Table of Contents
Rizikuojant kriptovaliutomis kyla rizika, tačiau galima nauda yra didelė. Jei norite greitai gauti prieigą prie skaitmeninės valiutos paklausos, kriptovaliuta yra puiki investicija. Investavimas į įmones, kurios dirba su kriptovaliutomis, yra saugesnis, nors gali užtikrinti mažesnę investicijų grąžą.
Nors kol kas negalite įsigyti “Bitcoin” per savo banką ar investicinę bendrovę, kai kurios įmonės šiuo metu dirba šiuo klausimu. Norėdami iškeisti JAV dolerius į bitkoinus ar kitas skaitmenines valiutas, turėsite prisijungti prie bitkoinų prekybos platformos.
Kai investuojate į investiciją, kurios vertė gali padidėti, tikėtinas šio padidėjimo laikotarpis paprastai yra nuo šešių mėnesių iki vienerių metų. Yra žinoma, kad ilgalaikiai investuotojai į kriptovaliutas savo investicijas išlaiko dešimtmečius.
Jie perka, kai kriptovaliuta pasiekia aukščiausią tašką, parduoda, kai ji smarkiai krenta, ir praleidžia bet kokią galimybę, jei kaina atsigauna. Jei manote, kad kriptovaliutų kaina smarkiai nukrito ir nebėra pelninga investavimo galimybė, tuomet išmintinga likviduoti savo akcijų paketą. nepaisant to, niekada nepasinaudokite jos vertės mažėjimu kaip pretekstu išeiti išlikite lygiaverčiai visą laiką!
Kriptovaliutos pradedantiesiems, kadaise buvusios šalutiniu finansų aspektu, tampa vis populiaresnės.
2017 m. spalio 19 d. Niujorko vertybinių popierių biržoje debiutavo pirmasis bitkoinų ETF, susietas su bitkoinų ateities sandoriais, pažymėtas žymeniu “ProShares”. Menininkai uždirba milijonus parduodami “žetonizuotus” skaitmeninius kūrinius. Kriptovaliutų biržos, kartu su bankais ir draudimo bendrovėmis, taip pat reklamuojamos geriausiu televizijos programų laiku.
Niekada neinvestavę žmonės, prieš pradėdami domėtis kriptovaliuta, gali nustebti, kaip ji skiriasi nuo įprastų finansų. Pavyzdžiui, skaitmeninio turto kainos per trumpą laiką gali smarkiai pasikeisti, nes nėra fizinio produkto, kuris galėtų jas paremti.
Nors kriptovaliutų sritis gali atrodyti sudėtinga, patyrę šios srities analitikai mano, kad investavimas į ją nėra toks skirtingas nuo kitų rizikingų investicijų, kaip kai kurie žmonės gali manyti:
- Niekada nedėkite pinigų, su kuriais negalėsite atsiskaityti.
- Įsitikinkite, kad esate apsirūpinę kitais finansiniais ištekliais.
- Būkite kantrūs.
Didžioji dalis medžiagos, su kuria susiduria vartotojai, skirta prekybai kriptovaliutomis. Visa tai skirta sužinoti, kokia yra kita karšta kriptovaliuta. Viskas susiję su tuo, kaip nuspėti, kuri moneta iškils ir taps ateities žvaigžde. “Washington State” sertifikuotas finansų planuotojas Steve'as Larsenas sako, kad investavimas į kriptovaliutas skiriasi nuo investavimo į akcijas. Jis aiškina, kad svarbiausia yra įsigyti tai, kas, jūsų manymu, įgaus didesnį patrauklumą ir ilgainiui pasirodys esą naudingiau.
Investicijų konsultantams skirtą blokų grandinės projektą vykdantis Danah mano, kad pagrindinė technologija, vadinama blokų grandine, yra perspektyvi. Blokų grandinės tinkle kompiuteriai dirba kartu, kad patvirtintų sandorių autentiškumą be centrinių institucijų, tokių kaip bankai ar vyriausybės reguliavimo institucijos, pagalbos (ir didelių išlaidų).
Kiek yra kriptovaliutų?
Dėl kriptovaliutų sprogimo pradedančiajam gali prireikti laiko susigaudyti.
Nors yra daugybė tokių, kurios turi tik nedidelę pasekėjų grupę, bitkoinas ir eteris yra vieni žymiausių, turintys šimtus tūkstančių vartotojų ir investuotojų, kurie pasitiki jų valiuta.
Kas yra bitkoinų kasyba ir kaip ji veikia?
Kasyba – tai procesas, kurio metu “Bitcoin” tinklai gali susivienyti ir nuspręsti dėl būsimų sandorių, kurie bus įtraukti į “Bitcoin” grandinę. Norėdami atrasti kriptografinio galvosūkio sprendimą, pasitikintys asmenys, vadinami kalnakasiais, varžosi tarpusavyje dėl kiekvieno naujo bloko.
Pirmasis atradęs sprendimą sukurs naują sandorio bloką ir pateiks jį tinklui. Sėkmingai bloką iškasęs kalnakasys apdovanojamas ką tik nukaldintu bitkoinu. Todėl kasyba taip pat yra būdas, kuriuo į sistemą įtraukiami papildomi bitkoinai.
Kuo tiksliai skiriasi bitkoinai ir NFT?
Skirtingai nuo nekeičiamų žetonų (NFT), kuriuos gali būti sunku konvertuoti, “Bitcoin” yra konvertuojamas žetonas ir jį galima lengvai iškeisti į kitą kriptovaliutą arba realius pinigus, pavyzdžiui, Kanados dolerius.
Kas kontroliuoja “Bitcoin” programinę įrangą?
Ar kada nors susimąstėte, kaip veikia kriptovaliutų piniginė ir kas tai apskritai yra? Tai reiškia, kad tinkamus įgaliojimus turintys asmenys gali siūlyti keisti kodą, jei gauna visų šalių, kurias tokie pakeitimai paveiktų, sutikimą. Su “Bitcoin” tinklu suderinamos kelios programinės įrangos versijos, tačiau “Bitcoin Core” reiškia platinimą, į kurį įeina visa kita programinė įranga.
Ar galima sekti kriptovaliutą?
Atliekant bet kokį kriptovaliutų sandorį, nesvarbu, ar tai būtų pirkimas, ar pardavimas, įrašas nuolat saugomas viešojoje knygoje, vadinamoje blokų grandine. Kiekviena kriptovaliuta turi savo blokų grandinę, kurioje stebimi visi su ta moneta susiję sandoriai. Taigi, kai perkate ir parduodate skaitmeninę valiutą, jūsų pirkimo istoriją visada galima atsekti pagal šį atvirą įrašų šaltinį internete.
Ar kada nors klausėte savęs, kas yra kriptovaliutų piniginė ir kaip ji veikia?
Kriptovaliutų piniginėse saugomi naudotojo raktai ir slaptažodžiai, kurie suteikia prieigą prie kriptovaliutų. Kriptovaliutų piniginės gali būti karštosios arba šaltosios. Savo bitkoinus ilgesnį laiką patartina laikyti šaltoje piniginėje, nes karštos piniginės yra labiau pažeidžiamos dėl galimų įsilaužimų.
Kur investuotojai gali įsigyti bitcoin?
Investuotojai, besirengiantys kriptovaliutų srityje, turi daugybę galimybių, kurių kiekviena turi unikalių privalumų ir trūkumų. Prekyba bitkoinais skaitmeninėje biržoje arba investavimas į ETF yra du populiariausi būdai. Pavyzdžiui, įsigydami bitkoinus galite pasirinkti juos laikyti registruotoje sąskaitoje, pavyzdžiui, TFSA arba RRSP!
investuotojų poveikis bitkoino kainai, nereikalaujant tiesiogiai turėti kriptovaliutos.
Ar turite galimybę įsigyti kriptovaliutų?
Jei pradedate tyrinėti kriptovaliutų pasaulį, protinga investuoti tik nedidelę dalį viso portfelio – ne daugiau kaip 5-10 %, nes investavimas į kriptovaliutas susijęs su rizika.
Remdamasis daugiau nei 20 metų sertifikuoto finansų planuotojo patirtimi, Johnas Larsenas primygtinai teigia, kad pradedantieji investuotojai neturėtų žengti į kriptovaliutų sritį, kol nepasiekė savo trumpalaikių ir ilgalaikių ekonominių tikslų. Tiksliau, prieš investuojant į kriptovaliutas, reikia pasirūpinti bet kokiomis vartojimo skolomis. Be to, pradedantieji investuotojai pirmiausia turėtų skirti kuo daugiau lėšų į darbdavių atitinkamas sąskaitas, pavyzdžiui, 401(k), ir tik po to imtis bet kokių kitų veiksmų.
Investavimas į kriptografinį turtą yra drąsus poelgis, galintis atnešti precedento neturinčią grąžą. Per tam tikras internetines biržas klientai gali įsigyti kriptovaliutų vos už dolerį ir net mažiau! Dėl to tai yra fantastiškas pasirinkimas neturintiems daug lėšų, bet vis tiek norintiems kriptovaliutos teikiamų privalumų.
Pasak tyrimų bendrovės “Quantum Economics” vykdomojo direktoriaus Mati Greenspano, į kriptovaliutas galite patekti atidėję kelis papildomus dolerius kiekvieną savaitę.
Ar atlikote tyrimą?
Šiame skaitmeniniame amžiuje įsigyti, saugoti ir parduoti kriptovaliutą tapo daug lengviau. Nors jei norite apsaugoti savo išteklius nuo galimos rizikos, susijusios su biržų operatoriais, kurie kartais gali būti nepatikimi, tuomet labai svarbu susipažinti su skirtingomis turimų skaitmeninių piniginių rūšimis ir išsirinkti jums tinkamiausią.
Ji taip pat padeda suprasti, kas yra blokų grandinės technologija, kaip ja naudojamasi įvairiuose produktuose ir kurie iš jų gali būti sėkmingi. Be to, šiuo metu aplink kriptovaliutas pradedantiesiems yra daug triukšmo, todėl investuotojai turi saugotis įspėjamųjų vėliavėlių.
“Šiame sektoriuje gausu monetų, kurios neturi jokios realios naudos, o daugeliu atvejų yra atviri sukčiai, rodantys, kad tai tiesiog žmonės, norintys gauti jūsų pinigus”, – sako Tel Avive (Izraelis) įsikūręs Greenspanas. Jis priduria, kad svarbiausia yra rasti tikrų novatorių.
Nors programavimo patirties nereikia, tačiau privalumas – turėti pagrindinį supratimą apie kriptovaliutas. Vienas geriausių šaltinių šiam supratimui įgyti – perskaityti baltąją knygą; šiuose dokumentuose paprastai išsamiai paaiškinama, kaip veikia tinklas.
“Bitcoin” tapo pagrindine skaitmenine valiuta, suteikiančia naudotojams patogią prieigą prie prekių ir paslaugų. Priešingai, alternatyvus kriptovaliutų turtas, pavyzdžiui, “Ethereum”, yra labiau investicinė priemonė; jis sukurtas konkrečioms užduotims spręsti ir ateityje gali būti netgi pritaikytas atsiskaityti už prekes ar paslaugas.
Asmenims, kurie padeda Ethereum tinklui, gali būti atlyginta eteriais, kurie šiuo metu yra antra pagal vertę kriptovaliuta. Ethereum tinklas sukurtas taip, kad jame būtų galima vykdyti “išmaniąsias sutartis”, kurios gali būti automatizuotos, jei tenkinami tam tikri kriterijai.
Šiuo metu dauguma vyriausybių kriptovaliutų nereguliuoja, todėl jos yra spekuliacinės investicijos. Be to, jų kainos gali smarkiai svyruoti, nes nėra centrinės institucijos, nustatančios kainas.
Pasak Greenspano, dar vienas svarbus aspektas yra kriptovaliutų pasiūlos paskirstymas.
Jis teigia, kad nors šie tyrimai gali būti varginantys, jie tikrai padės sužinoti, kiek laikui bėgant kainuoja moneta.
Kaip diversifikuosite veiklą?
Kriptovaliutas stabdo viena pagrindinė problema: blokų grandinės technologija, nuo kurios jos priklauso, dar tik kuriama. Niekas negali prognozuoti, ar ji pasieks didingas ekonomines aukštumas, kurias žada jos šalininkai.
Lehmano koledžo Niujorke docentas Seanas Steinas Smithas įspėja: “Investavimas į kriptovaliutą yra susijęs su didele rizika. Kadangi nėra užtikrintumo, kad ateityje mainai ir duomenys bus saugiai saugomi ir perduodami naudojant blokų grandinės technologiją, kyla neišvengiama rizika.
Net jei blokų grandinė įgyvendins savo didingus užmojus, vis tiek gali būti skaitmeninių valiutų, kurios nepateisins lūkesčių. Norint apsaugoti savo investicijas, Greenspanas rekomenduoja investuoti į kelis atrinktus aktyvus, turinčius daug žadančių ilgalaikių perspektyvų.
Skirtingai nuo investicinių priemonių, tokių kaip investiciniai fondai, nedaug kriptovaliutų alternatyvų suteikia bendriesiems investuotojams prieigą prie įvairaus turto.
Keletas biržoje prekiaujamų fondų, be naujo su bitkoinais susijusio ETF (ticker: BITO), į savo portfelius įtraukia blokų grandinės projektus. Kiti pasiūlyti ETF neabejotinai įtrauks kriptovaliutą, tačiau jie dar nėra patvirtinti. Investuotojams taip pat verta apsvarstyti kriptovaliutų pramonės įmonių, tokių kaip Coinbase, akcijas.
Diversifikavimas yra labai svarbus visam jūsų portfeliui, o alternatyvios investicijos paprastai turėtų sudaryti tik nedidelę jo dalį, nepriklausomai nuo to, kaip investuojate į kriptovaliutas.
Publikavimo metu autorius nusipirko BTC. Tačiau “NerdWallet” nerekomenduoja savo skaitytojams daryti to paties.
Kiti investavimo į kriptovaliutą būdai:
Nors kriptovaliutos pirkimas yra plačiausiai žinomas būdas, yra ir kitų būdų, kaip prekiautojai gali įsitraukti į šį procesą, kai kurie iš jų – labiau tiesiogiai nei kiti. Tarp jų yra šie:
- Ateities sandoriai – tai būdas lošti dėl būsimos “Bitcoin” kainos, o kadangi su jais galima naudoti svertą, jie gali atnešti neįtikėtinai didelę grąžą (arba nuostolius). Ateities sandorių rinka yra labai dinamiška, o tai tik sustiprina tai, kokia nepastovi jau yra kriptovaliuta.
- Tarkime, norite spekuliuoti skaitmeninių valiutų kaina. Jei norėtumėte eiti šiuo keliu, daugelis kriptovaliutų fondų (pavyzdžiui, “Grayscale Bitcoin Trust”) leidžia jums lažintis dėl tokių kriptovaliutų kaip “Bitcoin” ir “Ethereum” – kartu su keliais kitais altkoinais. Tai gali būti lengvi būdai įsigyti kriptovaliutų tiesiogiai neįsigyjant žetonų.
- Jei ieškote potencialios investavimo galimybės, kodėl gi neapsvarsčius įmonės, kuri galėtų pasinaudoti bet kurios skaitmeninės valiutos sėkme, akcijų? Tokiu būdu, nepriklausomai nuo to, kuri kriptovaliuta galiausiai triumfuos, jūsų akcijos vis tiek bus naudingos. Būtent čia praverčia tokios bendrovės kaip “Coinbase” arba “Robinhood” – didelė dalis jų pardavimų gaunama iš prekybos kriptovaliutomis.
- Investuodami į blokų grandinės ETF investuojate į daugybę įmonių, kurios potencialiai gali gauti naudos iš blokų grandinės technologijos diegimo. Geriausi blokų grandinės ETF suteiks jums galimybę susipažinti su kai kuriomis didesnėmis, viešai kotiruojamomis įmonėmis, kurios neria į kriptovaliutą. Vis dėlto nepamirškite, kad daugelis šių bendrovių domisi ne tik kriptovaliuta. Tai sumažina jūsų galimą pelną ir nuostolius investuojant.
Prieš pasirinkdami bet kurį iš šių metodų, kurie visi susiję su skirtingu kriptovaliutų rizikos lygiu, turite suprasti, ką perkate ir ar tai atitinka jūsų poreikius.