios ir karštosios. Pagrindinis jų skirtumas yra tas, kad vienos veikia neprisijungusios prie tinklo, o kitos visada (arba labai dažnai) yra prijungtos prie tinklo.
Pagrindinis “karštųjų” piniginių privalumas – greitas (arba nuolatinis) prisijungimas prie blokų grandinės per internetą. Vartotojai gali patogiai papildyti savo sąskaitas arba išimti pinigus iš jų kada panorėję. Kriptovaliutų pinigines skirsto šie tipai:
- Stalinis kompiuteris (būna plonas ir storas);
- mobilusis;
- internetu.
Šaltosios piniginės kriptovaliuta ne visą laiką jungiasi prie tinklo. Trys skirtingos virtualių aplinkų kategorijos skirstomos pagal jų veikimą: vykdymo, panardinimo ir tik skaitymo.
- Tos pačios darbalaukio programos;
- fizinės laikmenos;
- aparatinės įrangos saugyklos.
Dėl nepaprastų blokų grandinės technologijos galimybių visos piniginės gali būti papildytos akimirksniu ir be jokių pastangų. Be to, gavėjui nereikia jungtis prie tinklo. Kai kurių tipų programinė įranga taip pat gali būti.
Kriptovaliutas galima suskirstyti į dvi skirtingas grupes: vienos valiutos ir kelių valiutų.
Nesvarbu, ar pirmenybę teikiate tradicinei odinei piniginei, ar trokštate ištirti šiuolaikinę skaitmeninę versiją, galite rinktis iš plataus piniginių pasirinkimo. Kiekviena jų turi savitą naudotojo sąsają, saugumo lygį ir funkcijų rinkinį. Norint užsitikrinti sėkmę, labai svarbu iš anksto nusistatyti savo tikslus. Iš plataus piniginių pasirinkimo galite pasirinkti geriausią variantą pagal savo poreikius.
Nuo elegantiško dizaino iki tvirtos konstrukcijos, šaltos kriptovaliutų piniginės siūlo daugybę galimybių ieškantiems saugių saugojimo sprendimų.
Aparatinė piniginė
Fizinis aparatinės įrangos įrenginys generuoja atsitiktinius privačiuosius ir viešuosius raktus iš entropijos šaltinio. Įrenginys saugo sugeneruotus raktus neprisijungęs prie interneto, todėl jie yra saugūs nuo įsilaužėlių.
Tai saugiausia šaltoji piniginė. Pirmenybė teikiama aparatinei saugyklai, nes nėra įsilaužimo pavojaus. Tačiau kyla įrenginio programinės įrangos gedimo grėsmė, todėl reikia rinktis patikimus pardavėjus.
Saugios piniginės dažniausiai naudojamos pinigams saugoti, nes jose negalima reguliariai atlikti operacijų.
Šį trūkumą įveikia keli kriptovaliutų projektai. Kalbame apie unikalias decentralizuotas biržas, kuriose naudojama dvigubos grandinės architektūra ir kurios leidžia vienai blokų grandinei kurti savo skaitmeninį turtą ir programėles naudojantis kitos grandinės galia. Šis tinklo sujungimo metodas buvo sukurtas specialiai naudoti su aparatinėmis piniginėmis.
Programinės įrangos piniginės
Į kategoriją “Programos” įtraukiamos ir darbalaukio, ir mobiliosios versijos. Kiekviena rūšis toliau suskirstyta į atitinkamus porūšius.
Stalinis kompiuteris.
Ši programa atsisiunčiama į kompiuterį ir jame naudojama. Tokia piniginė suteikia naudotojui visišką savo pinigų ir raktų kontrolę.
Failas “wallet.dat” išsaugomas jūsų kompiuteryje, kai generuojate darbalaukio piniginę. Jame pateikiama slapta informacija, suteikianti prieigą prie visų jūsų adresų. Jis turi būti apsaugotas stipriu slaptažodžiu, kad įsilaužėliai negalėtų šio failo panaudoti nuotoliniu būdu.
Norėdami paleisti kompiuterio piniginę, turite įvesti teisingą slaptažodį. Į failą “wallet.dat” net neatsižvelgiama. Todėl protinga pasidaryti atsarginę “wallet.dat” failo kopiją ir laikyti ją saugioje vietoje.
Mobilusis
Pavadinimas rodo, kad šios programos sukurtos specialiai mobiliesiems įrenginiams. Tai keliaujančios stalinių kompiuterių piniginės. Kadangi jomis galima prekiauti ir pirkti kriptovaliutą naudojant QR kodus, šis darbas su skaitmeniniais pinigais yra patogus.
Asmenims, kurie reguliariai naudojasi kompiuteriu, turinčiu prieigą prie interneto, geriausias pasirinkimas – kompiuterizuota šaltoji piniginė.
Kalbant apie kriptovaliutas, reikia nepamiršti, kad jos nėra apdraustos. Todėl norint apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių, svarbiausia apsaugoti savo turtą. Būdami budrūs ir imdamiesi būtinų atsargumo priemonių, galite užtikrinti, kad jūsų lėšos išliks saugios. Norėdami išvengti pinigų vagystės, atlikite šiuos du paprastus veiksmus:
- Dubliuokite savo svetainės arba privačius raktus;
- Užšifruokite mobiliąją piniginę stipriu slaptažodžiu.
- Kai reikia papildomų funkcijų, galite naudoti mobiliąsias pinigines, susietas su patikimomis kriptovaliutų platformomis.
Galimybė atsiskaityti taškuose, kurie priima mokėjimus kriptovaliuta per QR kodus arba NFC, yra vertinga funkcija. Tai greita ir paprasta. Tačiau yra saugesnių variantų nei šis, nes piniginė nebegali būti vadinama šalta, o didžiulės sumos joje neturėtų būti laikomos.
Didelių pinigų sumų nereikėtų laikyti karštose piniginėse, nes jos yra labiau pažeidžiamos įsilaužimų nei šaltosios piniginės.
Storo ir plono dizaino piniginės
“Storų” kategorijai priskiriami ištisiniai mazgai. Pilnas mazgas – tai kompiuteris, kuris tvirtina sandorius ir blokus bei saugo praeities blokus ir sandorius.
Popierinės piniginės
Pavyzdžiui, jei dirbate su skaitmenine valiuta, šiuos duomenis reikia atspausdinti:
- piniginės adresas;
- privačius raktus.
Jei savo duomenis užrašysite popieriuje, o paskui ištrinsite internete, įsilaužėliams niekada nepavyks įsilaužti į jūsų paskyrą. Jei pageidaujate, raktą ir adresą galima atspausdinti kaip QR kodus.
Šio metodo trūkumas – didelis pavojus sunaikinti popierių arba mechaniškai jį pažeisti. Tokiu atveju prieiga prie pinigų bus visam laikui atimta. Popierinės piniginės nebėra populiarios dėl savo neefektyvumo, ir dabar jos retai naudojamos technologinių saugojimo būdų naudai.
Daugiavaliutinė šaltoji kriptovaliutų piniginė
Taip pat reikėtų paminėti kelių valiutų pinigines. Svarbiausia šių piniginių savybė yra ta, kad jose galima saugoti įvairias kriptovaliutas. Tačiau jos gali būti aparatinės, stalinės arba mobiliosios.
Storos ir plonos piniginės
Kietajame diske esančios atminties kiekis daro didelę įtaką jo našumui ir tarnavimo trukmei. Tarkime, kad kietasis diskas suskirstytas į mažus skyrius, kaip naudojant komercinę programą “Norton PartitionMagic” ar panašias priemones. Tokiu atveju ištrinti duomenis iš vienos SSD disko dalies tampa sunkiau.
Todėl dauguma žmonių savo pinigines diegia į išorinį įrenginį, pavyzdžiui, USB atmintinę, kuri buvo sunaikinta, užuot tiesiog atjungę kompiuterio standųjį diską, bet palikę jį originalioje vietoje, nes šis metodas gali gerokai sulėtinti užšifruoto kietojo disko ištrynimo procesą, nes visur bus kelios kopijos, o tai sulėtins iššifravimą.
Taip pat galima naudoti nešiojamąją saugyklą (pvz., “flash” atmintinę) su nedidele vidine atminties talpa.
Stambūs klientai.
Kiekviena kriptovaliuta turi savo “storą” piniginę, kurią kuria ir prižiūri kūrėjai. Kad blokų grandinė veiktų optimaliai, ji turi būti atsisiųsta į naudotojo įrenginį. Tuomet klientas automatiškai prideda naujus atnaujinimus ir pakeitimus. Tokios piniginės taip pat veikia kaip tinklo mazgai (angl. nodes) sandorių kūrimo ir tikrinimo metu.
Pagrindiniai privalumai:
- Tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei bus įdiegtos tokios funkcijos kaip galimybė valdyti įvairų skaitmeninį turtą, decentralizuota saugykla ir prekyba bei privatumas. Blokų grandinės technologija idealiai tinka šiam projektui, atsižvelgiant į jos neprilygstamą saugumą, skaidrumą ir gebėjimą apsaugoti tinklus be centralizuotos priežiūros. ERC20 standartas leidžia kurti ištisas decentralizuotas programas, pagrįstas Ethereum išmaniųjų sutarčių sistema. Dėl atviros architektūros šios sistemos yra nuolat tikrinamos, ar nėra trūkumų, todėl galimos spragos numatomos ir nedelsiant pašalinamos.
- Visiška tyla. Nors apie tai beveik nežinoma, galite skleisti žinią ir plačiai ją skleisti.
- Vartotojo įrenginyje saugiai saugomas privatusis raktas.
- Galima krauti ir išgauti.
Yra keletas trūkumų:
- Monovaliuta – viena piniginė naudojama vienai kriptovaliutai saugoti.
Piniginei išsaugoti naudojama daug vietos kietajame diske. Pavyzdžiui, “Bitcoin Core” piniginė užima daugiau nei 400 GB saugyklos. Be to, šis kiekis nuolat didėja.
Riebalų klientas, kaip gudriai siūloma, užtikrina ir karšto, ir šalto saugojimo sprendimus jūsų piniginės poreikiams.
Ploni klientai.
Plonos piniginės yra panašios į storas pinigines, tik joms nereikia įkelti visos blokų grandinės. Dėl to jos yra lengvesnės ir šiek tiek mažiau saugios. Tai padėtų, jei vis dar saugiai saugotumėte privačius raktus. Jei jūsų žaidimų kompiuteris yra silpnas, turėtumėte rinktis šį variantą.
Šaltos piniginės pasirinkimas
Yra didelis kontrastas tarp karštos piniginės ir šaltos piniginės naudojimo kriptovaliutos saugojimui.
Rinkdamiesi kriptovaliutų piniginę turite priimti pagrįstą sprendimą, ypač dėl numatomos saugoti pinigų sumos. Mažoms sumoms jums nereikia ekstravagantiško įrenginio; tačiau yra keletas universalių taisyklių, kurių turėtų laikytis visi kriptovaliutų savininkai.
Jei reikia atlikti daug operacijų, geriau vienu metu naudoti karštąsias pinigines, nes šaltosios negali užtikrinti tokio pat patogumo dažnai naudojantis.
Kita vertus, didžiąją dalį kriptovaliutų turto reikėtų laikyti šaltoje kriptovaliutų piniginėje. Priklausomai nuo jūsų reikalavimų ir lėšų dydžio, galite pasirinkti vieną iš jų:
- Investuoti į fizinį įtaisą už nedideles sumas nėra labai praktiška. Tokiais atvejais tinka popierinė piniginė, nes ją galima lengvai įnešti.
- Aparatinė piniginė gali padėti saugiai laikyti didžiules pinigų sumas. Ji taip pat gali būti naudojama konfidencialiems sandoriams. Dėl skaitmeninių pinigų saugumo ir asmeninės ramybės dėl ekonominio saugumo išlaidos, patirtos perkant aparatinės įrangos įtaisą, visiškai atsipirks.
- Asmenys gali naudotis stalinėmis ir mobiliosiomis piniginėmis, jei konkretus įrenginys visam laikui atjungtas nuo interneto. Šią galimybę renkasi tie, kurie mieliau naudojasi savo įprastais įtaisais, nes jie gali nerimauti, kad gali prarasti aparatinę piniginę, jei jos neturės.
Rinkdamiesi kompiuterio ar mobiliąją piniginę, nepamirškite šių veiksnių:
- Piniginės kūrėjas – jei programinę įrangą gamina “nežinomas asmuo”.
- Kai kurios piniginės suteikia sąsają pažengusiems naudotojams ir tiems, kurie neturi tikslo. Vidutiniam naudotojui jomis naudotis galėtų būti paprasčiau. Prieš dedant pinigus į piniginę, būtų protinga ją ir jos funkcijas išbandyti.
- Renkantis piniginę, didžiausias prioritetas turėtų būti saugumas, nes nuo šio gaminio patikimumo priklauso jūsų pinigų saugumas.
- Labai svarbu pasidaryti atsargines kopijas, nepriklausomai nuo to, kokią piniginę pasirinkote, kad avariniu atveju galėtumėte pasiekti kriptovaliutą.
10 pažangiausių “Forbes” aparatinės įrangos piniginių
Stacionaraus ir mobiliojo įrenginio sinchronizavimas galimas piniginėse, kurios palaiko šią funkciją.
Pavyzdžiui, “Trust” piniginėje galite visiškai kontroliuoti savo privačius raktus, kad apsaugotumėte savo lėšas. Biometriniai duomenys (pvz., piršto atspaudas) ir PIN kodas gali būti naudojami monetoms apsaugoti.
Naudodamiesi šia skaitmenine pinigine galite atlikti operacijas įvairiomis kriptovaliutomis. Ji palaiko daugiau nei 160 000 aktyvų ir 53 blokų grandines. Be to, jei pageidaujate, su sąskaita susietą kortelę galite naudoti kriptovaliutų lėšoms pirkti įprasta teisėta mokėjimo priemone.
Naudotojas gali naudotis šaltosios saugyklos paskyromis, kaip ir kitomis piniginėmis. Naudotojas atskleidžia savo privatųjį raktą tik siųsdamas / gaudamas turtą, naudodamas paprastą QR kodo nuskaitymo iš ekrano būdą.
Kada geriausia naudoti šaltą piniginę?
Tiems, kurie dažnai nesudaro sandorių ar neperveda savo kriptovaliutų turto, šaltoji piniginė yra daug saugesnis saugojimo variantas. Be to, jei esate įsišakniję vienoje vietoje ir neketinate vykti į vietoves, kuriose kriptovaliuta reikalinga, tai yra geriausias pasirinkimas.
Kai kurie asmenys imasi papildomų saugumo priemonių ir saugo savo šaltas pinigines saugiame banko seife, taip apsaugodami jas nuo vagysčių ir žalos. Naudodamiesi šiomis alternatyvomis, galite pasinaudoti teisine apsauga, kuri kitu atveju būtų neprieinama, jei jūsų kriptovaliutos būtų laikomos piniginėje.
Siekiant užtikrinti optimalų skaitmeninių išteklių saugumą, patartina juos saugoti neprisijungusioje piniginėje (šaltojoje saugykloje), kol galėsite patogiai pasiekti savo internetinę piniginę iš patikimesnio įrenginio.
Galiausiai, šaltosios piniginės suteikia galimybę kriptovaliutų naudotojams lengvai laikyti pinigus, kuriuos jie nori investuoti ilgam laikui, atskirai nuo tų, kuriuos jie aktyviai naudoja dalyvaudami NFT prekyvietėse, blokų grandinės žaidimuose, “Defi” protokoluose ar kitų rūšių programėlėse.
Šaltoji piniginė gali padėti jums išsaugoti kriptovaliutas, nepaisant rinkos svyravimų ar įsilaužimo incidentų.
Išvada
Pagrindinis šaltos kriptovaliutų piniginės tikslas – saugoti kriptovaliutas. Yra daugybė piniginių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir funkcijomis. Todėl kiekvienas naudotojas turi pasirinkti tinkamiausią sprendimą pagal savo reikalavimus.