Ethereum kriptografinė apžvalga ir kriptovaliutos aprašymas

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Kuris yra geresnis nei Bitcoin ar Etherium?

Bitkoinas sunaudoja 707 kW elektros energijos, o eteris – 62,56 kW. Sudėtingi bitkoinų blokų grandinės algoritmai atliekami naudojant pažangius procesorius. Dėl mažo energijos suvartojimo eteris yra ekologiškesnė kriptovaliuta.

⚡️ Kiek laiko užtrunka iškasti 1 eterį?

Apie 7,5 dienos

⚡️ Kaip pradėti kasti ETH?

✔️ 1 žingsnis – Įdiekite GPU ir nustatykite kompiuterį.
✔️ 2 veiksmas – įsigykite Ethereum piniginę (Mist arba MyEtherWallet
✔️ 3 veiksmas – prisijunkite prie Ethereum kasybos baseino.
✔️ 4 žingsnis – Pradėkite kasti!

⚡️ Ar ETH 2.0 yra nauja moneta?

Tai nėra nauja valiuta ir nepakeis jūsų turimo ETH. Kalbant apie Ethereum ir Ethereum 2.0, Eth2 yra tiesiog pataisa, kuri patobulins Ethereum blokų grandinę. Dėl dviejų baigiamųjų etapų visiško išleidimo tikimasi sulaukti bent iki 2023 m.

⚡️ Kiek sandorių per sekundę bus atliekama Ethereum 2.0?

100 000 operacijų per sekundę

Kas yra Ethereum?

“Ethereum” yra decentralizuota platforma, kurioje veikia išmaniųjų sutarčių programos, o sukčiavimo ar trečiųjų šalių kišimosi galimybė yra nulinė. Nors Ethereum turi tam tikrų bendrų bruožų su Bitcoin, ji yra ne tik skaitmeninė valiuta. Šiame išsamiame vadove panagrinėsime “Ethereum” gelmes nuo jos pagrindų iki pažangių sąvokų.

  • Kas tai yra.
  • Kaip jį naudoti, kur įsigyti.
  • Ar verta investuoti į Ethereum.
Kas yra Ethereum?
Ar verta investuoti į Ethereum.

Naudodami Ethereum galite siųsti pinigus į bet kurį kitą adresą taip pat greitai, kaip ir naudodami Bitcoin ar bet kurią kitą kriptovaliutą Ethereum, kaip ir Bitcoin ir kitos kriptovaliutos, leidžia atlikti sandorius skaitmeniniu būdu.

Be to, “Ethereum” kriptovaliutos panaudojimo spektras yra daug platesnis nei tik valiuta; ją taip pat galima naudoti bet kokio tipo kodui paleisti ir bendrauti su kitų parašytomis programomis. Didžiausia Ethereum platformos stiprybė yra jos pritaikomumas, nes pagrindinis jos tikslas – kurti ir valdyti kodą paskirstytame tinkle, o ne viename centralizuotame serveryje. Veikdamos šios programos yra nenutrinamos ir neatšaukiamos.

Kuo Ethereum skiriasi nuo eterio (ETH)

Kuo Ethereum skiriasi nuo eterio (ETH)
Kuo skiriasi eteris ir bitkoinas

Nepaisant to, kad plačiai paplitusi klaidinga nuomonė, Ethereum skaitmeninė valiuta nėra eteris. Nors protokolas turi savo pavadinimą, iš tikrųjų apskaitos tikslais ir sandoriams naudojamas ETH.

Kas yra “Ethereum Merge”?

2023 m. rugsėjį “Ethereum” tinklas pradės pereiti nuo darbo įrodymo prie akcijų įrodymo, kuris vadinamas “Ethereum” susijungimu. Ši revoliucinė konsensuso mechanizmo transformacija gali dar kartą sukelti revoliuciją kriptovaliutose ir atnešti naują blokų grandinės technologijos erą.

Kai Ethereum pradėjo veikti, jis veikė pagal darbo įrodymo principą, t. y. tą pačią sistemą, kurią naudoja ir Bitcoin. Pagrindinis šio metodo trūkumas yra tas, kad reikia daug energijos, dėl to “Bitcoin” per metus sunaudojo daugiau energijos nei kai kurios šalys.

Kas yra "Ethereum Merge"?
Ar jums įdomu, kuo skiriasi Ethereum ir Bitcoin?

“Bitcoin” naudotojams suteikia saugų ir naujovišką mokėjimo būdą, o papildomam saugumui užtikrinti naudojama kriptografija, nes sandoriai saugomi blokų grandinėje. Sandorius tikrina tinklo mazgai ir jie įrašomi į viešą paskirstytąją knygą, vadinamą blokų grandine. Blokų grandinė – tai nuolat didėjantis įrašų, vadinamų blokais, sąrašas, kuris yra susietas ir apsaugotas naudojant kriptografiją.

Bitkoinas dažnai laikomas pirmosios kartos blokų grandine. Dėl savo paprastumo ji prilygsta kitiems konkurentams rinkoje. Bitkoinas yra sąmoningai griežtas protokolas, kuriame pirmenybė teikiama patikimumui, o ne naudingumui. Galimybė vykdyti pažangiąsias sutartis “Bitcoin” yra labai ribota ir turi būti geriau pritaikyta ne tik paprastų sandorių vykdymo atvejais.

Priešingai, antros kartos blokų grandinės yra ne tik lengviau pritaikomos, bet ir turi geresnes operacines galimybes. Jos ne tik palaiko standartines finansines operacijas, bet ir gali palaikyti programuojamus pervedimus. Pavyzdžiui, Ethereum kriptovaliuta suteikia kūrėjams nesuskaičiuojamą daugybę galimybių kurti decentralizuotas taikomąsias programas (DApps), todėl jie gali išlaisvinti savo kūrybiškumą ir tyrinėti įvairias kodavimo galimybes.

Kas yra Ethereum crypto ir kaip jis veikia?
Kaip veikia “Ethereum

Kriptovaliutos yra sparčiai auganti pramonė, o eteris šiuo metu yra antras vertingiausias skaitmeninis turtas po “Bitcoin” ir turi įspūdingą rinkos kapitalizaciją.

Ethereum yra faktinis lyderis tarp antrosios kartos blokų grandinių, ir tai atspindi jo gerai žinomas statusas. Jis panašus į bitkoiną, tačiau gali vykdyti gerokai didesnius sandorius. Čia prasideda pagrindiniai bitkoino ir Ethereum skirtumai.

Kaip veikia “Ethereum

“Ethereum” kriptovaliuta yra nekeičiama “būsenos mašina” – iš esmės galite stebėti visų naudotojų ir išmaniųjų sutarčių likučius bet kuriuo metu. Kai kas nors sukelia būsenos pokytį, kiekvienas mazgas turi atnaujinti savo įrašus, kad atspindėtų naują būseną.

Išmaniosios sutartys aktyvuojamos sandoriais, kuriuos atlieka kitos sutartys arba galutiniai naudotojai. Kiekvienas tinklo mazgas vykdo sutarties kodą ir fiksuoja jos rezultatą, kai tik naudotojas jam išsiunčia užsakymą. Ethereum virtualioji mašina (Ethereum Virtual Machine, EVM) verčia nurodymus į kalbą, kurią kompiuteriai gali greitai ir be vargo suprasti.

Kasyba yra procesas, atsakingas už Ethereum būsenos atnaujinimą. Šis kriptografinis turtas veikia pagal panašų į “Bitcoin” darbo įrodymo algoritmą, todėl naudotojai gali jį lengvai kasti.

Kaip veikia "Ethereum
Ar Ethereum yra gera investicija?

DAO yra decentralizuota virtuali organizacija. Kas yra “Ethereum Classic” ir kaip ji veikia?

Ethereum suteikia naujų sąveikos internete galimybių; vienas iš pavyzdžių – decentralizuota autonominė organizacija arba DAO. DAO yra valdoma kodu ir veikia kaip kompiuterio programa, o tai rodo, kaip “Ethereum” suteikia unikalių sąveikos internete būdų. DAO buvo vienas pirmųjų ir ambicingiausių bandymų sukurti tokią bendruomenę. Organizacija buvo valdoma sudėtingomis išmaniosiomis sutartimis ir turėjo tapti autonominiu rizikos kapitalo fondu. DAO žetonai buvo platinami per ICO, kad investuotojai turėtų balsavimo teisę organizacijoje.

Po starto programišiai pasinaudojo DAO sutarties klaida ir pavogė maždaug trečdalį visų lėšų. Tuo metu ji buvo užvaldžiusi 14 % visų išleistų eterių. Šis įvykis turėjo skaudžiausių pasekmių naujajai iniciatyvai. Apmąstydami kūrėjai nusprendė atlikti kietąjį grandinės šakojimąsi, dėl kurio ji buvo padalinta į dvi dalis. Viename tinkle buvo “atšauktos” užpuolikų operacijos, kad pinigai būtų grąžinti teisėtiems savininkams. Ši blokų grandinės versija dabar žinoma kaip “Ethereum”. Pirminės grandinės sandorių istorija buvo išsaugota – dabar ji vadinama “Ethereum Classic”.

Iš kur kilęs Ethereum?
Kas yra DAO Ethereum sistemoje?

Pražūtingi šių įvykių rezultatai priminė, kokia rizika ir pasekmės gresia, kai didžiulės pinigų sumos patikimos autonominiam kodui. Reikėjo imtis ryžtingų veiksmų, dėl kurių blokų grandinės bendruomenėje kilo toks triukšmas. Vėliau “Ethereum” buvo atliktas “hard fork”, kurio metu atsirado dvi skirtingos kriptovaliutos: ETH ir ETC. Tai buvo vienas svarbiausių kriptovaliutų istorijos momentų, nes parodė, kokia stipri gali būti visuomenės nuomonė, kai šioje platformoje kartu priimami sprendimai.

Iš kur kilęs Ethereum?

Kaip kuriami nauji eterio žetonai?

Kasamas eteris – svarbi tinklo duomenų palaikymo ir atnaujinimo dalis. Kalnakasiai, kaip ir bitkoinų kalnakasiai, gauna naujų eterių, kai į Ethereum tinklą įtraukiami blokai.

Koks yra Ethereum kasybos procesas?
Kaip kuriami nauji eterio žetonai?

Koks yra Ethereum kasybos procesas?

Tinklo saugumas priklauso nuo kasybos. Blokų grandinės tikrinimas tampa paprastesnis, nes atsisakoma centrinio administratoriaus, todėl užtikrinama, kad atnaujinimai būtų atliekami tiksliai ir saugiai. Kasdami kalnakasiai naudoja savo skaičiavimo galią kriptografiniams galvosūkiams spręsti. Taip blokai yra “ištrinami”. Kad blokas būtų pripažintas tikru, jo hash turi sutapti su protokole nurodyta nežinoma verte. Augant tinklui, kai prie jo prisijungia ir bando išspręsti hash galvosūkį vis daugiau kalnakasių, atitinkamai kyla jo sudėtingumo lygis. Taigi vienam įveikti šį iššūkį prireikia daugiau laiko.

Kas yra "Ethereum" dujos
Kiek laiko užtrunka iškasti 1 Ethereum?

Dėl šios priežasties kiti kalnakasiai labiau nei bet kada anksčiau lemia Ethereum kriptovaliutų tinklo sudėtingumą. Kadangi vienu metu atsakymų ieško tiek daug žmonių, paprastai hash transakcijos paprastai būna kuo greitesnės, vadinamosios hash rate. Didėjant bendram tinklo hash rate, tampa vis sunkiau išspręsti kasybos uždavinius. Nustačius teisingą atsakymą ir jį išplatinus internete, visi mazgai patvirtina jo tikslumą; jei dauguma jų jį laiko teisėtu, blokas atitinkamai įtraukiamas į blokų grandinę, o kalnakasiai gauna atlygį eteriais.

Kas yra “Ethereum” dujos

Dar kartą pažvelkime į ankstesnį išmaniosios sutarties pavyzdį iš 1 dalies. Tai buvo nesudėtinga sutartis, kuriai įvykdyti nereikėjo daug skaičiavimo galios. Nepaisant to, išmanioji sutartis neveikia vien tik jūsų kompiuteryje; kad užtikrintumėte jos vykdymą, sąveikaujate su visais Ethereum kriptografinio tinklo mazgais.

Kaip veikia "Ethereum
Kaip Ethereum sistemoje veikia dujos?

Kas atsitinka, jei šimtai tūkstančių tinklo mazgų vykdo sudėtingą sutartį? Kas, jei kas nors nustatys savo sutartį taip, kad ji vis iš naujo vykdytų tą patį kodą ir užkimštų tinklo mazgus? Šiai problemai spręsti “Ethereum” naudojamas terminas “dujos”. Nors automobilis negali važiuoti be degalų, sutartys negali veikti be dujų. Dujos yra neatsiejama bet kurios sutarties veikimo dalis; jos tarnauja kaip matas, nurodantis darbo kiekį, reikalingą kiekvienam sandoriui ar funkcijai Ethereum tinkle atlikti.

Trumpai tariant, tai yra Ethereum tinklo mokesčių surinkimo mechanizmas. Jis taikomas ir įprastoms operacijoms – kalnakasiai atsisakys patvirtinti pinigų perkėlimą iš vienos piniginės į kitą, jei vartotojo kaina bus per maža.

Kaip kasti Ethereum
Kokie yra skirtingi “Ethereum” žetonų tipai?

Verta paminėti, kad dujos ir eteris nėra tapatūs dalykai. Dujų kainos labai skiriasi, priklausomai nuo kalnakasių. Atlikdami operaciją ETH mokate komisinį mokestį už operacijos atlikimą. Šiuo požiūriu eteris panašus į bitkoiną, nes abiejų valiutos yra infliacinės, jų kiekis ribotas, bet neturi nustatytos vertės.

Kiekvienam sandoriui įvykdyti sunaudojamas tam tikras dujų kiekis, tačiau dujų kaina gali skirtis. Sudėtingiems sandoriams reikia daug daugiau dujų nei paprastiems. Norint tiksliai įvertinti konkrečiam darbui reikalingą apdorojimo pajėgumą, kaip matavimo vienetas naudojamos dujos. Dėl šios sistemos daug paprasčiau stebėti ir nustatyti pagrįstą mokestį, atsižvelgiant į tai, kiek energijos sunaudojama.

Kokie yra skirtingi “Ethereum” žetonų tipai?

Kokie yra skirtingi "Ethereum" žetonų tipai? ether
Kiek yra Ethereum žetonų? ethereum kriptovaliuta

“Ethereum” žavi tuo, kad blokų grandinėje galima kurti individualų turtą, kuris gali būti saugomas ir perduodamas panašiai kaip eteris. Kūrėjai visiškai valdo žetono elgesį reguliuojančias taisykles, todėl gali jį formuoti taip, kaip jiems atrodo tinkama. Jie gali nustatyti, kiek žetonų bus sukurta, jų kūrimo procesą, taip pat perleidimo taisykles.

Žetonai suteikia kūrėjams daug kūrybiškumo ir naujovių, susijusių su naujais technologijų ir ekonominių modelių naudojimo atvejais. Įvairiose taikomosiose programose žetonai gali tarnauti kaip jų valiuta, būti užtikrinti materialiuoju turtu ir atlikti daugybę kitų funkcijų. Reguliariai kuriami nauji Ethereum žetonų panaudojimo būdai, suteikiantys anksčiau neegzistavusių galimybių.

Kas yra “Ethereum” ir kaip jį naudoti?

Kas yra "Ethereum" ir kaip jį naudoti?
Kaip nusipirkti eterį?

Jei norėtumėte įsigyti GAME per Binance, paprasčiau būti negali! Naudodamiesi tarpusavio rinka, ETH galite patogiai įsigyti naudodamiesi daugeliu mokėjimo būdų. Taip pat galite pasinaudoti šiuo puslapiu kaip ETH pirkimo šaltiniu – pasirinkimas priklauso nuo jūsų!

Kam naudojamas ETH

Skirtingai nei bitkoinas, Ethereum sukurtas ne tik kaip pinigų tinklas. Ši platforma leidžia naudoti įvairias decentralizuotas programas, kuriose ethereum tarnauja kaip programuojami pinigai. Jis naudojamas decentralizuotuose finansuose ir prekyboje, biržose, žaidimuose ir kituose panašiuose dalykuose.

Kam naudojamas ethereum kriptovaliuta
Kas yra “ether” blokų grandinė ir jos pagrindiniai naudojimo atvejai?

Ar įmanoma išlaikyti privatų sandorį Ethereum tinkle?

Ne. Visi Ethereum blokų grandinės sandoriai yra vieši. Nors nebūtina nurodyti savo tikrojo vardo, ekspertai, naudodamiesi viešai prieinamais duomenimis, vis tiek gali teisingai ir tiksliai nustatyti nemažą dalį naudotojų.

Ar įmanoma generuoti pinigus naudojant Ethereum?

Eteris yra labai nepastovus turtas, o tai reiškia, kad jis bet kada gali ir uždirbti, ir prarasti pinigus. Kai kurie žmonės Ethereum laiko ilgam, tikėdamiesi, kad tinklas vieną dieną taps pasauline programuojama mokėjimo sistema. Kiti prekiautojai siekia padidinti savo turimą turtą, keisdami eterį į altkoinus. Abiem atvejais egzistuoja finansiniai pavojai.

Ethereum blokų grandinė, decentralizuotos finansų aplinkos pagrindas, taip pat leidžia gauti pelno iš skolinimo, sintetinio turto išleidimo naudojant ETH kaip užstatą ir krovimo.

Kaip kuriami nauji eterio žetonai? ethereum kriptovaliuta
Ar įmanoma užsidirbti pinigų “Ethereum” mazge?

Kaip alternatyvą savo portfelių diversifikavimui daugelis investuotojų renkasi ilgalaikį požiūrį ir investuoja tik į bitkoinus. Kiti, kita vertus, investuoja tik į eterį ir apdraudžia dalį savo lėšų nuo trumpalaikių kurso pokyčių. Rinkoje nėra vieno universalaus požiūrio, kurį galėtų taikyti visi prekiautojai.

Mastelis, ETH 2.0 ir Ethereum ateitis

Kokia yra teisinga “mastelio keitimo” apibrėžtis?

Paprasčiau tariant, mastelio keitimas – tai sistemos galimybė augti. Serverius ir tinklus galima pritaikyti daugybe būdų, kad būtų patenkinti augantys poreikiai. Kalbant apie kriptovaliutas, mastelio keitimas susijęs su tinklo galimybėmis vystytis taip, kad būtų galima apdoroti didesnius užklausų kiekius nepakenkiant saugumui ar greičiui. Pažymėtina, kad blokų grandinės tinklai, kalbant apie plėtrą, vis dar yra kūdikystėje.

Kas yra "Ethereum 2.0" atnaujinimas? ether
Kas yra “Ethereum 2.0” atnaujinimas?

Didėjant tinklo naudojimui ir žinomumui, didėja ir jo poreikis valdyti vis daugiau sandorių. Jei Ethereum tikisi patenkinti naudotojų lūkesčius, jis turi gebėti efektyviai apdoroti gausybę sandorių.

Kas yra “Ethereum 2.0” atnaujinimas?

Nepaisant didžiulio potencialo, Ethereum šiuo metu turi didelių apribojimų, kaip rodo mastelio problema. Norint užtikrinti, kad Ethereum taptų efektyvesnės finansų sistemos pagrindu, jam reikia daug didesnio pajėgumo. Dėl decentralizuoto šio tinklo pobūdžio šis uždavinys yra ypač sudėtingas, nes joks asmuo ar subjektas negali primesti savo diktato visiems kitiems tinklo dalyviams.

Kas yra dujos Ethereum kriptografijoje?
Ethereum ether 2.0 krovimas

Siekiant užtikrinti, kad tinklas būtų pakankamai decentralizuotas, reikia nustatyti tam tikrus apribojimus. Kuo sunkiau valdyti mazgą, tuo mažiau žmonių dalyvaus sistemoje; tai lemia valdžios centralizavimą. Jei per daug padidinama sandorių sparta, gali kilti pavojus to paties tinklo vientisumui.

Dar viena Ethereum kritika buvo susijusi su dideliu energijos suvartojimu naudojant esamą “Proof-of-Work” konsensuso mechanizmą. Kasyba naudojama naujiems blokams į tinklą įtraukti, o tai neigiamai susiję su didelėmis energijos sąnaudomis.

eth ethereum ir decentralizuoti finansai (DeFi)
Ethereum ir decentralizuoti finansai (DeFi)

Siekdami išspręsti keletą dabartinių problemų, kūrėjai pristato Ethereum 2.0 (sutrumpintai ETH 2.0). Ši patobulinimų serija gali smarkiai pagerinti tinklo galimybes jį užbaigus.

Ethereum ir decentralizuoti finansai (DeFi)

Ar kada nors girdėjote apie decentralizuotus finansus?

“Defi” – taip vadinamas judėjimas, kuriuo siekiama decentralizuoti finansų pramonę. Defi programėlės sukurtos viešose, atvirose blokų grandinėse, todėl jomis gali naudotis bet kas be valdžios institucijų ar organizacijų leidimo, o tai jas skiria nuo įprastinių finansų, kuriuos kontroliuoja taisyklės ir institucijos. Defi labai svarbi siekiant sudominti žmones nauja finansų sistema.

Blokų grandinė decentralizuotoms autonominėms organizacijoms (DAO)
Ką veikia decentralizuoti finansai?

“DeFi” naudotojai bendrauja su išmaniosiomis sutartimis ir vieni su kitais naudodamiesi lygiaverčiais tinklais. Naudodamiesi mūsų paslaugomis, savo turtą ir toliau tvirtai kontroliuosite. Niekada ir niekam kitam nereikės jo atiduoti – niekada. Ethereum tinklas yra populiariausias DeFi programoms, nes yra labai decentralizuotas ir turi didelę kūrėjų bendruomenę.

Ką gali pasiekti “DeFi”?

Centralizuoto tinklo valdymo administratoriaus nebuvimas yra viena iš patraukliausių bitkoinų savybių. Išplėskite šią sąvoką į finansų pramonę ir turėsite DeFi. Tarpininkų ar centrinių tinklų nebuvimas reiškia, kad nėra vieno šaltinio, dėl kurio galėtų įvykti sistemos gedimas.

Decentralizuotos Ethereum biržos eth ethereum
Ethereum kasybos mazgai

Kitas “DeFi” privalumas – neribota prieiga. Milijardai žmonių visame pasaulyje neturi galimybės naudotis pagrindinėmis finansinėmis paslaugomis, kurios kitu atveju leistų jiems gyventi klestintį gyvenimą. Pasiūlyme teigiama, kad jie yra viena iš pagrindinių “DeFi” vartotojų kategorijų.

Decentralizuotos Ether biržos

DEX, arba decentralizuotos biržos, yra platformos, siūlančios asmenims galimybę saugiai pervesti turtą iš vienos piniginės į kitą. prekiaujant ethereumu įprastoje biržoje, pirmiausia reikia turtą patalpinti į biržos sąskaitą, tačiau to nereikia DEX.

Decentralizuoti finansai: "Ethereum" ir bankininkystės ateitis
Decentralizuotų sandorių modelis Ethereum blokų grandinės technologija

Išimtis yra decentralizuotos biržos. Jos yra apsaugotos nuo centralizuotų piniginių atakų, tačiau gali būti pažeidžiamos išmaniųjų sutarčių atakų. Uniswap, Kyber Network ir IDEX yra Ethereum blokų grandine pagrįstų decentralizuotų biržų pavyzdžiai.

Ethereum tinklo mazgai ir kasyba

Kas yra “Ethereum” mazgas

Vietoj to, kad Ethereum veiktų viename kliente, išmaniosioms sutartims vykdyti naudojamas klientų tinklas. Kitaip nei bitkoinas, kuris turi tik vieną oficialią kliento realizaciją, Ethereum turi daug skirtingų klientų. Bitcoin Core yra pagrindinė bitkoino programinė įranga ir atlieka šią funkciją šioje valiutoje. Geth yra populiariausias Ethereum klientas.

Kokios yra Ethereum mazgo funkcijos?

Kitaip nei bitkoinas, kuris turi tik vieną oficialų klientą – “Bitcoin Core”, “Ethereum” palaiko įvairių klientų tinklas, kuriame vykdomos išmaniosios sutartys. Iš šių daugybės variantų šiandien dažniausiai naudojamas Ethereum klientas tebėra Geth.

Ethereum ir decentralizuoti finansai (DeFi)
Kas yra “Ethereum” ir koks jo panaudojimas?

Ethereum kasybos mazgai

Kasybos mazge gali veikti visavertis arba ribotas klientas. Ethereum kasybai paprastai naudojami kasybos ūkiai, kurie yra specializuoti įrangos rinkiniai. Siekiant pagreitinti išgryninimo procesą, juose paprastai būna daug vaizdo plokščių.

Ethereum kalnakasiai gali rinktis iš dviejų variantų: savarankiškos kasybos, kai valiutą kuria vieni, arba kasybos iš telkinio. Solo kasyba reiškia, kad dirbsite vieni, kad atrastumėte blokus. Kai kasėjai kasa kaip grupės dalis, jie sutelkia savo išteklius ir teisingai pasidalija atlygį. Tai padeda sumažinti su kasyba susijusią riziką.

Kaip žmonės uždirba pinigus iš Ethereum? eth ethereum
Kas yra “Ethereum 2.0” atnaujinimas? ether

Ethereum kasyba kadaise buvo pelninga trumpalaikė investicija, tačiau artėjant perėjimui prie “Proof of Stake” kasėjai ieškos naujų galimybių. Atėjo laikas atsigręžti nuo Ethereum į papildomus tinklus, kurie siūlo ilgalaikį atlygį ir galimybę kasti ir kitas kriptovaliutas!

“Ethereum” kasyba nėra paprastas procesas; tam reikia įsigyti vaizdo plokščių arba ASIC, turėti prieigą prie pigių energijos šaltinių ir sukurti kasybos operaciją bei “Ethereum” piniginę. Norint pasiekti sėkmingų rezultatų, reikia didelių laiko investicijų ir finansinių įsipareigojimų.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams