Table of Contents
Kibernetinis draudimas apsaugo nuo nuostolių, patirtų dėl kibernetinio saugumo pažeidimų. Dauguma kriptovaliutų biržų suteikia bent tam tikrą draudimą, kad apsaugotų skaitmeninį turtą nuo vagystės ir žalos dėl saugumo pažeidimų. Šiame pranešime išsamiai aptarsime kriptovaliutų draudimo bendroves, kaip jis veikia ir ką apima.
Nepaisant to, kriptovaliutų įmonės atrado daugybę būdų, kaip apsaugoti savo skaitmeninį turtą
Draudimo žetonas – tai draudimo liudijimas, išduodamas apdraustajam sumokėjus draudimo įmoką. Su polisu susijusi draudimo rizika paprastai yra nedaloma ir neperleidžiama, todėl būtina, kad draudimas būtų vykdomas pagal vieną metodą.
Skirtingai nuo kitų kriptovaliutų maklerių, “Coinbase” nėra saugoma Vertybinių popierių investuotojų apsaugos korporacijos. Nors ši platforma siūlo tam tikrą draudimą, vartotojai, praradę pinigus dėl įsilaužimo ar pamiršę prisijungimo duomenis, gali nesugebėti atgauti prarastų lėšų.
Negalite įvertinti skaitmeninio turto vertės, nes negalite nusipirkti pakaitalo. Nors nekilnojamojo turto draudimo nėra, skaitmeninį turtą galite apsaugoti papildoma draudimo apsauga.
Kodėl kriptovaliutų pasaulyje man reikia kriptovaliutų draudimo (ins)?
Draudimo sektorius turi būti didesnis, kad gautų pelno iš kriptovaliutų pramonės, kurią daugiausia sudaro naujos įmonės ir biržos.
Remiantis viešais duomenimis, net pirmaujanti Šiaurės Amerikos kriptovaliutų birža “Coinbase” Londono “Lloyd's” draudžia tik 2 % savo turto. Šios monetos yra laikomos karštojoje saugykloje (arba susietos su internetu). Likusieji 90 % nėra prijungti prie interneto, todėl reikia daugiau informacijos apie jų statusą geriausiame kriptovaliutų draudime.
Atsižvelgiant į kriptovaliutų rinkų nepastovumą, kriptovaliutų draudimas tampa itin svarbus. Dėl spartaus bitkoino ir kitų kriptovaliutų brangimo įvyko nemažai internetinių piniginių ir keityklų vagysčių. 2018 m. sausio mėn. įvykdyta 500 mln. dolerių vertės kriptovaliutos vagystė iš Japonijos įmonės “Coincheck” išryškina pagrindinės finansų sistemos pažeidžiamumą.
Panagrinėkime “BitGo”, blokų grandinės saugumo įmonės, pavyzdį. 2015 m. įmonė paskelbė apie savo draudimo apsaugą, kurią suteikė “XL Group”. Deja, šio incidento metu netyčia buvo ištrintas ir atkurtas tinklaraščio įrašas, kuriame buvo melagingai teigiama, kad dėl “Bitfinex” dalyvavimo įsilaužime buvo patirta nuostolių, viršijančių 70 mln. dolerių virtualiąja valiuta.
Nuolat kintant bitkoinų ir kitų kriptovaliutų įvaizdžiui, draudimo bendrovėms reikia pagalbos, kad galėtų nustatyti tikslias įmokas.
Kriptovaliutų duomenys nepateikiami. Kadangi dėl vertinimo nepastovumo, dėl kurio kainos gali svyruoti triženkliais skaičiais, sumažėja apsaugotų monetų skaičius, tai gali turėti įtakos įmokoms. Dėl pastarųjų kriptovaliutų kainų svyravimų ši pramonės šaka išlieka labai nepastovi. Tai ištrynė dalį ankstesnio optimizmo, susijusio su kriptovaliuta apskritai ir konkrečiai su blokų grandinės technologija.
Dėl per pastarąsias 365 dienas smarkiai išaugusių bitkoinų kainų kai kurie investuotojai gali būti neryžtingi. Kitos valstybės dabar galvoja, kaip kontroliuoti virtualiąsias valiutas ir blokų grandines, o tai gali trukdyti tam tikroms įmonėms, norinčioms ten užsiimti verslu.
Daugelis draudimo bendrovių jau kelerius metus tiria bitkoinus. 2015 m. “Lloyd's” paskelbė ataskaitą, kurioje aptarė įvairias su kriptovaliuta susijusias rizikas. “Pasaulinių saugumo standartų, taikomų tiek šaltajam (neprisijungus), tiek karštajam (internetiniam) bitkoinų saugojimui, sukūrimas padėtų sumažinti riziką ir suteiktų draudikams”, – teigiama joje. Bendrovė taip pat pasiūlė serverio pusės saugumą, saugojimą neprisijungus prie interneto ir kelių parašų technologiją kaip galimus metodus šiems pavojams sumažinti.
Neįkainojamas pajamų šaltinis
Kita vertus, kriptovaliutų rinkos problemos gali tapti pajamų šaltiniu draudimo bendrovėms. Dauguma į sektorius orientuotų draudimo sprendimų yra pagal užsakymą gaminamos prekės, atitinkančios kiekvieno kliento poreikius.
Kaip teigiama “Bloomberg” ataskaitoje, draudimas nuo vagystės populiarus tarp kriptovaliutų sektoriaus startuolių ir įmonių. Kita vertus, draudimas turėtų apimti dėl įsilaužimų kylančias pretenzijas. Tyrime siūloma, kad startuoliai turi mokėti ne daugiau kaip 5 proc. draudimo limito. Draudimo nuo įsilaužimo išlaidos gali būti bauginančios – iki 10 mln. dolerių per metus. Laimei, draudimas paskirstomas daugeliui draudikų po 5-15 mln. dolerių, kad nė vienas draudikas nepatirtų visos savo investicijos į šią paslaugą.
Draudimo įmonės sukūrė naujoviškus įmokų apskaičiavimo metodus, kad pasinaudotų šia galimybe. AIG Šiaurės Amerikos kibernetinio draudimo vadovas Kristoferis Linas (Christopher Lin) kriptovaliutų verslą palygino su skaitmenine šarvuotų automobilių paslauga. Jis sakė, kad ėmėsi ieškoti įsitvirtinusių įmonių, neturinčių panašaus rizikos profilio.
Įmonėms ir korporacijoms siūlomos dviejų tipų geriausios kriptografinės draudimo programos.
Toliau pateikiame keletą draudimo rūšių, kurias reikėtų apsvarstyti, norint apsaugoti savo įmonės bitkoinų turtą, nesvarbu, ar esate maža, ar didelė įmonė.
Kriptovaliutų saugojimo draudimas
Kriptovaliuta turi būti saugiai laikoma skaitmeninio turto piniginėje, keičiama biržos platformoje arba saugoma naudojantis kita internetine paslauga. Pasaugos draudimas gali padėti išsigelbėti, jei prarastumėte prieigą prie savo kriptovaliutų turto (pavyzdžiui, prarastumėte kriptovaliutų raktų kontrolę arba bankrutuotų jūsų verslą valdanti įmonė).
Kadangi “Bitcoin” yra decentralizuota, norint pakeisti arba ištrinti paskyrą reikia daug darbo. Bitcoin Foundation apskaičiavo, kad apie 20 % visų bitkoinų prarandama arba įstringa piniginėse su nežinomais slaptažodžiais (1). Iš viso nuo 2021 m. gegužės mėn. investuotojai prarado apie 185 mlrd. dolerių. Kai šie bitkoinai išleidžiami, jų nebegalima susigrąžinti.
Kriptovaliutų saugojimo draudimas gali būti brangus, tačiau jis gali apsaugoti jūsų įmonę, kad ji visam laikui neprarastų prieigos prie savo bitkoinų ir kitos skaitmeninės valiutos.
Kriptografinė draudimo apsauga
Jei kas nors įvykdo vagystę ar apiplėšimą, verslo draudimas (nusikaltimų draudimas) gali padengti nuostolius dėl prarastų pinigų, turto ir inventoriaus. Kriptovaliutų rinka yra vienas iš pavyzdžių, kai tokio tipo draudimas būtų naudingas.
Deja, kriptovaliutų rinkoje klesti nusikalstama veikla, o įmonės pernelyg dažnai nepastebi, kaip svarbu turėti kovos su ja protokolą. Ar draudimas apima kriptovaliutas?
Įsigiję tinkamą draudimo polisą apsaugosite savo įmonę ir jos skaitmeninį turtą nuo nusikaltimų ir vagysčių. Komercinio draudimo brokeris ekspertas gali
Bitkoinas yra prekė, tad ar turėtumėte įsigyti komercinį draudimą?
Skaitmeninis verslo turtas ir kriptovaliutų portfeliai yra apdrausti keliomis standartinėmis verslo draudimo linijomis, pavyzdžiui, direktorių ir pareigūnų (D&O) ir klaidų ir neveikimo (E&O) draudimu, dar vadinamu profesinės atsakomybės draudimu.
Organizacijoms vis sunkiau gauti šias draudimo rūšis, tačiau jos vis dar labai svarbios, todėl vis svarbiau rasti apdraustąjį brokerį, turintį nemažai patirties.
Cryptocurrency defi: Decentralizuotas finansinis draudimas (DeFi)
Kompetentingų sutarčių draudimas yra decentralizuotos tinklo infrastruktūros apsaugos (DNP) forma, kuria apsaugomos išmaniosios sutartys. Išmaniosios sutartys yra blokų grandinėje saugomi algoritmai, aktyvuojami, kai įvykdomos tam tikros sąlygos, todėl jos panašios į įprastas kompiuterines programas. Panaikindamos tarpininkų poreikį, pažangiosios sutartys gali pagreitinti sandorius ir padaryti juos saugesnius, kartu užtikrindamos viso proceso matomumą. Tai užtikrina, kad susitarimai būtų vykdomi efektyviai, be jokių vėlavimų ar komplikacijų.
Patikimo teikėjo kriptovaliutos apsaugos politika užtikrins, kad valiutos programinės įrangos neįmanoma nulaužti ir kad sandoriai būtų sklandžiai vykdomi pagal išmaniosios sutarties sąlygas.
Nors ši politika gali atrodyti ne tokia svarbi, turite apsaugoti savo įmonės skaitmeninį finansinį turtą nuo įsilaužėlių.
Ar biržos užtikrina kriptovaliutos saugumą?
Jums taip pat gali būti taikoma jūsų naudojamos kriptovaliutų biržos apsauga. O'Connell teigia, kad viena iš paklausiausių kriptovaliutų biržų Amerikoje “Coinbase” turi įspūdingą 255 mln. dolerių nusikaltimų draudimo polisą.
“Coinbase” draudimo polisas įsigalioja įsilaužimo į “Coinbase” platformą atveju. Deja, jei įsilaužėlis įsilaužia į jūsų paskyrą ir pavagia jūsų skaitmeninę valiutą, “Coinbase” draudimas negali jums pasiūlyti jokios kompensacijos. Be to, nėra jokios garantijos, kad plataus masto įsilaužimo į sistemą atveju, kai pažeidžiama visa platforma – bus galima atgauti visas jūsų lėšas. Pagal “Coinbase” svetainės politiką: “Jei visas nuostolis… viršija draudimo kompensaciją… jūsų pinigai vis tiek gali būti dingę.
Dauguma kriptovaliutų keitimosi bendrovių, pavyzdžiui, “Gemini” ir “Bitstamp”, yra apsidraudusios nuo neteisėtos veiklos. Pagrindinė bendrovės “Gemini” saugoma piniginė apsaugo “BlockFi” nuo vagystės.
Ši bitkoinų birža yra didžiausia pagal rinkos kapitalizaciją, nes kasdien joje prekiaujama 2 mlrd. dolerių. Didžiausia skaitmeninės valiutos birža pagal prekybos apimtį yra “CoinBase”, kuri įnešė šiek tiek stabilumo į rinką, kai buvo integruota į licencijuotų tarpininkų palyginimus. Tačiau, palyginti su tokiais konkurentais kaip “Gemini” ir “Binance”, “BitStamp” paslaugos yra šiek tiek mažiau patrauklios.
Ar galiu apdrausti savo “Bitcoin”?
Nors kriptovaliuta gali būti apdrausta, būtina suprasti, kad tradicinės draudimo sutartys (būsto savininkų draudimas) negali apsaugoti nuo skaitmeninės valiutos vagystės. Be to, turto žalų ir nusikaltimų draudimo polisai gali padengti nuostolius dėl kriptovaliutos draudimo ir bando neįtraukti santykinai naujo ar nepastovaus turto (apie tai išsamiau kalbėsime vėliau). Tačiau didėjant kriptovaliutų populiarumui, atsiranda naujų bendrovių, kurios specialiai siūlo apsaugos sprendimus.
Draudikai bendradarbiauja su kriptovaliutų biržomis, kad sukurtų abiem pusėms naudingą politiką. Kanados bitkoinų birža “Bitbuy” neseniai bendradarbiavo su draudiku “Knox”, kad sukurtų visapusišką draudimo polisą. Draudimas apima monetų vagystės, praradimo ir įsilaužėlių ar darbuotojų išdavystės riziką.
Vienas iš kriptovaliutų platformos, apdraudusios savo klientų turtą, pavyzdžių yra “Bitbuy”. Neabejotina, kad ir kitos platformos teikia tokio paties lygio skaitmeninių pinigų apsaugą. Draudikai gali naudoti šaltojo ir karštojo saugojimo sprendimus, kad apsaugotų monetas, taip sumažindami visų riziką.
Pavyzdžiui, kartu su jumis ieškosime geriausio būdo, kaip užtikrinti jūsų turimas lėšas.
Kai kurios skaitmeninį turtą draudžiančios bendrovės:
- Bitbuy
- Dvyniai
- Bitstamp
- Coinbase
- Binance.US
- FTX
- Kase
Draudimo apsauga yra neabejotinai protinga, tačiau tik kartais ji garantuoja, kad galėsite atgauti tiek pat turto, kiek praradote dėl kibernetinės atakos. Tai pabrėžia, kad svarbu prisiminti, jog jūsų nuostoliai gali kauptis net ir turint draudimo polisą. Be to, kiekvieno turto susigrąžinimas gali tapti neįmanomas, jei įvyksta blogiausio masto saugumo pažeidimo scenarijus.
Ar būsto savininkų draudimas apima “Bitcoin” ir kitas kriptovaliutas?
Jei turite kriptovaliutų, vagystės ar praradimo atveju įprastas būsto savininko draudimo polisas jų neapsaugos. Pasidomėkite apdrausta valiutos platforma arba konkrečiai kriptovaliutai skirtu draudimo polisu, kad apsaugotumėte savo skaitmeninį turtą. Pavyzdžiui, tarkime, kasate bitkoinus ir laikote juos kietajame diske. Jei kas nors įsilauš į jūsų namus ir pavogs kietąjį diską su jūsų turimais “Bitcoin”, standartinis namų savininkų draudimas neatlygins jums šių prarastų lėšų vertės.
Tarkime, kad turite išsamų būsto savininkų draudimo polisą, į kurį įtraukta ir ne patalpų draudimo apsauga. Tokiu atveju jūsų draudikas gali padengti bet kokį kriptovaliutos praradimą ar vagystę, kai ji yra ne jūsų namuose. Įsivaizduokite nelaimingą atvejį, kai dalyvaujate bitkoinų konferencijoje ir iš viešbučio kambario pavagiamas jūsų nešiojamasis kompiuteris. Jei jūsų būsto savininko draudimas padengia šį nuostolį, gali būti įmanoma pateikti draudimo pretenziją.
Kodėl kriptovaliutų ekosistemai reikia draudimo? https://www.investopedia.com/news/cryptocurrency-insurance-could-be-big-industry-future/
Neskubėkite ieškoti tinkamo draudimo savo kriptovaliutai; tai priklauso nuo to, kaip saugote savo skaitmeninį turtą ir kokios apsaugos norite. Atlikite keletą tyrimų ir netrukus rasite idealų planą, atitinkantį jūsų poreikius.