Viskas, ką norėjote žinoti apie kriptovaliutas ir taisykles

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kas yra kriptovaliutų ekosistema?

Kriptovaliuta yra sudėtingas tinklas, apimantis kalnakasius, naudotojus ir biržas, kuriuos vienija viena technologija. Kalnakasiai – tai žmonės, kurie skiria savo laiką ir išteklius blokų grandinės tinklo sandorių patvirtinimui mainais už kriptovaliutos atlygį. Naudotojai – tai visi, kurie perka, parduoda, prekiauja ar laiko kriptovaliutas.

⚡️ Kas yra blokų grandinės sistema?

“Blockchain” technologija – tai nepažeidžiama paskirstyta duomenų bazė, todėl labai mažai tikėtina, kad kas nors galėtų įsilaužti į sistemą, ją suklastoti ar apgauti. Ji veikia dubliuojant ir platinant skaitmeninį sandorių įrašą daugelyje skirtingų kompiuterinių sistemų. Dėl decentralizuoto pobūdžio tai užtikrina didesnį duomenų saugumą nei kitos panašios duomenų bazės.

⚡️ Kas yra kasyba paprastai?

Kriptovaliutos sukūrimas kaip kompiuterinių technologijų rezultatas. Centriniai bankai yra atsakingi už tradicinės valiutos gamybą ir apyvartą. Kriptovaliutos yra visiškai decentralizuotos, t. y. už jų reguliavimą nėra atsakinga nė viena valdžios institucija. Nėra centralizuotos bankų sistemos, kuri prižiūrėtų jų platinimą ar naudojimą. Todėl vienintelis būdas ją sukurti yra kasyba – kai kompiuteriai sprendžia sudėtingus matematinius uždavinius.

⚡️ Kur naudojami žetonai?

Žetonai yra daugiafunkciniai ir gali būti naudojami skaitmeninėms paslaugoms ar produktams atrakinti bei vertei blokų grandinėje saugoti. Žetonus galima naudoti mokėjimams, lojalumo programoms, prieigos kontrolei, sutelktiniam finansavimui, žaidimams ir lošimams, turto valdymui, tiekimo grandinės valdymui, tapatybės patvirtinimui ir kitais naudojimo atvejais.

⚡️ Kas skiria žetoną nuo kriptovaliutos?

Vienas iš esminių skirtumų tarp žetonų ir monetų yra tas, kad kai kalbama apie monetą, paprastai turima omenyje nepriklausoma skaitmeninė valiuta, turinti savo blokų grandinę, pavyzdžiui, “Bitcoin” arba “Ethereum”. Kita vertus, kriptovaliutos, sukurtos kito asmens blokų grandinėje, vadinamos žetonais; šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama būtent šių rūšių turtui. Daugelį metų vystantis šiai sričiai, tiek monetos, tiek žetonai tapo esminiais mūsų vis labiau skaitmeninės ekonomikos komponentais.

kriptografinės priemonės

Kriptoaktyvai – terminas, kuriuo apibūdinama turto įvairovė, pavyzdžiui, kriptovaliutos, platformos žetonai, komunalinių paslaugų žetonai ir sandorių žetonai – yra skaitmeniniai arba virtualūs vienetai, kurių sandoriams užtikrinti ir naujų vienetų gamybai valdyti pasitelkiama kriptografija. Kasyba yra procesas, atsakingas už naujų “Bitcoin” ir “Ethereum” monetų kūrimą – tai dar kartą parodo, kaip atsiranda kriptovaliutos.

Kriptovaliuta vs. kriptovaliutos turtas
kriptografinės priemonės indekso fondas

Kriptovaliuta vs. kriptovaliutos turtas

Kriptovaliutos yra kriptovaliutų rūšis ir yra skaitmeniniai arba virtualūs žetonai, kurie naudoja kriptografiją sandoriams apsaugoti ir naujų vienetų kūrimui kontroliuoti. 

Kriptovaliutos yra decentralizuotos, jų nekontroliuoja vyriausybės ar finansų įstaigos. 2009 m. buvo įkurtas bitkoinas – pirmoji ir žinomiausia kriptovaliuta.

Kita vertus, kriptovaliutos yra platesnė kategorija, apimanti kriptovaliutas ir kitų rūšių turtą. Platformos žetonai, komunalinių paslaugų žetonai ir sandorių žetonai – tai kriptovaliutų rūšys.

Kodėl pavadinimas yra “kriptografinis turtas”?

Kaip veikia kriptografinės priemonės
Kriptovaliutų rūšys

Kriptovaliutų turtas apima daugybę išteklių, įskaitant kriptovaliutas, platformos žetonus, komunalinių paslaugų žetonus ir sandorių žetonus. Kriptografinis turtas gimsta per procesą, vadinamą kasyba, kuris yra naujų bitkoinų ir ethereum gamybos iniciatorius.

Kaip veikia kriptografinės priemonės?

Kriptovaliutos naudoja kriptografiją, kad apsaugotų savo sandorius ir generuotų naujus vienetus. Be to, jos yra decentralizuotos – apsaugotos nuo vyriausybių ir bankų įtakos. Nuo pat savo debiuto 2009 m. bitkoinas sukėlė revoliuciją kriptovaliutų pramonėje ir greitai įsitvirtino kaip labiausiai atpažįstama skaitmeninė valiuta. Ji nustatė precedento neturintį standartą būsimoms skaitmeninėms valiutoms.

Kriptovaliutų rūšys

Kas yra kriptografinis turtas?

kriptografinės priemonės investicinis fondas

Kriptovaliutos, platformos žetonai ir naudingumo žetonai sudaro tris skirtingas kriptovaliutų kategorijas.

Skaitmeninės valiutos, tokios kaip “Bitcoin” ir “Ethereum”, naudojamos kriptografijos – kodų rašymo ar sprendimo meno – priemonėmis, kad būtų užtikrintas saugus sandorių vykdymas, kova su padirbinėjimu ir nuosavybės kontrolė. Šios revoliucinės kriptovaliutos veikia savo blokų grandinės tinkluose su decentralizuotomis apskaitos knygomis, kurios veiksmingai seka vertės perdavimą.

kriptografinės priemonės

Kaip veikia kriptografinis turtas?
Kriptovaliutų rizikos draudimo fondas

Kriptovaliutos yra didžiausia skaitmeninių sandorių saugumo, greitumo ir patikimumo garantija. Naudojant sudėtingas kriptografija pagrįstas žetonų sistemas užtikrinama, kad jūsų duomenys bus apsaugoti nuo klastojimo ar manipuliavimo. Be to, dėl jų kriptografinių principų jos yra neįtikėtinai patikimos ir atsparios tiek mažoms, tiek didelėms operacijoms!

Platformos žetonai

“Investopedia” aiškina, kad žetonai yra kriptovaliutų rinkos varomoji jėga, o jų egzistavimas leidžia atsirasti tūkstančiams kitų kriptovaliutų. Kaip rodo pavadinimas, šis kriptovaliutų turtas skirtas naudoti kaip platforma papildomoms decentralizuotoms iniciatyvoms. Skirtingai nuo dabartinio scenarijaus, kai duomenys saugomi serveriuose, kontroliuojamuose iš vienos vietos ir prižiūrimuose vienos korporacijos, šis kriptografinis turtas Kadangi sandoriai blokų grandinėmis grindžiamose sistemose yra paskirstyti, jie nėra pažeidžiami tų pačių problemų kaip centralizuoti serveriai.

Duomenų bazė negali būti atjungta ar sugadinta, kol joje dalyvauja kompiuteriai, nes kiekvienai operacijai patikrinti, ar nėra neatitikimų, reikia skirtingo kompiuterio.

Ar saugu investuoti į kriptografinės priemonės
Kokios yra žetonų platformų rūšys?

Išmaniosios sutartys – tai automatizuoti kompiuteriniai protokolai, kurie vykdo sutarties sąlygas, kai įvykdomos iš anksto sutartos sąlygos. Šie blokų grandine pagrįsti skaitmeniniai susitarimai užtikrina visų sandorių patikimumą ir skaidrumą, užtikrindami maksimalų abiejų dalyvaujančių šalių saugumą.

Išmaniosios sutartys suteikia šalims galimybę saugiai ir patikimai sąveikauti be trečiųjų šalių, pavyzdžiui, teisininkų ar bankų, pagalbos. Susitarti dėl sąlygų paprasta, nes nereikia ilgai spręsti ginčų teisme! Išmaniosios sutartys tampa vis populiaresniu pasirinkimu dėl savo operatyvumo ir gebėjimo sumažinti išlaidas – tai puikus sprendimas bet kokiam sandoriui.

Platformos žetonų pavyzdžiai

Platformos žetonų pavyzdžiai
Kokie yra skirtingi žetonų platformos tipai?

Platformos žetonai yra populiariausia kriptovaliutų turto rūšis. Pateikiame keletą platformos kriptovaliutų pavyzdžių:

 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Neo
 • EOS
 • Naujosios ekonomikos judėjimas

Komunalinių paslaugų žetonai

Naudingumo žetonai – tai kriptovaliutų rūšis, suteikianti turėtojams prieigą prie produkto ar paslaugos. Filecoin, decentralizuotas saugojimo tinklas, yra naudingumo žetono pavyzdys.

Paslaugų žetonų pavyzdžiai
Kas yra paslaugos simbolis?

Paslaugų žetonų pavyzdžiai

tai oro linijų mylios, dažno pirkėjo taškai tam tikroje mažmeninėje parduotuvėje ir mobiliojo telefono minutės. Paslaugų žetonai paprastai iškeičiami į prekes ar paslaugas juos išleidusiame tinkle. Pavyzdžiui, asmuo gali turėti galimybę panaudoti savo oro linijų mylias norimos oro linijų bendrovės bilietams įsigyti arba gauti nuolaidų apsipirkdamas tam tikrose parduotuvėse, susijusiose su jo dažno pirkėjo programa. Be to, mobiliojo ryšio bendrovės dažnai naudoja paslaugų žetonus kaip tam tikrą valiutą, už kurią jų klientai gali įsigyti išankstinio mokėjimo minučių arba atnaujinti planus.

 • Golemas
 • Sonm
 • Siacoin
 • “OmiseGo”
 • Augur

Sandorių žetonai / mokėjimo žetonai

Kokios yra skirtingos kriptovaliutų rūšys? kriptografinės priemonės
Kas yra mokėjimo žetonai?

Sandorių žetonai, dažniau vadinami mokėjimo žetonais, yra specifinis skaitmeninis turtas, naudojamas mokėjimams atlikti blokų grandinės tinkluose. Garsiausias pavyzdys yra bitkoinas – pats pirmasis egzistuojantis kriptovaliutos investicinis fondas. Mokėjimo žetonai leidžia naudotojams pervesti pinigus greičiau, saugiau ir pigiau nei įprastos sistemos. Naudojant žetonų technologiją, jūsų finansinės operacijos yra saugios, sklandžios ir ekonomiškos! Jie taip pat dažnai naudojami decentralizuotose programose (DApps) blokų grandinės tinkluose, pavyzdžiui, žaidimų platformose arba interneto prekyvietėse.

Kriptovaliutų potencialas

Kriptoakcijos gali sutrikdyti mūsų skaitmeninį pasaulį, atverdamos anksčiau neįsivaizduojamas galimybes. Naudojant kriptografiją, šis turtas siūlo saugesnį ir veiksmingesnį sandorių sudarymo ir duomenų valdymo būdą. Dar geriau, kadangi kriptovaliutos yra decentralizuotos, jos suteikia naudotojams precedento neturinčią savo informacijos kontrolę ir kartu mažina priklausomybę nuo centralizuotų šaltinių. Kriptoaktyvai gali būti trūkstama dėlionės dalis šiame nuolat besikeičiančiame kraštovaizdyje, kuriame atsidūrėme!

Kriptovaliutų pavyzdžiai
Blackrock crypto

Kriptovaliuta yra nauja ir jaudinanti koncepcija, kuri gali visiškai pakeisti mūsų naršymą skaitmeninėje erdvėje.

Kriptovaliutų vertė priklauso nuo:

 • Ją sukūrusi komanda
 • Kaip dažnai jis naudojamas
 • Kiek jis saugus
 • Kokią problemą ji sprendžia

Kriptovaliutų pavyzdžiai

Ar kriptovaliutos yra vertybiniai popieriai?

Kriptovaliutų nekilnojamasis turtas

✅ “Bitcoin”: 2009 m. pradėjęs kriptovaliutų judėjimą, “Bitcoin” tebėra lyderis ir plačiai pripažįstamas kaip pirmoji skaitmeninė valiuta.
✅ 2015 m. pradėjusi veikti “Ethereum” greitai tapo antrąja pagal rinkos vertę skaitmenine valiuta, sukėlusia revoliuciją kriptovaliutų kraštovaizdyje.

✅ 2011 m. “Litecoin” išsišakojo iš “Bitcoin” blokų grandinės ir sukūrė visiškai naują kriptovaliutą.
Platformos žetonų pavyzdžiai

✅ “Ethereum” – jos blokų grandinės tinkle pirmenybė teikiama kriptovaliutai, kuri naudojama sandoriams ir sąveikai skatinti.
✅ “Filecoin” yra revoliucinis decentralizuotas saugojimo tinklas, leidžiantis naudotojams saugiai saugoti ir atkurti duomenis Filecoin yra šios pažangiausios technologijos vietinis žetonas klientams, kurie jį gali naudoti norėdami įsigyti saugyklą tinkle.

Naudingumo žetonų pavyzdžiai

Kuo skiriasi kriptovaliuta ir kriptovaliutos?
Kriptovaliutų indekso fondasKriptovaliutų indekso fondas

✅ Siacoin: Sia decentralizuotos saugojimo platformos vietinis žetonas, naudojamas saugykloms tinkle įsigyti.

✅ “Golem”: “Golem” decentralizuotos skaičiavimo platformos vietinis žetonas, naudojamas skaičiavimo galiai tinkle įsigyti.

✅Augur yra decentralizuotos prognozių rinkos platformos vietinis žetonas, naudojamas tikslioms prognozėms šiame tinkle pirkti. Statydami “Augur” žetonus prognozių rinkoje, naudotojai gali priimti pagrįstus sprendimus, remdamiesi minios teikiamomis prognozėmis. Naudodami blokų grandine pagrįstą “Augur” sistemą, gaunate prieigą prie neribotų potencialių įžvalgų iš viso pasaulio – nesijaudindami dėl duomenų saugumo ar tikslumo problemų.

Norintiems atlikti skaitmeninius mokėjimus yra keletas galimybių. Populiarus pasirinkimas yra “Bitcoin” – “Bitcoin” blokų grandinės vietinis žetonas; panašiai “Litecoin” ir “Ethereum” siūlo bilietus, kuriuos galima naudoti atitinkamuose tinkluose. Šie sandorių žetonai suteikia naudotojams laisvę atlikti saugius pirkimus, nepasikliaujant vien tradicine fiat valiuta. kuo skiriasi kriptovaliuta ir kriptovaliutų turtas?

Blokų grandinės pagrindu sudaryti sandorių žetonai
Blokų grandinė ir tradicinė duomenų bazė

Blokų grandinės pagrindu sudaryti sandorių žetonai

Blokų grandine pagrįsti sandorių žetonai – tai 1-osios ir 2-osios kartos blokų grandinės žetonai, kurie veikia tik per blokų grandinę, kad būtų galima atlikti, vykdyti ir apsaugoti sandorius.

Blokų grandine pagrįstų sandorių žetonų pavyzdžiai

Blokų grandine pagrįstų sandorių žetonų pavyzdžiai
Koks yra sandorio blokų grandinėje pavyzdys?

Daiktų internetu pagrįsti transakciniai žetonai

Turėtų būti sukurta nauja daiktų internetu pagrįstų žetonų kategorija, nes jie atvėrė visiškai naują decentralizuotos ekonomikos dimensiją, sutelkdami dėmesį į mašinų tarpusavio sandorius ir mikrotransakcijas.

Kuo šis kriptografinis turtas skiriasi nuo pirmiau minėtųjų?

Ar galite būti apgauti dėl cryptocurrency?
Kuo skiriasi kriptovaliuta ir kriptovaliutų turtas?

Ši technologija, kitaip nei blokų grandinės technologija, kiekvienam sandoriui apdoroti naudoja nukreiptąjį aciklinį grafą (angl. tangle). Remiantis naujais novatoriškais tyrimais, tikimasi, kad per ateinančius penkerius metus prie daiktų interneto bus prijungta ir veiks net 75 mlrd. daiktų interneto įrenginių. Ši technologija naudoja esamą daiktų tinklą visiems sandoriams tvarkyti ir suteikia šiuos privalumus:

 • Nuliniai sandorių mokesčiai.
 • Mikrotransakcijų galimybė
 • Daiktų internetu pagrįstų platformos žetonų pavyzdžiai
 • IOTA
 • VeChain

Ar gerai suprantate, kas vyksta pasaulyje?

Ar gerai suprantate, kas vyksta pasaulyje?
Ar bitkoinas gali būti panašus į auksą?

Galbūt bitkoinas nepakeis aukso, tačiau kriptografinis turtas čia išliks. Šiuo metu dauguma šių skaitmeninių valiutų dar tik vystosi ir turi didelį augimo potencialą. Pavyzdžiui, Golem yra projektas, kuris nepanaudotą skaičiavimo galią paverčia vienu didžiuliu superkompiuteriu; IOTA sukūrė ekosistemą, kurioje viskas – nuo batų iki sunkiųjų mašinų – gali bendrauti tarpusavyje, taip pat rinkti duomenis ir palengvinti mikrotransakcijas; Stellar ir Ripple sukėlė revoliuciją, kaip bankai atlieka tarptautinius sandorius!

Ar kriptovaliutos ir nepiniginės sistemos yra pakeliui?

Šiandien sparčiai daugėja gyventojų, kurie investuoja į kriptovaliutas kaip alternatyvą įprastai bankų sistemai. Kartu barteriniai mainai ir bendruomenės valiuta gali išlikti produktyvūs konkretiems asmenims unikaliose situacijose. Galiausiai sunku pasakyti, kuri sistema išliks ilgainiui.

Ar kriptovaliutos ir nepiniginės sistemos yra pakeliui?
Ar kriptovaliutos yra vertybiniai popieriai?

Kriptovaliutų turto kontrolė

Pagal Naujojo Bransviko vertybinių popierių įstatymą, jei netaikoma išimtis, bet kuris asmuo ar įmonė, prekiaujantys vertybiniais popieriais ar išvestinėmis finansinėmis priemonėmis Naujajame Bransvike arba teikiantys konsultacijas dėl jų, turi būti įregistruoti FCNB.

Kriptovaliutų turtą ir kriptovaliutų prekybos platformas reglamentuojanti reguliavimo sistema nuolat keičiasi.

Kriptovaliutų investuotojai, pirkėjai ir spekuliantai kartais gali būti supainioti, ar taikomos vertybinių popierių taisyklės. Kai kuriais atvejais kriptovaliutos turtas yra vertybinis popierius – tarsi vertybinių popierių žetonas, turintis teises, kurios tradiciškai priskiriamos paprastosioms akcijoms, pavyzdžiui, balsavimo teises ir teisę gauti dividendus. Kitais atvejais kriptografinis turtas gali būti labiau išvestinė priemonė – pavyzdžiui, žetonas, kurio vertė yra išvestinė iš vidinio turto, pavyzdžiui, įmonės, kurios akcijomis prekiaujama viešai, akcijų.

Kriptovaliutų tipai
Ar galite būti apgauti dėl kriptovaliutos?

Neseniai CSA ir IIROC pateikė naują informaciją apie tai, kaip vertybinių popierių taisyklės taikomos kriptografiniam turtui. Štai keletas scenarijų, kai būtų taikomi vertybinių popierių įstatymai:

 • Jei kriptovaliutų prekybos platforma (KTP) prekiauja vertybiniais popieriais arba išvestinių finansinių priemonių sutartimis, pagrįstomis kriptovaliutomis, KTP būtų taikomi vertybinių popierių teisės aktai.
 • Jei naudotojo kriptovaliutų turtas saugomas CTP platformos kontroliuojamoje piniginėje, tai sukuria nuolatinį pasitikėjimą CTP prekiaujant ar pervedant kriptovaliutų turtą, todėl tai tampa sutartimi, kuriai taikoma vertybinių popierių teisė.
 • Jei ICO išleidžiami vertybinių popierių žetonai, gali būti taikomi vertybinių popierių įstatymai.

Toliau pateiktas sąrašas nėra baigtinis. Vertybinių popierių teisės aktai gali būti taikomi ir kitose galimose situacijose, ir paprastai tai priklauso nuo konkrečių kiekvieno atvejo detalių.

Kriptovaliutų žetonai
Ar kriptovaliuta yra tas pats, kas kriptovaliutos?

Kaip investavimas pagal reguliavimą padeda investuotojams?

CTP, kurios yra registruotos arba pripažintos vertybinių popierių ar išvestinių finansinių priemonių prekyvietėmis ar biržomis, bus taikomi tam tikri reikalavimai, skirti naudotojams apsaugoti. Tarp jų – rizikos valdymas, informacijos atskleidimas ir sąžiningas bei teisingas elgesys su klientais. Registraciją galite patikrinti naudodamiesi nemokama Kanados vertybinių popierių administratorių nacionaline registracijos paieškos priemone. Nors registracija šiek tiek apsaugo investuotojus, tai nereiškia, kad nėra jokios rizikos.

Prieš investuodami ar spekuliuodami kriptovaliuta ar kitu kriptovaliutos turtu, visada turėtumėte išstudijuoti kiekvieną galimybę ir įsitikinti, kad suprantate turtą ir bet kokią galimą riziką. Kad išvengtumėte bet kokių teisinių nesklandumų, prieš priimdami galutinius sprendimus dėl kriptovaliutų turto ar KTP įsigijimo, visada kreipkitės į FCNB dėl rekomendacijų, susijusių su reguliavimo reikalavimais.

kriptografijos indekso fondas
Ar kriptovaliutos yra vertybiniai popieriai?

Rizika

Su kriptografiniu turtu susijusi kelios rizikos, įskaitant nepastovumą, likvidumo riziką ir galimą sukčiavimą. Prieš pradėdami prekiauti kriptografiniu turtu, supraskite turtą ir su juo susijusią riziką.

Kriptovaliutos gali būti nenuspėjamos, dažnai brangstančios arba smunkančios priklausomai nuo žiniasklaidos pranešimų ar socialinio šurmulio. Manipuliavimą kainomis riboja nedaug apribojimų, todėl investuoti į kriptovaliutas gali būti rizikinga.

Likvidumas: Viena iš rizikų prekiaujant kriptografinio turto platformoje yra ta, kad CTP gali neturėti pakankamai turto jūsų pavedimui padengti. Be to, nėra jokių garantijų, kad bet kurio konkretaus kriptografinio turto paklausa išliks, todėl gali būti sudėtinga savo turtą iškeisti į fiatinius pinigus.

Komunalinių paslaugų žetonai kriptografinės priemonės fondas
Kokios yra skirtingos kriptovaliutų rūšys?

Rizika internete: susidūrę su problema galite susidurti su sunkumais nustatydami kriptovaliutų turto paslaugų teikėją ar tarpininką arba nustatydami jo buvimo vietą. Jų esama visame pasaulyje, todėl gali prireikti laiko imtis veiksmų.

Naujų technologijų neapibrėžtumas: Visuomenės susidomėjimas kriptografiniu turtu ar jo paklausa gali ir toliau nedidėti arba būti netvari, nes tai yra palyginti nauja technologija. Kai Pavyzdžiui, pradėjus prekiauti nauju kriptografiniu turtu, jis dažnai būna pagrįstas idėja – ne patikrintu verslo modeliu. Taigi nėra jokios garantijos, kad projektas bus sėkmingas, net jei jis sėkmingai pradėtas. Taip pat nėra tikrumo, kad esamas kriptografinis turtas atlaikys būsimus pokyčius ir iššūkius, susijusius su technologijų plėtra ir pažanga, reguliavimo pokyčiais ar politinėmis sąlygomis.

Sukčiavimo galimybė yra didelė, nes bet kuri bendrovė, prekiaujanti vertybiniais popieriais ar išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, turi būti registruota FCNB. Priklausomai nuo to, kaip ji veikia, CTP gali patekti į vertybinių popierių reguliavimo sritį. Be to, kibernetinio saugumo grėsmės ir įsilaužimai yra įprasti platformoms, naudojamoms kriptografiniam turtui, pavyzdžiui, internetinių piniginių bendrovėms ir biržoms. Dėl to kyla rizika, kad jūsų indėlis gali būti pavogtas. Galiausiai, su kriptografiniu turtu susijusiems sandoriams būdinga didesnė vėluojančių ar nepavykusių operacijų tikimybė ir prieigos prie skaitmeninės piniginės praradimo tikimybė, jei reikia prisiminti slaptažodį.

Kas yra mokėjimų žetonizacija ir kaip ji veikia?
Kas yra kriptovaliutos?

pastaruoju metu padaugėjo sukčių, kurie už investicijas žada garantuotą grąžą ir įdarbinimo premijas. Dažniausiai tai yra įspėjamieji sukčiavimo požymiai, todėl su jais reikėtų elgtis atsargiai. Kriptovaliutų turtas yra labai nestabilus, todėl tikėtis garantuotos grąžos iš su kriptovaliutomis susijusių investicijų nerealu. Nedelsdami praneškite apie sukčiavimą naudodamiesi mūsų priemone “Pateikti skundą”. Taip pat turėtumėte žinoti, kaip CRA žiūri į kriptovaliutą mokesčių požiūriu.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams