Kriptografinių mokesčių vadovas 2023 m.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ar kriptovaliuta bus apmokestinta?

Taip, jūsų turimi bitkoinai, eteriai ir kita kriptovaliuta yra apmokestinami. Vidaus pajamų tarnyba (IRS) kriptovaliutą pripažįsta turtu, lygiaverčiu akcijoms, auksui ir kitoms vertingoms investicijoms, o tai reiškia, kad ji bus atitinkamai apmokestinama.

⚡️ Kaip mokesčiai veikia su kriptovaliuta?

Prekiautojai kriptovaliutomis, kurie savo turtą valdo trumpiau nei metus, turi būti pasiruošę sumokėti iki 25 proc. trumpalaikio kapitalo prieaugio mokestį nuo bet kokio gauto pelno. Paprasta apskaičiuoti, kad tai prilygsta jūsų įprastiniam pajamų mokesčiui nuo 10 % iki 37 %.

⚡️ Kas yra fiat ir cryptocurrency?

Kitaip nei įprastos fiat valiutos, pavyzdžiui, doleris, euras ar jena, kuriomis galima įsigyti prekių ir paslaugų, kriptovaliutos ir žetonai yra skaitmeninis turtas, sukurtas naudojant kompiuterinį kodą. Kriptovaliuta yra vietinis blokų grandinės turtas, o žetonai yra platforma, sukurta esamos blokų grandinės pagrindu.

⚡️ Kuris cryptocurrency pakeis Bitcoin?

Ieškote biudžetui draugiškos bitkoinų versijos? Tuomet litecoin turėtų būti jūsų pasirinkimas! Tai plačiausiai žinoma kriptovaliuta, kuri yra puiki galimybė, jei brangus bitkoinas neatitinka jūsų biudžeto. Palyginti su bitkoinu, pagrindinis šios kriptovaliutos privalumas yra gebėjimas greitai vykdyti sandorius.

kriptovaliutų mokestis

2021 m. kriptovaliutoms buvo puikūs metai. Neseniai atlikta apklausa parodė, kad praėjusiais metais daugiau nei dešimt procentų amerikiečių prekiavo kriptovaliutomis – jei esate vienas iš jų, jums gali būti įdomu, kaip jūsų sandoriai ir kita veikla kriptovaliutomis paveiks jūsų mokesčius.

Mokesčių inspekcija kriptovaliutas priskiria turtui. JAV vyriausybė, kaip ir kitos pasaulio vyriausybės, kriptovaliutas laiko turtu ir apmokestina sandorius, kurių metu sukuriami ar panašiai gaunami bitkoinai, kaip ir akcijas bei obligacijas. Jei naudojate bitkoinus verslo sandoriui, turite apie tai pranešti IRS ir savo valstijos mokesčių institucijoms. Šiame rašto darbe bus paaiškinti kriptovaliutų mokesčiai Jungtinėse Valstijose ir jų veikimo principai.

Kaip kriptografijos prekiautojo mokesčiai JAV?
Ar turiu pranešti apie kriptovaliutų mokestis inspekcijai?

Ar yra kokių nors mokestinių prievolių, susijusių su kriptovaliuta?

Tokių pačių standartų laikosi ir mokesčių inspekcija. IRS jai taiko tą patį standartą. Mokesčiai, kuriuos mokate už kriptovaliutos pajamas, priklauso nuo to, kaip kriptovaliutą įgijote ir kiek laiko ją laikėte – kaip pajamas iš kapitalo prieaugio ar darbo užmokesčio.

Kaip apmokestinama kriptovaliutų mokestis
kriptovaliutų mokestis supratimas

Norint nuspręsti, ar turėtumėte mokėti mokesčius, labai svarbu išnagrinėti, kaip 2021 m. panaudojote savo kriptovaliutą. Apmokestinamieji įvykiai – tai sandoriai, dėl kurių atsiranda mokesčiai. Neapmokestinamieji įvykiai yra tie, kurie neapmokestinami. Panagrinėkime juos išsamiau:

  • Neapmokestinamieji įvykiai – tai įvykiai, dėl kurių neatsiranda apmokestinamojo pelno ar nuostolių.
  • Kriptovaliutų pirkimas ir laikymas už grynuosius pinigus nėra apmokestinamas. Kai parduosite ir realizuosite pelną, sumokėsite mokesčius.
  • Apsvarstykite galimybę paaukoti savo “Bitcoin” nuo mokesčių atleistai labdaros organizacijai arba ne pelno siekiančiai organizacijai! Jei dosniai prisidėsite prie visiškai IRS pripažintos 501(c)(3) labdaros organizacijos, pavyzdžiui, GiveCrypto.org, galėsite pasinaudoti mokesčių lengvatomis!
Kriptovaliutų apmokestinimas
kriptovaliutų mokestis 2023 m.
  • Jei kriptovaliutą gaunate dovanų, tikriausiai nebūsite apmokestinami, nes jos neparduodate ir nevykdote kitos apmokestinamos veiklos, pavyzdžiui, nevykdote statymų.
  • Dovanų teikimas: kaip miela iš jūsų pusės! Kiekvienas gavėjas kasmet gali gauti iki 15 000 JAV dolerių dovanų pinigų nemokėdamas mokesčių (ir daugiau partneriams). Vienam asmeniui dovanojant daugiau nei 15 000 JAV dolerių, reikia užpildyti dovanų mokesčio formą, kuri paprastai nesukelia jokių papildomų finansinių įsipareigojimų. Net jei jums nereikėjo mokėti mokesčių už kriptovaliutą, kurią gavote dovanų, gavėjas turės sekti jos savikainą, kai ja disponuos.
  • Kriptovaliutos keitimas į piniginę: kriptovaliutų pervedimas iš vienos piniginės ar sąskaitos į kitą neapmokestinamas. Kai parduodate, mokėsite pelno mokestį.
kriptovaliutų mokestis
Kiek mokesčių reikia mokėti už kriptovaliutas

Apmokestinamas kaip kapitalo prieaugis, bet neapmokestinamas pardavimo kaina

Kripto mokestis: kapitalo prieaugio mokėjimas bitkoinais ir eteriu

  • Kriptovaliutas galima parduoti už grynuosius pinigus. Jei kriptovaliutą pardavėte už dolerius, jums bus taikomi atitinkami mokesčiai. Palanku tai, kad bet kokius pardavimo nuostolius galite atskaityti savo pajamų mokesčio deklaracijoje.
  • Keisdami vieną kriptovaliutą į kitą, prieš įsigydami naują kriptovaliutą turite parduoti pradinę. Kadangi tai yra pardavimas, mokesčių inspekcija mano, kad jis apmokestinamas. Jei jums pasisekė parduoti savo bitkoiną už didesnę kainą, nei mokėjote iš pradžių, turėkite omenyje, kad nuo bet kokio gauto pelno reikės sumokėti mokesčius.
  • Pavyzdžiui, išleidžiant bitkoinus picai pirkti, gali tekti mokėti mokesčius. Mokesčių inspekcija bitkoinų pirkimą laiko tuo pačiu, kaip ir pardavimą. Prieš iškeičiant turtą į prekę ar paslaugą, turite jį parduoti; tai vadinama “paverti jį grynaisiais pinigais”. 2023 m. kriptovaliutos mokesčiai
kriptografijos mokestis 2022 m.
Kriptovaliutų mokesčiai 2023 m.

Apmokestinamųjų pajamų apibrėžimas

  • 2021 m. NFL atakuojantis linijinis žaidėjas Russellas Okungas buvo vienas iš nedaugelio žymių asmenų, kuriems buvo mokamas atlyginimas bitkoinais, ir jis beveik neabejotinai moka pajamų mokestį. Jei sekėte Okungo pavyzdžiu ir jums buvo mokama kriptovaliuta, jūsų kriptovaliuta bus apmokestinta kaip kompensacija pagal jūsų pajamų mokesčio tarifą.
  • Bitkoinų priėmimas mainais už prekes ar paslaugas vadinamas “kriptovaliutų gavimu”. Jei priimate kriptovaliutą kaip apmokėjimą už prekę ar paslaugą, privalote ją deklaruoti mokesčių inspekcijai kaip pajamas.
Kriptografinių mokesčių supratimas
Kada turėčiau mokėti kriptovaliutų mokestis pelno?
  • Kriptovaliutos kasyba apmokestinama skirtingai, priklausomai nuo to, kokio tipo kasybą vykdote. Kriptovaliutos kasimas gali būti pelningas užsiėmimas, tačiau būtina atminti, kad greičiausiai turėsite mokėti mokesčius nuo uždirbtų pajamų, priklausomai nuo monetų rinkos vertės jų gavimo metu. Kad išvengtumėte bet kokių neatitikimų ar papildomų mokesčių, įsitikinkite, kad mokesčių sezono metu tiksliai nurodysite pajamas, gautas iš kriptovaliutos pelno ir nuostolių. kriptovaliuta, išgaunama kaip verslas, laikoma savarankiškos veiklos pajamomis ir jai taikomi įprasti pajamų mokesčio tarifai bei savarankiškos veiklos mokestis.
  • Gaunamas garuojantis atlygis. Stambinimas atlygis laikomas kasybos pajamomis ir atitinkamai apmokestinamas.
  • Kiti pajamų šaltiniai: Galite užsidirbti pinigų laikydami tam tikras kriptovaliutas. Tai laikoma apmokestinamomis pajamomis, kaip ir yra. Mokesčių inspekcija tai laiko kitokios rūšies palūkanomis nei banko palūkanos, nors kartais jos ir vadinamos palūkanomis.
Supratimas apie cryptocurrency mokesčio tarifą
Paskutinės minutės mokesčių patarimai investuotojams į kriptovaliutas
  • Kriptovaliutos gavimas dėl šakutės. Mokesčiai už kriptovaliutas, gautas dėl šakutės, priklauso nuo to, kaip panaudosite turtą, kai jis gali būti paimtas iš biržos, ir kitų kriterijų. Naujausias mokesčių inspekcijos (IRS) “hardfork” gaires rasite čia.
  • Nusileidimas į orą: Galite įtikinti kriptovaliutų bendrovę, kad ji jums numestų oro lašą kaip savo rinkodaros pastangų dalį arba jį atiduotų. Suma, gauta kaip airdropas, apmokestinama kaip pajamos ir turi būti registruojama mokesčių inspekcijoje. Naujausias IRS taisykles dėl oro lašų rasite čia.
  • Gauti kitų paskatų ar atlygių: tai nėra baigtinis sąrašas ir yra daug kitų priežasčių, dėl kurių galite gauti nemokamą kriptovaliutą. Jos gali būti tokios paprastos kaip coinbase mokesčiai Uždirbti premijas arba tokios sudėtingos, kaip 5 USD bitkoinais už draugo nukreipimą į kriptovaliutų biržą. Bet kuriuo atveju tai turės būti registruojama kaip pajamos.
Koks yra kriptovaliutų mokestis
Kriptovaliutų ir blokų grandinės mokesčių klausimai

Koks yra kriptovaliutos mokesčio tarifas?

Taigi, atrodo, kad kai kurie jūsų kriptovaliutų sandoriai dabar yra apmokestinami. Ką turėtumėte daryti? Kad geriau suprastumėte, kokią mokesčių sumą turite sumokėti, atsižvelkite į savo pajamas, uždarbį ir nuostolius. Štai ką tai reiškia:

Kriptografinių pajamų skaičiavimas.

kriptografijos mokestis
Kaip pranešti apie kriptovaliutą savo mokesčiuose?

Paprastai, kai esate JAV mokesčių mokėtojas, jūsų federaliniai ir valstijų pajamų mokesčiai jau yra išskaičiuoti iš jūsų atlyginimo kvitų. Tačiau tie patys pajamų mokesčiai taikomi ir kriptovaliutai – nesvarbu, ar ji gaunama iš kasybos, vagystės, ar kompensacijos.

Kai pateikiate savo pajamas, paprastai turėtumėte mokėti pagal mokesčių tarifą, atitinkantį jūsų mokesčių klasifikaciją. Saugokitės: jei dėl kriptovaliutų veiklos gavote netikėtų pajamų, dėl to galite būti priskirti aukštesnei mokesčių kategorijai ir tai reiškia, kad didesnė jūsų pajamų dalis bus apmokestinama didesniu mokesčiu.

Apskaičiuojamas kapitalo prieaugis ir nuostoliai.
Kriptovaliutų kapitalo prieaugis ir mokesčių tarifai 2023 m.

Apskaičiuojamas kapitalo prieaugis ir nuostoliai.

Deja, dauguma piniginių nesuteikia išsamios informacijos apie jūsų pelną ar nuostolius. Norėdami nustatyti savo finansinį pelną ar nuostolius, pradėkite nuo to, kiek kriptovaliutos turėjote iš pradžių. Tai vadinama jūsų savikaina.

Išlaidų bazės žinojimas

Kaina, kurią sumokėjote už savo kriptovaliutą, paprastai lemia jūsų sąnaudų bazę. Tačiau jei kriptovaliutą gavote kasybos ar vagystės būdu, vietoj jos bus naudojama tikroji rinkos vertė jos gavimo metu. Jei valiutą jums kas nors padovanojo, jos vertės pagrindas bus nustatomas remiantis ir tuo, kiek iš pradžių sumokėjo, ir dabartine tikrąja rinkos verte. supratimas apie kriptovaliutai taikomą mokesčio tarifą

Mažiau nei vienerius metus laikomo turto pelnas vertinamas kitaip.
Kriptovaliutai taikomo mokesčio tarifo supratimas

Kai nusprendžiate parduoti savo kriptovaliutą, iš pardavimo kainos atėmę pradinę pirkimo kainą, greitai sužinosite, ar gavote pelno, ar ne. Jei jūsų pelnas viršija pradinę sumą, vadinasi, gavote kapitalo prieaugį. Jei jūsų pelnas mažesnis už pradinę vertę, patirsite kapitalo nuostolį.

Mažiau nei vienerius metus laikomo turto pelnas vertinamas kitaip.

Priklausomai nuo aplinkybių, jums gali tekti mokėti kapitalo prieaugio mokesčius ir valstijos, ir federaliniu lygmeniu. Jie gali būti trumpalaikiai arba ilgalaikiai; nuo to, kurį mokestį galiausiai turėsite sumokėti, priklauso, kiek laiko laikėte kriptovaliutą prieš ją parduodami. Jei tai buvo ilgiau nei metai, greičiausiai jums teks rūpintis tik ilgalaikio kapitalo prieaugio mokesčiais, laimei, jie yra mažesni nei trumpalaikio!” Kiek privalau sumokėti mokesčių už kriptovaliutą?

Išsamus kriptovaliutos mokesčių vadovas
Kiek privalau sumokėti mokesčių už kriptovaliutą ?
  • Investicijų pelnas laikui bėgant apmokestinamas mažesniu kapitalo prieaugio tarifu. Šie tarifai (0 %, 15 % arba 20 % federaliniu lygmeniu) priklauso nuo jūsų pajamų. Didesnes pajamas gaunantiems mokesčių mokėtojams grynasis pelnas iš investicijų gali būti apmokestinamas 3,8 proc. tarifu, į kurį gali būti įtrauktas uždarbis ar kitos pajamos.
  • Priešingai, trumpalaikės pajamos apmokestinamos didesniu ir mažiau pageidaujamu įprastu pajamų tarifu.
Kriptovaliutų pirkėjai: štai ką turite žinoti mokesčių sezono metu
Kaip pasipelnyti iš cryptocurrency nuostolių?

Atminkite, kad mokesčiai bus taikomi, kai tik išgryninsite kriptovaliutą, iškeisite ją į kitą virtualią valiutą arba iškeisite į prekes ir paslaugas. Pelnas negaunamas, kol neparduodate pagrindinių akcijų.

Kas yra “kietosios šakės” ir kokią įtaką jos turi jūsų mokesčiams

2019 m. spalio 9 d. IRS paskelbė naujas gaires dėl kriptovaliutos mokesčių, kurios taikomos praeityje įvykusiems įvykiams. Vienas iš svarbiausių paaiškintų elementų yra tas, kad jei po “hard fork” (kai moneta padalijama į dvi dalis) gaunate naujų monetų, šios monetos laikomos apmokestinamomis pajamomis. Pavyzdžiui, jei turėjote “Bitcoin Cash” kietojo išsišakojimo metu (rugpjūčio 1 d.) arba laikėte savo “Bitcoin Cash” atsargas, kai BSV išsišakojo lapkričio 15 d., tuomet privalote pranešti ir sumokėti mokesčius, susijusius su šiomis šviežiai įsigytomis monetomis.

Svarbu: užtenka, kad šakojimosi metu turėtumėte pradinę monetą, kuri suteiktų teisę gauti išsišakojusią monetą, ir mokesčių inspekcija tai traktuoja kaip pajamų gavimo įvykį, kurį reikia apmokestinti – jums nereikia parduoti ar perleisti nė vienos iš šių valiutų rūšių.

Konkretų identifikavimo ženklą galite naudoti net ir keisdami prekę
Kas yra “kietosios šakės” ir kokią įtaką jos turi jūsų mokesčiams

Konkretų identifikavimo ženklą galite naudoti net ir keisdami prekę

Padarykite savo kriptovaliutos mokesčių deklaraciją lengvesnę naudodamiesi “CoinTracker”, kuri už jus automatiškai atliks reikiamą specifinę identifikavimo apskaitą ir pateiks pridedamus dokumentus.

Kapitalo nuostolių supratimas

Kai turtą parduodate už mažesnę kainą nei sumokėjote iš pradžių, patiriamas kapitalo nuostolis. Tačiau nuostoliai gali išeiti jums į naudą. Kapitalo nuostolius galite panaudoti siekdami sumažinti bet kokio kito kapitalo prieaugio (įskaitant ne kriptovaliutų turtą, pvz., akcijas), kurį gavote per metus, sumą doleriais, ir taip potencialiai sumažinti bendrą mokesčių naštą.

Kapitalo nuostolių supratimas
Kriptografinių mokesčių vadovas 2023 m.

Kiekvienais metais galite deklaruoti iki 3000 USD nuostolių, kuriais galima kompensuoti kitas pajamas. Jei jūsų nuostoliai viršija pajamas arba neturite jokių pajamų, likusi suma bus perkeliama ir taikoma ateinančiais metais, kol bus išnaudotos visos nuostolių sumos.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams