Prekyba kriptovaliutų parinktys: Pirkimo Pardavimo parinktys

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams

⚡️ Ar galima prekiauti cryptocurrency parinktimis?

Ar domėjotės, ar įmanoma prekiauti kriptovaliutų pasirinkimo sandoriais? Ką gi, atsakymas yra teigiamas! Dar visai neseniai prekiauti pasirinkimo sandoriais buvo galima tik tradicinėse rinkose. Tačiau dabar dėl technologijų ir finansų pažangos šiomis pelningomis galimybėmis gali naudotis ir prekiautojai kriptovaliutomis.

⚡️ Kas yra kriptovaliutų pasirinkimo sandoriai?

Išvestinės finansinės priemonės ir pasirinkimo sandoriai yra dvi atskiros, tačiau susijusios sąvokos, kurias asmenys dažnai painioja. Kriptovaliutų išvestinės finansinės priemonės, arba, kaip dažniau žinoma, pasirinkimo sandoriai, leidžia investuotojams pirkti arba parduoti turtą tam tikrą dieną ateityje už iš anksto nustatytą kainą. Šias priemones gamina emitentai, o perka prekiautojai, tačiau prekiautojai negali jų panaudoti.

⚡️ Ar galiu pirkti pasirinkimo sandorius dėl “Etherium”?

Įsigyti “Ethereum” galima dviem būdais: prekiaujant biržoje arba per tarpusavio sandorius. Jei turite šiek tiek Ethereum, sudarykite neatidėliotinus ir maržinius pardavimo sandorius, kad gautumėte kuo didesnį pelną. Investuokite į Ethereum išvestinę finansinę priemonę su brokeriu, kad ilgainiui gautumėte didesnę grąžą.

⚡️ Koks yra saugus būdas pirkti kriptovaliutų pasirinkimo sandorius?

Jei esate pasirengę ryžtis ir pradėti investuoti į skaitmenines valiutas, ieškokite Bit.com, Deribit ir FTX – trijų puikių biržų, kuriose galite pradėti savo naują kelionę!

kriptovaliutų parinktys

Kriptovaliutų pasirinkimo sandorių pirkimas dažnai gali būti palyginti nebrangi ir mažos rizikos alternatyva prekybai skaitmeniniu turtu per ateities sandorius ar atvirus apsikeitimo sandorius.

Pasirinkimo sandoris – tai sutartis, pagal kurią pirkėjas gali pirkti arba parduoti pagrindinį turtą iš anksto nustatyta kaina galiojimo pabaigos dieną arba anksčiau. Prekyba akcijų pasirinkimo sandoriais suteikia turto savininkui teisę jį parduoti už tam tikrą kainą, o pardavimo pasirinkimo sandoris suteikia teisę jį parduoti, jei jo rinkos vertė nukris žemiau tam tikros sumos.

Ar galima prekiauti kriptovaliutų parinktys
Kokia yra geriausia platforma prekiauti kriptografinėmis parinktimis?

Panašiai kaip ir kitos išvestinės finansinės priemonės, pasirinkimo sandoriai yra sutartiniai susitarimai, leidžiantys investuotojams spekuliuoti būsima pagrindinio turto kaina. Už šias sutartis gali būti atsiskaitoma grynaisiais pinigais (JAV doleriais) arba kriptovaliutomis (bitkoinais, eteriais ir kt.).

Didžiausia pasaulyje kriptovaliutų pasirinkimo sandorių platforma “Deribit” už kriptovaliutų pasirinkimo sandorius atsiskaito grynaisiais pinigais. Antroji pagal dydį kriptovaliutų pasirinkimo sandorių birža “OKEx” fiziškai pristato kriptovaliutų turtą investuotojams pasibaigus sandoriui. Pavyzdžiui, kai prekiautojas sėkmingai išeina iš bitkoinų pasirinkimo sandorio OKEx, atsiskaitymo metu jis gauna savo bitkoinų pelną.

Kas yra kriptografinės parinktys ir kaip jos veikia?
Kaip prekiauti kriptovaliutų parinktys

Kas yra kriptografinės parinktys ir kaip jos veikia?

Yra dviejų tipų kriptografinės parinktys: Europos ir Amerikos.

 • Amerikos: Pirkėjas gali įvykdyti sutartį iki jos galiojimo pabaigos.
 •  Europos: pirkėjas gali vykdyti sutartį tik tada, kai sueina jos įvykdymo terminas.

Atkreipkite dėmesį, kad europinio tipo pasirinkimo sandoriai gali būti įvykdyti tik pasibaigus jų galiojimo terminui, tačiau, jei pirkėjas pageidauja, juos galima parduoti arba uždaryti anksčiau.

Kas yra kriptovaliutų parinktys
Kas yra kriptovaliutų parinktys

Yra dvi skirtingos pasirinkimo sandorių rūšys: pirkimo ir pardavimo.

 • Skambinkite: Teisė įsigyti pagrindinį turtą
 • Įdėkite: Teisė parduoti pagrindinį turtą

Prekyba pasirinkimo sandoriais vyksta paprastai: pasirinkimo sandorio pardavėjas sudaro pirkimo arba pardavimo sandorį, kurio galiojimo terminas yra nustatytas. Kad sandoriai būtų įvykdyti, sutartis turi būti įvykdyta už iš anksto nustatytą kainą iki galiojimo pabaigos.

Prekyba kriptovaliutų parinktys sandoriais
Ar galiu prekiauti kriptovaliutų parinktys

Šiame pranešime aptariama pasirinkimo sandorio vykdymo kaina, kuri yra kaina, už kurią pasirinkimo sandorio turėtojas gali pirkti arba parduoti pagrindinį turtą. Kai pirkimo pasirinkimo sandoris įvykdomas, pardavėjas turi parduoti pagrindinį turtą pirkėjui už vykdymo kainą. Ir atvirkščiai, pardavimo pasirinkimo sandoris suteikia jo turėtojui teisę parduoti turtą už iš anksto nustatytą kainą, o jeigu jis įvykdomas, pirkėjas privalo pirkti pagrindinį turtą iš pardavėjo už nustatytą vykdymo kainą.

Kaip veikia kriptovaliutų pasirinkimo sandoriai?
Kas yra pirkimo pasirinkimo sandoris cryptocurrency?

Prekybai kriptovaliutų pasirinkimo sandoriais reikia sudaryti sutartį kriptovaliutų pasirinkimo sandorių biržoje. Pasirinkimo sandorio pirkėjas gali užsisakyti norimą pasirinkimo sandorį, o pardavėjas gali jį priimti parduodamas jam.

Premija – tai pasirinkimo sandorio vykdymo kaina, panašiai kaip draudimas. Pavyzdžiui, kai kas nors įsigyja pardavimo pasirinkimo sandorį, norėdamas apsisaugoti nuo turto kainos kritimo, jis iš esmės pažada pardavėjui, kad jei kaina nukris žemiau realizavimo kainos, jis galės išpirkti savo paramą už iš anksto nustatytą vertę. Taip užtikrinama abiejų šalių apsauga; kiekvienas iš bet kokio sandorio gauna tai, ko nori.

Ar kriptovaliuta yra geresnė už pasirinkimo sandorius?
Kriptovaliutų ateities sandoriai ir pasirinkimo sandoriai

Įmokos kainą lemia likusi sutarties trukmė, numanomas kintamumas (numatomas pagrindinio turto kainos standartinis nuokrypis sutarties pradžios ir pabaigos datomis), palūkanų normos ir dabartinės rinkos sąlygos.

Kriptovaliutų pasirinkimo sandorių prekybos paaiškinimas
kriptovaliutų parinktys
 • “In the Money” (ITM): Tai reiškia, kad pasirinkimo sandorio kaina yra mažesnė už dabartinę pagrindinio turto vertę. Kai pardavimo sandorio įvykdymo kaina viršija dabartinę kainą, jis yra in the money.
 •  In-the-money (ATM: (ATM): kai pirkimo ar pardavimo sandorio vykdymo riba yra lygi arba didesnė už dabartinę kainą, jis laikomas pirkimo ar pardavimo sandoriu už pinigus.
 •  “Out of the Money” (OTM): Kai pasirinkimo sandorio vykdymo kaina yra didesnė už dabartinę bazinio turto kainą, tai vadinama “pasirinkimo sandorio kainų skirtumu”. Taip būna, kai pardavimo sandorio vykdymo kaina yra mažesnė už dabartinę rinkos kainą.

Kai pirkimo pasirinkimo sandoris turi vidinę vertę, t. y. vykdymo kaina yra mažesnė už pagrindinio turto dabartinę rinkos vertę, jo kaina yra brangesnė, nes jis jau turi tam tikrą vertę. Todėl jam pasibaigus nėra garantijos, kad jo kaina išliks didesnė už iš anksto nustatytą sumą ir bus įgyvendinta, panašiai kaip pardavimo pasirinkimo sandoriai, kurie taip pat brangesni, jei jie yra “in the money”.

Kriptovaliutų pasirinkimo sandorių prekybos paaiškinimas
Ar galite prekiauti kriptografinėmis parinktimis?

Bobas mano, kad iki vasario pabaigos vieno bitkoino vertė bus daug didesnė nei šiuo metu. Norėdamas iš to pasipelnyti, jis nusiperka 10 europinio tipo pirkimo pasirinkimo sandorių, kurių vykdymo kaina yra 36 000 JAV dolerių, o vienos sutarties, kurios galiojimo terminas baigiasi vasario 28 d., premija yra 0,002 bitkoino.

0,002 bitkoino už 34 000 USD = 68 USD, kai Bobas įsigijo pirkimo pasirinkimo sandorius. 10 x 68 = $680.

Remiantis sutarties sąlygomis, Bobas gali gauti 0,1 bitkoino už kiekvieną investuotą 36 000 JAV dolerių sumą. Kitaip tariant, pasibaigus vasario mėnesiui, investavęs 360 000 JAV dolerių (36 000 x 10 = 1), Bobas gali įsigyti visą vieną bitkoiną.

Kas yra graikai kriptovaliutų parinktys
Ką jums sako pasirinkimo sandorių graikai?

A scenarijaus atveju, pasibaigus galiojimo terminui, bitkoino kaina yra 40 000 JAV dolerių. Bobas pasinaudoja savo pasirinkimo sandoriu ir perka “Bitcoin” bei gauna 4 000 USD pelno (40 000 USD – 36 000 USD = 4 000 USD). Iš rezultato (3 320 USD) atėmus premiją, Bobas gauna šiek tiek daugiau nei pusę šios sumos, arba 50 % investicijų grąžą.

B scenarijaus atveju, pasibaigus terminui, bitkoino kaina yra 32 000 JAV dolerių. Sutartis tampa bevertė, ir Bobas praranda visą savo 680 JAV dolerių premiją.

Rizikos valdymo galimybės

Pasirinkimo sandoriai rizikos valdymui
Rizikos valdymo galimybės

Norintys investuoti į bitkoinus ar kitas kriptovaliutas, bet jaučiantys nerimą dėl pernelyg didelio rinkos nepastovumo, gali sumažinti savo riziką apsidrausdami pasirinkimo sandoriais ir apsisaugodami nuo galimų pokyčių.

Norint sumažinti rinkos kritimo riziką ir apsaugoti savo turimus bitkoinus, galima įsigyti pardavimo pasirinkimo sandorių, o ne parduoti bitkoinus iš karto. Ši strategija leidžia apriboti galimus nuostolius iki už galimybes sumokėtų įmokų, o ne rizikuoti visa savo investicijos į “Bitcoin” verte.

Pasirinkimo sandoriai suteikia galimybę sumažinti investicijoms reikalingų pinigų sumą, o tai atlaisvina kapitalą, kad būtų galima gauti pajamų kitose srityse.

Parinktys “Greeks”: Apžvalga

Kriptovaliutų pirkimo pasirinkimo sandorių prekybos paaiškinimas
Pardavimo kriptovaliutų parinktys

Prekybos pasirinkimo sandoriais graikiški kintamieji turi įtakos pasirinkimo sandoriui reikalingai priemokai. Šie simboliai, kilę iš “Black-Scholes modelio” – matematinės formulės, kurią 1973 m. sukūrė Harvardo ekonomistai Fisheris Blackas, Myronas Scholesas ir Robertas Mertonas, – vaidina svarbų vaidmenį pasirinkimo sandorių rinkoje. Modelis buvo sukurtas siekiant standartizuoti pasirinkimo sandorių kainodarą instituciniams investuotojams ir plačiai naudojamas iki šiol. Pranešimas parengtas JAV anglų kalba. Iki Black-Scholeso modelio nebuvo tikslaus kiekvieno pasirinkimo sandorio vertinimo metodo.

Šis metodas šiandien naudojamas vertinant europinio tipo pasirinkimo sandorius. Užuot naudojus anksčiau taikytą kaupiamosios perspektyvos funkcijos metodą, taikomi alternatyvūs kainos nustatymo metodai, pavyzdžiui, binominis modelis, ypač JAV pasirinkimo sandoriams, kurie leidžia išankstinį vykdymą.

Kas yra pasirinkimo sandoris?
Graikų kalbos naudojimas pasirinkimo galimybėms suprasti

Kita vertus, Black-Scholeso modelio formulė yra paprastesnė: n = E / (1+r)n.
C0 = S0N(d1) – Xe-rTN(d2),
kur d1 = [ln(S0/X) + (r + σ2/2)T]/ σ √T
ir d2 = d1 – σ √T
Graikiškos raidės (Θ), (Δ), (Γ) ir (V) reiškia dešimt veiksnių.

Kaip prekiauti kriptovaliutų pirkimo pasirinkimo sandoriais?
Ar galite skambinti ir atlikti statymus dėl kriptovaliutų?
 • Teta: Tai laikotarpis iki pasirinkimo sandorio galiojimo pabaigos. Kuo didesnė pirkimo pasirinkimo sandorio kaina, tuo daugiau laiko lieka iki jo galiojimo pabaigos. Tai rodo, kad
 •  Delta: Apskaičiuojama, kiek pasikeitė pasirinkimo sandorio kaina dėl pagrindinio turto kainos pokyčių. Laikykite, kad tai yra tikimybė, jog pasibaigus pasirinkimo sandorio galiojimo terminui balsas bus pinigais. Kai pasirinkimo sandoris yra kapitale, jo delta yra 0,5. Tai taip pat reiškia, kad jei pagrindinio turto kaina pakils 1 USD, pirkimo pasirinkimo sandorio kaina taip pat pakils 0,50 USD. Pirkimo pasirinkimo sandorio delta didėja didėjant kintamumui, ir atvirkščiai – pardavimo pasirinkimo sandorio delta. Pirkimo pasirinkimo sandorių delta apskaičiuojama nuo 0 iki 1, o pardavimo pasirinkimo sandorių – nuo 0 iki -1.
 •  Gama: Tai rodo, kaip keičiasi pasirinkimo sandorio delta, reaguojant į pagrindinio turto kainos pokyčius. Gamma yra didžiausia, kai bazinis sandoris yra prie pinigų, ir mažėja, kai jis tolsta nuo vykdymo kainos. Pavyzdžiui, jei pirkimo pasirinkimo sandorio gamma yra 0,25, o pagrindinio turto vertė padidėja $
Suprasti prekybą "nuogomis" pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandoriais.
Ar galite parduoti kriptovaliutos pirkimo pasirinkimo sandorius?
 • Vega: Tai reiškia, kiek pasikeičia pasirinkimo sandorio kaina, reaguojant į kintamumo pokytį. Vega yra didžiausia, kai pagrindinis turtas yra prie pinigų, ir mažėja, kai jis tolsta nuo vykdymo kainos. Pavyzdžiui, jei pirkimo pasirinkimo sandorio vega yra 0,20, o kintamumas padidėja vienu procentiniu punktu, pasirinkimo sandorio kaina padidės 0,20 JAV dolerio.
 •  Rho: Pasirinkimo sandorio kainos jautrumas palūkanų normų pokyčiams. Jei palūkanų normos padidėja vienu procentiniu punktu, pirkimo pasirinkimo sandorio, kurio rho yra 0,25, kaina padidės 0,25 JAV dolerio.

Suprasti prekybą “nuogomis” pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandoriais.

Ką reiškia būti “nuogam” su alternatyvomis? Tai reiškia, kad atidaroma pasirinkimo sandorio pozicija nesukuriant priešingo (“padengto”) darbo su pagrindiniu turtu.

Kas yra kriptovaliutų pirkimo pasirinkimo sandoriai?
Kur galima įsigyti kriptografinių pirkimo pasirinkimo sandorių?

Asmuo, parduodantis skambučius, skatina pagrindinį turtą, jei jis taip pat jo neperka. Kas nors, kas parduoda nepadengtą pardavimo sandorį, turi ilgąją pagrindinio turto poziciją, jei tas pardavimo sandorio pardavėjas taip pat neparduoda produkto.

Svarbu žinoti, kad nepadengtų pirkimo (pirkti) ir pardavimo (parduoti) sandorių pardavimas yra daug rizikingesnė pasirinkimo sandorių strategija ir gali atnešti didelių nuostolių.

Pasirinkimo sandorio pardavėjas paprastai turi pagrindinio turto, kad padengtų nuostolius, jei kaina pakistų. Tarkime, kad, kaip ir A scenarijuje, Bobo pasirinkimo sandorio sutartį sudaręs prekiautojas nusprendė sutarties sudarymo metu įsigyti vieną bitkoiną (34 000 USD). Dėl to jis uždirbo 2 680 USD:

Ar galima parduoti nepadengtų pirkimo pasirinkimo sandorių skaičiuoklę?
Defi prekyba: įvadas į pasirinkimo sandorius
 • Bitkoino vertė nuo jo įkūrimo pradžios išaugo dešimt kartų, o metinis 10 metų tendencijos rodiklis yra maždaug 9 proc.
 •  Kadangi pasirinkimo sandorio pardavėjas turi parduoti Bobui 40 000 JAV dolerių vertės bitkoinus už 36 000 JAV dolerių vykdymo kainą, jo pelnas yra -4 000 JAV dolerių (nes pasirinkimo sandorio pirkėjas turi atpirkti 36 000 JAV dolerių vertės bitkoinus už 38 500 JAV dolerių pasirinkimo sandorio išmokėjimo kainą).
 •  Premijos prieaugis: 680 JAV dolerių.

(6000 – 4000) + 680 = 2680

Jei pasirinkimo sandorio pardavėjas būtų įsigijęs ir saugojęs savo bitkoinus, jis būtų uždirbęs 6000 JAV dolerių pelną.

Ar "Coinbase" leidžia prekiauti pasirinkimo sandoriais?
Kodėl investuotojas turėtų pirkti ilgą nepadengtą pirkimo sandorį?

Tarkime, kad pasirinkimo sandorio pardavėjas, sudarydamas pirkimo sutartį, neįsigijo nė vieno bitkoino. Jam būtų tekę eiti į kriptovaliutų biržą ir įsigyti vieną bitkoiną už 40 000 JAV dolerių, kad galėtų atsiskaityti už sutartį pasibaigus jos galiojimo terminui, ir taip prarasti 3 320 JAV dolerių.

-4 000 JAV dolerių (pasirinkimo sandorio pirkėjas turi nusipirkti vieną bitkoiną už 40 000 JAV dolerių atsiskaitymo kainą ir parduoti jį už 36 000 JAV dolerių).

Šioje situacijoje jūsų pelnas yra 680 USD.

-4000 + 680 = -3320

Kodėl kas nors siūlo nepadengtus pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandorius?

Pagrindinis nepadengtų pasirinkimo sandorių pardavimo patrauklumas yra tas, kad pardavėjui nereikia iš anksto įnešti pinigų. Be to, esant tik trims galimiems rezultatams, kiekvienas pasirinkimo sandoris turi tik tris galimybes.

Bitcoin pasirinkimo sandorių kotiruotės pirkimo pasirinkimo sandoriai
Kodėl kas nors siūlo nepadengtus pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandorius?

Pagrindinės priemonės kaina kyla, todėl Bobas uždirba pinigus (gauna pelną), o pasirinkimo sandorio pardavėjas patiria nuostolį.

Kadangi bazinė kaina nesikeičia, pirkėjas nusprendžia nevykdyti sutarties.

Pagrindinio turto kaina krenta pirkėjo nenaudai, todėl jis atsisako vykdyti sutartį.

Pasirinkimo sandorių pardavėjui būtų naudingi du iš trijų scenarijų. Pardavėjas turi apskaičiuoti riziką (pagal pagrindinio turto kintamumą), susijusią su priemokų gavimu, iš anksto neįnešdamas pinigų sukurtiems pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandoriams padengti.

Kodėl, po velnių, kas nors siūlo nepadengtus pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandorius?
Kodėl kas nors norėtų parduoti pirkimo pasirinkimo sandorį?

Kokie yra kriptografinių pasirinkimo sandorių ir įprastų pasirinkimo sandorių prekybos skirtumai?

Tradiciniai pasirinkimo sandoriai vs. kriptovaliutų pasirinkimo sandoriai Pagrindinis skirtumas tarp prekybos tradiciniais pirkimo pasirinkimo sandoriais ir kriptovaliutų pasirinkimo sandoriais yra tas, kad kriptovaliutų rinka veikia 24 valandas per parą. Priešingai, tradicinės finansų rinkos veikia tik nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 9:30 iki 16:00 Rytų laiku. Kriptovaliutų rinkų nepastovumas reiškia, kad gali egzistuoti didesnės pelno galimybės ir rizika.

Kokiose platformose galima prekiauti kriptografinėmis parinktimis?

Kokiose platformose galima prekiauti kriptografinėmis parinktimis?
Ar kriptovaliuta yra geresnė už pasirinkimo sandorius?

Yra kelios skirtingos platformos, kurios siūlo kriptovaliutų pasirinkimo sandorių prekybą. Tarp jų yra šios:

 • Deribit
 • FTX
 • OKEx
 • Binance
 • Huobi

Kaip paplitusios kriptografinės parinktys?

Kaip paplitusios kriptografinės parinktys?
Ar yra pirkimo ir pardavimo pasirinkimo sandorių prekyba cryptocurrency?

Nors kriptovaliutų pasirinkimo sandoriai galbūt nėra tokie žinomi kaip įprasti prekybos pasirinkimo sandoriai, jų buvimas palaipsniui tampa vis labiau paplitęs. Tikėtina, kad taip yra todėl, kad nors kriptovaliutų rinkos yra šiek tiek naujos ir nenuspėjamos, jos gali pasirodyti labai pelningos, jei jas teisingai suprasite – šis privalumas gerokai nusveria bet kokią su šios rūšies investicijomis susijusią riziką. Todėl dabar daugybė platformų pradėjo siūlyti kriptovaliutų pasirinkimo sandorius prekiautojams, norintiems pasinaudoti šiomis potencialiai pelningomis galimybėmis kriptovaliutų rinkoje.

Kokie yra kriptovaliutų pasirinkimo sandorių privalumai, palyginti su kitomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis?

Pardavimo sandorių spredas
Kaip veikia cryptocurrency parinktys?

Kriptovaliutų pasirinkimo sandoriai turi keletą privalumų, palyginti su kitomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis. Tarp jų yra šie:

 • Skirtingai nuo įprastų pasirinkimo sandorių, kuriais galima prekiauti tik tradicinėmis rinkos valandomis, šie pasirinkimo sandoriai gali keistis 24 valandas per parą.
 •  Jos paprastai būna nepastovesnės, todėl suteikia daugiau pelno galimybių.
 •  Jos reikalauja aukštesnio lygio supratimo, o tai gali atnešti didesnį pelną tiems, kurie nori apie jas sužinoti.

Nepaisant šių privalumų, kriptografinės parinktys nėra be rizikos. Pagrindinio turto nepastovumas reiškia, kad yra galimybė patirti didelių nuostolių ir gauti didelį pelną. Svarstantys apie prekybą kriptovaliutų pasirinkimo sandoriais turėtų įsitikinti, kad prieš tai supranta su tuo susijusią riziką.

Pradedantysis

Pradedančiųjų vadovas apie kriptovaliutas

Tarpinis

Blokų grandinės ir kriptografijos vadovas

Ekspertas

Kriptovaliuta naujienos ekspertams