Kas yra sėklų frazė?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kam naudojama sėklų frazė?

Pradinė frazė – tai žodžių rinkinys, kuriame yra visa informacija, reikalinga “Bitcoin” lėšoms internetu atkurti. Piniginės programinė įranga paprastai sukuria pradinę frazę ir nurodo naudotojui ją išsaugoti popieriuje.

⚡️ Kaip sukurti pradinę frazę?

Pradinės frazės generavimo procesas pradedamas generuojant atsitiktinius duomenis, vadinamus entropija. Tuomet entropija perduodama per šifravimo funkciją, ypač SHA256, kad būtų sukurta kontrolinė suma. Tada dalis kontrolinės sumos pridedama prie atsitiktinių duomenų.

⚡️ Ar “Coinbase” naudoja pradinę frazę?

Kita vertus, “Coinbase” piniginė sugeneravo jūsų 12 žodžių atkūrimo frazę, dar vadinamą “pradiniu numeriu”. Tai reiškia, kad jei pamesite savo atkūrimo frazę, nebegalėsite pasiekti savo “Coinbase” piniginės.

⚡ ️ Kas yra sėklų frazė binance?

Pradinė frazė – tai žodžių seka, leidžianti pasiekti kriptovaliutos piniginę. Idėjos mnemoninė sėkla arba mnemoninė frazė dažnai vartojamos tam pačiam dalykui apibūdinti.

Sėklinės frazės pavyzdys

Pradinė frazė – tai kriptovaliutos piniginės sugeneruotas žodžių rinkinys, suteikiantis prieigą prie su ta pinigine susietos kriptovaliutos. Manykite, kad piniginė yra kriptovaliutų slaptažodžių tvarkyklė, o pradinė frazė – pagrindinis slaptažodis. Visada turėsite prieigą prie visos valiutos, susietos su pinigine, kuri sugeneravo frazę, net jei ją ištrinsite ar prarasite.

“Savarankiškumo” idėja yra viena iš pagrindinių kriptovaliutos idėjų:

Kaip blokų grandinė sužino, kuri kriptovaliuta jums priklauso?
Kaip padaryti, kad sėklų frazė binance?
 • Jūsų skaitmeninė valiuta turėtų būti pasiekiama neatskleidžiant privačios informacijos ir jos nereikia patikėti jokiems bankams ar trečiosioms šalims.
 • Blokų grandinės technologija leidžia “Bitcoin” ir “Ethereum“, pasitelkus platų kompiuterių tinklą, patvirtinantį kiekvieną sandorį, sukurti saugią pasaulinių pinigų pervedimų sistemą.

Kaip blokų grandinė sužino, kuri kriptovaliuta jums priklauso?

Jame naudojami algoritmiškai sukurti šifrai, panašūs į slaptažodžius, prie kurių prieigą turi tik savininkas. Kuriant kriptovaliutų piniginę – nesvarbu, ar tai programinės įrangos piniginė, pavyzdžiui, “Coinbase Wallet”, ar aparatinis įrenginys, – generuojama paprastų žodžių eilutė (dar vadinama atkūrimo fraze) kaip jūsų pradinė frazė arba sėkla. Tai yra jūsų raktas, leidžiantis atrakinti ir išleisti su ta pinigine susijusią kriptovaliutą, todėl svarbu ją saugiai laikyti.

Kas yra sėklinė frazė?
Kaip rasti savo sėklinę frazę?

Piniginė generuoja privačius raktus ir pradinį numerį naudodama specialų žodžių derinį. Laikykite piniginę kriptografinių slaptažodžių tvarkykle, kurioje pradinė frazė yra pagrindinis slaptažodis.

Pirmoji frazė yra 12-24 paprastų žodžių (pvz., “armija”, “energija”, “audinys”, “laimingas” arba “opera”), o ne skaičius, todėl, kad ilgas skaitmenų grandines sunku įsiminti ir net teisingai interpretuoti – pagalvokite, kaip sunku įvesti pernelyg ilgą “Wi-Fi” slaptažodį. Ir atvirkščiai, nesusijusių žodžių virtinę įsiminti gana paprasta.

 • Jei prarandate pradinę frazę arba ją pamirštate, nėra būdo ją atkurti ir taip gauti prieigą prie savo kriptovaliutos. Tai dar viena saugumo priemonė, skirta jūsų turtui apsaugoti;
 • jei kas nors sužinos jūsų frazę, gali perimti jūsų valiutos kontrolę.
 • Ar galiu naudoti savo pradinę frazę?
Kaip sukurti pradinę frazę binance.
Dėl šios priežasties svarbu pradinę frazę laikyti saugioje vietoje, pavyzdžiui, slaptažodžiu apsaugotame dokumente arba užšifruotame faile.

Pradinę frazę galima generuoti trimis skirtingais būdais:

 • Jūsų patogumui “Binance” “Trust Wallet” siūlo paprastą sąsają ir jums sugeneruoja individualią frazę. Be to, Bitaddress.org yra dar vienas puikus įrankis, kuriuo, jei pageidaujate, galite susikurti savo piniginę nuo nulio.
 • Jei nenorite tvarkyti savo sėklų frazės, yra kitų galimybių. Pavyzdžiui, galite naudotis prieglobos piniginės paslauga, pavyzdžiui, “Coinbase Wallet”, kuri savo serveriuose saugo jūsų sėklinę frazę binance šifruotu formatu.
Kas yra 24 žodžių sėklų frazė?
Kas yra sėkliniai žodžiai?

Kaip galiu prisiminti ir išsaugoti savo esminę frazę

Jūsų sėklų frazė gali atrodyti sudėtinga ir nereikalinga, tačiau ją verta prisiminti. Jei nuspręsite valdyti savo pinigus, įsiminti ir įsidėmėti savo pradinę frazę yra labai svarbu jūsų gerovei ir jūsų finansų ateičiai.‍.

Smegenų piniginė – tai kriptovaliutų piniginė, kurioje naudotojo privatūs raktai saugomi jo paties atmintyje.

Jei ieškote 100 % saugaus būdo, kaip saugoti sėklinę frazę, ieškokite “smegenų piniginės”. Šis variantas skirtas tiems, kurie pasitiki savo atminties įgūdžiais. Tik nepamirškite – jei pamiršite savo pradinę frazę, tai gali būti pražūtinga. Vadinasi, būtina turėti planą B, jei kas nors nepavyktų!

Kokia yra 12 žodžių frazė?
Kaip galiu prisiminti ir išsaugoti savo esminę frazę

Popierius yra įprastas, tačiau labai svarbus daiktas, kurį naudojame kasdieniame gyvenime.

Norintiems taikyti paprastą, bet saugų metodą, geriausia ant popieriaus užrašyti sėklinę frazę. Nepaisant tam tikros rizikos (pvz., popierius gali būti pamestas arba sunaikintas), daugelis kriptovaliutų ekspertų tvirtina, kad šiandien tai tebėra vienas patikimiausių ir paprasčiausių metodų naudotojams. Be to, jei įsigyjate tam tikras aparatines pinigines, jos dažnai komplektuojamos su specialiai šiam tikslui skirtu popieriaus lapu.

USB diskas

Nors tai gali atrodyti kaip tinkamas sprendimas, yra keli pavojai. Sėklų frazių saugojimas internete automatiškai nereiškia, kad jos bus geriau apsaugotos. USB laikmenos gali būti fiziškai pažeistos, o jose įrašyti duomenys – sugadinti. Be to, norint naudoti USB kaupiklį, reikia nešiojamojo kompiuterio – o dabar jau žinome, kad nepatartina turėti jokių prie interneto prijungtų įrenginių, kurie taip pat turėtų prieigą prie jūsų sėklinės frazės.

Kaip galiu prisiminti ir išsaugoti savo esminę frazę
Pradinės frazės yra svarbi kriptovaliutos saugumo dalis

Metalas

Laikui bėgant, laimei, atsiranda naujų atsarginių kopijų, kurios yra ilgaamžiškesnės nei popierius. Kelios įmonės netgi siūlo įvairius plieninių raidžių rinkinius, iš kurių galima sudaryti žodžius, graviūras ar metalines korteles.‍

Nėra vieno absoliutaus būdo, kaip apsaugoti savo sėklinę frazę, todėl jūs patys turite nuspręsti, kuri sistema jums geriausiai tinka. Nepamirškite, kad tik jūs turite žinoti ir savo pradinę frazę, ir vietą, kurioje ji buvo saugoma.

Be abejo, yra dalykų, kurių niekada neturėtumėte daryti, kai kalbama apie sėklinių frazių išsaugojimą:

 • Išsaugokite prisiminimus mintyse, o ne fotoaparato ritinyje.
 • Labai svarbu apsaugoti konfidencialią informaciją, o slaptažodžių saugumas tam turi lemiamą reikšmę. Tačiau nepamirškite jų saugoti slaptažodžių tvarkyklėje, kad užtikrintumėte geriausias saugumo priemones.
 • Saugokite savo privačią informaciją, laikydami ją neprisijungę.
 • Niekada nenaudokite internetinių sėklinių frazių atkūrimo svetainių.

Kriptovaliutų saugumas labai priklauso nuo sėklinių frazių, todėl labai svarbu jas saugoti ir atsargiai žiūrėti į asmenis, kurie bando jums padėti susigrąžinti piniginę. Jei kas nors gaus prieigą prie jūsų sėklinės frazės, jis gali atkurti jūsų piniginę ir ją ištuštinti.

Kaip veikia sėklų frazė?
Kaip veikia sėklų frazė?

Kaip veikia sėklų frazė?

Sėklinė frazė automatiškai sukuriama, kai sukuriate kriptovaliutos piniginę. Pirmasis žodis yra ilga atsitiktinių skaitmenų seka, kuri naudojama privatiems raktams, leidžiantiems siųsti ir leisti bitkoinus, generuoti.

Pradinė frazė pateikiama žodine forma (o ne kaip ilga atsitiktinių skaitmenų eilutė) todėl, kad žmonės geriau įsimena ir sąveikauja su žodžių seka. Tačiau nereikia pasikliauti vien tik savo atmintimi, kad gautumėte pradines frazes. Kokie yra geriausi jų saugojimo būdai?

Pradinis slaptos frazės generavimo taškas yra 2048 bendrinių žodžių sąrašas. Sėklinės frazės sąvoka buvo išpopuliarinta po 2013 m. pateikto “Bitcoin” patobulinimo pasiūlymo Nr. 39, kuriame buvo apibrėžta “deterministinė piniginė”, kurioje viena sėklinė frazė valdytų visus piniginėje saugomus privačius raktus.

Pradinės frazės yra svarbi kriptovaliutos saugumo dalis
Kaip veikia sėklų frazė?

Pagal šį standartą taip pat suderinamos pagrindinės piniginės:

 • Norint pakeisti piniginę, tereikia į naują piniginę įvesti pradinę frazę ir voila – jūsų kriptovaliuta bus paruošta naudojimui.
 • Galite net atkurti piniginę, jei ją prarastumėte arba ištrintumėte, nors ir naudodami tik pradinę frazę.
 • Labai svarbu apsaugoti šaltinio frazę nuo įsilaužėlių, sukčiavimo ir kitų duomenų praradimo formų.

Kaip galite apsaugoti save ir savo kriptovaliutų turtą investuodami į šaltąją piniginę?

Ką turėčiau daryti, jei prarandu sėklų frazę?

Yra daugybė būdų, kaip apsaugoti pirmuosius žodžius, kurie skiriasi priklausomai nuo to, kiek kriptovaliutos turite ir kiek jums svarbus saugumas, o kiek – patogumas.

Kaip veikia sėklų frazė?
Ar sėklų frazė turi būti tvarkinga?

Viena veiksmingiausių strategijų, kaip apsaugoti pradinį terminą, yra padalyti jį į kelis seifus (užtikrinant perteklių, jei kas nors nepavyktų kurioje nors iš svetainių).

Kita vertus, kai kurie asmenys moka ekspertams, kad šie į kietus paviršius, pavyzdžiui, nerūdijantį plieną, išgraviruotų nuolatines žinutes.

Daugeliui žmonių pakanka užrašyti pirminę frazę ir laikyti jos kopijas daugelyje saugių vietų.

“Coinbase” piniginė yra nuo pagrindinės “Coinbase” programėlės nepriklausomas produktas, kuriuo galite pasiekti savo lėšas ir saugiai sukurti atsarginę visų “Google Drive” arba “iCloud” duomenų kopiją. Taip pat turėtumėte saugiai laikyti savo sėklų frazę neprisijungę prie interneto.

Ką daryti, jei jūsų sėkla pažeista arba prarasta?
Ar galiu naudoti savo pradinę frazę bet kurioje piniginėje?

Pradinė frazė jums bus reikalinga tol, kol pamiršite slaptažodį. Naudojant šį metodą svarbiausia turėti pradinę frazę. Neprarasite savo kriptovaliutos, jei autobuse numesite arba sudaužysite aparatinę piniginę; vietoj to galėsite tiesiog įvesti savo sėklinę frazę į kitą piniginę.

Ką daryti, jei jūsų sėkla pažeista arba prarasta?

Jei pamiršite popieriaus lapą, ant kurio užrašyta jūsų šalutinė frazė, pamiršite, kurioje knygoje ji buvo paslėpta, arba mirsite neperdavę jos įpėdiniui, negalėsite naudotis savo šifruote. Jūsų kriptovaliuta bus saugiai saugoma blokų grandinėje, jei kas nors pavogs jūsų sid-frazę, bet jūs (arba jūsų įpėdiniai) negalėsite jos pasiekti. Taigi būtinai saugokite savo pradinę frazę! Jei prarasite savo sėklinę frazę, negalėsite pasiekti savo kriptovaliutos.

Kiek saugi yra 12 žodžių sėkla?
Kaip užsitikrinti sėklinę frazę?

Ar galiu dar ką nors padaryti, jei nenoriu tvarkyti šaltinio frazės?

Taip, tai įmanoma. Pasirinkusiems “Coinbase” kriptovaliutai pirkti, nebūtina iš karto perkelti jos į kitą piniginę, nors tokia galimybė yra. Viskas priklauso nuo to, kas jums tinka geriausiai! Vietoj to galite palikti ją savo “Coinbase” sąskaitoje ir leisti “Coinbase” ją saugoti jums per “komandiruotą piniginę”.

Kai jūsų kriptovaliutų turtas augs, norėsite išnagrinėti pagrindines prieinamas saugumo alternatyvas, pavyzdžiui, perkelti dalį kriptovaliutos iš pagrindinės “Coinbase” sąskaitos į “Coinbase” saugyklą, kuri suteikia papildomą apsaugos sluoksnį ir nereikalauja, kad tvarkytumėte savo sėklų fazę ar privačius raktus. (Jei norite, taip pat galite perkelti bitkoinus iš vienos piniginės į kitą.)

Kuo skiriasi pradinė frazė ir privatusis raktas?
Kaip atrodo sėklų frazė?

Kuo skiriasi pradinė frazė ir privatusis raktas?

Privatusis raktas yra “raktas”, kuriuo atrakinama jūsų bitkoinų, “Ethereum” ar kitos kriptovaliutos piniginė. Jis generuojamas algoritmiškai iš ilgos skaičių virtinės, kurią sudaro jūsų sėklinė frazė.

Jūsų pradinė frazė suteikia prieigą prie kriptovaliutų piniginės ir visų joje esančių privačių raktų. Kriptovaliutų piniginę galite įsivaizduoti kaip savo kriptovaliutos slaptažodžių tvarkyklę – kol turite pagrindinį slaptažodį (pradinę frazę), turite prieigą prie visų susijusių kriptovaliutų.

Ką reiškia bitkoinų sėklinė frazė?

Kaip naudojate sėklų frazes?
Pradinė frazė yra žodžių serija, kurią generuoja jūsų kriptovaliutos piniginė.

Paprastai sėklinė frazė (dar vadinama pirmąja atsarginę kopija, atkūrimo terminu, sėkliniais žodžiais, mnemonine fraze, slaptaisiais žodžiais, atsarginiu variantu ar daugeliu kitų pavadinimų) yra 12 arba 24 žodžiai, kurie įrašomi kaip atsarginė kopija nustatant aparatinę bitkoinų piniginę.

Tačiau įprastas bitkoinų naudotojas niekada nesusidurs su tokia skaitmenų seka – vietoj jos matysite versiją, kurią daug paprasčiau užrašyti (ir prisiminti, jei prireiktų!)

Kokia paslaptis, kaip atrakinti naują sėklų frazę?

Populiari nuomonė, kad atspėti sėklinę frazę yra paprasta. Juk tai tik 12 žodžių, tiesa? Jei tam skirsite pakankamai laiko, atrodo, kad galite bent jau atspėti kieno nors sėklinę frazę. Laimei, tiesa ta, kad jei jūs arba jūsų įtaisas generuoja tinkamą entropiją, nustatyti pradinę frazę beveik neįmanoma.

Ar galiu pakeisti pradinę frazę?
Kaip veikia sėklų frazė?

Tai sudėtinga problema. Kadangi BIP39 žodžių sąraše yra 2048 skirtingi terminai, bandant išgauti pradinę 12 žodžių frazę (beje, ji taip pat turi būti teisinga tvarka, o ne tik patys žodžiai), reikėtų teisingai atspėti skaičių nuo 1 iki 5 444 517 900 900 900 000 000 000 000 tūkstančių milijonų milijardų milijonų.

Sunku suvokti tokį stulbinantį skaičių, tačiau jį galima palyginti su mūsų visatą sudarančių atomų skaičiumi. Galingiausiems pasaulio superkompiuteriams prireiktų amžinybės, kad išbandytų visus originalius žodžių derinius vien spėliodami kiekvieno termino galimybes.

Ar galima atkurti pradinę frazę kitame prietaise naudojant kito gamintojo programinę įrangą?

Ar "Coinbase" naudoja pradines frazes?
Kas nutiks, jei prarasite pradinę frazę?

Jūsų šaltinio frazė yra visiškai suderinama su bet kuriuo piniginės gamintoju, kuris tinkamai laikosi BIP39 protokolo. Tai reiškia, kad saugodami savo originalias frazes galite pašalinti savo aparatinės piniginės gamintoją kaip patikimą šalį ir vienintelį gedimo tašką. Jei kas nors nepavyktų, tiesiog pakeiskite pradinį numerį kitu kitos įmonės įrenginiu.

Ar galima pakeisti esamą pradinę frazę?

Taip, tačiau negalite perprogramuoti esamos šaltinio frazės taip, kaip galite pakeisti internetinės paskyros slaptažodį. Pradinę frazę galite pakeisti sugeneruodami naują ir perkeldami savo lėšas į jurisdikciją, kuriai ji taikoma.

Ar galima pakeisti esamą pradinę frazę?
Kuo skiriasi pradinė frazė ir privatusis raktas?

Nepamirškite, kad pirmieji pasirinkti žodžiai galiausiai leis jums naudotis lėšomis ir jas išleisti iš savo adreso. Jei jūsų pradinė frazė kada nors buvo pažeista, norėdami susigrąžinti pinigų kontrolę, turite pervesti pinigus į kitą adresą (tokį, kuris buvo sukurtas naudojant kitą pradinę frazę, į kurią nebuvo įsilaužta).

Kas yra sėklinė slaptažodžių frazė?

Pagrindinė slaptažodžių frazė, dar vadinama “pagrindiniu pratęsimu” arba “pratęsimo žodžiu”, yra 13-asis arba 25-asis žodis, kurį galite pasirinkti patys ant atsitiktinai sugeneruotų 12 arba 24 žodžių. Jie dažniausiai naudojami su vieno parašo piniginėmis, kad būtų užtikrintas papildomas saugumas, pridedant apsaugos sluoksnį su įspėjamuoju raktu.

Tai gali būti kur kas pavojingiau nei daugiaženkliai parašai, kuriuose naudojamos didžiosios raidės, simboliai ir tarpai.

Kas yra sėklinė slaptažodžių frazė?
Kas yra sėklinė slaptažodžių frazė?

Tačiau šis metodas turi trūkumų. Slaptažodinė frazė gali padidinti jūsų bitkoinų saugumą, nes priverčia turėti ir tai, ką turite, ir tai, ką žinote, kad galėtumėte naudotis savo lėšomis, tačiau kiti vieno nesėkmės taško pašalinimo metodai, tokie kaip daugiaparašiai ir “Unchained” saugykla, yra patikimesni.

Kad nuspręstumėte, kuri reikšmė jums tinkamiausia, atlikite keletą eksperimentų. Sukurti tobulą rezultatą nėra paprasta, nes reikia atsižvelgti į kelis komponentus. Paprasčiausias būdas būtų pasirinkti antrąją kainą, kuri būtų lygi arba didesnė už jūsų apskaičiuotą investicijų grąžą.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams