Greitai pradėkite dirbti su “Dune Analytics” – sužinokite, kaip rašyti užklausas, kurti duomenų vizualizacijas ir dar daugiau!

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kas yra kopų analitikos moneta?

“Dune Analytics” yra į Ethereum orientuota analizės platforma, kuri supaprastina naudotojų prieigą prie tinklo duomenų ir jų prasmę.

⚡️ Kokia kalba yra “Dune Analytics”?

Laimei, “Dune” suderinama su “PostgreSQL” standartine užklausų kalba. Net jei niekada anksčiau nerašėte SQL kalbos, ja naudotis pakankamai paprasta. Naudingiausia pradėti nuo kitų asmenų sukurtų informacijos suvestinių ir užklausų, nes jose dažnai būna daugiau informacijos nei jūsų pačių sukurtame kode.

⚡️ Ar “Dune Analytics” turi žetoną?

Ne, “Dune Analytics” šiuo metu neturi žetono. Įmonė daugiausia dėmesio skiria geriausios debesijos pagrindu veikiančios analizės platformos teikimui savo naudotojams, todėl jos verslo modeliui žetonai nėra būtini. Tačiau komanda yra atvira galimybei ateityje išnagrinėti įvairias galimybes, kurios gali būti susijusios su žetonu.

⚡️ Kokia kriptovaliuta nėra stebima?

Anonimiškumo ir privatumo sąvoka jau seniai siejama su bitkoinais ir kitomis kriptovaliutomis. Pirminėje 2008 m. baltojoje knygoje, kurioje per bitkoiną buvo pristatyta blokų grandinės technologija, propaguojama technologinio nematomumo sąvoka.

Kaip veikia “Dune Analytics

Su “Dune Analytics” tyrinėti Ethereum duomenis dar niekada nebuvo taip paprasta! Ištraukti, ieškoti ir kurti vaizdinę informaciją iš milžiniškų blokų grandinės informacijos kiekių yra paprasta. Šiame straipsnyje parodysime, kaip paprasta atrasti reikiamus faktus – galimybės praktiškai neribotos! Stebėsitės, kodėl kada nors naudojote kitą šaltinį savo blockchain tyrimams atlikti.

Iš kur "Dune Analytics" gauna duomenis
Ar “Dune Analytics” yra nemokama?

Visą informaciją galima rasti viešose blokų grandinėse, pavyzdžiui, Ethereum. Tereikia jos ieškoti. Kol kas į tokius klausimus, kaip projekto naudotojų skaičius ar dienos DEX apimtis, greičiausiai reikėtų atsakyti naudojantis specializuota programa. Vykdant scenarijų reikės pereiti per blokus, įvertinti duomenis, teisingai juos surūšiuoti ir išgauti atsakymą į klausimą.

“Dune Analytics” palengvina duomenų tyrimą, nes leidžia rašyti SQL užklausas, kurios automatiškai paleidžiamos jų serveriuose. Tuomet duomenis paprasta matyti grafikuose, todėl galite greitai atrasti vertingų įžvalgų.

Naudodamiesi “Dune Analytics” naudotojai dabar gali lengvai pasiekti ir interpretuoti Ethereum blokų grandinės duomenis.

Prieiga prie didelės kolekcijos duomenų gali būti gana sudėtinga ir užimti daug laiko. Nors scenarijuose paprastai renkama su vienu konkrečiu projektu susijusi informacija, jei norite gauti tuos pačius rezultatus keliuose projektuose, gali prireikti tam tikrų pakeitimų.

Ar "Dune Analytics" turi simbolį
Į pagalbą ateina “Dune Analytics

“Dune Analytics” yra paprastas būdas pasiekti “Ethereum” duomenis. Naudojant iš anksto parengtas duomenų bazes ir žiniatinklio platformą, išgauti informaciją iš blokų grandinės dar niekada nebuvo taip paprasta. Nesvarbu, ar jums reikia neapdorotų faktų, ar statistinės kriptovaliutų sandorių analizės, tiesiog atlikite užklausą su “Dune” ir akimirksniu gaukite norimus rezultatus!

Į pagalbą ateina “Dune Analytics

“Dune Analytics” yra geriausias įrankis greitai išgauti duomenis iš “Ethereum”. Tai patogi interneto platforma, kurioje siūlomos iš anksto parengtos duomenų bazės, supaprastinančios paiešką ir leidžiančios lengviau nei bet kada atskleisti blokų grandinės galią!

Kaip veikia "Dune analytics"?
Dune Analytics vadovas

Šioje pamokoje sužinosite, kaip ieškoti, rašyti ir vizualizuoti pagrindines užklausas Dune, kad per kelias minutes galėtumėte tapti blokų grandinės ekspertu. Net jei niekada anksčiau nerašėte SQL, pakaks kelių paprastų pavyzdžių.

Kaip veikia “Dune analytics”?

“Dune analytics” neapdorotus blokų grandinės duomenis suvienija į SQL duomenų bazes, kurias galima lengvai išnagrinėti. Pavyzdžiui, yra lentelė, skirta visiems “Ethereum” sandoriams, kurie tvarkingai suskirstyti į stulpelius, nagrinėti. Stulpelių pavyzdžiai yra siuntėjas, gavėjas ir suma.

Kas yra "Dune Analytics" ir kaip ji veikia
Ar “Dune Analytics” turi API?

Po kelių minučių blokų duomenys apdorojami ir įvedami į Dune duomenų bazę. Be neapdorotų blokų ir sandorių, Dune taip pat yra informacija apie turto kainą ir specializuotos lentelės, pavyzdžiui, visi sutampantys UNI žetono adresai.

Dar labiau patobulinkime savo įgūdžius ir sužinokime, kaip galime išnaudoti “Dune” galią nekoduojant, kartu tobulindami esmines SQL galimybes.

Nelaukite ilgiau, imkitės atsakomybės ir pradėkite dirbti su “Dune Analytics” jau šiandien!

Kai atidarysite paskyrą, pradinis puslapis atrodys taip:

"DeFi Deep Dive" - "Dune Analytics" tyrinėjimas
Kas yra dune cryptocurrency?

Pirmiausia pamatysite visų galimų duomenų bazių sąrašą. Šiuo metu “Dune” palaiko keturias:

  • Ethereum blokai
  • “Ethereum” sandoriai
  • “Uniswap V21” renginiai
  • “Kyber” tinklo proxy prekybos renginiai

Kiekviena duomenų bazė iš esmės yra SQL lentelė. Norėdami rašyti užklausas, turite pasirinkti konkrečią duomenų bazę. Šioje pamokoje naudosime “Ethereum Transactions” duomenų bazę.

kaip naudoti "Dune Analytics
Kas yra “Ethereum” pėdsakai?

Pasirinkę duomenų bazę, būsite nukreipti į užklausų kūrimo įrankį. Jame slypi galingas įrankis, leidžiantis lengvai konstruoti SQL užklausas – taip lengvai, kad net duomenų vizualizavimui nereikia išmanyti SQL kodavimo!

Užklausų kūrimo programos kairėje pusėje pateikiamas visų galimų duomenų bazės stulpelių sąrašas, kurį galite naudoti filtruodami, grupuodami ir rūšiuodami duomenis. Būtinai pasinaudokite šiais galingais įrankiais ir geriau įvertinkite savo duomenų rinkinius!

Naršydami po užklausų kūrimo įrankį dešinėje ekrano pusėje, pažvelkite į jo sukurtą išvestį. Pagal numatytuosius nustatymus “Dune” pateikia iki 100 kiekvienos paieškos užklausos rezultatų!

Jei norite gauti visus užklausos rezultatus, tiesiog paspauskite mygtuką “Atsisiųsti”. Taip viskas bus atsisiųsta CSV faile, kurį galėsite naudoti ateityje.

Kaip duomenų analizė keičia pasaulį
Iš kur “Dune Analytics” gauna duomenis?

Paspausdami mygtuką “Vizualizuoti” suteikite savo duomenims gyvumo. “Dune” siūlo dviejų tipų patogias vizualizacijas – linijines ir stulpelines diagramas, kurios padės akimirksniu gauti informacijos apie duomenis!

Jei norite iliustruoti tęstinius duomenis, idealiai tinka linijinės diagramos. Kita vertus, jei norite parodyti diskrečias reikšmes, pavyzdžiui, skaičių ar kategorijas, optimaliems rezultatams pasiekti naudokite stulpelines diagramas.

Išsirinkę idealią duomenų vizualizaciją, keliais spustelėjimais pritaikykite ją savo poreikiams. Pritaikykite x ir y ašis, taip pat pritaikykite spalvų paletę ir pavadinimą; viskas pasiekiama!

Kam naudojamas "Dune Analytics Tutorial
Ar “Dune Analytics” yra nemokama?

Sukūrę norimą vizualizaciją, spustelėkite “Išsaugoti” ir ji bus išsaugota vėlesniam naudojimui.

Dabar, kai jau supratote, kaip veikia “Dune”, panagrinėkime, kaip rašyti SQL užklausas.

SQL užklausų kūrimas siekiant sėkmės

Struktūrinių užklausų kalba (SQL) yra svarbi programavimo kalba, naudojama bendrauti su duomenų bazėmis ir gauti duomenis.

Kokią kalbą naudoja "Dune Analytics
Kas yra Dune's cryptocurrency?

Užklausos

Jei negalite rasti reikiamų atsakymų iš kitų “Dune” naudotojų, kodėl gi neperėmus reikalų į savo rankas ir nesukūrus pasirinktinių SQL užklausų sprendimams gauti?

Prieš pradedant kurti užklausas, labai svarbu gerai suprasti duomenų bazės struktūrą. Dune kiekvieną duomenų bazę galima suskirstyti į lenteles su konkrečiais pavadinimais ir stulpeliais, kuriuose saugomi duomenys.

Pavyzdžiui, “Ethereum Transactions” turi lentelę “transactions”, kurioje pateikiama kiekvieno užregistruoto sandorio siuntėjo, gavėjo ir sumos informacija.

Ar "Dune Analytics" turi simbolį
Kokią kalbą naudoja “Dune Analytics”?

Norint surinkti duomenis iš lentelės, naudojamas SELECT sakinys. Pavyzdžiui, jei reikia pasirinkti visus Ethereum Transactions duomenų bazėje esančius sandorius, reikia parašyti šią užklausą:

Gauti visus duomenis iš sandorių lentelės.

Žvaigždutės (*) simbolis yra pakaitinis simbolis, reiškiantis “visi”. Kitaip tariant, šioje užklausoje teigiama: “Ištraukite visus stulpelius iš sandorių lentelės”.

Jei norime pasirinkti tik tam tikrus stulpelius, užuot naudoję žvaigždutės simbolį, tiesiog nurodykite stulpelių pavadinimus. Pavyzdžiui, jei iš kiekvieno sandorio įrašo norite pasirinkti tik siuntėją, gavėją ir sumą, užklausa būtų tokia:

Kam naudojama "Dune Analytics
Ar “Dune Analytics” turi API?

Naudodamasis sandorių duomenų baze galiu gauti informaciją apie siuntėjus, gavėjus ir mokėjimo sumas.

Naudodami WHERE teiginį galime lengvai filtruoti duomenis. Tarkime, kad mums reikia nustatyti sandorius, kurių vertė didesnė nei 100 ETH – tuomet tereikia sukurti tokią užklausą:

Ištraukite visus įrašus iš sandorių lentelės, kurių vertė yra didesnė nei šimtas kvadrilijonų.

Naudojant ženklą “didesnis nei” (>) nurodoma, kad užklausoje prašoma duomenų iš sandorių lentelės, kurios vertė viršija 100 ETH.

Norėdami sutvarkyti duomenis, galime naudoti komandą ORDER BY. Pavyzdžiui, jei pirmiausia norime peržiūrėti sandorius, kurių vertės yra didžiausios, tuomet tinka ši užklausa:

Iš kur "Dune Analytics" gauna duomenis
Kam naudojama “Dune Analytics”?

SELECT * FROM sandoriai ORDER BY value DESC

ORDER BY teiginys surūšiuoja duomenis didėjančia arba mažėjančia tvarka. Pagal numatytuosius nustatymus duomenys rūšiuojami didėjimo tvarka, tačiau galime naudoti raktinį žodį DESC, jei norime rūšiuoti mažėjimo tvarka. Taigi šioje užklausoje sakoma: “SELECT all columns FROM the transactions table ORDER BY value in descending order.

Užklausų apie "Solana" duomenis teikimas "Dune Analytics
Iš kur “Dune Analytics” gauna duomenis?

Norėdami peržiūrėti tik pirmuosius 100 rezultatų, galime pasinaudoti teiginiu LIMIT. Pavyzdžiui, norėdami apriboti užklausą tik iki 100 įrašų, įveskite šią komandą:

Ištraukite pirmuosius šimtą duomenų eilučių iš sandorių lentelės.

Šia užklausa prašoma visų sandorių lentelės stulpelių, o maksimalus apribojimas yra 100 įrašų. Puiku, dabar, kai jau žinote SQL užklausų kūrimo pagrindus, panagrinėkime, kaip jas panaudoti “Dune”.

SQL užklausų naudojimas “Dune

Norite pradėti kurti SQL užklausą “Dune”? Tiesiog atidarykite užklausų konstruktorių, įveskite kodą į teksto laukelį ir paspauskite “Vykdyti užklausą”. Akimirksniu stebėkite, kaip jūsų komanda atgyja!

“Jei jūsų užklausa teisinga, pamatysite toliau pateiktoje lentelėje nurodytus rezultatus. Tada galite spustelėti “Visual

Kokią kalbą naudoja "Dune Analytics
Kas yra Dune's cryptocurrency?

Šiek tiek sudėtingesnės užklausos

“Dune Analytics” siūlo ir mokamą paslaugą.

Dabar, kai jau žinote SQL užklausų rašymo pagrindus, sužinokite, kaip rašyti šiek tiek sudėtingesnes užklausas.

SELECT * FROM sandoriai

KUR reikšmė > 1000000000000000000

AND to_address = ‘0x315e27aA99F682924Ae21CfD2281c682bC16E790'

Ši užklausa sako: “IŠIMKITE visus stulpelius IŠ sandorių lentelės, KADANGI vertė yra didesnė nei 100 ETH IR to_adresas yra 0x315e27aA99F682924Ae21CfD2281c682bC16E790.”

Ar "Dune Analytics" turi simbolį
“Dune” nesaugo pačių blokų grandinės būsenos duomenų

Norėdami sužinoti reikiamą informaciją apie tam tikrą adresą, peržiūrėkite lentelę “Adresas”, kurioje rasite daugiau informacijos.

SELECT * FROM adresai

Šiuo teiginiu prašoma iš adresų lentelės išrinkti visus stulpelius, kurių adresas yra 0x315e27aA99F682924Ae21CfD2281c682bC16E790.

Lentelė “Blokai” gali būti jūsų šaltinis, kuriame rasite papildomos informacijos apie bet kurį konkretų bloką.

SELECT * FROM blokai

Pradedant nuo “Dune Analytics

KUR numeris = ‘8943592'

Ši užklausa skamba taip: “SELECT all of the columns FROM the blocks table WHERE the number is ‘8943592'.

Duomenų vizualizavimas

“Dune” gali paversti jūsų duomenis vaizdine švente, naudodama įspūdingą linijinių, stulpelinių ir skritulinių diagramų pasirinkimą. Parodykite savo pagrindinius rezultatus pačiu nuostabiausiu būdu naudodami mūsų išsamų vizualizavimo parinkčių rinkinį!

Ar "Dune Analytics" turi simbolį
“Dune Analytics” siūlo veiksmingą būdą, kaip tai vizualizuoti

Norėdami sukurti įspūdingą vizualizaciją, pirmiausia pasirinkite norimo tipo vaizdinį. Vėliau išsirinkite duomenis, kurie bus atvaizduoti šiame paveikslėlyje.

Norėdami sukurti linijinę diagramą, kurioje būtų rodoma visų sandorių vertė, kaip vizualizavimo tipą turime pasirinkti “Linijinė diagrama”, o kaip duomenis – “Vertė”.

Pasirinkę duomenis, spustelėkite mygtuką “Vizualizuoti”, kad sukurtumėte įspūdingą vizualizaciją!

kad Dune duomenys yra tik tiek patikimi
Kaip naudojate “Dune Analytics”?

Jei reikia atlikti pakeitimus, tiesiog paspauskite mygtuką “Query” (Užklausa); jei viskas baigta ir paruošta išsaugoti, bakstelėkite mygtuką “Save” (Išsaugoti).

Jei norite peržiūrėti blokų grandinės duomenis, eikite į dune.xyz.
Šiek tiek sudėtingesnės užklausos

Apribojimai

  • Nors “Dune” yra patikimas įrankis, jis turi tam tikras ribas. Su šia programine įranga suderinama tik “SQLite” duomenų bazė, todėl prieš naudojant “Dune” jūsų “Ethereum” duomenys turi būti eksportuoti į “SQLite” duomenų bazę.
  • Nors “Dune” palaikomų SQL komandų yra nedaug, dažniausiai naudojamos komandos yra prieinamos. Galbūt negalėsite atlikti visų veiksmų, kuriuos galėtumėte atlikti naudodami visą SQL programą, tačiau vis tiek galėsite naudotis dažniausiai naudojamomis funkcijomis.
  • Galiausiai yra tam tikrų duomenų tipų, kurių “Dune” negali vizualizuoti. Tai gali apriboti jūsų galimybes maksimaliai išnaudoti bet kokius užklausoje pateiktus duomenis.
Pasirinktos diagramos iš prietaisų skydelio pavyzdys
Dunojaus galios šaltinis – jo bendruomenė

Kas toliau?

Dabar, kai jau turite pagrindinį supratimą, kaip veikia “Dune”, metas pradėti jį naudoti gilinantis į “Ethereum” duomenis! Ateinančiame skyriuje nagrinėsime, kaip galite perkelti Ethereum duomenis tiesiai į SQLite duomenų bazę ir lengvai naudoti Dune su visa įgyta informacija. Sekite mus – nenorėsite praleisti šios nuostabios galimybės!

“Ethereum” duomenų eksportavimas į “SQLite” duomenų bazę

Išlaisvinkite “Dune” potencialą pirmiausia eksportuodami visus Ethereum duomenis į SQLite duomenų bazę. Šiai užduočiai atlikti reikės specialaus įrankio ir galite būti tikri, kad ji bus saugi ir veiksminga.

Kai kalbama apie “Ethereum” duomenų eksportą, “Parity” SQLite eksportuotojas yra svarbiausias naudotojų pasirinkimas. Šis veiksmingas įrankis greitai konvertuoja informaciją į lengvai prieinamą SQLite duomenų bazę, kuria galima naudotis bet kuriuo metu. Keliais paprastais spustelėjimais galėsite drąsiai eksportuoti vertingiausius duomenis!

Duomenų vizualizavimas
Pradedant nuo “Dune Analytics

Ar esate pasirengę pradėti naudoti “Parity” SQLite eksportuotoją? Atsisiųskite ir įdiekite programinę įrangą, tada vadovaukitės instrukcijomis, pateiktomis “Parity” dokumentacijos skyriuje “Ethereum duomenų eksportavimas”. Greitai pradėsite veikti ir eksportuosite duomenis!

Įjungę “Parity” SQLite eksportuotoją, galite perkelti Ethereum duomenis. Viskas, ko reikia, tai tiksliai nustatyti Ethereum failų ir tikslinės SQLite duomenų bazės paskirties vietas. Nieko nelaukdami galėsite pradėti eksportuoti informaciją!

Norite eksportuoti duomenis? Eikite į “Parity” dokumentacijos skyrių “Duomenų eksportavimas”, kur rasite visas reikalingas instrukcijas.

Sveikiname! Dabar, kai jūsų Ethereum duomenys eksportuoti į SQLite duomenų bazę, galite pradėti dirbti su Dune. Šiame skyriuje sužinosime, kaip sudaryti užklausas šioje galingoje platformoje. Įsidrąsinkite – pirmyn!

Užklausų rašymas Dune

Dabar, kai Ethereum duomenys eksportuoti į SQLite duomenų bazę, galite pradėti naudoti Dune! Šiame skyriuje sužinosime, kaip rašyti užklausas Dune.

Užklausų rašymas Dune
Dex Tūrio procentinė dalis (šaltinis)

Ar jau esate susipažinę su SQL? Jei taip, “Dune” dialektas – SQLite užklausų kalba (SQLiteQL) – turėtų būti panašus. Tačiau ji turi atskirų komponentų, kurių reikia nepamiršti užklausiant duomenų iš duomenų bazių.

“Dune Analytics” yra galingas blokų grandinės įrankis

  • Vienas pagrindinių SQLiteQL ir kitų duomenų bazių skirtumų yra tas, kad SQLiteQL reikalauja skirti didžiąsias ir mažąsias raides, todėl kurdami užklausas būkite atidūs ir įsitikinkite, kad jos yra teisingo formato didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis.
  • Lyginant SQL ir SQLiteQL, vienas iš pagrindinių skirtumų yra komentarų sintaksė. Vietoj vieno ” – “, kaip tradiciniame SQL, rašant komentarus SQLiteQL faile reikia naudoti “/*” kiekvienos eilutės pradžioje ir “*/” kiekvienos eilutės pabaigoje.
  • Pagrindinis skirtumas tarp SQL ir SQLiteQL yra eilučių sintaksė. SQL aplinkoje eilutėms atpažinti naudojamos viengubos kabutės, o SQLiteQL eilutėje reikia įterpti dvigubas kabutes.
kopų analitika nft yra ypač naudinga
“Dune Analytics” yra galingas blokų grandinės įrankis

Dabar, kai jau žinote, kaip rašyti užklausas SQLiteQL, pabandykite parašyti keletą užklausų!

Optimizmo pridėjimas prie dujų mokesčių

Galingieji “Perp” naudotojai norės atidžiai stebėti su “Optimism” susijusius dujų mokesčius.

Laimei, mes galime naudoti diagramą, kad parodytume vidutines dujų kainas skirtingiems prekybos įvykdymams ir pozicijoms, taip pat palyginimus su įprastais ETH pervedimais ir prekyba “Uniswap v3”. Tai galime padaryti imituodami msilb7 užklausą ir pridėdami savo variantą. Redaguojame kodą, kad gautume ilgesnio laikotarpio dujų mokesčių vaizdą per pastaruosius 5 mėnesius, įtraukdami tik Perp, Uniswap, taip pat ETH pervedimus. Galime išsaugoti užklausą ir į prietaisų skydelį pridėti dujų mokesčių ETH ir JAV doleriais duomenų diagramas.

Galima rinktis iš kelių vizualizavimo tipų
SQL užklausų naudojimas “Dune

Galite pridėti savo prekiautojo PnL ir finansavimo mokėjimus atlikdami šiuos veiksmus:

1. Eikite į skirtuką “Prekiautojo P&L”.

2. Spustelėkite žalią mygtuką “+ Pridėti mokėjimą”.

3. Atsivers iškylantysis langas – pasirinkite, ar pridedate finansavimo mokėjimą, ar prekybininko p&l, tada užpildykite visą reikiamą informaciją ir spustelėkite “Pridėti”.

Išvada

Surinkę šias vizualizacijas, LP ir prekiautojai gali pasiekti visą informaciją, esančią skirtingose “Dune” prietaisų skydeliuose, iš vienos centrinės vietos!

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams