Table of Contents
Norėdami gauti apčiuopiamos naudos iš savo skaitmeninių monetų, turite jas iškeisti į labiau pripažintą valiutą, pavyzdžiui, JAV dolerį ar eurą. Tada pervesti šią sumą į savo banko sąskaitą ir (arba) įgyti papildomų kriptovaliutos rūšių. Nėra jokių apribojimų, kiek kriptovaliutų galite paversti grynaisiais pinigais!
Stop pavedimai – tai nurodymai pirkti arba parduoti akcijas, kai kaina pasiekia tam tikrą lygį, vadinamą stop kaina. Pasiekus stop kainą, stop pavedimas tampa rinkos pavedimu. Pirkimo sustabdymo pavedimas pateikiamas aukštesne sustabdymo kaina nei dabartinis rinkos kursas. 2017 m. liepos 13 d. nTaip pat pranešta, kad kriptovaliutų rinkos kapitalizacija pirmą kartą viršijo 100 mlrd. dolerių.
1 % taisyklė dienos prekiautojams riboja bet kokio sandorio riziką iki ne daugiau kaip 1 % visos prekiautojo sąskaitos vertės. Prekiautojai iki 1 % savo turto gali skirti dideliems statymams su artimu “stop-losses” arba mažiems statymams su tolimu “stop-losses”.
Prekiaujant akcijomis, sustabdymo kaina yra didžiausia suma, kurią esate pasirengę mokėti, arba akcijos rinkos vertė, priklausomai nuo to, kuri iš jų yra didesnė. Kita vertus, jūsų ribinė kaina rodo, kiek daugiausiai galėtumėte už ją sumokėti. Jei Džonas nori įsigyti “ABC Limited” akcijų, kurių vertė 50 USD, ir tikisi, kad šiandien jų vertė padidės, jis gali nustatyti 55 USD ribinę vertę.
Kriptovaliutų mainų rinkoje didėja konkurencija, todėl biržos stengiasi, kad jų platforma išsiskirtų iš kitų. Kad tai padarytų, jos įdiegė daugybę priemonių ir išteklių, padedančių naudotojams padidinti pelną ir kartu sumažinti nuostolius vykdant išmanesnius sandorius. Nuo stop limito pavedimų iki sąlyginių pavedimų – šie pavedimų tipai leidžia prekiautojams pateikti pavedimą konkrečia kaina arba geriau, kad jie galėtų greitai įeiti į pozicijas ir išeiti iš jų su minimalia rizika.
Įdiegus automatizuotas sistemas ir internetą, mažmeniniai prekiautojai kriptovaliutų rinkoje dabar gali savarankiškai vykdyti pirkimo ir pardavimo veiklą. Be to, jie gali greitai ir lengvai apdoroti pavedimus!
Atsisveikinkite su dienomis, kai prekyba buvo sunkiai įveikiama užduotis, kuriai užbaigti galėjo prireikti kelių valandų ar net dienų.
Toliau išsamiai nagrinėsime užsakymų knygas, padėsime išsiaiškinti, kaip atskleidžiami užsakymai ir kokią vietą jie užima rinkoje.
Kas yra biržos pavedimų knyga?
Prekybos pora – tai susieto turto ar prekių, pavyzdžiui, bitkoino ir ethereumo, rinkinys.Naudodamasis prekybos poros pavedimų knyga, kiekvienas gali prisijungti prie linksmybių – tereikia pasiūlyti turtą arba pasiūlyti kainą, už kurią jį galima parduoti. Tokiu būdu gaunama prieiga prie dviejų sąrašų: viename pateikiami pirkimo pavedimai (pavedimo pirkimas), o kitame – pardavimo pavedimai (paklausos pasiūlymai).
Kol pirkėjas arba pardavėjas tinkamai neužbaigs atviro užsakymo, jis bus laikomas sistemoje ir liks neužbaigtas.
Kiekviena prekybos pora, pavyzdžiui, BTC/USD arba BTC/Ether ( ETH ), turės savo pavedimų knygą.
Kokie yra dažniausi kriptovaliutų sandorių tipai?
Kaip aktyvus prekiautojas, turite teisę beveik pritaikyti savo pirkimo ir pardavimo pavedimus cryptocurrency. Galite nustatyti ir terminą, ir tikslinę kainą, kad gautumėte kuo naudingesnį sandorį.
Užsakymus galima pateikti neatidėliotinų sandorių rinkoje, kur kriptovaliutos keičiamos už tiesioginį įvykdymą, arba ateities sandorių rinkoje, kur sutartyse gali būti numatyta, kada užsakymas bus įvykdytas.
Prekiautojai gali naudoti sustabdymo pavedimus, kad sumažintų nuostolius, jei turto kaina labai sumažėtų. Daugeliu atvejų stop pavedimai nustatomi taip, kad nuostoliai būtų kuo mažesni.
Rinkos užsakymo apibrėžtis
Nesusidurkite su mažiau nei geriausias, kai kalbama apie kriptografinės prekybos! Rinkos pavedimai yra puikus pasirinkimas patyrusiems prekiautojams, norintiems greitai ir pelningai pirkti arba parduoti. Užtikrinant sėkmę, nedelsdami užsitikrinkite rinkos pavedimą – gaukite būtent tai, ko jums reikia, per trumpą laiką!
Privalumai
✅Visi kiti pavedimai priklauso nuo to, ar kaina pasieks tikslinę vertę, tačiau rinkos pirkimai kriptovaliutai skirti prekiautojams, kurie nenori laukti. Rinkos pirkimai tikrai bus įvykdyti, kitaip nei visi kiti pavedimai, kurie pirmiausia priklauso nuo to, ar kaina pasieks tikslą.
✅Rinkos pavedimas sutampa su geriausiu pavedimų knygoje esančiu ribotu pavedimu, atimdamas iš jo likvidumą. Dėl to rinkos pavedimai vadinami priimančiaisiais, o biržos mokesčiai už juos yra didesni. Rinkos pavedimų negalima atšaukti, nes jie įgyvendinami akimirksniu; tačiau limitų ir stopų atšaukti negalima.
Trūkumai
❌Rinkos pavedimams būdingi įvairūs nukrypimai dėl didelio pavedimų skaičiaus pavedimų knygoje. Sklandumas pasireiškia tada, kai pavedimas įvykdomas lėčiau, nei tikėtasi; iš esmės tai reiškia, kad už savo pinigus gaunate mažiau. Todėl didelės rinkos užsakymams gali turėti įtakos dideli kainų svyravimai.
❌Kai prekiautojas bando įsigyti 6 milijonų JAV dolerių vertės turto už 250 JAV dolerių už akciją, tačiau rinkoje nėra pakankamo likvidumo, kad būtų galima jį palaikyti, pavedimas bus automatiškai įvykdytas kita mažesne kaina. Šis neatitikimas gali likti nepastebėtas, jei sandorio suma nedidelė; tačiau, kai pateikiami didesni pavedimai, slydimas gali tapti didele problema.
❌Dėl didelės kriptovaliutų paklausos daugeliui biržų trūksta likvidumo, reikalingo joms palaikyti. Tai paskatino ekspertus manyti, kad kai kurios praneštos apimtys greičiausiai yra išpūstos arba net visiškai suklastotos.
Limitiniai pavedimai yra geras pasirinkimas prekiautojams, kurie nori labiau kontroliuoti savo prekybos strategiją.
Momentinis užsakymas
Vienintelis esminis skirtumas tarp momentinių ir rinkos pavedimų yra tas, kad pirmuosiuose naudojamos tradicinės, vyriausybės išleistos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris, o antruosiuose visos kainos nurodomos kriptovaliuta. Tarkime, norite įsigyti 10 000 USD vertės bitkoinų. Pateikę momentinį užsakymą, birža ieškos pardavėjų, galinčių įvykdyti jūsų sandorį. Jūsų sandorį gali pateikti keli pardavėjai; birža vis bandys suderinti jūsų sandorį, kol jis bus visiškai įvykdytas. Kiekviena sandorio dalis bus įvykdyta dabartine kriptovaliutos rinkos kaina.
Ribiniai pavedimai
Kai brokeriui nurodote pirkti arba parduoti vertybinį popierių, rinkos pavedimas yra tinkamiausias variantas, nes juo gaunama geriausia prieinama kaina. Jei norite visiškai kontroliuoti, kiek pinigų pasikeičia abiem kryptimis, jums reikia ribotų pavedimų. Jais nustatomos didžiausios ir mažiausios kainos, kurios niekada nebus viršytos parduodant arba perkant vertybinius popierius. Turėdami šias patogias priemones, lengvai garantuosite, kad niekas nepasinaudos jokia prekybos situacija!
Jei norite laukti idealios kainos, ribinis pavedimas – pavedimas pirkti arba parduoti kriptovaliutą už nustatytą kainą – gali būti tai, ko jums reikia.
Už užsakymo tipų šifravimo privalumai
✅ Ribiniai pavedimai kriptovaliutomis yra labai panašūs į ribinius pavedimus kitu turtu. Jie suteikia daugiau laisvės, kai kalbama apie kainą ir kiekį, ir leidžia prekiautojams nustatyti minimalią kainą.
✅ Investuotojai gali priimti kito prekiautojo atvirą pavedimą biržoje arba pateikti atvirą pavedimą, kurį gali įvykdyti kas nors kitas.
✅ Limitiniai pavedimai suteikia prekiautojams daugiau galimybių kontroliuoti ir valdyti savo riziką, todėl jie gali nuolat koreguoti savo pozicijas.
Minusai
❌ Užsakymas gali būti pateiktas tik tuo atveju, jei įvykdoma nurodyta kaina, ir net tada jo įvykdymas nėra garantuotas arba jis gali būti įvykdytas tik iš dalies. Prieš pateikiant užsakymus, jie išdėstomi pagal kainą. Dėl to, pasiekus pirkimo kainą, įsakymas vis tiek gali būti neįvykdytas, nes pateikti kiti įsakymai už tokią pat sumą.
❌ Rekomenduojama strategija – nustatyti ribinę kainą, šiek tiek didesnę už rinkos pardavimo kainą arba mažesnę už psichologinių lygių rinkos pirkimo kainą. Šį metodą gali taikyti ir kiti prekiautojai, todėl svarbu išnagrinėti pavedimų knygą ir nustatyti kainas, kuriose nėra daug pavedimų, kad padidintumėte savo galimybes įvykdyti pavedimą.
Kai užsakote prekę už tam tikrą kainą ir kiekį, tai vadinama “ribotu užsakymu”. Šio tipo pavedimas į rinką patenka iš karto ir užtikrina didesnį likvidumą.
Limit orderis ir stop orderis
Skirtingai nuo ribinio pavedimo, kurį galima pamatyti tik po to, kai jis suveikia, stop pavedimas turi iš anksto nustatytą kainą, kuri tampa matoma ją pasiekus. Be to, skirtingai nei limito pavedimas, kurio matomumas lieka nematomas iki jo suaktyvinimo, rinkos dalyviai gali pastebėti stop kainą prieš ją suaktyvinant.
Stop-loss pavedimai
Stop pavedimas skirtas pirkti arba parduoti kriptovaliutą rinkos kaina, kai tik ji pasiekia stop kainą. Pavedimas tampa rinkos pavedimu ir vykdomas kitu galimu rinkos kursu.
Stop-loss pavedimas – tai prekybos rūšis, kuria apsaugomas turtas ir apribojami nuostoliai. Tačiau jų gali nepavykti įvykdyti, net jei tikslinė kaina yra pasiekta, panašiai kaip ir ribinių pavedimų.
Yra dviejų tipų sustabdymo pavedimai: rinkos ir limito. Rinkos stabdymo pavedimas suveikia, kai kaina pasiekia tam tikrą tikslą (stabdymo kainą), ir tuomet jis nedelsiant įvykdomas. Stop limito įsakymai yra sudėtingesni, todėl toliau juos išsamiai paaiškinsime.
Skirtingi nuostolio sustabdymo pavedimų tipai
Yra trys skirtingi stop-loss pavedimų tipai. Pasinerkite ir sužinokite, kokie tiksliai jie yra, kaip jie veikia ir kada geriausia juos naudoti!
Visiškas nuostolių sustabdymas
Su visiško nuostolio sustabdymo pavedimu birža atsikratys visų turto vienetų, kai tik jis pasieks tam tikrą kainą. Šią strategiją paprastai naudoja prekiautojai arba investuotojai stabilioje rinkoje, kurioje yra didelis kainų svyravimas, nes prognozuojami kainų kritimai yra palyginti nedideli.
Stabdymas prieš pasiekiant ribą
Dalinio nuostolio sustabdymo pavedimu nurodoma parduoti tik dalį turto, kai jo vertė pasiekia tam tikrą tašką. Ši strategija paprastai taikoma rizikingesnėms investicijoms, pavyzdžiui, kriptovaliutoms, kad, kainai nukritus ir greitai atšokus, neprarastumėte visos sumos. Tačiau niekada nėra jokios garantijos, kad turtas atsigaus ar dar labiau nukris. Todėl perspėjame: šis stop-loss tipas susijęs su didesne rizika nei labiau tradicinės strategijos!
Trailing stop-loss
Pirmųjų dviejų tipų sutartyse prekiautojai susitaria dėl konkretaus momento, kada turtas turėtų būti likviduotas. Trailing stop-losses turi dinamiškai nustatytą likvidavimo kainos tašką, o tai reiškia, kad nustatyta kaina didės kartu su turto kainomis, bet ne mažės. Stop-loss pavedimas seka paskui turto kainą, kai ji pradeda didėti. Norėdami taikyti šią strategiją, pirmiausia turite nustatyti atsilikimo atstumą, arba skirtumą tarp dabartinės turto kainos ir to, kiek įvertintas jūsų stop-loss.
Pavyzdys:
Sally perka NEAR protokolą (NEAR) už 30 JAV dolerių ir nustato 0,10 JAV dolerio vėluojančią distanciją. Taigi, jos stop-loss pavedimas yra 29,90 JAV dolerio. Kai NEAR kaina pasiekia 35 JAV dolerius, Sally stop-loss pavedimas automatiškai tampa 34,90 JAV dolerio. Jei NEAR nukris žemiau 30 JAV dolerių, jos įsakymas vis tiek liks 34,90 JAV dolerio.
Nuolat koreguodami stop-loss pavedimą, investuotojai gali apriboti savo nuostolius ir kartu gauti naudos iš sandorių. Dėl šios priežasties jis dar vadinamas “apsauginiu stop”.
Stop limito pavedimai.
Stop limito pavedimas yra sudėtingesnis pavedimas. Tai stop ir a-limit pavedimas, sujungti siekiant sumažinti riziką. Stop limito įsakymus prekiautojai dažnai naudoja siekdami užfiksuoti pelną arba užkirsti kelią nuostoliams.
Stop limito pavedimas nevykdomas iš karto ir apima du kainų lygius:
- Sustabdymo kaina paverčia pavedimą pirkimo arba pardavimo pavedimu;
- Investuojant į kriptovaliutą, ribinė kaina nustato viršutinę ribą pirkėjams ir apatinę ribą pardavėjams. Tai yra viršutinė riba, kurią investuotojai nori mokėti pirkdami, arba apatinė riba, su kuria jie sutinka, jei nusprendžia parduoti.
Stop limito pavedimai yra panašūs į limito pavedimus, tačiau jie suteikia prekiautojui dar daugiau laisvės.
Stop limito pavedimas įvykdomas, kai pasiekiama stop kaina, o prekybos veikla tęsiama tol, kol įvykdomas visas pavedimas. Stop kainos nustatymo privalumas yra tas, kad pavedimas nebus vykdomas mažesne kaina, todėl prekiautojai gali tiksliai kontroliuoti, kaip vyksta jų pirkimas ar pardavimas biržoje.
Stop kaina – tai kaina, kuria aktyvuojamas pavedimas pirkti bitkoinus. Pavyzdžiui, nustatyta, kad bitkoinų pirkimo stabdymo kaina yra 60 000 USD, kai įsakymas įsigalioja. Jei prekiautojas mano, kad turto kaina kils, jis gali nustatyti maksimalią sustabdymo ribą 60 100 USD arba didžiausią
Tarkime, kad bitkoinų pardavimo sustabdymo kaina yra 50 000 JAV dolerių. Tai būtų pardavimo pavedimo aktyvavimo kaina, o jei prekiautojas mano, kad kaina gali gerokai nukristi, jis galėtų nustatyti minimalią 49 500 JAV dolerių stabdymo kainą, kuri būtų mažiausia galima pardavimo kaina, kad būtų išvengta didelių nuostolių.
Privalumai
✅ Stop limito pardavimo pavedimu prekiautojas informuojamas apie mažiausią kainą, kurią jis yra pasirengęs priimti. Jei visas pavedimas neįvykdomas, likusi suma pateikiama kaip atviras pavedimas už 49 500 USD.
✅ Stop limito pavedimai yra naudingi kriptovaliutų rinkose, nes jie padeda valdyti būdingą didelį kintamumą ir leidžia prekiautojui sumažinti riziką.
Trūkumai
❌Stop limito pavedimai, skirtingai nei limito pavedimai, nėra iš karto įtraukiami į pavedimų knygą. Įsakymas bus įtrauktas į pavedimų knygą tik tada, kai bus pasiekta tam tikra kaina, kaip ir limito pavedimų atveju. Stop įsakymai gali būti neįvykdyti arba įvykdyti iš dalies.
Stop-Loss orderio apibrėžimas
Stop-loss pavedimas cryptocurrency yra labai svarbus rizikos valdymo įrankis, nes jis akimirksniu nutraukia poziciją, kai kaina pasiekia nustatytą lygį.
Privalumai
✅Atlikę Stop-loss pavedimą, galite būti tikri, kad jūsų lėšos yra apsaugotos, nes, kainai pasiekus šią ribą, ji bus iš karto pakoreguota iki jau nustatytos ribos. Labai nenuspėjamoje kriptovaliutų rinkoje, kokia yra dabar, Stop-loss pavedimų nustatymas yra labai svarbus tiems, kurie nori, kad jų investicijos būtų apsaugotos.
✅ Profesionalūs prekiautojai naudoja stop limito pavedimus, kurie nustatomi taip, kad po kainų svyravimų išliktų aktyvūs tam tikrą laikotarpį, o tada automatiškai užsidarytų.
✅ Pelnui apriboti taip pat galima naudoti stabdymo nuostolius. Tarkime, kad prekiautojai nori iškrauti skaitmeninę valiutą, kai vyraujanti tendencija rodo, kad jos vertė sparčiai mažėja, jie turėtų nustatyti 50 000 JAV dolerių išėjimo kainą ir 49 500 JAV dolerių nuostolio lygį, kad sumažintų bet kokią galimą finansinę žalą.
✅ Patyrę prekiautojai moka koreguoti stop loss lygį priklausomai nuo to, ar rinka kyla, ar krenta. Prisitaikanti prekybos valdymo sistema gali padėti apriboti nuostolius, todėl galima mažiau rizikuoti ir pasiekti sėkmingesnių rezultatų.
Trūkumai
❌Stop pavedimai gali turėti tam tikrų trūkumų, pavyzdžiui, jie turi likutį, kurio negalima naudoti kitiems tikslams, ir yra automatiškai išjungiami, kai rinka pasiekia tam tikrą kainą. Norėdami išvengti šios problemos, turėtumėte apsvarstyti galimybę dalį lėšų skirti stop-loss pavedimams nustatyti, o likusią dalį naudoti įvairiems sandoriams.
❌ Stop-loss pavedimai taip pat gali pasislinkti, kaip ir rinkos pavedimai.
Kuriuo metu geriausia pateikti užsakymus?
Kriptografinio įsakymo galiojimo laikas nurodo, kiek laiko komanda bus aktyvi, kol bus įvykdyta arba baigsis jos galiojimo laikas. Įsakymo nustatymas pagal konkrečius laiko parametrus leidžia prekiautojams sekti kriptovaliutų rinkos modelius ir prognozes, ypač jei jie naudoja svarbius prekybos rodiklius, pavyzdžiui, slankiuosius vidurkius, kurie yra labai jautrūs tempui.
Įvairių užsakymų galiojimo laikas
- Tai yra, kai prekiautojas nurodo sandorio galiojimo terminą. Jis taip pat vadinamas “GTC” arba “Good Til Canceled” pavedimu. Iki to laiko jis bus užregistruotas pavedimų knygoje ir išliks aktyvus.
- Momentinis arba atšaukti (IOC): kriptovaliutų prekiautojai gali atlikti šį pirkimą, kad būtų nedelsiant pristatytas. Jei jis nebus įvykdytas iš karto, jis bus automatiškai atšauktas ir pašalintas iš užsakymų knygos. Šis pavedimo tipas leidžia prekiautojui panaudoti minimalų turimą likvidumą greitam įvykdymui, o likusi neįvykdyta dalis nedelsiant atšaukiama.
- Užsakymo atšaukimas arba pašalinimas (FOC): Ankstesnis IOC pavedimas reiškia, kad kriptovaliutos sandoris bus įvykdytas, jei visa suma gali būti suderinta, o įvykdyti arba atšaukti reiškia, kad pirkimas įvyks tik tada, jei bus įvykdytos visos sąlygos. Jei ne, jis bus automatiškai atšauktas.
Kriptovaliutų prekiautojai, kurie nenori rizikuoti dėl dalinio sandorio, gali rinktis šio tipo pavedimą. Kad užtikrintumėte savo saugumą ir ramybę, jei kurios nors užsakymo dalies nebus galima įvykdyti iš karto, jis bus nedelsiant atšauktas.
Jei norite, galite kurti užsakymus
Jei norite patekti į kriptovaliutų prekybos pasaulį ir greitai įsibėgėti, būtina įvaldyti keturis pagrindinius pavedimų tipus. Limitiniai pavedimai, rinkos pavedimai, stop limito sandoriai ir pelno perėmimo pavedimai – visi jie pasitarnaus kaip vertingi įrankiai naršant kriptovaliutų biržose – padės jums priimti pagrįstus sprendimus, kurie padės pasiekti maksimalių rezultatų.