Table of Contents
✔️ Ethereum
“CoinMarketCap” duomenimis, šis produktas užima dominuojančią padėtį rinkoje ir užima įspūdingą 18,49 proc. rinkos dalį. Ethereum yra labiausiai svyruojanti kriptovaliuta šiame sąraše. Jei 2023 m. Ethereum vėl sprogs, tai bus didžiulis sprogimas.
Kriptovaliutą galima suskirstyti į dvi skirtingas grupes: monetas ir žetonus.
✔️Ethereum – tai novatoriška, transformacinė platforma, kurioje išmaniosios sutartys naudojamos itin efektyvioms decentralizuotoms programoms kurti. Ši novatoriška technologija leidžia naudotojams visiškai kontroliuoti savo duomenis ir pašalina bet kokius tarpininkus iš lygties. Naudodamiesi šiuo blokų grandine pagrįstu protokolu, kūrėjai gali kurti paskirstytąsias programėles, kurios yra saugios, atviro kodo ir labai patikimos.
Pažangiosios sutartys – tai Ethereum tinklo programos, veikiančios jų blokų grandinėje, panašiai kaip Bitcoin ar kitos kriptovaliutos. Etheroll naudoja ir Ethereum klasikines, ir monetas, ir altkoinus. Valiuta – tai bet kokia kriptovaliuta, veikianti savo nepriklausomoje blokų grandinėje.
Žetonai.
✔️Bitcoin (BTC)
✔️Ether (ETH)
✔️Binance Moneta (BNB)
✔️Tether (USDT)
✔️Sunny (saulė)
✔️XRP (XRP)
Kasyba – tai kriptovaliutos generavimo procesas naudojant kompiuterinę įrangą. Centriniai bankai kuria įprastus pinigus.
Kriptografija – tai mokslas apie saugaus bendravimo metodus, leidžiančius perskaityti pranešimo turinį tik siuntėjui ir numatytam gavėjui. Šis terminas, kilęs iš senovės graikų kalbos žodžio “kriptos”, kuris reiškia paslėptas arba paslėptas, šimtmečius buvo vartojamas kalbant apie paslaptis, keliančias iššūkį išskaičiavimui.
Jų vertė labai svyruoja, o kai kurių vertė greitai staiga krenta arba šokteli. Dėl to jos gali vilioti investuotojus ir spekuliantus, siekiančius greitos grąžos, tačiau tai taip pat reiškia, kad lygiai taip pat greitai galima patirti nuostolių. Todėl investuoti į kriptovaliutas turėtų tik tie, kurie nori prisiimti su tuo susijusią riziką.
Labai svarbu suprasti, kad nei centrinis bankas, nei vyriausybė nekontroliuoja kriptovaliutų. Dėl to investuotojai patiria galimo sukčiavimo ar vagystės pavojų ir neturi galimybės reikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius. Be to, kriptovaliutos vertę gali būti sunku prognozuoti atsižvelgiant į tai, kad veikia tiek daug veiksnių, kurie yra nenuspėjami.
Skaitmeninės valiutos gali pakeisti finansus ir iš esmės pakeisti esamas bankų sistemas. Tačiau prieš investuojant į bet kokią kriptovaliutą, labai svarbu apsvarstyti ir jos privalumus, ir trūkumus. Taigi kaip nustatyti, kuri skaitmeninė valiuta bus naudingiausia jūsų laikui ir pinigams? Kiekvienos skaitmeninės valiutos privalumų studijavimas, su investicijomis susijusios rizikos lygio įvertinimas, rinkos tendencijų, susijusių su skirtingomis kriptovaliutomis, tyrimas ir konsultacijos su finansų ekspertais, besispecializuojančiais kriptovaliutų srityje, – tai žingsniai, kurie padės jums priimti sprendimus.
Neatsisakykite pasinaudoti skaitmeninėmis monetomis dėl nesusipratimų dėl jų vertės. Surinkome visus svarbius faktus, susijusius su kriptovaliuta, kad būtumėte informuoti ir gerai pasirengę priimti sprendimus. Jei dar liko neaiškumų, skaitykite mūsų išsamų kriptovaliutų vadovą pradedantiesiems!
Kodėl kriptovaliuta yra naudingas turtas?
“Bitcoin” sukėlė revoliuciją tarptautinėje prekyboje ir komercijoje, o jo potencialas, regis, neturi ribų. Nors kriptovaliutos yra naujas reiškinys (bitkoinas sukurtas 2009 m.), jos ir toliau tobulins ir gerins mūsų pasaulį. Kriptovaliutų pasaulis, turintis milžiniško uždarbio potencialą, visą parą veikiančią prekybą, saugią ir skaidrią infrastruktūrą, suteikia daugybę privalumų – jei tik žinote, kaip teisingai juo naudotis.
Pavojus yra didelis, tačiau galima gauti daug naudos.
Šiuo metu yra daugiau nei 10 000 kriptovaliutų, kurių kiekviena turi savo ypatybių. Tačiau visoms kriptovaliutoms būdingi tam tikri bendri bruožai, pavyzdžiui, polinkis į didelius kainų svyravimus (ir kritimus). Prekių kaina daugiausia priklauso nuo to, kiek monetų pagamina kalnakasiai, ir nuo šių monetų paklausos rinkoje.
Šios rinkos jėgos gali duoti didžiulį pelną. Pavyzdžiui, Ethereum kaina nuo 2021 m. liepos mėn. iki 2021 m. gruodžio mėn. išaugo maždaug dvigubai, o investuotojams, kurie įsigijo anksčiau, tai suteikė tikrą turtą.
2. Blokų grandinės technologija, kuria grindžiamas bitkoinas, iš esmės yra saugi.
Blokų grandinės technologija, kuria grindžiamas “Bitcoin”, yra iš esmės saugi. Blokų grandinė yra puikus decentralizuotos duomenų saugyklos pavyzdys. Joje stebimas kiekvienas tinkle atliktas sandoris, o tai reiškia, kad kartą patekęs į blokų grandinę jis negali jos pakeisti. Ši grandinė palaikoma daugybėje kompiuterių visame tinkle, todėl ji labai saugi nuo įsilaužėlių, bandančių ją suklastoti.
Naudojant blokų grandinės technologiją galima stebėti ir lengvai patikrinti kiekvieną sandorį. Dėl to pinigų plovėjams ir kitiems finansiniams nusikaltėliams tampa beveik neįmanoma išsisukti nuo neteisėtų veiksmų.
3. finansų sistema
Mūsų finansų sistema apskritai yra susijusi su trečiųjų šalių tarpininkais, kurie vykdo sandorius. Tai rodo, kad bet koks sėkmingas sandoris reikalauja pasikliauti viena ar keliomis iš šių trečiųjų šalių. Blokų grandinė ir kriptovaliutos siūlo išeitį. Jas bet kur gali peržiūrėti bet kas, todėl galima dalyvauti finansų rinkose ir vykdyti sandorius nepasikliaujant trečiosiomis šalimis.
4. Investavimo į kriptovaliutas galimybių visada yra.
Kriptovaliutos turi pranašumą prieš bankus – jos visada atviros. Kriptovaliutos kuriamos ir sandoriai registruojami visą parą, o tai reiškia, kad galite prekiauti, kada tik norite, nelaukdami, kol atsidarys Volstritas.
Šis pokytis buvo toks įtakingas, kad net tradicinės vertybinių popierių biržos dabar tiria galimybę prekiauti akcijomis ne įprastomis darbo valandomis. Kriptovaliuta gali būti puikus sprendimas, jei norite gauti pelno be klasikinio 9-5 valandų darbo. Turėkite omenyje, kad gali prireikti šiek tiek laiko, kol pasirodys apčiuopiami rezultatai, tačiau kodėl gi nepabandžius?
5. Kriptovaliutos – galimas sprendimas kovai su infliacija
Kitaip nei tradicinių valiutų, kriptovaliutų vertę lemia pasaulinės rinkos jėgos, nesusijusios su jokia konkrečia ekonomika ar valstybe. O kaip dėl pačių kriptovaliutų infliacijos? Kaip investuotojas didžiąja dalimi galite ramiai miegoti. Kadangi monetų skaičius yra ribotas, prieinamas kiekis negali išsisukti iš rankų ir taip užkertamas kelias infliacijai.
Nors tam tikroms kriptovaliutoms, pavyzdžiui, “Bitcoin”, taikoma universali viršutinė riba, kitoms, pavyzdžiui, “Ethereum”, nustatyta metinė riba. Nepriklausomai nuo to, infliacijos suvaldymas taikant šį metodą yra veiksmingas.
6. Saugus ir privatus
Dėl decentralizuoto blokų grandinės technologijos pobūdžio kriptovaliutos yra saugesnis sandorių metodas nei tradicinės elektroninės priemonės. Šių sandorių knyga įrašoma kriptografiniu kodu, todėl jį sunku iššifruoti. Be to, kriptovaliutų naudotojų neįmanoma identifikuoti dėl pseudoniminio sąskaitų pavadinimų pobūdžio. Taip užtikrinama, kad bet kokie saugomi su profiliu susiję duomenys negali būti susieti su naudotoju. Todėl privatumo ir saugumo problemos visada buvo svarbiausi kriptovaliutų klausimai.
5 kriptovaliutų trūkumai
Skaitmeninė kriptovaliuta dažnai siejama su spindesiu ir sėkme. Tačiau prieš investuojant į šią naujai išpopuliarėjusią rinką esama ir tam tikrų trūkumų. Nors tam tikros problemos gali būti įveikiamos, kitos gali būti sudėtingesnės.
1. Norint suprasti kriptovaliutą, reikia laiko ir pastangų.
Skaitmeninei kriptovaliutai suvokti gali prireikti pagalbos. Jei nesate skaitmeninių technologijų specialistas, kriptovaliuta (jau nekalbant apie blokų grandinę) gali pasirodyti keista. Investuoti savo pasitikėjimą į tai, ko nepažįstate, yra potencialiai pavojingas statymas.
Jums gali padėti daugelis interneto svetainių (įskaitant N26 tinklaraščio seriją apie kriptovaliutas). Nepaisant to, būtina skirti šiek tiek laiko ir energijos, kad suprastumėte teigiamus ir neigiamus kriptovaliutų aspektus.
2. Kriptovaliutos gali būti labai spekuliatyvi investicija.
Skaitmeninės kriptovaliutos kaina gali smarkiai svyruoti (investuotojai gali gauti pelno!), tačiau tuo pat metu ji gali greitai nukristi į gąsdinančias gelmes. Vadinasi, jei ieškote patikimo pajamų šaltinio, gali būti geresnių pasirinkimų nei šis.
Skirtingai nuo stabilių ir saugių rinkų, tokių kaip akcijų ar žaliavų rinka, kriptovaliutos priklauso nuo spekuliacijų. Dėl savo mažo dydžio, palyginti su kitais finansiniais poreikiais, skaitmeninės kriptovaliutos yra nepastovesnės. Dėl to jų kainos gali kristi.
3. Kriptovaliutos yra ilgalaikė investicija.
Nors klasikinės akcijos ir obligacijos gali užtikrinti greitą grąžą, investavimas į kriptovaliutas yra maratonas, o ne sprintas. Paprastai asmenys investuoja į kriptovaliutas norėdami palaipsniui kaupti turtą.
Norėdami gauti didelę grąžą, investuotojai turėtų planuoti laikyti savo kriptovaliutą mažiausiai kelerius metus. Be to, investuotojai turėtų planuoti diversifikuoti savo kriptovaliutų portfelį, kad sumažintų didelių nuostolių dėl vienos investicijos riziką. Prieš investuodami investuotojai turėtų skirti laiko ištirti ir suvokti kriptovaliutų pagrindus. Rinkdamiesi, kurią skaitmeninę valiutą palaikys, jie gali priimti pagrįstus sprendimus, jei gerai susipažins su jų technologijomis ir nuolat seks su jomis susijusias naujienas.
Auksas jau tūkstantmečius yra neįtikėtinai patikima ir tvirta vertybių saugykla. Kriptovaliutos yra visiškai revoliucinė idėja, kurią žmonės turi sužinoti, kaip jiems gali sektis ateityje
4. Kriptovaliutos susiduria su sunkumais, kai kalbama apie mastelio keitimą.
Kriptovaliutos susiduria su sunkumais ir visuotiniu pripažinimu. Šioms problemoms spręsti pradėta daugybė iniciatyvų, tačiau tik kelios iš jų dar neįgijo realios reikšmės.
Viena didžiausių kliūčių, trukdančių priimti kriptovaliutą, yra jos mastelio problema; kai vartotojai viršija tam tikras ribas, tinklai tampa perkrauti.
Tokie vėlavimai ir dideli tarifai galiausiai apsunkina naudotojo patirtį. Be to, daugumai žmonių vis dar reikia geriau susipažinti su kriptovaliutomis ir kaip jomis naudotis, o tai trukdo plačiai jas priimti.
5. Kriptografijos naujokams kyla saugumo problemų.
Nors kriptovaliutoms nekyla pavojus, susijęs su darbu su centriniais tarpininkais, jos vis tiek gali susidurti su saugumo problemomis. Iš jūsų, kaip kriptovaliutos turėtojo, gali būti atimta finansinė laisvė ir visi su ja susiję ištekliai, jei kam nors pavyks gauti jūsų privatųjį raktą.
Taip pat įsilaužimai, sukčiavimas ir visi kiti bandymai neteisėtomis priemonėmis įgyti kontrolę. Patyrę investuotojai tai stebi, tačiau nauji investuotojai greičiausiai pateks į jų spąstus.
6. Pažeidžiamos įsilaužimų:
Nors kriptovaliutos yra saugios, biržos, per kurias jos keliauja, dažnai turi būti patikimesnės. Dauguma jų saugo naudotojų duomenis, kad būtų galima teisingai nustatyti jų tapatybę, tačiau šią informaciją dažniausiai pavagia įsilaužėliai, galintys prisijungti prie daugelio paskyrų.
Įgiję prieigą, šie įsilaužėliai gali greitai pervesti pinigus iš tų sąskaitų. Kaip griežtas įspėjimas, praeityje buvo įsilaužta į “Bitfinex” ir “Mt Gox”, dėl ko buvo pavogta milijonų dolerių vertės Bitkoinų vagysčių atvejis yra svarbus priminimas, kad reikia apsaugoti savo investicijas į kriptovaliutas įgyvendinant visas būtinas atsargumo priemones.
Kokia yra pelningiausia kriptovaliuta, į kurią galima investuoti?
Nė viena kriptovaliuta nėra žymiai geresnė už kitas. Tai priklauso nuo asmeninio skonio, tačiau yra keli dalykai, kuriuos reikėtų prisiminti. Apsvarstykite savo toleranciją rizikai; ar galėtumėte prarasti didelę dalį savo investicijų, jei jūsų pasirinktos monetos vertė sumažėtų?
Ar uždirbate pinigus tik su “Bitcoin”, ar ketinate mokėti ir juo? Ar ieškote kriptovaliutos, į kurią galėtumėte investuoti ir kuri duotų pelno, ar tokios, kuri teiktų teigiamą socialinę ir aplinkosauginę grąžą? Pasirinkti rinkos lyderį – bitkoinus – yra paprasta. Tai pirmoji decentralizuota valiuta ir išsamiausias duomenų rinkinys, kurį turi įvertinti investuotojai.
Bitcoin privalumai ir trūkumai
Bitkoinas, paprastai vadinamas BTC, turi daug privalumų, kurie jį išskiria iš kitų valiutos formų. Jos viršutinė riba yra 21 milijonas monetų, ir mažai tikėtina, kad ji patirs infliaciją, todėl investuotojai už savo pinigus gaus vertę. Be to, bitkoinas yra populiariausia kriptovaliuta, kuria atliekami sandoriai. Žinoma, ji turi ir trūkumų.
Kai “Bitcoin” blokų grandinė pasiekia septynių sandorių per sekundę pajėgumą, ji pradeda lėtėti (tai yra didelė problema, kai pagalvojate, kad “Visa” per sekundę atlieka beveik 1700 sandorių!). Kadangi tai yra žinomiausia kriptovaliuta, visų sluoksnių įsilaužėliai ir sukčiai taikosi į ją kaip į itin svarbų tikslą. Peržiūrėkite mūsų tinklaraščio įrašą Kas yra bitkoinas
Ką dar turėčiau žinoti prieš pradėdamas prekiauti kriptovaliuta?
Kriptovaliutos gali būti minų laukas naujokams. Prisitaikyti prie šios temos gali būti sudėtinga, o nepažįstama kalba daugeliui gali tapti išbandymu. Prekyba kriptovaliutomis, kaip ir visa kita, turi privalumų ir trūkumų. Galime parodyti kriptovaliutų privalumus ir trūkumus, jei norite už kasdienius pirkinius atsiskaityti bitkoinais arba papildyti savo investicinį portfelį dar viena valiuta.
Kur galite įsigyti ir išsikeisti kriptovaliutą?
Nors daugybė skaitmeninių prekyviečių palengvina prekybą bitkoinais ir kitomis virtualiosiomis valiutomis, išsiskiria tik kelios. Robinhood ir Sofi Active Investing suteikia naudotojams galimybę greitai pirkti arba parduoti kriptovaliutas. Ieškantiems patikimos platformos skaitmeninių valiutų bendrovėms pirkti, parduoti, pervesti ir saugoti, Coinbase yra madingas pasirinkimas.
Šie penki paprasti žingsniai parodys, kaip lengva įsigyti kriptovaliutų ir jomis prekiauti.
- Pasirinkite prekybos sistemą arba biržą. Sukurkite verslo “piniginę” savo kriptovaliutai saugoti.
- Padidinkite savo mokėjimų saugumą ir greitį prie savo sąskaitos prijungdami debeto kortelę!
- Nuspręskite, kokią kriptovaliutą norite įsigyti.
Ar gera idėja investuoti į kriptovaliutas?
Prieš investuodami į kriptovaliutą potencialūs pirkėjai turėtų žinoti jos keliamus pavojus. Ar kriptovaliuta yra protinga, priklauso nuo investuotojo investavimo tikslų ir rizikos tolerancijos. Investavimas į kriptovaliutą suteikia viliojančią galimybę gauti didelę grąžą, tačiau kartu kelia didelę visiško kapitalo praradimo riziką.