10 geriausiai veikiančių kripto likvidumo fondai 2023 m.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ar cryptocurrency baseinai yra saugūs?

Vis dėlto didelių kriptovaliutų kainų svyravimų metu likvidumo grupės gali lemti didžiulius bendrus nuostolius dėl negalėjimo jų susigrąžinti. Taip atsitinka, kai dėl nestabilios likvidžios pasiūlos, o ne sutaupytų lėšų, krinta bendra pulo deponuotų žetonų vertė, todėl prekybos turtas pulo viduje smarkiai pasikeičia.

⚡️ Ar “Uniswap” baseinai yra pelningi?

Decentralizuoto prekybos protokolo “Bancor” atliktas eksperimentinis tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė “Uniswap” likvidumo teikėjų patiria finansinių nuostolių dėl nepastovaus nuostolio (IL).

⚡️ Ar “Uniswap” likvidumas yra saugus?

USWAP yra saugi, decentralizuota birža ir likvidumo fondas, nes remiasi labai patikima Ethereum blokų grandine. Tai reiškia, kad USWAP naudotojai gali pasitikėti, jog jų lėšos yra saugios nuo piktavalių ar įsilaužėlių.

⚡️ Ar “Uniswap” veikia Ethereum sistemoje?

Ši platforma, naudojanti “Ethereum” blokų grandinės technologiją, siūlo patikimą ir saugią paslaugą.

Geriausi kripto likvidumo fondai

Kriptovaliutų likvidumo fondai – tai grynųjų pinigų atsargos, kurias paprastai sudaro dvi turto kategorijos, panašios į Forex poras. Pavyzdžiui, ETH/USDT yra baseinas, jungiantis eterį (ETH) ir stabilųjį bitkoiną USDT. Išmaniosios sutartys automatizuoja ir palengvina dviejų kriptovaliutų turto porų prekybą šiuose puluose, kuriuos sudaro išmaniųjų sutarčių kodas, automatizuojantis ir supaprastinantis prekybos vykdymą.

Dėl šių išmaniųjų sutarčių prekiautojai ir investuotojai gali prekiauti žetonais, net jei nėra realių pirkėjų ar pardavėjų, norinčių pirkti ar parduoti rinkos kainomis. Naudodami algoritmus ir išmanųjį kodavimą, likvidumo fondai investuotojams gerokai palengvina skaitmeninio turto pirkimą ar pardavimą.

Kas yra kripto likvidumo fondai
Ar cryptocurrency baseinai yra saugūs?

Likvidumo fondas yra gana nauja kriptovaliutų pramonės sąvoka. 2018 m. pradžioje pirmoji decentralizuota birža, sukurta “Ethereum” tinkle, IDEX, pradėjo naudoti likvidumo baseinus. Vėliau tais pačiais metais netrukus sekė “Kyber Network” ir “Bancor”, pateikusios savo kriptovaliutų likvidumo baseinų versijas.

Kas yra likvidumo grupės ir kaip jos sudaromos?

Pirmiausia turime suprasti, kaip veikia pavedimų knygos modelis, kad suprastume, kaip formuojami likvidumo fondai. Šį modelį paprastai naudoja tradiciniai finansai pirkėjams ir pardavėjams rinkoje surinkti.

Kaip veikia cryptocurrency baseinai
Kuris kripto likvidumo fondai

Užsakymų knygos modelis – tai metodas, skirtas atsargų duomenims rodyti lengvai suprantamu formatu.

Modelyje yra du stulpeliai: “Bid” ir “Offer”. Kairiajame stulpelyje “Siūlymas” išvardyti visi potencialūs turto pirkėjai ir jų ideali pirkimo kaina. Dešiniajame stulpelyje nurodyta, kiek žetonų jie nori įsigyti.

Rinkos formuotojai

Kita vertus, padidinkite grupės likvidumą suteikdami likvidumo ir pirkėjams, ir pardavėjams. Mainais už savo pastangas jie gauna nedidelį procentą nuo kiekvieno sandorio kaip atlygį.

Kaip cryptocurrency kripto likvidumo fondai
Kas yra likvidumo baseinai crypto in Defi

Likvidumo fondai yra pagrindinė decentralizuotų finansų (DeFi) protokolų sudedamoji dalis.

Skaitmeninio turto likvidumo fondas yra tarsi taupomoji sąskaita, į kurią galite pervesti savo skaitmeninį turtą. Skirtumas tas, kad kai naudojatės likvidumo fondu, jūsų deponuotas turtas gali būti naudojamas likvidumui užtikrinti kitiems naudotojams, norintiems prekiauti ar naudotis tuo pačiu turtu.

Tai leidžia naudotojams naudotis turtu jo neįsigyjant, taip pat suteikia galimybę gauti pasyvių pajamų iš likvidumo užtikrinimo.

Likvidumo fondai tarnauja kaip skaitmeninės rinkos įvairių rūšių sandoriams, pavyzdžiui, decentralizuotoms biržoms, skolinimo platformoms ir išvestinių finansinių priemonių rinkoms. Tiekdami likvidumą šiose vietose, naudotojai gali padėti kainų stabilumui ir sklandžiam sandorių užbaigimui.

Kaip tai veikia?

Kaip veikia cryptocurrency likvidumo fondai? Viskas prasideda nuo “likvidumo teikėjų” arba LP. Tai žmonės, kurie sutinka teikti tiek DAI, tiek ETH (pavyzdžiui, DAI/ETH, ETH/USDT) į likvidųjį fondą mainais už labai mažą procentą nuo kiekvieno sandorio.

Kas yra likvidumo baseinai crypto
Fondai, iš kurių remiamas “DeFi” darbas

LP užtikrina fondo likvidumą, o mainais už tai gauna dalį sandorių mokesčių. Kuo daugiau likvidumo suteikiama, tuo didesnis atlygis gaunamas.

Žaidimas pasikeitė dėl automatinių rinkos formuotojų.

Jie yra labai svarbūs rinkos formuotojams, kurie palaiko pavedimų modelio veikimą ir padeda vykdyti prekybą bei kurti likvidumą. Tokie rinkos formuotojai, žinomi kaip “AMM”, arba automatiniai rinkos formuotojai, veikia kriptovaliutų erdvėje. Jie yra automatizuoti naudojant algoritmą ir užprogramuoti blokų grandinėje su išmaniosiomis sutartimis.

Kas yra likvidumo baseinai crypto
Ar galite uždirbti investuodami į likvidumo fondus?

Blokų grandinės technologija keičia finansų pramonę, nes sukuria naują verslo vykdymo būdą. Ši naujoviška technologija iš esmės panaikina išorinių rinkos formuotojų poreikį rinkose. Be to, kad prisijungia prie kriptovaliutų likvidumo baseinų, AMM automatizuoja rinkos formavimo procesą. Tai sukėlė revoliuciją rinkoje, nes dabar bet kuria kriptovaliuta, nepriklausomai nuo jos dydžio ar reikšmės, AMM ir likvidumo fondo dėka galima prekiauti automatiškai. Prekiautojams nereikia susidurti su daugybe paslydimų ar ilgai laukti, kol bus gautas atitikmuo; naudojant AMM viskas automatizuojama.

Nuostolių koeficientas yra kintamas skaičius

Investuodami į likvidumo fondą turite suprasti “nenuolatinio nuostolio” sąvoką, nes ji daro didelę įtaką LP pajamoms. Nenuolatinis nuostolis – tai nenumatytas turto, kurį įnešate į likvidumo fondą, vertės sumažėjimas.

Kaip veikia kripto likvidumo fondai
Ar investuojant į likvidumo fondą galima prarasti pinigus?

Toks paskirstymas įvyksta, kai LP išdalina du panašaus dydžio turtą, tačiau vienas iš jų yra daug nepastovesnis už kitą. Pavyzdžiui, jei LP lygiomis dalimis išdalina DAI ir ETH, o vėliau ETH kaina pakyla, arbitražo organizacijoms reikės vėl koreguoti santykius perkeliant likvidumą iš vieno fondo į kitą. Vadinasi, dėl to pradinis likvidumo teikėjas praranda vertę.

Tačiau tai tik laikina, nes kai tik ETH kaina nukris ir santykis vėl bus subalansuotas, likvidumo teikėjas atgaus savo pradinę investiciją.

Renkantis LP žetoną reikia atsižvelgti į šį nenuolatinių nuostolių veiksnį. Geriausia būtų, jei pasirinktumėte LP žetoną, kurio kaina nebūtų labai nepastovi, kad nereikėtų nerimauti dėl šio nenuolatinio nuostolio.

Ar "Uniswap" baseinai yra pelningi
Ar įmanoma prarasti pinigus Uniswap?

Likvidumo grupių privalumai

Likvidumo fondo naudojimo privalumai:

Pagrindinis privalumas yra tas, kad galite prekiauti be streso, nes pulo likvidumu prekiaujama automatiškai, naudojant išmaniąsias sutartis, ir jums nereikia ieškoti prekybos partnerio, kuris turėtų tokių pačių interesų kriptovaliutų srityje.

Likvidumo grupių privalumai
Likvidumo grupių privalumai

Prekiaudami kriptovaliutomis greičiausiai susidursite su žmonėmis, kurie prašo absurdiškai didelių kainų arba parduoda savo turtą pigiai. Jei norite sėkmingai dirbti šioje srityje, jums reikia puikių derybų įgūdžių ir tvirto moralės jausmo. Tikrovė tokia, kad ne visi turi šių savybių; tačiau dauguma žmonių nežino, kad likvidumo grupės keičia kriptovaliutų vertę pagal rinkos kursą.

Kriptovaliutų biržų naudotojai neįgyja turto prekiaudami. Jie įgyja turtą iš likvidumo fondo, kuris jau buvo finansuotas kitų naudotojų valiutų kursais. Vadinasi, šis procesas yra žiedinis.

Nepamirškite, kad poveikis rinkai beveik nepadarytas. Dėl likvidumo grupių nebeturime pardavėjų, prašančių dvigubai didesnės kainos nei rinkos vertė, ar pirkėjų, norinčių mokėti mažesnes nei vidutinės nuolaidas. Taigi dabar sandoriai vyksta sklandžiau. Be to, kadangi likvidumo fondas yra išmaniąja sutartimi užtikrinta turto grupė, jo vertės reguliariai keičiasi pagal valiutų kursus.

Likvidumo grupių trūkumai
Likvidumo grupių trūkumai

Likvidumo grupių trūkumai

Nors likvidumo fondai turi daug privalumų ir aukščiausios kokybės taikomųjų programų, jie turi ir nemažai trūkumų. Tai rizika, kurią prisiimate prisijungdami prie likvidumo grupės:

Savarankiškai vykdomų sutarčių rizika.

Ignoruodami su išmaniosiomis sutartimis susijusius pavojus galite patirti didelių nuostolių. Pavyzdžiui, likvidumo fondas įgyja jūsų turtą, kai tik jį įnešate. Pati sutartis gali būti saugotojas, nors jūsų lėšų nevaldo jokie tarpininkai. Dėl to galite visam laikui prarasti savo pinigus, jei įvyktų sisteminė klaida, pavyzdžiui, blykstės paskola.

Rizika prarasti pinigus trumpuoju laikotarpiu

Investuojant visada yra nuostolių tikimybė, ypač dvipusiuose likvidumo fonduose, kur nuostoliai gali būti nuo mažų iki didelių apimčių. Palyginti su paprastu “laikymu”, tokio pobūdžio nuostoliai yra realus piniginis nuostolis. Prieš investuodami pinigus būtinai atlikite tyrimą ir žinokite, į ką einate.

Rizika prarasti pinigus trumpuoju laikotarpiu
Didžiausi kripto likvidumo fondai

Užtvindymo pavojai

Saugokitės sandorių, kuriuose dizaineriai gali keisti baseino taisykles pagal savo poreikius. Kai kurie vadovai turi KODĄ arba kitokią prieigą, leidžiančią apeiti apsaugą ir įvesti išmaniosios sutarties kodą. Tai gali suteikti piktavaliams subjektams galimybę padaryti žalos, pavyzdžiui, užvaldyti visus pulo pinigus.

Didžiausi likvidumo fondai pramonėje

Kriptografijos pramonėje yra daugybė likvidumo baseinų, tačiau kurie iš jų yra geriausi? Apžvelkime geriausius šios srities likvidumo poolius.

Uniswap

Didžiausi likvidumo fondai pramonėje
Kas yra likvidumo fondas?

Decentralizuoto likvidumo protokolas “Kyber Network” leidžia vartotojams prekiauti ERC20 žetonais “Ethereum” blokų grandinėje. Tai vienas populiariausių automatizuotų rinkos formuotojų pramonėje. Nuo pat savo veiklos pradžios 2018 m. “Uniswap” buvo neįtikėtinai sėkmingas. 2020 m. ji apdorojo sandorių už daugiau nei 13 mlrd. dolerių, o jos likvidumas siekė daugiau nei 800 mln. dolerių.

Protokolas buvo toks sėkmingas, kad buvo sukurta daug kitų likvidumo baseinų kriptovaliutų, įkvėptų jo dizaino.

Balansavimo įrenginys

Likvidumo grupių privalumai
Kas užtikrina kriptovaliutų likvidumą?

Sukurti galimybių ir prekiautojams, ir likvidumo teikėjams. Kita vertus, “Balancer” skatina pelningą ūkininkavimą, kad paskatintų naudotojus teikti likvidumą. Pavyzdžiui, naudotojas gali įnešti du žetonus į fondą ir uždirbti mokesčius iš fondo sudarytų sandorių – panašiai kaip “Uniswap”.

Be to, “Balancer” išmaniųjų sutarčių technologija leidžia vykdyti pažangią prekybą

Bancor

Likvidumo grupių trūkumai
Kaip rasti geriausią likvidumo fondą?

“Bancor” tinklas sujungia naudotojus ir likvidumo teikėjus, kad būtų galima lengvai keistis žetonais grandinėje. Naudodami likvidumo fondo protokolą, galite statyti savo turtą, kad suteiktumėte likvidumą fonde, ir uždirbti atlygį iš prekybos mokesčių, kartu visiškai kontroliuodami savo lėšas. Galite įnešti arba išimti bet kokią sumą bet kada, nereikalaudami niekieno leidimo.


“Bancor Liquidity Pool” protokolas sukurtas remiantis naujovišku susiejimo kreivės modeliu, kuris padeda palaikyti stabilią žetono kainą, automatiškai kurdamas ir naikindamas žetonus pagal rinkos paklausą. Taip užtikrinama, kad kainos būtų išlaikomos pusiausvyros lygyje, o tai leidžia visiems dalyviams vykdyti efektyvesnę ir saugesnę prekybą.

Finansų kreivė

Kaip investuoti į likvidumo baseinų kriptografiją
10 geriausių cryptocurrency likvidumo baseinų 2023 m.

Tai leidžia naudotojams naudotis įvairiu likvidumu ir neapsiriboti vienu žetonu ar valiuta. Be to, “Curve Finance” naudoja pažangias išmaniąsias sutartis ir pajamingumo protokolus, kad maksimaliai padidintų naudotojų grąžą ir kartu sumažintų riziką. Protokolas taip pat suteikia naudotojams galimybę uždirbti atlygį statant savo žetonus į likvidumo fondą, todėl jie gali padidinti savo pelną per pasyvias pajamas.

Išgaubtumo protokolas

Kas yra didelio likvidumo baseinai kriptografija
Kaip uždirbti likvidumo fondus?

2019 m. lapkričio mėn. Zubinas Koticha, bendrovės “Opyn” (dapp, skirtas jūsų “DeFi” indėliams apdrausti) įkūrėjas ir generalinis direktorius, paskelbė pirminį darbinį “Convexity” protokolo projektą. Dokumentą galima rasti čia. Pasiūlyme išdėstytas indėlių draudimo ir rizikos draudimo mechanizmas / strategija.

Kaip pasirinkimo sandorių sudarytojas, galite įnešti kriptografinį užstatą, kad pagal nurodytus parametrus (pvz., pagrindinį turtą, vykdymo kainą, galiojimo pabaigos datą) būtų galima nukaldinti ERC-20 žetonus (oTokens). Mainais už šių pasirinkimo sandorių pardavimą pirkėjams kaip būdą uždirbti iš savo turto (kuris buvo pateiktas kaip užstatas generuoti oTokenus), rašytojai uždirba premijas iš pirkėjų, kurie juos perka tokiose biržose kaip 0x arba Uniswap, iš kurių pastaroji naudojama likvidumo fondams kurti.

DeversiFy

Kas yra geras likvidumo baseinai kripto
Kaip sukurti baseino likvidumą?

“DeversiFy” neįtikėtinai sėkmingai pradėjo veikti 2018 m. 2020 m. ji apdorojo sandorių už daugiau nei 13 mlrd. dolerių, o jos likvidumas siekė daugiau nei 800 mln. dolerių.

Protokolas buvo toks sėkmingas, kad buvo sukurta daug kitų likvidumo baseinų, kurie buvo sukurti pagal jo dizainą.

KeeperDAO

Kas yra likvidumo baseinai kriptografinė prekyba
Kas yra “Uniswap” likvidumo fondas?

“Gopal” yra decentralizuotas likvidumo fondo protokolas, leidžiantis naudotojams prekiauti keliais ERC20 žetonais “Ethereum” blokų grandinėje. Naudodamiesi “Gopal” galite lengvai ir greitai prekiauti bet kuriuo ERC20 žetonu, nesinaudodami centralizuota birža.

Nuo pat “KeeperDAO” paleidimo 2018 m. ji buvo neįtikėtinai sėkminga. 2020 m. jis apdorojo sandorių už 13 mlrd. dolerių, o jo likvidumas siekė 800 mln. dolerių.Protokolas buvo toks sėkmingas, kad buvo sukurta daug kitų likvidumo baseinų, kurie rėmėsi jo dizainu kaip įkvėpimo šaltiniu.

Tarp šių protokolų “Gopal” išsiskiria savo funkcijomis ir galimybėmis. Jis palaiko ir automatizuotus rinkos formuotojus (AMM), ir prekybą pavedimų knyga, todėl sandoriai yra efektyvesni ir saugesni. Taip pat yra sudėtingas suderinimo variklis, leidžiantis optimaliai vykdyti sandorius net tada, kai tinklas yra perkrautas arba lėtas. Galiausiai, “Gopal” įdiegtos kelios apsaugos priemonės, užtikrinančios, kad naudotojų lėšos išliktų saugios ir likvidžios.

Kibernetinis tinklas.

Kokio dydžio turėtų būti likvidumo fondas
Koks yra didžiausias likvidumo fondas?

Turėdami galimybę gauti likvidumą iš kelių šaltinių, įskaitant biržas ir pagrindinius brokerius, prekiautojai gali pasinaudoti kainų skirtumais įvairiose rinkose. Tai gali būti ypač naudinga prekiaujant nepastoviu turtu, pavyzdžiui, kriptovaliutomis. Be to, “Cyber Net” likvidumo fondai suteikia prekiautojams papildomą apsaugą nuo manipuliavimo rinka ir kitų rizikų, susijusių su prekyba centralizuotose biržose.

“Cyber Net” likvidumo fondais siekiama suteikti prekiautojams galimybę kontroliuoti savo lėšas ir užtikrinti jų skaidrumą. Suteikdami prieigą prie pagrindinio turto, investuotojai gali pasirinkti, kada jiems geriausia pirkti ar parduoti, užuot pasikliovę trečiųjų šalių tarpininkais. Vadinasi, tai sumažina sukčiavimo galimybes ir kartu padeda prekiautojams uždirbti daugiau pinigų sumažinant riziką.

OIN finansai.

Kaip uždirbti likvidumo fondą
Ką veikia “OIN Finance”?

Pašalintų žetonų fondo platforma leidžia naudotojams bet kuriuo metu pasiekti savo žetonus ir realiuoju laiku gauti duomenis apie likvidumo fondą. Tokiu būdu naudotojai gali priimti pagrįstus sprendimus, kada atsiimti savo žetonus iš fondo.


“OIN Finance” turi ne tik likvidumo fondą, bet ir išmanųjį fondą, kuris leidžia naudotojams naudotis automatinėmis strategijomis ir pelningumo didinimo galimybėmis. Tokiu būdu jie gali padidinti pelną ir kartu sumažinti riziką diegdami išmaniosiomis sutartimis pagrįstas strategijas. Naudodami šią funkciją, naudotojai gali diegti sistemas, kurios automatiškai keičia jų pozicijas skirtinguose žetonuose, priklausomai nuo rinkos sąlygų.

ICTE

Kas yra NFT likvidumo fondas
ICTE. IRT likvidumo fondas

ICT yra kriptovaliutų likvidumo fondas, leidžiantis naudotojams prekiauti ERC20 žetonais Ethereum blokų grandinėje.

Šis kriptovaliutų likvidumo fondas yra vienas populiariausių pramonėje ir buvo vienas pirmųjų automatinių rinkos formuotojų.

2020 m. ICTE apdorojo 13 mlrd. dolerių vertės sandorių, o jos likvidumas viršijo 800 mln. dolerių. Protokolas buvo toks sėkmingas, kad pagal jo dizainą buvo sukurta daug kitų likvidumo baseinų.

Baigiamieji žodžiai.

Ar "Uniswap" kriptovaliutų likvidumo baseinai yra pelningi
10 geriausių kriptovaliutų likvidumo grupių 2023 m.

Kriptovaliutų likvidumo baseino protokolai yra madingi ir dėl geros priežasties. Jie turi daug privalumų, palyginti su tradiciniais investavimo būdais. Tačiau, kaip ir bet kokios investicijos atveju, prieš investuojant pinigus į pulą vis tiek svarbu atlikti tyrimą. Toliau pateikiami kai kurie populiariausi šiandien prieinami kriptovaliutų likvidumo fondai.

Kadangi likvidumo baseinų sektorius nuolat kinta, labai svarbu nuolat sekti naujienas ir pažangą.

Nors toliau pateikiama informacija padės išsamiai susipažinti su likvidumo fondo protokolais, ji nėra skirta kaip investavimo patarimas.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams