Table of Contents
Uždirbkite pajamų iš kriptovaliutų pelningumo ūkininkavimo – tai procesas, kurio metu uždirbamos palūkanos už kriptovaliutą, panašus į banko sąskaitos palūkanų uždirbimą. Naudodamiesi yield farming, jūs statote savo bitkoinus nustatytam laikotarpiui mainais už palūkanas arba kitą naudą, pavyzdžiui, papildomus bitkoinus.
Pasak Danielio R. Hillo, CFP, AIF ir “Hill Wealth Strategies” prezidento Danielio R. Hillo, CFP, AIF ir “Hill Wealth Strategies” prezidento, kai tradicines paskolas išduoda bankai, išmokėta suma grąžinama su palūkanomis. “Ta pati idėja yra ir su pajamų kriptovaliutų ūkininkavimu: užuot laikius kriptovaliutą sąskaitoje veltui, ji skolinama siekiant pelno”, – priduria jis.
Nuo 2020 m., kai buvo pradėta augalininkystė, augalininkystės ūkiai gauna pelną, kuris gali siekti triženklį metinį procentinį derlingumą (APY). Tačiau šios potencialios pajamos yra susijusios su didele rizika, nes taikant šiuos metodus ir uždirbant monetas patiriamos didelės išlaidos.
Projekto nesėkmės pavojus paprastai vadinamas “vaporware”. Be to, pasitaiko daug atvejų, kai kūrėjai atsisako kūrimo projekto ir pabėga su investuotojų pinigais.
Kaip veikia pajamų geriausio derliaus ūkininkavimo kriptografija?
Pirma, investuotojas gali įnešti savo monetas, įnešdamas jas į skolinimo protokolą per decentralizuotą programėlę arba dApp. Tada kiti investuotojai gali skolintis monetas per dApp, kad galėtų spekuliuoti kriptovaliutų rinkos kainų svyravimais.
“Derliaus nuėmimas yra tiesiog sveikintinas priedas naujiems naudotojams”, – sako Jay Kurahashi-Sofu iš “Ava Labs”, bendrovės, kuri sukūrė “Avalanche” viešąją blokų grandinę, veikiančią su įvairiomis defi programomis, leidžiančiomis nuimti derlių.
Hillas priduria: “Išmaniosios sutartys išlaisvina tik neatgautas lėšas, nes jos užprogramuotos išmokėti ateityje. Ginčų kils, jei kriptovaliutų piniginė buvo susieta su jūsų tapatybe, bet nebėra prieinama.” Dėl steakingo turtas patenka į apyvartą kaip ilgalaikės santaupos, o ne kaupiamas ar parduodamas centralizuotoje biržoje. Blokų grandine pagrįstas kriptovaliutų skolinimo procesas yra visiškai automatizuotas, o tai reiškia, kad kriptovaliutų ūkiai gali susitelkti į kitus dalykus ir leisti programinei įrangai atlikti darbą už juos.
“Šis skolinimas paprastai vykdomas per išmaniuosius kontraktus, kurie yra tam tikra kompiuterinė programa, tarnaujanti kaip likvidumo rezervas”, – sako internetinės finansinės karjeros bendrovės “Breaking Into Wall Street” įkūrėjas Brianas Deckeris. “Derliaus naudotojai, arba likvidumo teikėjai, skolina savo turtą įtraukdami jį į išmaniąją sutartį.”
Pagal pelningumo kriptovaliutų ūkininkavimo metodą investuotojai gali uždirbti palūkanų užrakindami savo monetas ir dažnai daugiau kriptovaliutų – tai reali sandorio nauda. Jei šių papildomų monetų kaina kyla, didėja ir investuotojo pajamos.
Pasak Kurahashi-Sofu, šis metodas leidžia suklestėti neseniai pradėtoms kurti blokų grandinės programoms. “Apdovanodami naudotojus paskatomis, pavyzdžiui, jų valdymo žetonais, komisiniais už programėlėje atliekamus sandorius ir kitais metodais, [šios programėlės] gali padidinti bendruomenės įsitraukimą ir užtikrinti likvidumą teikdamos paskatas”, – sako Kurahashi-Sofu.
“Augalą galima prilyginti pirmosioms dalijimosi dienoms”, – teigia Kuraishi-Sofu. “Uber”, “Lyft” ir kitoms dalijimosi važiavimu programoms reikėjo, kad plėtra vyktų greičiau, todėl jos siūlė paskatas pirmiesiems naudotojams siūlyti savo draugams prisijungti prie tinklo.”
Pasak Danielio J. Smitho, garsaus ekonomikos profesoriaus iš Vidurio Tenesio valstybinio universiteto Politinės ekonomikos tyrimų instituto, dar viena lažybų paskata – sukaupti pakankamai kriptovaliutos akcijų, kad būtų galima inicijuoti “kietąją šakutę” (angl. hard fork), kurios metu atliekami dideli valiutos architektūros infrastruktūros pakeitimai.
“Sunkios jėgos leidžia kriptovaliutos savininkams atlikti pakeitimus, kurie, bent jau daugumos naudotojų nuomone, pagerins valiutą ateityje”, – pridūrė Smithas. Tam tikra prasme kietosios šakutės leidžia kriptovaliutų investuotojams turėti panašią galią, kokią akcininkams suteikia balsavimo teisę suteikiančios akcijos: naudodami kietąsias jėgas jie gali daryti įtaką kriptovaliutos protokolui.
Smithas mano, kad lažybų monetos gali pakeisti kriptovaliutų pramonės raidą ir suteikti jai daugiau investavimo į nuosavą kapitalą savybių. “Tai skirtumas tarp portfelio ir akcijų, – aiškina Smithas ir priduria: – lažybų monetos suteikia kriptovaliutoms svarbią investavimo į akcijas savybę.”
Ar augalininkystė yra kriptografinė žemdirbystė pavojinga?
Derliaus nuėmimas yra pavojinga veikla. Toliau pateikiami keli su derliaus nuėmimu susiję pavojai:
- ✔️ Kintamumas : : Vertinamas turto kainos kintamumas. Investicijos kainos kitimo laipsnis vadinamas kintamumu. Investicijos, kurių kaina per trumpą laikotarpį labai svyruoja, vadinamos nepastoviomis. Jei savo žetonus ilgai laikysite įšaldytus, jų vertė gali smarkiai sumažėti arba pakilti.
- ✔️ sukčiavimas :Investuotojai turėtų saugotis investuoti į sukčiavimo projektus arba planus, pagal kuriuos iš pasėlių savininko pavagiamos visos lėšos. Tiesą sakant, remiantis “CipherTrace” tyrimu, sukčiavimas ir pasisavinimas sudaro daugiau nei 90 % iš 1,9 mlrd. dolerių vertės nusikaltimų, susijusių su kriptovaliutomis 2020 m.
- ✔️ “Rug pulls” : “Rug pulls” – tai sukčiavimo būdas, kai kriptovaliutų kūrėjas gauna investuotojų pinigų projektui, o paskui jį nutraukia ir negrąžina lėšų. Remiantis “CipherTrace” ataskaita, beveik 99 proc. reikšmingų sukčiavimo atvejų, įvykusių antrąjį pusmetį, buvo susiję su “rug draws” ir kitais pasitraukimo sukčiavimais, kuriems ypač jautrūs augalininkystės ūkiai.
- ✔️ Išmaniųjų sutarčių rizika: Išmaniosios sutartys gali generuoti klaidingus rezultatus arba gali būti pažeidžiamos įsilaužimo būdu, todėl jūsų kriptovaliutai gali kilti pavojus. “Dauguma su augalininkyste susijusių pavojų kyla dėl išmaniųjų sutarčių, – teigia Kurahashi-Sofu. Geresnės kodo peržiūros ir trečiųjų šalių auditai padeda šioms sutartims tapti saugesnėms.
- ✔️ Nenuostolingas nuostolis : Jūsų kriptovaliutos pelnas ir nuostoliai bus nerealizuoti, kol ji bus krūvoje, todėl laikinai bus realizuotas pelnas arba nuostoliai. Šis pelnas ar nuostolis tampa nuolatiniu, kai atsiimate savo monetas, ir jei nuostolis yra didesnis už uždirbtas palūkanas, jums gali būti geriau palikti jas prekybai.
- ✔️ Reguliavimo rizika: Kalbant apie kriptovaliutas, vis dar yra daug reguliavimo klausimų, kuriuos reikia išspręsti. Vertybinių popierių ir biržos komisija paskelbė, kad kai kurios skaitmeninės valiutos yra vertybiniai popieriai, taigi patenka į jos kompetencijos sritį ir todėl gali būti reguliuojamos. Valstijų institucijos jau išleido įsakymus, kuriais uždraudė vienos populiariausių bitkoinų skolinimo įmonių BlockFi veiklą.
“Naudojant decentralizuotas programėles visada kyla pavojus”, – priduria Kurahashi-Sofu. “Viskas priklauso nuo to, kaip sumažinti riziką tiek, kad jaustumėtės saugūs jas naudodami, remdamiesi savo tyrimais.” Naudotojai turėtų nuolat atkreipti dėmesį į programėlės komandą ir skaidrumą dėl saugumo auditų.
Ar kriptovaliutų kasyba yra pelninga?
Tiesa, pajamų iš kriptografijos ūkininkavimas yra pavojingas verslas. Tačiau jis gali būti pelningas – priešingu atveju niekas jo nebandytų. CoinMarketCap pateikia metinius ir dienos APY pelningumo reitingus įvairiems likvidumo fondams. Nesunku atrasti baseinus su dviženkliais metiniais APY, taip pat tuos, kurių metinės palūkanų normos siekia 1000 proc.
Daugelio kultūrų atveju galimi dideli negrįžtami nuostoliai, todėl investuotojai turėtų klausti, ar potencialus pelnas vertas rizikos. “Kaip ir apskritai su kriptovaliutomis, pasėlių pelningumas vis dar yra labai neaiškus ir spekuliatyvus”, – priduria Smithas. Jis mano, kad nors potencialus pelnas atrodo nedidelis, palyginti su pavojumi užrakinti savo monetas jas auginant, “didelio pelno galimybė visada yra”.
Kriptovaliutos suma, kurią galite įdėti, turės įtakos bendram jūsų pelnui. Pasak Beshear, kad augalininkystė būtų pelninga, reikia tūkstančių dolerių grynųjų pinigų ir sudėtingos taktikos.
Kad žinotumėte apie šiuos 7-8 proc. derliaus “Ūkininkavimo” procesus, turėtumėte sužinoti apie
Derliaus ūkininkai taip pat gali naudotis “Defi” paslaugomis, kuriomis teikiamos įvairios kreditų paskatos, kad padidintų pajamas iš savo monetų. Štai penki derliaus auginimo būdai, apie kuriuos turėtumėte žinoti:
KAIP KRIPTOGRAFINĖ KASYBA UŽDIRBA PINIGUS?
- ✔️ Aave yra nemokamas atvirojo kodo likvidumo tinklas, leidžiantis asmenims skolintis ir skolinti kriptovaliutą. Indėlininkams už jų indėlius mokamos palūkanos AAVE žetonų pavidalu. Palūkanos apskaičiuojamos pagal skolintų lėšų paklausą rinkoje. Taip pat galite veikti ir kaip indėlininkas, ir kaip skolininkas, užstatydami savo deponuotą turtą užstato monetomis.
- ✔️ Compound yra atvirojo kodo kūrėjų sukurtas protokolas, kuriame taikomas algoritminis autonominis palūkanų normos metodas indėlių grąžos normai apskaičiuoti. Compounds taip pat yra išduodami kaip atlygis.
- ✔️ Curve Finance yra likvidumo fondas, kuris naudoja rinkos formavimo strategiją, kad naudotojai galėtų keistis Stablecoins. Kadangi jų vertė yra susieta su kita mainų priemone, Stabilikoinus naudojantys poolai yra saugesni.
- ✔️ “Uniswap” yra decentralizuota birža, kurioje naudojamas pasiūlymų teikimo mechanizmas, pagal kurį likvidumo šaltiniai turi siūlyti abiejų pusių baseiną santykiu 50:50. Mainais gaunama dalis sandorio mokesčio ir UNI valdymo žetonų.
- ✔️ Instadapp – tai kūrėjams skirta priemonė, leidžianti valdyti decentralizuotų finansų portfelį. Spalio 31 d. duomenimis, “Instadapp” turi daugiau nei 12 mlrd. dolerių vertės blokų grandinės turto.
Įvairaus turto ir įsipareigojimų vertinimas laikui bėgant
Pajamų kriptovaliutų ūkininkavimas – tai praktika, kai savo kriptovaliutą įdedate arba blokuojate mainais už palūkanas arba papildomą kriptovaliutą. “Income crypto farming” tampa vis populiaresnis, nes kriptovaliutos tampa vis labiau žinomos. Tai pagrindinė idėja, kuri siekia dar tuos laikus, kai egzistavo bankai, ir yra tiesiog skaitmeninė skolinimo už palūkanas versija, skirta investuotojų pelnui gauti”, – aiškina Hillas.
Nors kriptovaliutų ūkininkavimas gali atnešti daug pajamų, jis taip pat yra labai pavojingas. Įstrigus jūsų kriptovaliutai, gali nutikti įvairių fantastiškų ir baisių įvykių, kaip matyti iš daugybės įspūdingų kainų svyravimų, pastebėtų kriptovaliutų rinkose.” Tai kaip ir visa kita: jei kažkas atrodo per gerai, kad būtų tiesa, dažniausiai taip ir yra. Prieš įsitraukiant į šią veiklą, labai svarbu suprasti augalininkystės subtilybes.”
Kaip apmokestinamas derlingas ūkininkavimas?
Pelno gavimo ūkininkavimas vis dar yra naujas reiškinys, todėl dauguma mokesčių inspekcijų dar nepateikė konkrečių gairių dėl pelno gavimo ūkininkavimo mokesčių. Tačiau tai nereiškia, kad derliaus ūkininkavimas nėra apmokestinamas. Atvirkščiai, investuotojai turi atsižvelgti į savo šalyje galiojančias kriptovaliutų apmokestinimo taisykles ir taikyti jas savo yield farming sandoriams.
Mokesčių požiūriu pelningumo ūkininkavimas gražus tuo, kad jam jau taikomos dabartinės kriptovaliutų apmokestinimo taisyklės. Tai gana paprasta. Priklausomai nuo to, kaip mokesčių inspekcija vertina jūsų kriptovaliutų sandorius, jums bus taikomas arba pajamų mokestis, arba kapitalo prieaugio mokestis. Turite įvertinti, kaip būtų vertinami įvairūs jūsų pelningumo ūkininkavimo sandoriai.
Pajamų iš derlingo ūkininkavimo apmokestinimas
Štai keletas kriptografinių pajamų, kurios būtų apmokestinamos, pavyzdžių:
- Kriptovaliutos kasyba.
- Atlygis, kurį gaunate už kriptovaliutos laikymą piniginėje.
- kriptovaliutos gavimas kaip kompensacijos už paslaugą.
Kai kuriose šalyse net naujos monetos ar žetonai, pavyzdžiui, gauti iš “airdrop” ar “fork”, laikomi pajamomis. Visiems jiems būtų taikomas pajamų mokestis pagal tikrąją rinkos vertę jų gavimo momentu. Yra daugybė derliaus ūkininkavimo sandorių, kurie realiai galėtų būti laikomi pajamų formomis. Pavyzdžiui, galite gauti naujų žetonų kaip atlygį už turto deponavimą į likvidumo fondą. Kai kurie iš šių aktyvų galėtų būti COMP žetonai arba SUSHI žetonai. Tikėtina, kad naujai gauti žetonai bus laikomi apmokestinamomis pajamomis, atsižvelgiant į jų tikrąją rinkos vertę jūsų šalies valiuta gavimo metu.