Kriptovaliutų burbulas: Kas toliau?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ką reiškia cryptocurrency cryptocurrency burbulas?

Skeptikai mano, kad kriptovaliutos yra labai nepastovus ir netvarus burbulas, kuris galiausiai žlugs.

⚡️ Kuris cryptocurrency sprogs kitą?

Chainlink šiandien yra viena iš patikimiausių kriptovaliutų. Dėl to ji yra viena iš populiariausių kriptovaliutų, kurios sparčiai augs 2023 m. Chainlink yra kriptovaliuta, kuri sujungia blokų grandines su išoriniu pasauliu naudodama “orakulus”.

⚡️ Ar Etherium yra burbulas crypto?

Nepaisant to, kad 2017 m. “Ethereum” sulaukė didelio populiarumo, kai kurie pramonės ekspertai teigia, kad tai nėra kriptovaliutų burbulas. Praėjusiais metais kriptovaliutų rinka sprogo, o Eteriumas yra vienas iš daugelio pavyzdžių. Šių metų pradžioje Eteris buvo perspektyvi investicija, kainavusi vos 8 JAV dolerius už monetą, ir sparčiai augo, tapdamas viena produktyviausių kriptovaliutų pagal rinkos kapitalizaciją.

⚡️ Ar XRP sprogs?

Pastaruoju metu Bitcoin (BTC-USD), Ethereum (ETH-USD) ir Solana (SOL-USD), plačiausiai naudojamos kriptovaliutos, patyrė didžiulį spaudimą. Nepaisant to, šių monetų populiarumas ir už jų slypinti blokų grandinės technologija tebėra stiprios.

Burbulas – tai terminas, kuris pastaruoju metu pernelyg dažnai vartojamas finansinėje spaudoje apibūdinant viską – nuo būsto rinkos iki akcijų ir naudotų automobilių.
Kai Federalinis rezervų bankas į ekonomiką įliejo trilijonus dolerių kovai su COVID-19, nekilnojamojo turto ir akcijų kainos sparčiai kilo.

Ką reiškia burbulo kriptografija?
Ar yra kriptografijos burbulas?

Nors tiesa, kad rinkos vertinimas dėl įprastinių veiksnių tapo ištemptas ir kad nekilnojamojo turto rinkoje galbūt dar niekada nebuvo taip karšta, sunku nustatyti, ar šis turtas yra burbulas.

Dar yra kriptovaliutos – sparčiai besiplečianti turto klasė, kuri pandemijos metu sukūrė pinigų, pakeitusių pirmųjų investuotojų gyvenimą.

Per pastarąsias kelias savaites XRP vertė smarkiai svyravo ir daugelis suabejojo, ar kriptovaliutos pagrįstos spekuliacijomis. Bitcoin ir Ethereum yra dvi plačiausiai prekiaujamos skaitmeninės valiutos pagal rinkos kapitalizaciją, kurių vertė nuo 2019 m. sparčiai auga – dėl to kai kurie mano, kad tarptautinėse rinkose gali formuotis kriptovaliutų burbulas.

Kas yra kriptovaliutų burbulas?
Kuris cryptocurrency bus sprogimo kitą?

Kas yra kriptovaliutų burbulas?

Kriptovaliutų burbulas – tai burbulas kriptovaliutų rinkoje.

2017 m. “Bitcoin” kainos pakilo iki stulbinančių 20 000 JAV dolerių už monetą. Šį vertės šuolį lėmė spekuliantai, kurie buvo įsitikinę, kad kaina kils amžinai. Deja, šis burbulas galiausiai sprogo ir per trumpą laiką sukėlė dramatiškus nuostolius – vos per kelis mėnesius vertė vėl nukrito iki maždaug 6000 JAV dolerių už vienetą! Kriptovaliutų burbulas susidaro, kai rinkos kainos staiga smarkiai pakyla, o paskui taip pat sparčiai krinta.

Kriptovaliutomis visada galima prekiauti internetu, o tai reiškia, kad jas galima paversti likvidžiu turtu be centrinio banko ar vyriausybės įtakos. Galbūt todėl investuotojai krizės metu dar neatkreipė dėmesio į kriptovaliutas.

Kaip veikia kriptografijos burbulai
Ar bitkoinas gali žlugti iki nulio?

Plintant epidemijai, dideli instituciniai investuotojai pradėjo investuoti į kriptovaliutų rinkas. Tokie legendiniai investuotojai kaip Paulas Tudoras Jonesas statė ant šių įdomių finansinių priemonių.

Taip pat galite patirti FOMO, arba baimę praleisti progą, kuri gali padėti kriptovaliutų rinkos kainas pakelti iki rekordinių aukštumų.

Prie to pridėkite vyriausybės skatinamąsias išmokas ir namuose įkalintus žmones, praktikuojančius socialinę izoliaciją, ir turėsite epidemijos požymių.

Kuris cryptocurrency burbulas sprogs toliau?
Kodėl kriptovaliutų startuoliai tokie brangūs?

Dabar, kai pandemija baigiasi, investuotojai svarsto, ar staigus kriptovaliutų rinkų augimas nebuvo tik dėl to, kad apskritai atsirado daugiau pinigų.

Kriptovaliutos tebėra labai diskutuotina tema – vieni jas vadina revoliucine technologija, galinčia visiškai pakeisti mūsų supratimą apie pinigus, kiti skeptiškai vertina tikrąjį jų potencialą.

Ar "Etherium" yra kriptografinis burbulas?
Kriptovaliutų startuoliai atneša milijardus net ir esant dideliam vertinimui

Kriptovaliutų burbulas yra masinės isterijos dėl investavimo pavyzdys.

Kriptovaliutų skeptikai turi daug duomenų, leidžiančių manyti, kad kriptovaliutų rinka yra spekuliacinis burbulas.

Kur rizikos kapitalo investuotojai investuos savo pinigus 2023 m.?

Kriptovaliutų burbulo reikšmė
Kur investuoja rizikos kapitalo investuotojai 2023 m.

Suprasdami šiuos tikslus, galime geriau suprasti, kas yra šis nepastovus turtas.

Dėl savo pranašumų, palyginti su tradicinėmis fiat valiutomis, bitkoinas pelnė svarbiausios pasaulyje virtualios valiutos vardą. Tik nepamirškite, kad dėl savo itin didelio nepastovumo ji yra daug panašesnė į akcijas nei, tarkime, JAV doleris ar kiti patikimi valstybės remiami pinigai.

Kriptovaliutos yra nestabilios, todėl jos yra nepatikimas pinigų taupymo būdas.
Be to, jas lengva padirbti – tereikia tik pagrindinių programavimo įgūdžių. Nuo šios dienos “Coin Gecko” fiksuoja stulbinamą daugiau nei 12 000 skirtingų kriptovaliutų formų apyvartą.

Ar tai rizikos kapitalo burbulas, ar tiesiog nauja norma
Ar gali bitkoinas pasiekti 1 mln. dolerių?

Lapkritį rekordines aukštumas pasiekusios kriptovaliutų kainos investuotojams turėtų priminti, kaip greitai šios kainos gali kristi. Per kelis mėnesius rinkos vertė smuko daugiau kaip 1,2 trln. dolerių.

Dauguma kriptovaliutų burbulų pereina šiuos penkis etapus: išstūmimas, kilimas, euforija, pelno atsiėmimas ir panika.

Kadangi investuotojai likviduoja savo turimas akcijas, norėdami pasinaudoti pastaruoju metu gautu pelnu, bus įdomu stebėti kriptovaliutų sektoriaus reakciją, kai Federalinė rezervų sistema padidins kovos su infliacija priemones.

Kodėl sprogsta kriptografinių burbulų svetainė
Ar kriptovaliuta susijusi su akcijų rinka?

Pastaruoju metu kriptovaliutų startuolių įkainiai sparčiai auga.

Tokios kriptovaliutos kaip FTX ir “OpenSea”, kurių vertė pastaruoju metu smarkiai išaugo, gali būti ekonominio burbulo požymis.

Kinijos vyriausybės ICO draudimas yra pagrindinis veiksnys, lėmęs pastarojo meto kriptovaliutų kainų kilimą. Sausio viduryje Kinijos valdžios institucijos paskelbė apie savo sprendimą reguliuoti arba uždrausti bitkoinų sandorius. Netrukus po to neigiamos naujienos iš Kinijos sukėlė pasaulinį kainų kritimą. Tačiau sparčiai augantis kriptovaliutų populiarumas ir naudojimas lėmė bitkoinų bankomatų skaičiaus sprogimą.

Nuo paskutinio finansavimo etapo sparti bendrovės plėtra primena technologijų pramonės “dot-com” laikus, kai milijardinės vertės buvo įprastas dalykas. Tačiau ji auga ne viena – panašią sėkmę patiria daugybė IT bendrovių.

Ar bitkoinas gali žlugti iki nulio?
Kaip kriptovaliutos susijusios su rinkos kapitalizacija?

Šiuo metu “OpenSea” vertinama 13,3 mlrd. dolerių, todėl pagal “CoinMarketCap” rodiklius ji yra pagrindinė kriptovaliutų rinka.

Sausio mėn. NFT pardavimai pirmą kartą pasiekė 7 mlrd. JAV dolerių, tačiau daugelis iš jų buvo pardavėjo atlikti pirkimai, siekiant melagingai padidinti paklausą ir pakelti kainas.

Šis pasirodymas vargu ar kelia pasitikėjimą.

Skaitmeninis turtas, pavyzdžiui, kriptovaliutų bendrovės ir NFT “CryptoPunks”, parduodamas už milijonus dolerių, todėl sunku paneigti, kad prieš mūsų akis formuojasi burbulas.

Griežčiausias kriptovaliutų testas
Ar akcijų rinkos griūtis turės įtakos kriptovaliutai?

Griežčiausias kriptovaliutų testas

Pastaraisiais mėnesiais daugybė įspėjamųjų ženklų rodė, kad kriptovaliutų rinkose gali prasidėti užsitęsusi meškų rinka. Visi ženklai rodo, kad 2023 -ieji bus lemiami metai šios jaudinančios turto klasės trajektorijai.

Ar kriptovaliutų burbulas išsipūs, nes ekonomikoje cirkuliuoja mažiau grynųjų pinigų?

Ar vis labiau populiarėjant kriptovaliutoms ir blokų grandinės technologijoms investuotojai atsisakys tradicinių valiutų dėl skaitmeninių?

Kriptovaliutų kainų palyginimas su akcijų rinka
Ką Billas Gatesas sakė apie kriptovaliutą?

Neabejotina, kad tiems, kurie kriptovaliutas pradėjo naudoti anksčiau, buvo dosniai atlyginta už jų tikėjimą šia revoliucine technologija.

kriptovaliutų burbulai dažnai sprogsta, o pavėlavę investuotojai smarkiai nudega. Atsižvelgdami į minėtus pavojaus signalus, investuotojai į kriptovaliutas šiuo metu turėtų būti ypač atsargūs investuodami, nes

Kriptovaliutų kainų palyginimas su akcijų rinka

Kriptovaliutų kainos nuolat lenkia akcijų rinkos rezultatus. Vienas “Dogecoin” žetonas niekada nebuvo vertas daugiau nei vieno dolerio, tačiau praėjusiais metais jo vertė nuo pusės cento 2020 m. pabaigoje šoktelėjo iki 72 centų, todėl padidėjo 15 000 proc. Vėliau jis taip pat sparčiai krito.

Kas geriau investuoti į cryptocurrency ar akcijas?
Kaip kriptovaliuta padeda išvengti dvigubo išlaidavimo?

Toliau plečiantis kriptovaliutų erdvei, atsiranda novatoriškų ir pažangių projektų, turinčių neribotą potencialą. Kai kurie iš šių tinklų turi savo monetas, kurias potencialiai būtų galima naudoti prekybai įvairiais daiktais, pradedant anglies dioksido kreditais ir baigiant skaitmeninėmis mokomųjų vadovėlių kopijomis. Kiti žymūs tinklai yra “Solana”, “Polygon” ir kt. su savo kriptovaliutų monetomis, kurios taip pat gali būti naudojamos prekybai viskuo – nuo apyvartinių taršos leidimų iki elektroninių koledžo mokymo medžiagos versijų.

Daugelis monetų, pavyzdžiui, “Dogecoin” ir “Shiba Inu”, buvo sukurtos kaip internetiniai pokštai arba “Wolf Game” sukurtas žetonas “$wool”, neturintis jokios kitos pastebimos funkcijos, išskyrus prekybos priemonę. Vienu metu 2017 m. “Dogecoin” vertė viršijo visą “Twitter” rinkos kapitalizaciją. Shiba Inu rinkos kapitalizacija yra didesnė nei American Express, o $wools – didesnė nei Goldman Sachs.

Kai kurie kriptovaliutų verslininkai, nepaisant pavojaus, vis dar nori padvigubinti kainą.
Ar kriptovaliuta yra burbulas?

Žiniasklaidos leidinio “CoinDesk” analitikas George'as Caludis sakė, kad kriptovaliuta apverčia mūsų vertės sampratą. “Shiba Inu neturėtų būti vertas nė kiek arti 11 skaitmenų sumos”, – pridūrė jis.

Kai kurie kriptovaliutų verslininkai, nepaisant pavojaus, vis dar nori padvigubinti kainą.

PDX yra buvusio investicijų bankininko Shane'o Rogerso įkurta mokėjimų apdorojimo įmonė, kuri leis klientams pirkti kriptovaliutomis iš jų nepripažįstančių prekybininkų. Kita vertus, Š. Rogersas gruodžio mėn. paleido “PDX Coin”, užuot prašęs tradicinių investuotojų finansuoti jo įmonę. Šios įmonės įkūrėjas vietoj akcijų gali pardavinėti žetonus.

Ar manote, kad prekyba cryptocurrency yra geriau nei prekyba akcijomis? Kodėl taip manote?
Ar tikimasi, kad Ethereum suklestės?

Atsižvelgdamas į tai, kad J. Rogersas visą savo įmonės turtą investavo į bitkoinus, o ne į stabilesnę valiutą, jis gyvena baimindamasis, kad dėl didelio išpardavimo šio turto vertė sumažės iki nulio. Pavyzdžiui, gegužės 19 d. Kinijai paskelbus, kad uždraus bankams prekiauti kriptovaliutomis, skaitmeninio turto kainos nukrito apie 30 %.

Palyginus aštuonias kriptovaliutas matyti, kad greičiausiai sandorius atlieka “Bitcoin Cash”, o po jos – “Litecoin”.

Vienu metu 2017 m. “Dogecoin” vertė viršijo visą “Twitter” rinkos kapitalizaciją. Be to, tik nedaugelis asmenų investuoja dideles sumas.

Kokios kriptovaliutos suklestės 2022 m.
Ar yra vilties Ethereum?

“Bitcoin naudoja asmenys visame pasaulyje”, – teigia Chainalysis Maddie Kennedy. “Monetose, kuriose daug veiklos vykdo nedaug naudotojų, dominuoja aktyvus insaiderių klubas”.

Pasirinkę monetą ar žetoną, skirtą konkrečiam poreikiui tenkinti, o ne įprastiems pinigams, tokiems kaip bitkoinas, arba, tarkime, kaip priemonę siųsti pinigus regionuose, kuriuose pagrindinės finansinės paslaugos yra ribotos, galite lengviau prasibrauti pro džiungles. Nepaisant savo nepastovumo, kriptovaliuta daugelį metų išliks pasaulio ekonomikos dalimi.

Tačiau, kaip ir bet kurios kitos investicijos atveju, pirmiausia atlikite namų darbus. kriptovaliutų burbulai gali susiformuoti ir iššokti, atrodo, per vieną naktį, todėl svarbu suprasti kiekvieno projekto pagrindinę technologiją ir galimą riziką.

Ar yra "Bitcoin" burbulas?
Taigi, kaip pradedantysis investuotojas gali pradėti investuoti?

Ar yra “Bitcoin” burbulas?

Sunku pasakyti – pirmiausia todėl, kad sudėtinga nustatyti tikrąją “Bitcoin” vertę. Dėl dviejų veiksnių įvertinti bitkoinus yra ypač sudėtinga.

  • Trumpa BTC istorija reiškia, kad naujai įsteigtos bendrovės yra nestabilios, o kainos gali smarkiai pasikeisti, kai rinka išsiaiškins tikrąją vertę. Dėl tokių staigių kainų pokyčių gali atrodyti, kad formuojasi ir sprogsta burbulai.
  • Bitkoinai visiškai skiriasi nuo kitų investicijų. Paprastai investuotojai gali nustatyti įmonės rinkos vertę įvertinę jos gebėjimą gauti pajamų. Tačiau tai neveikia kriptovaliutų atveju, nes jos neveikia kaip įmonės. Konkrečiai bitkoinai neuždirba jokių pinigų – dėl to sunku suprasti jų vertę.
Kokie yra 2 kriptovaliutų pavojai?
Ar yra “Bitcoin” burbulas?

Nors didžiąją 2023 m. dalį kainos buvo mažos, kai kurie ekspertai teigia, kad tai gali būti tik nedidelis nuosmukis. Kiti, priešingai, svarsto, kad tai gali būti kriptovaliutų kritimo pradžia. Nepaisant to, tokios finansų įstaigos kaip “Fidelity” ir “Visa” įsipareigoja siekti, kad bitkoinai būtų plačiau pripažįstami. Vis dėlto reguliavimo institucijos taip pat atkreipia didesnį dėmesį į kriptovaliutas, o tai gali reikšti griežtesnes taisykles ateityje.

Svarstant investuoti į kriptovaliutas, protinga idėja yra apriboti galimus neigiamus aspektus ir rizikingesniam turtui, pavyzdžiui, kriptovaliutoms, skirti tik 10 % viso investicinio portfelio. Taip galėsite pasinaudoti palankiausiomis sąlygomis ir kartu sumažinti deficitą, jei kainos sparčiai kris.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams