Kas yra bendra blokuota vertė (TVL)?

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ar kada nors susimąstėte, ką reiškia “bendra blokuota vertė” kriptovaliutų pasaulyje?

Bendra užrakinta vertė (TVL), apskaičiuota iš viso išleisto skaitmeninio turto, pavyzdžiui, dividendų ir palūkanų, nuo 2021 m. gruodžio pradžios sumažėjo 16 %. Nepaisant šio nedidelio nuosmukio, pramonės dalyviai išlieka įsitikinę, kad “Defi” vis dar turi didžiulį augimo potencialą ir jos laukia rožinė ateitis.

⚡️ Kas užrakinta Ethereum verte?

Iš blokų grandinės pusės pagal bendrą vertę TVL ir toliau dominuoja “Ethereum” – 54,31 proc. arba 125,7 mlrd. dolerių.

⚡️ Kurios trys Defi monetos yra populiariausios?

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) ir Uniswap (UNI): šios trys aukščiausias pozicijas užimančios Defi monetos neabejotinai paskatins jus įsitraukti į veiksmą. Ethereum, kaip didžiausia, seniausia ir žinomiausia iš jų visų, yra atsakinga už daugelio svarbiausių mūsų pasaulio išmaniųjų sutarčių ir decentralizuotų programų veikimą; o Chainlink tarnauja kaip tarpinės programinės įrangos protokolas, jungiantis blokų grandinės tinklus su realaus pasaulio duomenimis – dar vienas esminis komponentas, naudojamas daugelyje Defi programų.

⚡️ Ar XRP yra DeFi?

Praėjusį ketvirtadienį (balandžio 14 d.) “Ripple” paskelbė svarbų pranešimą, kad vienas iš jos partnerių, teikiančių turto konvertavimo paslaugas, integravo XRP knygos palaikymą. XRPL yra novatoriška viešoji blokų grandinės platforma, specialiai sukurta siekiant palengvinti greitus ir saugius pinigų pervedimus su minimaliomis sąnaudomis.

tvl kriptovaliuta

Ką reiškia tvl crypto

Ką reiškia “užrakinta vertė”?

Kai investuotojai saugo savo turtą akcijose, obligacijose, investiciniuose fonduose ir pensijų sąskaitose ilgą laiką, išsaugodami vertę, jie užtikrina, kad jų kapitalas bus gerai apsaugotas nuo trumpalaikių rinkos svyravimų. Šio tipo investicijos apsaugo nustatytą lėšų sumą, kol įvyks pirkimo metu numatytas įvykis arba data – tai reiškia, kad iki tol negalėsite pasinaudoti šia suma. Investavimas su užfiksuota verte suteikia ramybę ir galimą rinkų augimą laikui bėgant.

Be to, vertės fiksavimas gali apsaugoti investuotojus nuo rinkos sukrėtimų ir galimų nuostolių. Iš esmės taip apsaugoma pradinė investicija ir užtikrinama, kad investuotojas išsaugos tam tikrą turto dalį.

Ką reiškia užblokuota vertė tvl kriptovaliuta
Ką reiškia bloko vertė?

Defi turtas apima pajamas ir palūkanas iš standartinių paslaugų, pavyzdžiui, skolinimo, lažybų ir likvidumo telkinių, teikiamų išmaniųjų sutarčių forma. TVL statymuose yra puikus ženklas investuotojams, norintiems paremti didžiausią atlygį gaunančias Defi platformas. Tai bendra “DeFi” lažybų protokoluose užfiksuota vertė, kurią sudaro turtas, įtrauktas į statymus.

Per pastaruosius dvejus metus TVL smarkiai išsiplėtė ir išaugo – nuo pradinės 400 mln. dolerių rinkos vertės iki maždaug 2 mlrd. dolerių iki 2023 m. Tai iš dalies lėmė naujų biurų visame pasaulyje atidarymas ir šimtų darbuotojų įdarbinimas. Sparčią bendrovės sėkmę daugiausia galima paaiškinti jos kvalifikuotu vadovavimu, pažangiausiais technologiniais sprendimais ir atsidavimu klientų pasitenkinimui.

Šiandien, kai įmonės ieško efektyvių technologinių pasiekimų, kurie iš esmės pakeistų jų veiklą, “TVL” išsiskiria kaip organizacija, kuri ir toliau eina naujovių keliu, tuo pačiu užtikrindama klientų lojalumą, teikdama išskirtines paslaugas.

Nors sąvoka “TVL” paprasčiausiai apibrėžiama kaip visa išmaniąja sutartimi laikomos kriptovaliutos vertė, tam tikri kintamieji gali turėti įtakos “DeFi” projektų vertinimui.

Kodėl TVL yra svarbi decentralizuotam finansavimui?
Kas yra tvl kriptovaliuta?

Indėliai, išėmimai ir protokole nurodyta turima suma nėra vieninteliai veiksniai, kuriais grindžiama TVL vertė. TVL taip pat daro įtaką fiat valiutos arba vietinių žetonų vertės pokyčiai. Protokolo TVL gali būti išreikšta paties projekto kriptovaliuta, o tai reiškia, kad jai įtakos turi jos vertė. Jei projekto kriptovaliutos vertė krinta, protokolo TVL taip pat sumažės.

Kodėl TVL yra svarbi decentralizuotam finansavimui?

Kad galėtų veikti, DeFi platformos turi turėti kapitalo, kuris būtų įkeistas kaip užstatas už kreditą arba likvidumą prekybos grupėse. TVL yra reikšmingas, nes parodo pinigų įtaką pelnui ir DeFi programų naudingumą prekiautojams ir investuotojams.

Padidėjus TVL, dažnai padidėja likvidumas, populiarumas ir naudojimas DeFi platformoje. Šie veiksniai kartu padeda užtikrinti projekto sėkmę. Kai TVL didėja, į DeFi protokolus įtraukiama daugiau pinigų; ir atvirkščiai, kai TVL mažėja, pinigų lieka mažiau, o grąža mažesnė.

tvl kriptovaliuta
Kodėl TVL yra svarbi “DeFi” sistemoje

Duomenų analizės platformos, pavyzdžiui, “Defi Pulse” ir “DefiLlama”, gali pateikti išsamią informaciją apie jų išmaniosiose sutartyse apsaugoto kriptovaliutų turto skaičių. Vėliau šiuos duomenis galima naudoti vertinant skirtingų “Defi” protokolų užimamą rinkos dalį.

“Defi Pulse” tinklo nariai turėtų žinoti, kad platforma tiesiog seka pažangiųjų protokolų sutartis Ethereum blokų grandinėje, imdama bendrą eterio žetonų ( ETH ) ir ERC-20 sumą. Kita vertus, “DefiLlama” matuoja TVL apskaičiuodama bendrą kiekvienos grandinės balansą kartu su visomis kitomis “Defi” grandinėmis arba kiekvienos platformos TVL santykį.

Kokia yra kriptoTVL formulė?
Kas yra TVL (bendra blokuota vertė)?

Kokia yra kriptoTVL formulė?

Kadangi nuolat kuriami nauji blokų grandine pagrįsti metodai, nustatyti tikslią TVL visai rinkai ir nustatyti, ar konkreti “Defi” platforma yra saugus pasirinkimas galutiniams naudotojams, gali būti sudėtinga.

Protokolai su didžiule 1 milijardo JAV dolerių TVL suma netiesiogiai žada patikimumą ir tvarumą. Stipri kūrėjų komanda ir investuotojams bei įnašų mokėtojams skirtos praktinio naudojimo programos dar labiau nušviečia kelią didesnei paklausai, o tai galiausiai lemia didesnę bendrą projekto rinkos kapitalizaciją.

Koks yra geras TVL santykis
Bendra blokuota vertė (TVL) DeFi protokoluose

Tačiau turėtumėte atsargiai vertinti DeFi protokolus, kurių TVL (Total Value Locked) yra tik 1. Kita vertus, atkreipkite dėmesį į didelę mažos TVL DeFi sistemų grąžą; tai gali būti naujų platformų, siekiančių užimti rinkos dalį, rinkodaros triukai. Jos taip pat gali būti sukčiai, nes kol kas tik nedaug dalyvių arba dar nė vienas dalyvis nėra patikėjęs joms savo turto.

Norint įvertinti platformos riziką, reikia ne tik stebėti jos bendrą užrakintą vertę (TVL). Labai svarbu ją palyginti su kitais svarbiais rodikliais, tokiais kaip aktyvūs dienos vartotojai (DAU) ir sandoriai per dieną (TXD). Taip pat svarbus TVL ir rinkos kapitalizacijos santykis. Jei TVL yra artimas

Kuri kriptovaliuta turi didelę bendrą užblokuotą vertę (TVL)?
Kokia yra bendra užblokuota vertė?

Norėdami apskaičiuoti projekto TVL, pirmiausia raskite rinkos kapitalizaciją, padauginę DeFi projekto pasiūlą iš dabartinės kainos. Tada šį skaičių padalykite iš didžiausios apyvartoje esančios pasiūlos ir gaukite TVL.

TVL rodiklis apskaičiuojamas bendrą užblokuoto turto rinkos kapitalizaciją dalijant iš bendros užblokuoto turto vertės. TVL koeficientą gauname bendrą užblokuoto turto rinkos kapitalizaciją dalydami iš visos užblokuoto turto vertės. TVL santykis gali padėti nustatyti, ar turtas yra DeFi nepakankamai įvertintas.

Kuri kriptovaliuta turi didelę bendrą užblokuotą vertę (TVL)?

Bitkoinas (BTC) yra populiariausia kriptovaliuta, turinti didžiausią bendrą užblokuotą vertę (TVL). 2021 m. duomenimis, “Bitcoin” TVL sudaro apie 1,2 trilijono JAV dolerių. Antra pagal populiarumą kriptovaliuta Ethereum (ETH) taip pat turi didelę TVL – 2021 m. ji sieks apie 170 mlrd. dolerių. Kitos didelės TVL turinčios kriptovaliutos: Tether (USDT) (41 mlrd. JAV dolerių), Binance Coin (BNB) (35,3 mlrd. JAV dolerių), Polkadot (DOT) (34 mlrd. JAV dolerių). Litecoin (LTC) ir Cardano (ADA) taip pat turi dideles TVL – 14 mlrd. ir 11,4 mlrd. dolerių.

Kokia yra blokuota bendra vertė tvl kriptovaliuta
Kiek yra užblokuota Ethereum vertė?

“DefiLlama” neseniai pranešė, kad “Defi” platformų pramonė patiria precedento neturintį augimą, o jos rinkos vertė nuo 630 mln. dolerių 2020 m. pradžioje šoktelėjo iki įspūdingos 172 mlrd. dolerių sumos 2023 m. I ketv. Šis reikšmingas šuolis įrodo, kad šis sektorius yra nepajudinamai sėkmingas ir turi didelį potencialą plėstis ateityje.

SEC kriptografijos vykdymo užtikrinimo padalinio atėjimas į rinką sukėlė didžiulius pokyčius. Nepaisant pašėlusių pakilimų ir nuosmukių, bitkoinas vis dar išsiskiria kaip lyderis. Pavyzdys? Kai 2018 m. vasarį jis kuriam laikui buvo pasiekęs 3000 JAV dolerių dugną – kad netrukus po to vėl pakiltų virš 4000 JAV dolerių! Jo atsparumas ir toliau stebina mus visus.

Nuo 2020 m. pradžios Ethereum vieneto kaina nepaprastai išaugo – nuo 127 JAV dolerių iki maždaug 500 JAV dolerių gegužės mėn.; tai 300 % augimas! Šis fenomenalus šuolis rodo, kad Ethereum yra viena patikimiausių ir patikimiausių kriptovaliutų šiuolaikinėje rinkoje. ETH užima antrą vietą pagal rinkos kapitalizaciją tarp didžiausių virtualiųjų valiutų – tai dar vienas įrodymas, kad šis žymus skaitmeninis turtas čia išliks.

Kokia yra blokuota bendra vertė?
Ką reiškia vertė kriptovaliutoje?

Didžiausias “DeFi TVL” tinklas.

2023 m. Ethereum buvo populiariausias DeFi TVL tinklas, užėmęs maždaug pusę pasaulinės DeFi rinkos.

Jei jums įdomu, “Ethereum DeFi” tinklą sudaro maždaug 500 protokolų. Jo TVL yra net 73 mlrd. dolerių, o tai sudaro 64 % rinkos dalies. Palyginti su BNB Smart Chain, kurio vertė yra 8,74 mlrd. dolerių ir vargana 7,7 proc. rinkos dalis, Avalanche, kurio vertė yra 5,21 mlrd. dolerių ir paaugliška 4,5 proc. rinkos dalis, Solana, kurio vertė yra mažutė

0,614 mlrd. dolerių ir 0,53 proc. rinkos dalies, TRON'S itsier-bitsiest

$05760 mln., už kuriuos buvo gauta vos 050 proc. rinkos vertės.

TVL animaciją paprasta suprasti ir suvokti. Joje rodoma visa DeFi rinka TVL, išreikšta JAV doleriais, su dabartiniu procentiniu judėjimu ir labiau dominuojančia kriptovaliuta.

Kas yra bendra blokuota vertė decentralizuotuose finansuose?
Kodėl svarbi kriptovaliuta TVL?

Pastebėjimas, kad Ethereum turi daugiausiai visų užblokuotų verčių tarp visų grandinių, leidžia manyti, kad tai tikriausiai yra labiausiai DeFi kriptovaliutų tinklas. TVL, arba bendra užblokuota vertė, yra lemiamas rodiklis vertinant rinkos augimą ir būklę. Tačiau svarbu pažymėti, kad nors TVL šuolis dažnai rodo teigiamas aplinkybes rinkoje, nereikėtų pernelyg daug dėmesio skirti tik jam.

Užrakinto turto vertė gali būti nepastovi, ypač kai tai susiję su Ethereum (ETH) kaina. Padidėjęs kintamumas ETH kainą paveikė tiek teigiamai, tiek neigiamai. Pradedant nuo ETH kainos, kurioje platformoje yra didžioji dalis turto, nepastovumas yra viena iš pagrindinių galimybių, galinčių reikšmingai paveikti TVL.

Kodėl svarbi blokuota bendra vertė? tvl kriptovaliuta
Kaip decentralizuoti finansai pakeis ekonomikos ateitį?

2018 m. vasario 12 d. ETH pasiekė įspūdingą viršūnę – 13,92 mlrd. dolerių bendrą vertę, užrakintą blokų grandine pagrįstose išmaniosiose sutartyse, ir tai yra naujas antros pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliutos pasaulyje rekordas. Tai pabrėžia nuolatinį decentralizuotų finansų (DeFi) sektoriaus, paremto Ethereum, augimą.

Kadangi “DeFi” paslaugos yra decentralizuotos ir nepatikimos, pinigai gali greitai persikelti iš vienos sąskaitos į kitą ir dėl to neteisingai apskaičiuojamas likvidumas. TVL, kaip ir bet kuris kitas rodiklis, tik parodo rinkos aplinkybes ir neturėtų būti naudojamas kaip pagrindas priimant investicinius sprendimus, nes yra ribotas ir apytikslis.

Ką kriptografijoje reiškia užblokuota vertė?
Kaip suprantate finansinę decentralizaciją?

Kokiais būdais atskiri kriptovaliutų projektai gali palaikyti bendrą užrakintą vertę (TVL)?

TVL ir “Bitcoin” apsikeitimo sandorius blokais generuoja “Bitcoin” tinklas. Tai galima padaryti bet kuriuo metu, taip suteikiant ekosistemai papildomo likvidumo. Papildomų likvidumo baseinų pridėjimas, siekiant paskatinti naudotojus į platformą įnešti ir blokuoti daugiau monetų, yra įprasta praktika tarp kriptovaliutų projektų, norinčių padidinti TVL. Tinkamų skolinimosi palūkanų normų nustatymas, siekiant paskatinti pasėlių augintojus imti paskolas ir įsigyti daugiau turto, yra dar vienas būdas didinti TVL.

Įvertinkite

Statymas – tai procesas, kurio metu kriptovaliuta užrakinama piniginėje, kad būtų palaikomi sandoriai ir blokų grandinės saugumas, ir už tai gaunamas atlygis. Bendra dėl stakingo protokole įkalinta vertė apskaičiuojama per visą teisių suteikimo laikotarpį. Saugyklos leidžia naudotojams saugoti kriptovaliutą panašiai kaip piniginės, tačiau jos prideda papildomų etapų prieš leidžiant iš karto atsiimti kriptovaliutą. Patikimi asmenys turi būti prisijungę, kad patvirtintų sandorį, o šis procesas paprastai trunka kelias dienas.

Kas yra užblokuota piniginė cryptocurrency
Ar TVL yra tas pats, kas rinkos kapitalizacija?

Skliautai

Sukūrus saugyklą, joje taikomos saugaus pinigų išėmimo procedūros, o protokole kontroliuojamas neleistinas pinigų išėmimas iš saugyklos dienos metu. Likvidumo rezervai – tai kriptovaliutos, laikomos išmaniosiose sutartyse, kad būtų užtikrintas decentralizuotų biržų likvidumas.

Karantinavimas yra būtinas atsargumo žingsnis, siekiant užtikrinti didžiausią likvidumo potencialą. Likvidumo grupės yra dar vienas likvidumo didinimo būdas, taikant pažangų apsidraudimą.

Grupės suteikia greitesnį prekybos būdą, nes pirkėjams ir pardavėjams nereikia derintis. Užuot laukę žmonių, norinčių pirkti arba parduoti tai, ką turite, galite pasinaudoti esamu likvidumo fondu. Žmonės, kurie prisideda savo likvidumu, iš jo uždirba pinigus ir padeda didinti TVL.

Kai TVL yra tokiuose projektuose kaip “Uniswap”, kuriuose ji turi turto projekto likvidumo fonduose, vertė gali smarkiai išaugti kainų kilimo metu ir suteikti klaidingų lūkesčių dėl turto įplaukų ir likvidumo prieinamumo.

Bendra užblokuota "MakerDAO" vertė
Koks yra geras TVL santykis?

Kokie veiksniai daro įtaką TVL kainai?

TVL didėja, kai kyla skaitmeninio turto kaina, o tai rodo augantį tinklo populiarumą. Ethereum yra vienas iš pagrindinių TVL veiksnių, nes dauguma išmaniųjų sutarčių ir DeFi programų yra sukurtos jo pagrindu. TVL trūkumas yra tas, kad ji linkusi pervertinti turtą bulių rinkoje ir kad tą patį daro, kai yra meškų spaudimas.

Kiek reikšmingas TVL ir rinkos kapitalizacijos santykis?

Šis santykis naudojamas siekiant palyginti bendrą projekto vertę su jo rinkos kapitalizacija. Jei TVL ir rinkos kapitalizacijos santykis yra didelis, tai rodo, kad depozitinėje sąskaitoje gali būti laikoma didžioji projekto rinkos kapitalizacijos dalis, o tai gali lemti manipuliavimą kainomis. Mažas TVL ir rinkos kapitalizacijos santykis gali reikšti, kad projektu naudojasi nedaug žmonių.

Kas yra TVL matas
Kas yra “TVL Uniswap”?

Kaip kriptovaliutų projektai gali stebėti savo bendrą užrakintą vertę (TVL)?

Stebėti projekto bendrą užrakintą vertę (TVL) galima keliais būdais. Blokų tyrėjai, tokie kaip “DeFi Pulse” ir “Code Data”, yra plačiausiai naudojami būdai, kaip greitai gauti realaus laiko duomenis apie TVL rodiklius. Be to, kriptovaliutų biržos paprastai turi taikomųjų programų sąsają, kurioje taip pat galima rasti TVL informaciją. Naudodamiesi šiomis įvairiomis galimybėmis, visada būsite informuoti apie tai, kiek tiksliai vertės yra užrakinta bet kuriame konkrečiame projekte!

Nors TVL tikrai yra vertingas rodiklis, pagal kurį galima įvertinti bet kurio projekto sėkmę, jo nereikėtų vertinti atskirai. Vertinant įmonės patikimumą naudinga atsižvelgti ir į kitus rodiklius, pavyzdžiui, aktyvius naudotojus, sandorių apimtį ir kūrėjų aktyvumą. Taip elgiantis galima apskritai geriau suprasti jos pažangą ir galimą ilgaamžiškumą.

Kokie galimi decentralizuoto finansavimo pavyzdžiai?
Kodėl svarbu decentralizuoti finansai?

Kokia televizijos stotis yra didžiausia pagal žiūrovų skaičių?

2020 m. rugsėjo mėn. duomenimis, “Ethereum” tinklas turi didžiausią TVL – daugiau nei 13 mlrd. dolerių, užrakintų “DeFi” protokoluose. Kiti dideli TVL tinklai yra TRON, EOS ir Polkadot.

Kaip TVL gali paveikti kainą?

TVL kriptovaliuta gali ir padidinti skaitmeninio turto paklausą, ir pervertinti turtą bulių rinkoje. Kai projektu naudojasi daugiau žmonių, didėja to projekto vietinio žetono paklausa; dėl to didėja bendra kaina. Tačiau TVL taip pat gali išpūsti kainas per bulių laikotarpius iki manipuliavimo lygio

Kas yra TVL garuose
Kas yra TVL kriptovaliuta?

Kaip cryptocurrency projektai gali padidinti savo bendrą užrakintą vertę?

Yra keletas būdų, kaip kriptografiniai projektai gali padidinti TVL:

  • teikiant likvidumą likvidumo fondams
  • karantinuojant turtą saugyklose.
  • didinant projekto vietinio žetono kainą.
  • pervertindami turtą bulių rinkoje.
Kas yra rinkos kapitalizacija TVL
Kaip cryptocurrency projektai gali padidinti savo bendrą užrakintą vertę?

Likvidumo teikimas likvidumo fondams yra puikus būdas padidinti TVL. Likvidumo teikėjai už likvidumo teikimą gauna mokestį, kuris prisideda prie projekto TVL. Be to, turto laikymas karantine saugyklose apsaugo jį nuo kainų svyravimų ir didina projekto TVL. Galiausiai, projekto vietinio žetono kainos didinimas pritraukia naujų naudotojų ir didina TVL.

Apibendrinant galima teigti, kad TVL yra vertinga priemonė projekto pažangai įvertinti, tačiau neturėtų būti laikoma svarbiausiu rodikliu. Norint tiksliai suvokti projekto sėkmę, ne mažiau svarbu išnagrinėti kitus rodiklius, pavyzdžiui, aktyvių naudotojų, sandorių apimties ir kūrėjų veiksmų. Per bulių rinkas, kai kainos klesti, TVL gali lemti, kad turto vertė gali būti perdėta ir viršyti tikrąją rinkos kainą.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams