Kaip veikia kriptovaliutų kasyba?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kiek laiko užtrunka iškasti 1 bitkoiną?

Apie 10 minučių
Vienam bitkoinui sukurti reikiamaždaugo vidutiniškai tai trunka apie 10 minučių stipriuose kompiuteriuose. Kasybos greitį lemia jūsų naudojamos bitkoinų kasybos techninės įrangos tipas.

⚡️ Ar pelninga kasti kriptovaliutas?

Išskyrus atvejus, kai buvote vienas iš pirmųjų, kasusių bitkoinus, kasyba centriniu procesoriumi niekada nebuvo pelninga. Buvo laikas, kai bitkoinus pelningai galėjote kasti naudodami GPU, bet vėlgi… šiandien tikrai reikia turėti ASIC ir sudaryti sutartį su elektros energijos tiekimo įmone, kad 2020 m. galėtumėte užsidirbti pinigų kasdami bitkoinus.

⚡️ Kiek kainuoja iškasti 1 bitkoiną?

Pradedantieji kalnakasiai savo pirmajai bitkoinų kasybos įmonei turėtų sutaupyti nuo 7 000 iki 11 000 JAV dolerių. Vieno ASIC kalnakasybos įrenginio kaina per visą jo eksploatavimo laikotarpį gali siekti iki 19 000 JAV dolerių, jei viskas klostysis gerai, o BTC kursas yra maždaug 56 JAV doleriai už monetą; todėl tai yra reali investavimo galimybė, jei norite kasti bitkoinus.

⚡️ Norite pradėti kasti kriptovaliutas? Jei taip, kuri skaitmeninė valiuta yra lengviausia ir prieinamiausia naujokams?

Dabar galite kasti “Bitcoin” (BTC) – decentralizuotą kriptovaliutą, kuri iš esmės keičia skaitmeninius sandorius – turėdami tik nešiojamąjį kompiuterį. Tai viena populiariausių skaitmeninių valiutų, o jos paprastumas daro ją nepaprastai patrauklią naudotojams, kurie renkasi “savarankišką kasybą”. Įrodyta, kad išgauti “Bitcoin” namų kompiuteriu yra labai paprasta; tai, kartu su jo pripažinimu finansų pramonėje, suteikia kalnakasiams pranašumą prieš kitus, ieškančius alternatyvių kriptovaliutų.

⚡️ Ar įmanoma išgauti kriptovaliutą naudojant kompiuterį?

“Windows” karaliauja operacinių sistemų srityje, o jos naudotojai ją nepaprastai dievina. Naudodami “Windows” galite kasinėti monetas ne tik kompiuteryje, bet ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose! Jei naudojama “Mac OS” aplinka, vargu ar jums pavyks sėkmingai kasti. Tačiau “Linux” naudotojai turi pranašumą, nes jie išsiskiria kaip geresni kalnakasiai nei tie iš mūsų, kurie naudoja “Windows” ar “Mac OS” sistemas.

Kai kriptovaliutų kasyba buvo populiari, lenktynių dalyviai įsigijo daug grafikos procesorių (GPU) iš tokių bendrovių kaip AMD. Dėl to per AMD produktyvumo pikus jų pajamų ir pelno ataskaitos buvo stiprios. Nepaisant didėjančio GPU poreikio, kriptovaliutų kasybos aukso karštinė netrukus baigėsi, nes populiarių kriptovaliutų kasybos sunkumai didėjo taip pat greitai.

Kas yra kriptografinė kasyba?
Kaip veikia kriptografinė kasyba

Pasinerkime į kriptovaliutų kasybos pasaulį ir sužinokime, ką tai reiškia, kaip pasiekti sėkmę ir kokias teisines pasekmes tai gali turėti. Kad geriau suprastumėte šią temą, ieškokite mūsų Blockchain ir kriptovaliutų išteklių puslapyje, kur rasite daug susijusios informacijos ir skatinančių įžvalgų.

Kas yra kriptografinė kasyba?

Kai žmonės galvoja apie kriptovaliutos kasybą, dažnai ją laiko tik šviežios valiutos gamybos metodu. Tačiau kriptovaliutų kasyba yra kur kas daugiau – ji ne tik apdoroja blokų grandinės tinklo sandorius ir įrašo juos į bendrąją knygą, bet ir užkerta kelią dvigubam išlaidavimui pasauliniame tinkle, nes autentifikuoja ir įtraukia tuos sandorius. Taigi, kriptovaliutų kasyba atlieka esminį vaidmenį užtikrinant finansinį stabilumą tinkle.

Kaip pradedantiesiems investuoti į bitkoinus?
Kas turi daugiausia bitkoinų?

Kai kas nors naudoja kriptovaliutą, skaitmeninę knygą reikia atnaujinti paimant iš vienos sąskaitos ir pridedant į kitą. Tai panašu į fizines valiutas. Didžiausias skaitmeninės valiutos trūkumas yra tas, kad skaitmenines platformas lengva suklastoti. Dėl šios priežasties įrašus bitkoinų apskaitos knygoje gali keisti tik patikimi kalnakasiai. O ši knyga yra išskaidyta po daugybę kompiuterių. Kalnakasiai turi prisiimti atsakomybę už tinklo apsaugą nuo žmonių, bandančių išleisti pinigus du kartus.

Tuo tarpu naujos monetos kuriamos kaip padėka kalnakasiams už jų pastangas saugant tinklą. Kadangi decentralizuotuose registruose nėra centrinės valdžios, kalnakasyba yra labai svarbi tvirtinant sandorius. Todėl kalnakasiai yra skatinami saugoti tinklą, dalyvaudami sandorių tikrinime, o tai padidina jų galimybes gauti šviežiai nukaldintų pinigų.

Ar kriptovaliutų kasyba yra saugi?
Ar PoS yra geresnis už PoW?

Darbo įrodymo (angl. Proof-of-Work, PoW) konsensuso metodas buvo sukurtas siekiant užtikrinti, kad tik sertifikuoti kriptovaliutų kasėjai galėtų kasti ir patvirtinti sandorius. PoW taip pat apsaugo tinklą nuo išorinių išpuolių.

Kam reikalingas PoW?

Kriptovaliutų kasyba turi daug panašumų su aukso, sidabro ir deimantų gavyba, nes norint gauti atlygį reikia didelių pastangų arba specializuotų technologijų. Tačiau vietoj brangiųjų metalų kalnakasiai už sudėtingų skaičiavimų sprendimą apdovanojami naujai sukurtomis monetomis – šis procesas tampa vis pelningesnis tiems, kurie į savo veiklą investuoja sunkiausią darbą arba pažangius įrankius.

Kam reikalingas PoW?
Darbo įrodymas (angl. Proof of work, PoW) – tai kriptografinio įrodymo forma

Siekiant užtikrinti duomenų patikimumą ir teisingumą, kriptografija remiasi atskira patvirtinimo forma, vadinama darbo įrodymu (angl. Proof of Work, PoW).

Hašas yra sutrumpinta duomenų skaitmeninio parašo forma. Kasytojai varžosi tarpusavyje, siekdami nustatyti kriptovaliutos sandorio hash vertę, o pirmasis tai padaręs kalnakasys įtraukia bloką į didžiąją knygą ir gauna atlygį.

Blokai sujungiami naudojant hash funkcijas, sudarant grandinę, kuri veda atgal į pirmąjį bloką. Dėl to tinklo lygiaverčiai mazgai gali tiesiog patikrinti, ar konkretūs blokai galioja ir ar kiekvieną bloką patikrinę kalnakasiai teisingai išsprendė hash už atlygį.

Kalnakasiams įsigijus geresnę technologiją, padidėjo PoW apdoroti reikalinga skaičiavimo galia. Be to, kadangi kalnakasiai nori monetų sau, jų ima trūkti.

Kaip pradėti kasti kriptovaliutas
Kaip pradėti kasti kriptovaliutas

Kaip pradėti kasti kriptovaliutas

Kriptovaliutoms kasti reikia kompiuterių su specializuota programine įranga, kad būtų galima spręsti sudėtingus kriptografinius matematinius uždavinius. Nuo pat kompiuterijos pradžios bitkoinus ir kitas kriptovaliutas buvo galima kasti savo namuose esančiame kompiuteryje, turinčiame tik vieną procesoriaus lustą. Tačiau laikui bėgant, dėl vis sudėtingesnio sudėtingumo lygio procesoriaus lustai tapo neefektyvūs kasant daugumą kriptovaliutų dėl jų technologinės pažangos.

Kuri blokų grandinė yra PoW?
Kaip veikia kriptovaliutų kasyba

Jei norite įsitraukti į kriptovaliutų kasybos pasaulį, būtina savo sistemą aprūpinti specialiu GPU arba ASIC kalnakasybos įrenginiu. Be to, šie GPU turi būti nuolat prijungti prie interneto ryšio ir prijungti prie internetinio kriptovaliutų kasybos pulo, kad jūsų kasybos procesas būtų sėkmingesnis. Imdamiesi visų šių veiksmų užtikrinsite, kad jūsų kelionė į kriptovaliutų kasybą vyktų kuo sklandžiau.

Yra keletas būdų, kaip išgauti kriptovaliutą.

Kriptovaliutos kasimui reikalingas laikas priklauso nuo metodo. Istoriškai CPU kasyba buvo populiari tarp kalnakasių, nes buvo greitesnė nei GPU kasyba. Tačiau šiandien daugelis žmonių mano, kad CPU kasyba yra pernelyg lėta ir nepatogi dėl ilgo laiko, kurio reikia net nedideliam pelnui uždirbti, atsižvelgiant į dideles elektros energijos ir aušinimo sąnaudas bei padidėjusį viso proceso sudėtingumą.

Kas yra darbo įrodymas Crypto?
Kiek būdų galite išgauti kriptovaliutą?

GPU kasyba yra dar vienas kriptovaliutų kasybos būdas, kurį taikant naudojamas GPU kolektyvas, kad būtų padidinta apdorojimo energija. Norint, kad jis veiktų efektyviai, reikia susikurti platformą su reikalingais komponentais, pavyzdžiui, pagrindine plokšte ir aušinimo sistema.

ASIC kasyba yra papildomas, efektyvesnis kriptografinės kasybos metodas. Skirtingai nei GPU kalnakasybos įrenginiai, ASIC yra specialiai sukurti šiam tikslui ir generuoja didesnį kriptovaliutos derlių. Nepaisant to, jie turi didelę kainą, dėl kurios laikui bėgant, kylant sudėtingumo lygiui, jie tampa nebereikalingi.

Kadangi GPU ir ASIC kasybos kainos tampa vis didesnės, debesų kasyba tapo pageidaujamu sprendimu. Jis leidžia privatiems asmenims pasinaudoti ištekliais, paprastai skirtais didelėms bendrovėms ir specializuotoms kriptovaliutų kasybos operacijoms.

Kaip pradėti kasti kriptovaliutas
Ar jums įdomu, kaip efektyviausiai išgauti kriptovaliutas?

Internete galima rasti tiek nemokamų, tiek mokamų debesų kasybos prieglobos centrų, kuriuose kriptovaliutų kasėjai tam tikram laikui išsinuomoja kasybos įrenginį. Kriptovaliutų kasyba lengviausiai vykdoma naudojant šį metodą.

Kas yra kasybos baseinai? 

Kasybos grupės kuriamos, kai žmonės sujungia savo skaičiavimo galią, kad turėtų didesnę sėkmės tikimybę blokų grandinės kasybos srityje. Jei baseinas bus sėkmingas, nariams bus atlyginta proporcingai jų individualioms investicijoms. Ar verta naudotis kasybos baseinais?

kaip veikia cryptocurrency kasyba
Ar verta naudotis kasybos baseinais?

Kasybos baseinas – tai kriptovaliutų kasybos programa, kurioje yra kasybos baseinas; tačiau dabar kriptovaliutų entuziastai taip pat kuria savo internetinius kasybos baseinus. Kalnakasiai gali laisvai keisti baseinus, kada panorėję, nes vieni baseinai duoda didesnį atlygį nei kiti.

Oficialūs kriptovaliutų kasybos baseinai yra patikimesni, nes jie dažnai palaiko ryšius ir teikia techninę pagalbą iš savo priimančiųjų organizacijų. Geriausia vieta ieškoti kasybos baseinų yra CryptoCompare, kur kasėjai gali palyginti skirtingus kasybos baseinus pagal jų patikimumą, pelningumą ir monetą, kurią jie nori kasti.

Ar turėčiau užsiimti kriptovaliutų kasyba?

Nusprendus užsiimti kriptovaliutų kasyba, būtina atsižvelgti į daugybę elementų, kurie turės įtakos jūsų projekto sėkmei, įskaitant jūsų įrenginio kodavimo greitį, energijos suvartojimo lygį ir susijusias išlaidas. Atidžiai įvertinę šiuos parametrus galite padidinti galimybes pasiekti pelningą rezultatą! Daugelis žmonių nesuvokia, kad kriptovaliutų kasimo mašinos reikalauja daug elektros energijos ir veikdamos išskiria šilumą. Kaip veikia kriptovaliutų kasyba

Ar kriptovaliutų kasyba yra pelninga?
Kaip veikia cryptocurrency kasyba

Pavyzdžiui, ASIC kalnakasys, norėdamas per dešimt minučių pagaminti vieną bitkoiną, sunaudoja apie 72 teravatus energijos. Tobulėjant technologijoms ir sudėtingėjant kasybos procesui, šie skaičiai nuolat kinta.

Nors įrangos kaina yra labai svarbi, taip pat svarbu atsižvelgti į energijos suvartojimą, energijos sąnaudas jūsų regione ir aušinimo išlaidas, ypač naudojant GPU ir ASIC kasybos platformas.

Taip pat labai svarbu prieš pradedant kasti kriptovaliutą apsvarstyti, kokio sudėtingumo lygio reikalauja kriptovaliuta, kurią norima kasti.

ŠIOSE ŠALYSE KRIPTOVALIUTOS YRA UŽDRAUSTOS IR LAIKOMOS NETEISĖTOMIS.

Kriptovaliutų kasybos mokesčių šalutinis poveikis

Kriptovaliutų kasybos apmokestinimas

Kiek laiko užtrunka iškasti 1 Ethereum?
Kriptovaliutų kasybos apmokestinimas vis dar yra svarbi tema.

Gavę kriptovaliutos atlygį už kasybos operacijų vykdymą, kalnakasiai patiria mokestinių pasekmių tiek gavę lėšas, tiek pardavę ar iškeitę atlygio žetonus. Mokesčių inspekcija (IRS) paskelbė Pranešimą 2014-21, kuriuo siekiama paaiškinti kriptovaliutų kasybos mokestines pasekmes (1), ir jame tiesiogiai nagrinėjami šie klausimai. Kai kalnakasys gauna žetonus, kurie yra lygūs monetų rinkos kainai jų suteikimo metu, reikia pranešti apie apmokestinamąsias pajamas.

Kriptovaliutos mokėjimas už žetonų atlygį / virtualios valiutos mokėjimus apmokestinamas savarankiško darbo mokesčiu, jei mokesčių mokėtojo kasybos veikla yra prekyba arba verslas ir ji vykdoma kaip nepriklausomo rangovo.

Kuris baseinas yra geriausias kasybai?
Kiek laiko užtrunka iškasti 1 bitkoiną?

Mokesčių inspekcija nusprendė, kad kriptovaliutos mokėjimai kalnakasiui, kuris dirba kaip darbuotojas, yra apmokestinami kaip ir įprastas darbo užmokestis. Agentūra taip pat nurodė, kad jei mokesčių mokėtojas užsiima kasybos veikla kaip rangovas, pajamoms taikomi federaliniai darbo užmokesčio ir socialinio draudimo / Medicare mokesčiai, taip pat nedarbo mokesčiai.

Norėdami išsamiau susipažinti su kriptovaliutų kasybos mokestinėmis pasekmėmis, kviečiame perskaityti mūsų straipsnį apie kriptovaliutų kasybos apmokestinimą. Informacijos apie kriptovaliutų mokesčių planavimą rasite straipsniuose “Labdaros likučių fondai (CRUT) ir kriptovaliutos”, “Kriptovaliutų maržinės prekybos apmokestinimas” ir “Turto ir kriptovaliutų planavimas”. O naujausią informaciją apie virtualiųjų valiutų apmokestinimą rasite mūsų Mokesčių centre.

Kuri cryptocurrency yra geriausia kasybos?
Ar teisėta kasti kriptovaliutas?

“Bitcoin” kasybos mokesčiai gali būti gana dideli.

Kalbant apie “Bitcoin” kasybą, svarbu nepamiršti, kokį poveikį gali turėti mokesčiai. Mokesčių inspekcija siekia pažaboti prekiautojus ir kriptovaliutų savininkus, nes pastaraisiais metais šio turto kainos šoktelėjo į viršų. Štai keletas svarbiausių su bitkoinų kasyba susijusių mokestinių aspektų, kuriuos turėtumėte prisiminti.

  • Atėjus mokesčių sezonui, su “Bitcoin” kasyba susijusias išlaidas galite panaudoti kaip verslo dalį ir jas atskaityti. Tačiau jei kriptovaliutos kasyba užsiimate tik retkarčiais arba dėl pramogos, mažai tikėtina, kad bus leidžiami atskaitymai.
  • Jei galite išgauti bitkoinus ar kitas kriptovaliutas, jų tikroji rinkos vertė gavimo metu bus apmokestinama kaip pajamos.
  • Kai bitkoinais prekiaujate už didesnę kainą, nei sumokėjote iš pradžių, tai yra kapitalo prieaugis, kuris apmokestinamas taip pat kaip ir kitas turtas, pavyzdžiui, akcijos ar obligacijos.

Ar teisėta kasti kriptovaliutas?

Ar kriptovaliutų kasybos darbas yra nemokamas?
Ar kriptovaliutų kasyba yra pelninga?

Dėl šios priežasties dauguma jurisdikcijų ir valdžios institucijų dar nepriėmė kriptovaliutoms skirtų teisės aktų, todėl daugumai šalių kyla abejonių dėl kriptovaliutų kasybos teisėtumo.

Bitkoinų kasėjams, arba tiems, kuriems mokama kriptovaliuta už duomenų autentiškumo patvirtinimą ir sudėtingų matematinių uždavinių sprendimą, gali būti taikomos kovos su pinigų plovimu (AML) taisyklės, kaip nustatė FinCEN. Izraelyje bitkoinų kasyba laikoma verslu ir kaip tokia apmokestinama; tačiau Indijoje ir kitose šalyse vis dar esama reguliavimo neaiškumų. Vis dėlto, nors kelios šalys visiškai uždraudė su kriptovaliutomis susijusią veiklą, nedaug valstybių draudžia bitkoinų kasybą.

Mūsų “Freeman's Law” kriptovaliutų teisės puslapyje apibendrinamas kriptovaliutų teisinis statusas kiekvienoje pasaulio šalyje, įskaitant kriptovaliutas reglamentuojančias reguliavimo ir teisės aktų nuostatas.

Ar teisėta kasti kriptovaliutas?
Baigdami pasakykite, ar kriptovaliutų kasyba yra tvari, ar ne.

Su “Bitcoin” kasyba susijusi rizika.

  • Kainų svyravimai. Nuo 2009 m., kai buvo pradėta prekiauti bitkoinais, jų kaina labai svyravo, todėl kalnakasiams sunku žinoti, ar jų atlygis atsvers dideles kalnakasybos sąnaudas. Praėjusiais metais “Bitcoin” patyrė visą kainos svyravimų spektrą – nuo šokiruojančios žemesnės nei 20 tūkst. dolerių ribos iki stulbinančios viršūnės – beveik 69 tūkst. dolerių.
  • Daugelis vyriausybių atsargiai žiūri į tokias kriptovaliutas kaip bitkoinas, nes jų nekontroliuoja vyriausybės. Pavyzdžiui, 2021 m. Kinija smarkiai apribojo prekybą kriptovaliutomis po to, kai IŠMOKĖJO savo piliečiams 1 mlrd. dolerių už staiga išpopuliarėjusią dvejų metų senumo virtualių naminių gyvūnėlių programėlę. Nuolat nerimaujama, kad kitos šalys gali pasekti šiuo pavyzdžiu ir bandyti kontroliuoti ar net visiškai uždrausti kriptovaliutų kasybą.

Baigdami pasakykite, ar kriptovaliutų kasyba yra tvari, ar ne.

Kriptovaliutų kasėjams būtinas smalsumas ir didelis noras mokytis. Atsiradus naujoms technologijoms, kriptovaliutų kasybos sektorius sparčiai keičiasi. Profesionalūs kalnakasiai, gaunantys didžiausias išmokas, nuolat mokosi apie šią erdvę ir tobulina kasybos metodus, kad padidintų savo pelningumą.

Baigdami pasakykite, ar kriptovaliutų kasyba yra tvari, ar ne.
Baigdami pasakykite, ar kriptovaliutų kasyba yra tvari, ar ne.

Priešingai, klimato kaitos aktyvistai nerimauja, kad vykdant kasybos darbus bus sudeginama vis daugiau iškastinio kuro.

Baimindamosi dėl jų ilgalaikio stabilumo, kai kurios kriptovaliutų bendruomenės, pavyzdžiui, Ethereum, atsisako PoW sistemų ir pereina prie tvaresnių statymo įrodymo alternatyvų.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams