7 klaidos➱investavimas į kriptovaliutas

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ar vis dar pelninga investuoti į kriptovaliutas?

Investavimas į kriptografinius žetonus yra unikalus verslas, kurio potenciali nauda gerokai viršija bet kokią prisiimamą riziką. Kriptovaliuta yra gera investicija, jei norite iš karto gauti prieigą prie ➦skaitmeninės valiutos paklausos. Su kriptovaliuta susijusių įmonių akcijų pirkimas gali būti saugesnis, bet mažiau pelningas variantas.

⚡️ Ar 2023 m. Bitcoin yra gera investicija?

Dėl to, kaip gerai ji buvo priimta, ➦Bitcoin yra didžiausia cryptocurrency pirkti 2023 m. Dėl savo populiarumo ji yra saugesnė investicija, nes į ją sunkiau įsilaužti, todėl ji yra techniškai saugesnė ir mažiau linkusi į didelius kainų svyravimus.

⚡️ Kaip žemai kriptovaliuta nukris 2023 m.?

Nuo to laiko prognozuoti tapo dar sunkiau, nes “Bitcoin” kaina smarkiai krito. Labiausiai ➦atviri nuogąstautojai mano, kad 2023 m. bitkoinas pasieks žemiausią 10 000 JAV dolerių ribą, tačiau daugelis ekspertų manė, kad praėjusių metų pabaigoje jis pakils iki 100 000 JAV dolerių, tačiau per ilgesnį laikotarpį.

⚡️ Kiek Ethereum bus vertas 2025 m.?

Tikimasi, kad 2025 m. Ethereum bus vertas ➦11 764 USD.

investavimas į kriptovaliutas

Kriptovaliutų pasakojimams apie sėkmę ir praradimus plintant kaip gaisras, nenuostabu, kad Bitcoin, Ethereum, Elonas Muskas ir Tesla, tviteryje rašantys apie Dogecoin, smarkiai išpopuliarėjo. Dėl šios galimos grąžos žmonės kaip niekada daug investuoja į skaitmeninių valiutų rinką – smalsiems investuotojams gali kilti klausimas, ar jie taip pat gali prisijungti prie šios potencialiai pelningos kelionės?

Nors kainos šiek tiek krito ir kriptovaliutų rinką apėmė tam tikras netikrumas, kriptovaliutos vis dar domina. Net ir patiems išrankiausiems investuotojams gali būti nelengva įsiskverbti į skaitmeninių valiutų rinką. Kartą vienas komentatorius taip iškalbingai pastebėjo:

Septynios dažniausiai pasitaikančios kriptografinių investuotojų ir prekiautojų klaidos
Ar yra investavimas į kriptovaliutas trūkumų?

Kriptovaliutos išlieka aktuali tema, tačiau kriptovaliutų pasaulį gali būti sudėtinga ištirti ir suprasti, ypač tiems, kurie dar tik pradeda jį pažinti. Todėl išskiriame septynias klaidas, kurias dažnai daro kriptovaliutų investuotojai, kad jums nereikėtų jų daryti! Apsiginkluokite informacija jau šiandien ir išlikite priekyje, išvengdami šių pernelyg dažnų klaidų.

Taigi, čia pateikiamos 7 dažniausiai pasitaikančios investavimo į bitkoinus klaidos.

Klaida Nr. 1: vengti prielaidos, kad pirkimas brangiai ir pardavimas pigiai yra veiksmingas būdas gauti didelį pelną.

Kokią klaidą daro dauguma kriptografinių pinigų prekybininkų?
Ar vis dar pelninga investavimas į kriptovaliutas

Didžiausia klaida, kurią daro žmonės, yra ta, kad investuoja pernelyg daug pinigų iš karto. Kadangi kriptovaliuta yra labai nepastovi, tai veda prie “rekt”. Rinkos laiko nustatymas yra didžiulis raktas į sėkmę perkant ir parduodant, tačiau tai padaryti sunku. Dėsningumų žinojimas gali padėti geriau nustatyti rinkos laiką.

Yra dvi svarbios klaidos, kurias dažnai daro žmonės:

  • FOMO – tai terminas, vartojamas kalbant apie nerimą, kad praleisite. Visi esame tai patyrę. Matote, kad projekto vertė sparčiai auga, ir norite jame dalyvauti. Dar labiau, jei praleidote ankstesnes panašias galimybes.

Deja, po kiekvieno pakilimo galiausiai turi sekti kritimas. Jei investuojate, kai projektas įsibėgėja, yra didesnė tikimybė prarasti pinigus, nes pirmieji investuotojai pradės atsiimti pelną, o jums gali tekti ilgai laukti, kol atsipirks arba uždirbsite.

Ar investavimas į kriptovaliutas
7 didžiausios investavimas į kriptovaliutas

Taip pat sunku įsigyti monetų, kai projektas sparčiai plečiamas. Prekyba decentralizuotose biržose (dex), tokiose kaip “Uniswap”, gali būti sudėtinga, ypač jei prekiaujate kriptovaliutomis prieš rinką. Jei nesate atidūs, galite lengvai išleisti turtus dujų mokesčiams ir kitoms su Ethereum prekyba susijusioms išlaidoms.

  • “FUD” – tai terminas, kuriuo apibūdinama bet kokia neigiama reklama. Jis skirtas investuotojams sukelti paniką ir atstumti juos nuo jūsų monetos, net jei tai nuostabus projektas (Parduokite pigiai). Nedaug dalykų yra labiau nuviliančių nei matyti, kaip jūsų investicija vis giliau ir giliau skęsta raudonojoje zonoje. Kai valiutos vertė sparčiai krenta, tai sukelia daug FUD.
7 klaidos, kurias žmonės daro investuodami į kriptovaliutas
Septyni patarimai dėl geriausios kriptografinės valiutos

Parduoti monetą nuostolingai, kad per kelias ateinančias dienas ar savaites jos vertė padidėtų, gali atrodyti patrauklu, tačiau tokia galimybė susijusi su nemaža rizika. Geriausia būti atsargiems, o ne pernelyg greitai į ką nors pasinerti. Nesiūlau to sakyti vien dėl to, kad taip sakyčiau… Šiuo metu, kai rašau šį straipsnį, nors visas mano portfelis vis dar generuoja puikų prieaugį, pusė mano monetų yra raudonos spalvos.

Klaida Nr. 2: sekti tik vieną pusę

FOMO (baimė praleisti arba tiesiog pirkti brangiau)
FUD (baimė, netikrumas ir abejonės arba kitaip tariant – parduoti pigiau)

Kas paskatino jūsų entuziazmą dėl “Bitcoin”? Kur radote medžiagos, kad galėtumėte apie jį geriau suprasti? Ar tai buvo draugai, “Twitter”, “YouTube” ar “Reddit”? Visada pravartu paįvairinti savo “naujienų kanalus”, kad įgytumėte gilesnių žinių apie rinką, nepriklausomai nuo to, kas tai yra ir koks patikimas atrodo tas šaltinis.

Pavyzdžiui, turiu savo šaltinius:

  • Turiu tris mėgstamiausius youtuberius, ir kiekvieną jų seku dėl skirtingų priežasčių: altkoinų tyrimų, techninės analizės ir alternatyvaus požiūrio.
  • Socialiniame tinkle “Twitter” yra keli žmonės, turintys tuos pačius tris vardus.
  • Taip pat atkreipiu dėmesį į visus pagrindinius mane dominančius projektus “Twitter”, “Telegram” ir “Discord”.
  • Yra keletas “Patreon” aukščiausios kokybės paslaugų.
  • Galiausiai, keletas naujienlaiškių ir svetainių, pvz., “Coinbureau” arba “CoinMarketCal”.
Tinkamo saugumo trūkumas
Pagrindinės rinkos investavimas į kriptovaliutas

Išlieku budrus ir visada ieškau papildomos informacijos prieš priimdamas bet kokį sprendimą.
Sunku priimti investicinius sprendimus, jei turite tik vieną informacijos šaltinį, ypač dėl to, kad tai, kas gali būti puiki investicija vienam asmeniui, kitam gali netikti dėl skirtingos tolerancijos rizikai, pradinio taško ar tikslų

Klaida Nr. 3: strategijos nebuvimas.

Kokias klaidas daro kriptovaliutų prekiautojai
Investavimo į kriptovaliutas klaidos

Kokia yra jūsų toleruojama rizika ir pageidaujama investicijų grąža? Kada norite išimti dalį pinigų iš rinkos, kad gautumėte pelną, arba pasipelnyti (vėl įeiti į rinką mažesne kaina arba visiškai pasipelnyti)?” Ar investuojate trumpalaikėje, ar ilgalaikėje perspektyvoje?

Atsižvelgiant į jūsų investavimo strategiją, labai svarbu tinkamai reaguoti į visas minėtas aplinkybes. Nesvarbu, kiek išleidžiate už bitkoinus, jei ketinate juos laikyti ilgą laiką; jų vertė laikui bėgant beveik užtikrintai kils (kriptovaliutose viskas gali būti garantuota!).

7 klaidos, kurių reikia vengti prieš investuojant į kriptografinius pinigus
Dažniausia klaida, kurios turėtumėte vengti prieš žengdami ryžtingą žingsnį

Investuodami ilgesniam laikui, turėtumėte tikėtis, kad pajamos svyruos. Tačiau jei pasinaudosite tinkamu momentu ir įsigysite mažesnių kriptovaliutų, kai jų kainos yra mažos, jūsų investicijų grąža gali būti dosnesnė nei įprastai. Ir atvirkščiai, jei investuosite per daug, kai vienos monetos kaina yra didelė, gali būti, kad nepastebėsite jokios investicijų grąžos, kol nepraeis daug metų.

Klaida Nr. 4: Nepakankamos saugumo priemonės yra itin svarbi problema.

Nepakankamos saugumo priemonės yra itin svarbi problema
Investavimas į geriausią cryptocurrency greitai pradėti

Tai nėra pati įdomiausia tema, bet ji labai svarbi. Būtina prisiminti, kad, kitaip nei tradicinės bankų sistemos, kriptovaliuta iš esmės lieka nereguliuojama. Jei kas nors nutiktų ne taip, gali būti neįmanoma atgauti savo turto – dėl to investuojant statymai tampa dar didesni.

Kadangi tokiose socialinės žiniasklaidos svetainėse kaip “YouTube”, “Twitter” ir “Telegram” yra daug nesąžiningų kriptovaliutos influencerių, šiose platformose reikia būti itin atsargiems dėl galimų sukčių. Ypač “Telegram” aptiksite gausybę netikrų “administratoriaus” ir “techninės pagalbos” paskyrų. Jos paprastai pateikia kokių nors fantastinių puikių pasiūlymų arba žada per trumpą laiką padvigubinti jūsų kriptovaliutą.

Kaip pradėti investuoti į cryptocurrency
Kaip investuoti į geriausią cryptocurrency pradedantiesiems

Banko turėjimas turi trūkumų, pavyzdžiui, reikia apsaugoti savo privatų raktą, slaptažodį ir pradinę frazę. Jie niekada neturėtų būti saugomi kompiuteryje, telefone, el. pašte ar debesyje. Vietoj to pasidarykite jų kopiją ir laikykite saugioje vietoje (geriausia, jei dar vieną kopiją laikysite dar vienoje saugioje vietoje).

Apsvarstykite galimybę naudoti “Brave” naršyklę, jei naudojate “Metamask” ar panašią programinę piniginę. Ji pasižymi geresniu saugumu ir, kaip premiją, turi keletą įdomių funkcijų, pavyzdžiui, galimybę naršant internete uždirbti šiek tiek kriptovaliutos.

Investavimas į kriptovaliutą
Ar galima investuoti į kriptovaliutą?

Jei norite užtikrinti savo kriptovaliutos saugumą, 2FA ir “YubiKey” yra du svarbūs įrankiai. Jei turite didesnį kriptovaliutų kiekį, papildomą apsaugą gali užtikrinti “Ledger” arba “Trezor”.

Klaida Nr. 5: daugelis nežino pagrindinių rinkos analizės principų.

Ar kada nors susimąstėte: “O kas, jei bitkoinas dabar vertas daugiau nei 30 000 dolerių, o ADA arba XRP pasiekia tas pačias vertes?” Jei investuočiau dabar, po kelerių metų nesunkiai gausiu 1 000 kartų didesnę grąžą.” Ne.

daugelis nežino pagrindinių rinkos analizės principų
Investavimo į kriptovaliutą rizika

Pastebėsite, kad šiuo atveju kaina nėra tokia svarbi. Svarbiausia yra rinkos kapitalizacija (angl. market capitalization), kuri yra turto vertė, padauginta iš jo kiekio.

Pavyzdžiui, “Cardano” vieneto kaina yra maždaug 1,5 JAV dolerio, o jo rinkos kapitalizacija vertinama maždaug 50 mlrd. dolerių. Taigi ADA vertė turėtų padidėti daugiau nei 60 kartų, kad jos vertė siektų 100 USD už monetą (rinkos kapitalizacija – 100 mlrd. USD).

Būdai investuoti savo kapitalą
Kaip teisingai investuoti į cryptocurrency

Ir atvirkščiai, jei XRP rinkos kapitalizacija padidės iki milžiniškos 100 mlrd. dolerių sumos, jai tereikės pasiekti maždaug septyniolikos centų kainą už vienetą.

Apskritai mažesnės rinkos kapitalizacijos kriptovaliutos turi didesnį augimo potencialą nei didesnės. Taip yra todėl, kad jų vertė turi padidėti mažiau, kad jų rinkos kapitalizacija pasiektų didesnių kriptovaliutų vertę.

Jei ADA pakiltų iki 100 JAV dolerių už monetą, ji turėtų būti verta beveik dvigubai daugiau nei visa kriptovaliutų rinka arba daugiau nei 4 kartus daugiau nei bitkoinas.

Kaip atsiimti geriausią cryptocurrency į realius pinigus?
Kriptovaliuta – investicija rizikingiems

Sparčiai plečiantis kriptovaliutų rinkai, toks įspūdingas vertės augimas ne tik įmanomas, bet ir tikėtinas! Prieš pastarąjį nuosmukį bendra kriptovaliutų vertė buvo vertinama maždaug 2,5 trilijono JAV dolerių, o per ateinančius dvylika metų ji gali pasiekti stulbinančią 8-10 trilijonų JAV dolerių sumą! Iki 2033 m., esant tokiam prognozuojamam augimo tempui, nesunkiai galėtume sulaukti reikšmingų pokyčių, kaip visuomenė suvokia skaitmenines valiutas.

Nepaisant to, šis pavyzdys rodo, kiek pinigų reikėtų ADA. Ieškodami pelningos monetos nenorite siekti per daug aukštų ar žemų tikslų. Jei siekiate gauti 50-100 kartų didesnę grąžą, ieškokite bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija yra mažesnė nei 10 mln. dolerių! Norėdami palyginti įvairias kriptovaliutas, taip pat jų rinkos kapitalizaciją, prekybos apimtį ir kt. duomenis, naudokitės puikiais šaltiniais Coin Market Cap ir Coingecko.

Klaida Nr. 6: Gali būti, kad jūsų portfelis nepakankamai įvairus arba esate investavę į per daug skirtingų monetų.

investavimas į kriptovaliutas
Klaidos investuojant į kripto 2023

Tai šiek tiek sudėtinga, nes jūsų portfelio turinį turėtų lemti jūsų tikslai (kaip nurodyta 3 punkte). Galite tiesiog laikyti Bitcoin, Etherium ir (arba) Cardano, jei norite tik saugoti monetas ilgą laiką.

Vis dėlto, investuojant į rizikingesnius altkoinus ir siekiant didesnės grąžos, pravartu būti atsargiems ir nepersistengti. Bendrą riziką galite sumažinti paskirstydami savo investicijas keliems projektams.

Klaida Nr. 7: Dėti pinigus į investiciją, kai negalite patirti nuostolių, yra labai pavojinga taktika.

"Investuoti į kriptografinius pinigus - uždirbti iš krizės"
Ar verta dabar investuoti į kriptovaliutas

Tai turėtų būti akivaizdu, bet noriu tai pakartoti. Turėtumėte rizikuoti tik tokia suma, kurią galite sau leisti prarasti. Žinoma, niekas nenori padaryti brangiai kainuojančios klaidos; tačiau turėtumėte nepamiršti, kad “Bitcoin” yra neįtikėtinai nenuspėjama ir gali lemti drastiškus nuostolius. Kuo platesnė tampa jo rinkos kapitalizacija, tuo didesnė nepastovumo ir rizikos tikimybė.

Bitcoin ir Ethereum dažnai laikomi patikimomis investicijomis, tačiau jų vertė gali smarkiai sumažėti iki 70 %, kaip matyti, kai BTC per vienerius metus nuo 20 000 JAV dolerių pasiekė rekordiškai aukštą lygį ir nukrito iki 3 200 JAV dolerių. Rinkai vėl pasisukus (o taip būna visada), altkoinai gali patirti didesnį nei 90 % kritimą, o kai kurie iš jų niekada neatgaus savo pradinės vertės.

Kaip pradėti investuoti į kriptovaliutas?
Nuo ko pradėti kriptografijos naujokams

Prieš pradedant investuoti, būtina suprasti ir suvokti su tuo susijusią riziką. Nuo jūsų aplinkybių ir tolerancijos rizikai priklausys, kiek pinigų investuosite ir kur jų gausite, tačiau tiesiog įsitikinkite, kad esate išsamiai informuoti apie pavojus, ir apsvarstykite blogiausią scenarijų.

Kriptovaliutų laikymo internetinėje piniginėje privalumai

Kriptovaliuta – tai skaitmeninė pinigų forma, kuriai saugoti reikia internetinės piniginės. Internetinės piniginės yra patogesnės, bet ir daug rizikingesnės nei kriptovaliutų saugojimas neprisijungus prie interneto. Jos labiau pažeidžiamos atakų ir įsilaužimų, o įsilaužėliai gali ištuštinti visą jūsų piniginę per sukčius ar įsilaužimus. Norint apsaugoti savo kriptovaliutą ir užtikrinti jos saugumą, patikimiausias sprendimas yra neprisijungusi aparatinė piniginė. Šis įrenginys veikia panašiai kaip USB atmintinė, o su juo susiję privatūs raktai turi sustiprintą kriptografinę apsaugą.

Kriptovaliutų laikymo internetinėje piniginėje privalumai
Paprasti būdai investuoti į bitcoin

Pasitraukimas

Priimdami sprendimus dėl prekybos ar investavimo, NEGALIMA pasikliauti vien tik šiame pranešime pateikta informacija. Prieš investuodami ar prekiaudami atlikite išsamų tyrimą ir deramą patikrinimą.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams