Table of Contents
Remiantis naujausia “Big Ideas” (BIS) 2023 m. prognoze, iki 2030 m. bitkoinas gali išaugti iki 1 mln. dolerių, o “Ethereum” rinkos kapitalizacija gali siekti 20 trilijonų dolerių.
Įvairių specialistų įžvalgomis, iki 2023 m. bitkoinas gali išaugti iki 100 000 JAV dolerių.
Jei esate susipažinę su akcijų rinka, galite būti tikri, kad tokia grąža yra neįprasta. Dėl galimybės gauti didesnį pelną nei kitos investavimo galimybės, bitkoinas yra puikus pasirinkimas konservatyviems investuotojams, siekiantiems sumažinti riziką.
Neabejotinai bus didžiulis sprogimas, jei 2023 m. Ethereum vėl atgims. Investavimas į Ethereum yra išskirtinė galimybė dėl novatoriško išmaniųjų sutarčių taikymo, išskiriančio jį iš kitų kriptovaliutų. Programų kūrėjai naudojo jo technologiją kurdami staliniams kompiuteriams ir mobiliesiems įrenginiams skirtas decentralizuotas taikomąsias programas (dApps), veikiančias pagal blokų grandinės technologiją.
2018 m. kriptovaliutų rinkos užsitarnavo nepastovumo reputaciją: 2021 m. bulių bėgimo metu kainos kelis kartus buvo pakilusios iki visų laikų aukštumų, o vos po kelių mėnesių, priešingai nei tikėtasi, krito.
Daugiau nei 70 mlrd. dolerių rinkos vertę turintis “Bitcoin” 2021 m. lapkritį patyrė precedento neturintį augimą, kai jo vertė prasidėjo nuo 68 700 dolerių. Tačiau ši sėkmė buvo trumpalaikė, nes iki 2023 m. sausio mėn. kriptovaliuta smuko vos ne iki pusės savo pradinės vertės; tačiau net ir tada ji buvo tik prasidėjusi!
Populiariausia kriptovaliuta – bitkoinas – daro didelę įtaką žmonių požiūriui į kitas kriptovaliutas – vadinamuosius “altkoinus”. 2023 m., kai bitkoinas tampa vis labiau paplitęs ir pripažįstamas, investuotojai svarsto, kuris altkoinas pakils į viršų. Šiame straipsnyje pateikiamos kriptovaliutų ateities prognozės, grindžiamos pagrindiniais šią pramonės šaką lemiančiais veiksniais.
Tikimasi, kad artimiausiu metu kriptovaliutų rinka augs
Pastaruoju metu, sukūrus naujas blokų grandinės programas, kriptovaliutų skaičius smarkiai išaugo.
Vis labiau populiarėjant “Defi”, eksponentiškai auga saugių, intuityvių ir itin efektyvių blokų grandine grindžiamų finansinių paslaugų paklausa.
DeFi
“Defi Llama” duomenimis, bendra blokuota vertė (TVL) blokų grandine pagrįstose paslaugose, kuriose naudojama “Defi”, drastiškai išaugo nuo 19 mlrd. dolerių 2020 m. pabaigoje iki beveik 237 mlrd. dolerių 2021 m. pabaigoje.
Vartotojai gali naudotis decentralizuotomis biržomis ir prekiauti kriptovaliutomis, uždirbti pelningas palūkanų normas ir pelnytis iš žetonų ūkininkavimo. Jie gali skolintis už savo skaitmeninį turtą mažomis palūkanų normomis ir prekiauti žetonų prekėmis, pavyzdžiui, akcijomis.
NFT
Nežetonizuoti žetonai (NFT) išpopuliarino žetonizaciją ir iškėlė ją į naujas aukštumas.
Meno srityje NFT tampa vis populiaresni menininkams parduodant skaitmeninius kūrinius pirkėjams visame pasaulyje. 2021 m. kovą menininkas Beeple pardavė NFT kūrinį už 69 mln. dolerių, o skaitmeninis menininkas Pak 2021 m. gruodį pardavė NFT kolekciją “The Merge” už daugiau nei 91 mln. dolerių.
Pirkėjai naudojasi NFT socialinėje žiniasklaidoje, kad parodytų savo paramą iniciatyvoms. World of Women (WOW) ir “Boss Babe” bando ja pasinaudoti, kad surinktų pinigų realiems projektams, padedantiems socialinėms programoms.
NFT vertė gali greitai keistis. Dėl to investuotojai gali gauti turto, kurio vertė yra mažesnė, nei jie sumokėjo.
“Defi Llama” duomenimis, 2021 m. rugpjūtį NFT dienos apimtis pasiekė aukščiausią lygį – 338 mln. dolerių, o rugsėjo mėn. sumažėjo iki 40 mln. dolerių. Vasario mėn. apimtis padidėjo iki 232 mln. dolerių, bet balandžio 12 d. buvo vos 354 tūkst. dolerių.
Žaidimai: decentralizuotos programėlės kriptovaliutų kainoms prognozuoti
NFT yra labai svarbi blokų grandinės žaidimų modelių “play to earn” ir “move to earn” dalis, kurie šiais metais išpopuliarėjo daugiausia dėl tokių žaidimų kaip “Axie Infinity” ( AXS/USD ) sėkmės.
“Axie Infinity”, kuriame žaidėjai meta-visatoje veisia ir kovoja su NFT veikėjais, sukūrė žaidimo ekonomiką, kuri leido naudotojams tokiose šalyse kaip Filipinai uždirbti pakankamai kriptovaliutos, kad galėtų generuoti realius pinigus.
Šis modelis vadinamas programėlėmis pagrįsta atlygio sistema, nes jame naudojamos programėlės, o ne žaidimų programinė įranga.
Kriptovaliutos paprastai būna nestabilios, o tai ypač pasakytina apie tas, kurios sukurtos specialiai NFT žaidimams ir meta-visatos programėlėms. Pavyzdžiui, “Axie Infinity AXS” valiuta nuo 0,59 JAV dolerio 2021 m. pradžioje pabrango iki 160 JAV dolerių tų pačių metų lapkritį, o 2023 m. kovą nukrito iki 45 JAV dolerių.
Metaverse indekso kaina Crypto prognozės 2023 m.
Po to, kai patronuojančioji bendrovė “Facebook” pakeitė savo pavadinimą į “Meta Platforms”, taip parodydama savo būsimo augimo kryptį, lapkričio mėn. įvyko kriptovaliutų vertės šuolis.
Kuris cryptocurrency pakils 2023 m.?
Nepaisant to, kad sunku prognozuoti kriptovaliutų likimą, ekspertai vis dar įsitikinę, kad jų klestėjimo galimybės yra didelės. Ar ateinančiais metais sulauksime užsitęsusios meškų rinkos, ar perspektyvesnių kainų? Tai gali parodyti tik laikas!
Atsižvelgiant į pastaruoju metu padidėjusią ilgalaikę rinkos riziką ir pasaulinį nestabilumą, investuotojai turėtų teikti pirmenybę šioms temoms, teigiama Eberhardto kovo mėn. pranešime.
Arthuras Hayesas, vienas iš BitMEX biržos įkūrėjų, ne taip optimistiškai vertino artimiausią kriptovaliutų ateitį.
Balandžio 11 d. Hayesas savo tinklaraštyje rašė, kad kriptovaliutos kyla ir krenta kartu su kitomis skolomis grindžiamomis turto rinkomis, pavyzdžiui, pasaulinėmis akcijomis. Baigdamas savo įrašą jis optimistiškai spėliojo, kad iki antrojo ketvirčio pabaigos “Bitcoin” pasieks stulbinamą 30 000 JAV dolerių, o “Ethereum” – sensacingą 2 500 JAV dolerių lygį.
“Nepatogu, kad pradėjau kaupti altkoinus, nes jų vertė gana patraukli”, – skundėsi Hayesas.
“Net jei kai kurie iš šių aktyvų jau nukrito 75 % nuo visų laikų maksimumo, nemanau, kad jiems pavyks išvengti sekančių kriptovaliutų skerdynių. Dėl to įsigyju 2023 m. birželio mėn. kracho pasirinkimo sandorius tiek bitkoinui, tiek eteriui”, – tęsė jis.
Ar kriptovaliuta yra meškų ar bulių rinkoje?
Norint tiksliai įvertinti kriptovaliutų pramonės trajektoriją, būtina įvertinti ir palyginti trijų svarbių skaitmeninių aktyvų rinkos kapitalizaciją. Kadangi didesnės monetos yra labai priklausomos nuo mažesnių altkoinų, pažvelgus į tris didžiausius pagal rinkos kapitalizaciją galima suprasti, kuria kryptimi juda rinka.
Šiandien (balandžio 14 d.), CoinMarketCap duomenimis, visa kriptovaliutų rinka yra verta 1,9 trilijono JAV dolerių, o Bitcoin dominuoja dar labiau neįprastoje sumoje – maždaug 780 milijardų JAV dolerių, kaip dabartinė jos vertė! Antroje vietoje yra eteris ( ETH / USD ), kurio vertė siekia 371,2 mlrd. dolerių, po jo seka tetheris ( USDT / USD ), kurio vertė siekia 82,7 mlrd. dolerių. Lapkritį pradėjusi nuo 1,9 mlrd. dolerių rinkos kapitalizacijos, kriptovaliutų erdvė patyrė stulbinamą vertės šuolį, dėl kurio mėnesio pabaigoje ji pasiekė aukščiausią tašką – gali pasigirti beveik 2,9 mlrd. dolerių verte!
Investavimas į bitkoinus ar kitas kriptovaliutas gali būti jaudinanti patirtis dėl didžiulių jų kainų svyravimų. Tai tarsi nesibaigiantys amerikietiški kalneliai!
Kaip vasario mėn. pranešė “Bloomberg”, per ateinančius metus rinka greičiausiai pasieks 30 000 JAV dolerių žemiausią lygį. Be to, jie taip pat teigė, kad jei ji peržengs 100 000 JAV dolerių ribą, tai bus “kita reikšminga bitkoinų riba“.
Nepaisant dabartinio nuosmukio, apklausa atskleidė optimistines kriptografijos prognozių nuotaikas: prognozuojama, kad 2023 m. bus “šiek tiek pašalintas 2021 m. spekuliacinis perteklius”.
“Lyginamosios kriptovaliutos kainos augimas yra pakeliui į pasaulinį skaitmeninį užstatą, o ankstyvas priėmimas ir ribota naujos technologijos / turto pasiūla yra pagrindiniai privalumai”, – teigiama tyrime.
Skaitmeninių valiutų plitimas rodo, kad jos vis labiau dominuoja, o ši tendencija yra geras ženklas tiek JAV doleriui, tiek bitkoinui, tiek Ethereum. Iš šių trijų kriptovaliutų Ethereum išsiskiria kaip didžiausią įtaką daranti NFT ir virtualiųjų žetonų platforma – tai yra esminis veiksnys, palaikantis jos kainos stabilumą. Todėl nuolatinis šios novatoriškos technologijos palaikymas bus labai svarbus jos vertei išlaikyti ateityje.
Kita vertus, JAV investicijų valdymo įmonė “Invesco” neigiamai vertino kriptovaliutas.
Pasaulinis turto paskirstymo tyrimų vadovas Paulas Jacksonas sausio mėn. pažymėjo, kad “masinė prekyba bitkoinais primena biržos maklerių veiklą prieš 1929 m. rinkos žlugimą”.
“Mes žinome, kuo tai baigėsi, ir bitkoinas jau nukrito iki maždaug 42 000 JAV dolerių (2023 m. sausio 7 d.), tiksliai sekdamas mūsų manijos modelio mažėjimo trajektoriją. Pagal šį modelį daroma prielaida, kad per 12 mėnesių nuo tipiškos finansinės manijos piko prarandama 45 %.
Remiantis dabartine trajektorija, spalio mėn. pabaigoje Bitcoin gali nusileisti iki 34 000 ir 37 000 JAV dolerių. Turime pripažinti galimybę, kad iki šių metų pabaigos bitkoinas gali nukristi žemiau pradinės 30 000 JAV dolerių kainos.
Bandydami įvertinti kriptovaliutų rinkos tendencijas, turėkite omenyje, kad kainos gali greitai keistis; dėl to sunku tiksliai prognozuoti trumpuoju laikotarpiu ir praktiškai neįmanoma tiksliai prognozuoti ilgesniam laikotarpiui.
Primygtinai patariame prieš investuojant į kriptovaliutų žetonus atlikti tyrimą. Prieš priimdami bet kokius investicinius sprendimus, perskaitykite naujausias rinkos tendencijas, naujienas, techninius ir fundamentinius tyrimus, taip pat profesionalų nuomones. Turėkite omenyje, kad tai, kas pasiteisino anksčiau, negarantuoja sėkmės ateityje.