Table of Contents
Investavimas į kriptovaliutas, palyginti su tradiciniu ir alternatyviu turtu, suteikia investuotojams galimybę padidinti savo turtą. Kriptovaliutą investuotojas perka tikėdamasis, kad ji brangs, ir tai apsaugo jį nuo bet kokių JAV dolerio vertės svyravimų.
Kriptovaliutų yra tūkstančiai ir beveik visos jos neišgyvens rinkos nuosmukio. Tos, kurios išgyvens, dominuos rinkoje ir padidins grąžą pradedantiesiems investuotojams.
Pasak ekspertų, prognozuojama, kad 2023 m. kriptovaliutų rinkoje dominuos bitkoinas. Tai viena populiariausių kriptovaliutų, nes joje naudojama blokų grandinė arba registras, paskirstytas tarp tūkstančių mašinų.
Patikliems investuotojams 2023 m. suteikia galimybę pasinaudoti pelningiausiomis kriptovaliutomis. Ethereum išsiskiria kaip geriausias pasirinkimas, atsižvelgiant į įspūdingą rinkos kapitalizaciją ir nusistovėjusią išmaniųjų sutarčių platformą, leidžiančią kūrėjams kurti DA programėles ir skaitmeninius žetonus. Turėdama atsidavusią kūrėjų komandą kartu su įsitraukusia naudotojų baze, Ethereum neabejotinai yra viena geriausių investicijų, šiuo metu galimų kriptovaliutų rinkose.
Infliacija kriptovaliuta reiškia, kad ekonomikoje apskritai didėja daiktų ir paslaugų kainos. Taigi, kai įvyksta infliacija, mažėja perkamoji galia, nes tam pačiam daiktui nusipirkti reikia daugiau kriptovaliutų. Yra kelios priežastys, dėl kurių taip gali atsitikti: Kriptovaliutų pasiūla. Jei kriptovaliutų yra daugiau nei pirkėjų, tai lems spaudimą mažinti kainas ir didesnę kriptovaliutomis išreikštų prekių ir paslaugų paklausą.
- Ekonominė veikla. Ekonominio pakilimo metu įmonės, pasinaudodamos padidėjusia paklausa, didina kainas ir sąnaudas.
- Viena iš priežasčių, kodėl kriptovaliuta gali brangti, yra vyriausybės politika. Jei, pavyzdžiui, vyriausybinė institucija didina pinigų pasiūlą, tai lems didesnes kainas, nes bus daugiau kriptovaliutų, palyginti su prekėmis ir paslaugomis. Yra keletas būdų, kaip kriptovaliutas galima apsaugoti nuo infliacijos:
- Naudokite kriptovaliutą, kuriai netaikoma infliacija. Infliacija veikia visas fiat valiutas, tačiau kai kurioms kriptovaliutoms infliacija netaikoma. Paimkime Bitcoin ir Ethereum pavyzdžius; abiejų jų monetų kiekis yra fiksuotas. Pavyzdžiui, “Bitcoin” riba yra 21 milijonas, o ETH riba taip pat yra iš anksto nustatyta. Tai reiškia, kad jos nėra linkusios patirti tokio paties infliacijos spaudimo, kuris daro nepaprastai didelį poveikį fiat valiutoms.
- Pasilikdami kriptovaliutą piniginėje, kuriai netaikoma infliacija, galite išlaikyti tą pačią perkamąją galią. Kita vertus, jei kriptovaliutą laikysite naudodami fiat valiutą, jai įtakos turės infliacija, o laikui bėgant prekių ir paslaugų kainos kils ir dėl to sumažės perkamoji galia.
- Apsaugokite savo kriptovaliutą nuo infliacijos poveikio iškeisdami ją į neinfliacinį turtą, pavyzdžiui, auksą ar sidabrą. Taip elgdamiesi išsaugosite savo investicijos vertę ir užtikrinsite, kad galėsite išlaikyti perkamąją galią net ir kylant kainoms.
Infliacija gali turėti įtakos kriptovaliutų vertei, tačiau ne visada žalingai. Kai dėl infliacijos didėja prekių ir paslaugų kainos, kriptovaliutos savo ruožtu taip pat gali padidinti savo vertę. Tačiau norėdami nuo to apsisaugoti, naudotojai gali laikyti savo kriptovaliutas piniginėse, kurioms infliacija nedaro įtakos, arba pereiti prie kito turto, kurio ji nekontroliuoja; pavyzdžiui, naudoti altkoiną, kuris yra mažiau pažeidžiamas. Taip elgdamiesi galėsite užtikrinti, kad jūsų turimos lėšos išliks apsaugotos nuo bet kokio pablogėjimo, kurį sukelia ekonominis nestabilumas!
Analizuodami fiat ir kriptovaliutų infliaciją pastebime, kad:
- Fiat valiutos yra veikiamos infliacijos jėgų, o kriptovaliutos – ne.
- Kriptovaliutos suteikia apdairiems naudotojams puikų skydą nuo infliacijos, leidžiantį jiems saugoti savo kriptovaliutas piniginėse, kurios nėra jautrios kainų šuoliams; konvertuoti jas į kitą turtą, kuris yra atsparus infliacijai, arba naudoti kriptovaliutas, kurios nėra jautrios tam pačiam.
Nors infliacija turi ir teigiamų, ir neigiamų padarinių, pasirinkimas, ar ją priimti, ar atmesti, yra asmeninis. Priešingai, kylančios kainos gali pabranginti prekes ir paslaugas. Tačiau šis reiškinys gali duoti ir tam tikros naudos, pavyzdžiui, apsaugoti nuo infliacijos sukelto ekonominio nestabilumo. Galiausiai sprendimą priima kiekvienas žmogus, priklausomai nuo jo aplinkybių.
Kriptovaliutoms netaikoma infliacija
Palyginę visas kriptovaliutas, tyrimų centro atstovai priėjo prie išvados, kad labiausiai defliaciniais galima vadinti šiuos skaitmeninius pinigus:
- Bitcoin (BTC)
- Ethereum (ETH)
- Litecoin (LTC)
- Bitcoin Cash (BCH)
- “Monero” (XMR)
Panagrinėkime kiekvieną iš jų išsamiau.
Bitkoinas yra ryškiausia ir žinomiausia kriptovaliuta, dažnai vadinama skaitmeniniu auksu. Svarbiausia BTC ypatybė yra ta, kad jo emisija ribojama iki 21 mln. monetų. Būtent dėl šio veiksnio bitkoinas yra defliacinis – kadangi didėjant paklausai nauji vienetai negaminami, didės tik kaina.
Kai 2015 m. buvo pristatytas Ethereum, jis užkariavo pasaulį ir nuo to laiko įsitvirtino kaip pirmaujantis žaidėjas savo rinkos kapitalizacija. Siūlydamas naudotojams neįprastą galimybę sudaryti išmaniąsias sutartis ir blokų grandine pagrįstas DA programėles, Ethereum suteikia neprilygstamą savo išteklių kontrolę. Patrauklus ir ribotas ETH monetų kiekis – apyvartoje niekada nebus daugiau nei 110 mln. monetų!
“Litecoin” buvo sukurtas kaip lengvesnė ir prieinamesnė “Bitcoin” versija, veikianti su savo vietiniu algoritmu “Scrypt”. Iš viso yra 84 mln. LTC žetonų, todėl “Litecoin” yra patrauklus pasirinkimas norintiems investuoti į kriptovaliutą.
2017 m. dėl kietojo šakojimosi iš pirminio “Bitcoin” atsirado “Bitcoin Cash” (BCH). Pagrindinis juos skiriantis veiksnys yra didesnis BCH blokų dydis, kuris leidžia apdoroti daugiau sandorių per trumpesnį laiką. Be to, didžiausias sukuriamų ir į apyvartą išleidžiamų BTV kiekis neviršija 21 mln. vienetų.
“Monero” yra pirmaujanti anoniminė kriptovaliuta, kuri naudoja “CryptoNote”, kad užtikrintų naudotojų privatumą. Turėdama ribotą 18,4 mln. vienetų pasiūlą, ji yra defliacinė, todėl laikui bėgant jos vertė kyla, priešingai nei daugumos kitų monetų, kurios linkusios nuvertėti. Būdama viena svarbiausių ir populiariausių kriptovaliutų pasaulyje, “Monero” viršija visas kitas patikimumu ir augimo potencialu!
Galime pastebėti, kad visos gerai žinomos ir garsios kriptovaliutos yra defliacinės, nes jų emisija yra suvaržyta. Tai reiškia, kad laikui bėgant jų vertė tik didės.
Kaip kriptovaliutos gali apsaugoti nuo infliacijos
Nors kriptografijos turtas nėra veikiamas infliacijos jėgų, jis gali suteikti tam tikrą apsaugą nuo infliacijos. Galiausiai, sprendimas, ar investuoti, priklausys nuo kiekvieno asmens aplinkybių ir pageidavimų. Kai kurie investavimo į kriptovaliutas didelės infliacijos laikotarpiais privalumai yra tai, kad kriptovaliutų turtas nėra jautrus infliacijai ir gali suteikti tam tikrą apsaugą nuo jos. Kita vertus, trūkumas gali būti tas, kad didelės infliacijos laikotarpiu vartojimo prekių kainos paprastai padidėja. Prieš nuspręsdami, ar investuoti į kriptovaliutą, asmenys turėtų pagalvoti apie savo padėtį ir tai, ką jie labiausiai vertina.
Didžiausios perspektyvos
Kriptovaliutos yra labai rizikingas turtas, ypač neapmokytiems naudotojams. Istorija mus išmokė, kad rizikavimas dažnai gali atnešti didelę naudą.
Kriptovaliutų infliacija yra natūralus procesas, kuris veikia visas fiat valiutas. Tačiau kriptovaliutoms infliacijos jėgos netaikomos dėl jų ribotos pasiūlos. Tai leidžia jiems suteikti tam tikrą apsaugą nuo infliacijos. Galiausiai tai, ar investuoti į kriptovaliutą, priklausys tik nuo kiekvieno asmens unikalios finansinės padėties ir pageidavimų.
Infliacijos ir kriptografijos privalumai ir trūkumai
Ekonomistų teigimu, kriptoinfliacija turi tokį patį neigiamą poveikį kaip ir bet kuri kita infliacijos forma. Nepaisant to, galima pastebėti keletą privalumų ir rezultatų.
Padidėjus pinigų apyvartai, žmonės daugiau išleidžia, o tai didina paklausą ir daro teigiamą poveikį gamykloms. Dabartinis ekonominis klimatas yra chaotiškas, todėl daugybė žmonių desperatiškai ieško galimybių įsidarbinti. Mažinkite nedarbą dirbdami dar daugiau, kad ekonominiai sunkumai nepaveiktų jūsų kišenės. Tai susiję su ekonomikos augimu investuojant daugiau pinigų į įvairias gyvenimo sritis.
Apsauga nuo finansinio žlugimo. “Taupumo paradoksas” – tai specialistų mažame rate vartojama frazė. Šį terminą sukūrė Keinsas (žymiausias XX a. ekonomistas). Žmonės taupo ir atideda pirkinius tol, kol kainos mažėja (tai reiškia, kad mažėja bendra daiktų ir paslaugų kaina). Ir atvirkščiai, infliacija verčia žmones norėti išleisti visus savo pinigus, kol jie baigsis.
Pradėkime. Jau daugelį metų Federalinė rezervų sistema siekia sumažinti ir kontroliuoti infliaciją mažindama apyvartoje esančių pinigų kiekį, nors ir ribotai sėkmingai. Taip yra todėl, kad spausdinant daugiau pinigų keičiasi visa kita visuomenėje (įskaitant skaitmeninę valiutą, pavyzdžiui, bitkoinus). Nepaisant vyriausybės susirūpinimo infliacija, ji taip pat turi įtakos tiems, kuriems mažiau pasisekė. InfliacijaKokie veiksniai gali lemti kriptovaliutos kilimą ir kritimą
Be žalingos infliacijos, dar viena galima pasekmė – didėjančios palūkanų normos. Nesvarbu, ar tai būtų kriptovaliuta, ar fiat pinigai, bet kokių laikomų lėšų vertė laikui bėgant mažės. Kai vyriausybės, siekdamos gauti daugiau pelno, išpučia savo valiutą, tai gali turėti skaudžių pasekmių, pavyzdžiui, taupyti pensijai ir įgyti aukštąjį išsilavinimą gali būti sunkiau nei bet kada anksčiau. Ar vis dar turite klausimų dėl kriptovaliutų infliacijos? Nesikuklinkite! Pasidalykite savo nuomone toliau esančiame komentarų skyriuje – mums būtų malonu jus išgirsti.
Turite klausimų apie kriptovaliutų infliaciją? Pasidalykite jais su mumis komentarų skiltyje ir panagrinėkime tai kartu!
Ar kriptovaliuta gali apsaugoti jūsų turtą nuo infliacijos?
Trumpai tariant, kriptovaliuta dar neįrodė, kad yra patikima apsidraudimo nuo infliacijos priemonė. Nors ji vis dar yra potencialo turintis perspektyvus investicinis turtas, investavimo pasaulyje nieko negalima laikyti savaime suprantamu dalyku. Todėl diversifikuoti savo portfelį įtraukiant kriptovaliutą reikėtų savo rizika ir savo nuožiūra.
Pasirinkimas investuoti į kriptovaliutą susijęs su neatsiejama rizika, viena iš jų – infliacija. Yra daug pasakojimų (kai kurie iš jų klaidinantys) apie tai, kaip kriptovaliutos gali veikti kaip apsidraudimas nuo infliacijos. Pirkdami ar saugodami kriptovaliutas, turite atlikti deramą patikrinimą ir pasirinkti gerą reputaciją turintį paslaugų teikėją, kuris siūlo aukštos kokybės saugumo priemones.
“YouHodler” yra FinTech paslauga Europoje, kuri yra reguliuojama ir visada veikia geriausiais kliento interesais. Turėdama didelę profesionalių finansininkų patirtį, “YouHodler” taiko įvairias funkcijas, kad atitiktų jūsų konkrečius tikslus ir rizikos toleranciją.
“YouHodler” kripto palūkanų funkcija yra puikus būdas gauti pajamas iš stabiliųjų monetų arba kriptovaliutų, nerizikuojant savo investicijomis. Jei ieškote ko nors, kas užtikrintų didesnę potencialią grąžą, išbandykite “Turbocharge” arba “Multi HODL”.
Ar esate naujas “Dual Asset” naudotojas? Tai puikus sprendimas tiek rizikos vengiantiems kriptografijos HODLer'iams, tiek aktyviems prekiautojams. Naudodamiesi šia dvigubos valiutos investavimo priemone, galite įsigyti daugiau kriptovaliutų arba stablecoins pagal savo pozicijos ir kriptovaliutų rinkos būklę. Pasinaudokite rinkos nepastovumu ir kartu gaukite didelę grąžą!
Geriausia tai, kad jums nereikia išsamių kriptovaliutų žinių. Infliacija niekur nedings, tačiau tai nereiškia, kad turėtume atsisakyti kriptovaliutų altogetheR yra daugybė bulių ir meškų rinkų, kurios suteikia galimybių. Turėdami tinkamus įrankius, kuriuos jums suteikia YouHodler, metas rizikuoti ir išbandyti viską, ką siūlo ši platforma!
Išvados
Investuotojams, kurie baiminasi infliacijos ir jos daromos žalos, bitkoinai ir kitos skaitmeninės valiutos gali būti atsakymas. Kriptovaliutos paprastai nelaikomos defliacinėmis, nes kalnakasiai yra tikslingai skatinami patvirtinti atitinkamuose tinkluose vykdomus sandorius. Be to, tam tikrais atvejais galima įrodyti, kad kai kurios kriptovaliutos turi infliacinių bruožų.Pavyzdžiui, “Ethereum” dujų mokesčiai didėja didelės paklausos tinkle laikotarpiais. Nors kriptovaliutos gali šiek tiek apsaugoti nuo infliacijos, būtina prisiminti, kad kriptovaliutų turtas yra nepastovi ir rizikinga investicija. Spręsdami, ar investuoti į kriptovaliutas, asmenys turėtų atsižvelgti į savo aplinkybes ir pageidavimus.