Table of Contents
Apie ką mes kalbame. Satoshi ir millibitcoin simboliai dažnai vartojami pakaitomis, tačiau yra skirtumas. (simbolis: SB) – tai mažiausia viso bitkoino vertė, prilygstanti 100 mlrd. Kad būtų lengviau pirkti mažesnius pirkinius, bitkoinai gali būti padalyti į mažesnius vienetus.
1 Satoshi visada vertas šimto milijonų bitkoinų. Todėl vieno bitkoino vertė turi išaugti iki 100 mln. dolerių, kad jis būtų vertas 1 dolerio. Šiuo metu vieno bitkoino vertė siekia 40 000 dolerių. Todėl vienas satoši dabar vertas maždaug 0,0004 dolerio.
Matematika yra paprasta. Pasaulyje yra tik 21 milijonas bitkoinų ir niekas negali turėti daugiau nei vieną. Niekada nebuvo numatyta, kad kiekvienas planetos gyventojas turėtų bitkoinų. Per visą kriptovaliutos satoshi reikšmės laikotarpį, kuris truks iki 2140 m., bus pagaminta tik 21 milijonas.
Nėra “kito bitkoino”, nes tai buvo pirmoji kriptovaliuta ir visada bus pirmoji. Tačiau atsirado naujų ir skirtingų kriptovaliutų, kuriose naudojamos visiškai naujos technologijos. Šios pažangiausios technologijos bus panaudotos taip, kaip mes net neįsivaizduojame!
Satoshi, mažiausio bitkoino vieneto, vertė šiuo metu yra gana nedidelė. Ši nepaprasta žinia patvirtina, kad tie, kurie tikėjo bitkoinais nuo pat jų atsiradimo, priėmė protingą sprendimą. Tai dar vienas įrodymas, kad bitkoinas tampa vis reikšmingesnis ir pripažįstamas visame pasaulyje!
Kriptosferai toliau plečiantis ir tobulėjant, Satoshis tapo labai geidžiamu matavimo vienetu. Viena tūkstantoji bitkoino dalis vadinama SATS – mažiausia suma, kurią galima turėti. Todėl šiandien kriptovaliutų naudotojams daug lengviau turėti nedideles BTC dalis nei iš viso kelias pilnas monetas.
Skaitydami šį straipsnį nagrinėsime bitkoino pradžią ir paaiškinsime SATS reikšmę, kad pabaigoje suprastumėte, kodėl svarbu sutelkti dėmesį į mažiausią vienos iš vertingiausių šiuolaikinių kriptovaliutų vienetą.
Atskleiskite “Bitcoin” praeitį ir atsekite jo ištakas
Revoliucingasis “Bitcoin” išradėjas Satoshi Nakamoto buvo mažiausio BTC vieneto sukūrimo iniciatorius. Jo novatoriškas darbas kuriant lygiaverčių elektroninių pinigų sistemą leido naudotojams išspręsti skaitmeninio turto sistemose esančias dvigubo išlaidavimo problemas. Jo genialių atradimų dėka dabar galime naudotis šia novatoriška technologija, kuri ir toliau keičia ir revoliucionizuoja tai, kaip šiandien atliekame finansinius sandorius.
Prieš išrandant “Bitcoin”, jau buvo bandyta pakeisti pinigus šifruotais registrais. “B-Money” ir “Bit Gold” – tai dvi istorinės iniciatyvos, kuriomis siekta sukurti kriptovaliutas dar prieš Satoshi Nakamoto revoliucinį poelgį. Šie pasiūlymai savo laiku buvo novatoriški, tačiau taip ir nebuvo iki galo įgyvendinti. Plačiai spėliojama, kad galbūt pradinis išradėjas buvo kaip nors susijęs ir su šiais pradiniais projektais.
2010 m. pirmasis asmuo, pirkęs ir pardavęs kriptovaliutą, taip ir padarė. Jis iškeitė 10 000 BTC į dvi picas, nepagalvodamas, kad jei būtų juos pasilikęs, šiandien jie būtų verti šimtų milijonų. Po šio sandorio vis daugiau žmonių pradėjo naudoti kriptovaliutas, nes jos buvo saugi decentralizuotų pinigų forma, kuri daugeliui patiko.
Satoshi pagal apibrėžimą yra kriptografinė būtinybė.
Metams bėgant kriptovaliutų kainos buvo nenuspėjamos, o visuomenės entuziazmas dėl blokų grandinės technologijos kilo ir krito.
Iki 2017 m. bitkoinas pakilo iki beprecedentės aukštumos – daugiau nei 10 000 JAV dolerių, ir prognozuojama, kad jo vertė ir toliau augs. Neįtikėtina, bet dabartinis šurmulys aplink blokų grandinės technologiją ir kriptovaliutas įsiskverbė į mūsų kasdienius pokalbius – jos nebėra skirtos tik technologijų maniakams! Blokų grandinės technologija padėjo kurti įvairias taikomąsias programas. Bitkoinas tebėra savo viršūnėje ir karaliauja kaip labiausiai atpažįstama ir paklausiausia šiandien prieinama kriptovaliuta.
Fizinę valiutą, pavyzdžiui, monetą ar banknotą, galima panaudoti tik vieną kartą. Vienu metu fizinius pinigus už daiktus ar paslaugas gali iškeisti tik vienas asmuo. Vienas asmuo įgyja nuosavybės teisę į prekes, o kitas išlaiko nuosavybę. Dvigubas išleidimas įvyksta tada, kai du kartus išleidžiama dviem skirtingomis operacijomis. Šią problemą išsprendė tarpusavio atsiskaitymų registras. Jis užtikrina, kad dėl konsensuso mechanizmo kriptovaliutos savininkas negali sumokėti tos pačios sumos daugiau nei vieną kartą, ir taip užkerta kelią dvigubam išlaidavimui.
Kokia yra “Satoshi” apibrėžtis?
Kokia yra “Satoshi” reikšmė
Paprasčiau tariant, vieną bitkoiną sudaro 100 milijonų satoši. Tai sudaro 0,00000001 BTC (SATS). Yra ir kitų terminų, kuriais vadinami mažiausi bitkoino nominalai; milibitkoinai prilygsta šimtamilijoninei vieno daliai ir jų vertė yra 0,001 BTC – tai yra 1/1000 dalis! Be to, mikrobitkoinai prilygsta vos neįtikėtinai milijoninei daliai arba 0,000001 BTC!
Bitkoinai ir “Satoshi” nepriklauso jokiai pagrindinei valiutų porai, tačiau jais galima atsiskaityti įvairiomis valiutomis. Naudodamiesi keliomis kriptovaliutų biržomis, galite konvertuoti fiat į kriptovaliutą arba kriptovaliutą į fiat.
Sunkiai uždirbtos valiutos, pavyzdžiui, dolerių ar svarų sterlingų, pervedimas į valiutos keitimo sąskaitą yra sandoris. Vėliau šias lėšas galite konvertuoti į bitkoinus ir naudoti juos pardavėjams, kurie priima šią mokėjimo formą.
Kas ketverius metus atlygis už bitkoinų kasybą sumažinamas perpus. Tai reiškia, kad kas dešimt minučių kuriami žetonai bus vadinami ne bitkoinais, o satošiais. Neįmanoma toliau kurti naujų bitkoinų vis mažesniais kiekiais, nes dabar jau yra satoši.
Kokia yra frazės “ilgoji įstatymo ranka” istorija ir kilmė?
Šiandieninėse diskusijose apie kriptovaliutas ir blokų grandinę vis dažniau vartojamas terminas “sat”. Honey Miner, bitcoin satoshi kriptovaliutų prasmės programinė įranga, už kasybą suteikia atlygį satoshi. Su SAT susiję hashtagai naudojami ir socialinėje žiniasklaidoje, pagal juos nustatoma per “Lightning Torch” tinklą atlikto mokėjimo vertė.
2011 m. Satoshi pirmą kartą buvo paminėtas kriptovaliutų ir blokų grandinės pramonės leksikone. Tačiau prireikė gerokai daugiau laiko, kad jis taptų madingu žodžiu. Ši frazė dažnai vartojama straipsniuose ir kriptovaliutų podkastuose.
Pavadinimas gali būti kilęs iš bitkoinų pradininko Satoshi Nakamoto pavardės. Tačiau 2010 m. lapkričio 15 d. “Bitcoin Talk” naudotojas, žinomas kaip Ribuck, pasiūlė 1/100 bitkoino (0,01 BTC) vadinti satoši. Tuo metu tai buvo mažiausia galima vertė ir taip buvo rodoma sąsajoje.
Vartotojas pasiūlė šį planą, tačiau iš pradžių nė vienas iš kitų “Bitcoin Talk” narių su juo nesutiko. Koncepcija buvo atmesta ir jokių veiksmų dėl jos nebuvo imtasi iki 2011 m. vasario 10 d. Ribakas taip pat padarė panašų pareiškimą dėl vienetų pavadinimų. Pripažindami, kaip naudinga būtų naudoti mažesnius piniginius vienetus, naudotojai juokais sukūrė satoshi.
Satoshi tampa vis populiaresnis.
Neabejotina, kad prie bitkoinų žavesio labai prisideda per daugelį metų pastebimai išaugusi jų vertė.Tai galima palyginti su didelės įmonės akcijų padalijimu, kuris atliekamas siekiant, kad kiekviena akcija taptų vertingesnė.
Taip pat reikia atsižvelgti į psichologinius veiksnius. Atmetus bitkoino sėkmę, pirkėjai gali norėti įsigyti didesnį altkoinų vienetų skaičių nei mažiau populiarus, tarkime, 0,001 btc už satošį nominalas. Šią potencialią problemą Sat išsprendžia prie kiekvieno pardavimo pridėdamas praktinį pavadinimą ir sandorius.
Daugeliui žmonių dešimtainiai ir trupmeniniai skaičiai atrodo painūs, todėl, jei įmanoma, geriau jų vengti. Pardavėjai gali turėti nepatrauklias kainų etiketes, kurias pirkėjai gali supainioti prie kasos. Atminkite, kad kiekvieną dieną į bitkoinus investuoja vis nauji žmonės.
Kokia yra bendra vieno bitkoino rinkos vertė?
Panašiai kaip JAV doleris (USD), euras (EUR) ir svaras sterlingų (GBP), kurie yra suskirstyti į kelis nominalus, taip ir bitkoinas yra suskirstytas pagal šį modelį. Tai užtikrina sklandų visų kasdienių sandorių vykdymą be vargo. Nepaisant to, kad bitkoinai yra dalijami, dėl jų kainos svyravimų dažnai gali būti sunku ar net neįmanoma įsigyti didelės apimties pirkinių. Laimei, jo subvienetai užtikrina lankstumą ir prieinamumą, leidžiantį asmenims pirkti didesniu mastu.
Satoshi yra mažytė trupmenėlė, kurią sudaro septyni nuliai ir 1. Ji taip pat apima BTC žymėjimą. Arba gali apimti jo šakutės, pavyzdžiui, Bitcoin SV (BSV) arba Bitcoin Cash (BCH), žymeklį. Tai yra 0,00000001 arba 1,0,0*10-8 eksponentine išraiška.
Daugelis naujų kriptoinvestuotojų dėl didelės kainos gali nepavykti investuoti į daugelio bitkoinų vienetų pirkimą. Nors kriptovaliutų galima nusipirkti dalimis, daugelis asmenų negali susitaikyti su didele pradine kaina. Daugelis kriptovaliutų bendruomenės narių reikalauja, kad bitkoinai būtų įkainoti SATS. Dėl to pasiūlymas tampa patrauklesnis ir prieinamesnis, nes atrodo pigesnis.
Bitkoinas ne tik nėra pirmoji kriptovaliuta, turinti trupmeninius vienetus, bet ir Ethereum bei kitos kriptovaliutos taip pat turi wei. Tai nuoroda į Wei Dai, vieną iš pirmųjų kriptovaliutos pradininkų.
Ar galima įsigyti dalį bitkoinų?
Norint turėti bitkoiną, nebūtina pirkti viso bitkoino. Vietoj to, galite įsigyti bitkoino gabalėlių. Galite turėti vos 0,00000001 BTC arba 1 satošį. Daugeliui žmonių tai yra fantastiška vieta pradėti uždirbti kriptovaliutą. Iš tikrųjų, atsižvelgiant į sandorių ir mainų išlaidas, indėlių limitus įvairiose biržose ir kitus veiksnius, gali būti brangiau nusipirkti bitkoino dalį nei visą bitkoiną.
Taigi, ar įmanoma įsigyti bitkoinų akcijų? Yra šimtas milijonų paskirtų bitkoinų, o tai atitinka vieną mikrosekundę. Investuotojams investuoti į visą bitkoiną gali būti neįmanoma arba nepageidautina. Tačiau vis tiek galite dalyvauti bitkoinų ekosistemoje įsigydami tam tikrą skaičių Satoshi. Investavimas į satošius yra tarsi investavimas į bitkoinus. Nors abi jos yra virtualios valiutos, gali būti verta pagalvoti apie mažesnės vertės monetą.
Satoshi dar neturi savo simbolio, priešingai nei bitkoinas (kuris turi skiriamąjį ženklą [$]).
Satoshi prieš mezgimą
Žodis “wei” kilęs iš kinų kalbos simbolio, reiškiančio turtą, kuris reiškia “dešimt tūkstančių”. Terminas “wei” reiškia eterio dujų vienetus, o mažytis bitkoino vienetas vadinamas satoši. Abu terminai dažnai vartojami kriptovaliutų sektoriuje.
Tam tikroms kriptovaliutoms gali būti naudojami milijonai dešimtųjų tikslumu. Kitaip nei fiat pinigų atveju, taip nėra. Naujų nominalų struktūrų kūrimas padeda užtikrinti, kad kriptovaliutos, tokios kaip BTC ir ETH, išlaikytų savo naudingumą, nepriklausomai nuo sandorio vertės. Paprastai tariant, jei turite milijonų dolerių vertės bitkoinų arba naudojate kriptovaliutą daiktams įsigyti, tai prilygsta grynųjų pinigų naudojimui saldainių batonėliui.
Kai kurios kriptovaliutos turi savo pavadinimus, kurie nesiskiria nuo to, kaip dolerius galima padalyti į centus.
Mažiausias ETH nominalas yra Wei. 1 ETH yra lygus 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 00Wei. Tačiau terminas Wei sandoriuose naudojamas ne taip dažnai, nes numatytuoju tapo Gwei (vienas milijonas Wei). Aptariant sandorio detales su žmogumi, kuris nėra susipažinęs su ETH, lengviau pasakyti, kad mokestis už dujas vertas 0,000000001 Ethereum, o ne 0,00000000000000001 Ethereum Konvertavimą tarp nominalų dažnai atlieka labiau patyrę naudotojai, kad naujokams būtų paprasčiau suprasti diskusiją.
Mažiausias “Bitcoin”, “Bitcoin Cash” ir “Ethereum Classic” vienetas yra milivoltas. Šių kriptovaliutų nominalus galima palyginti su kitų skaitmeninių valiutų nominalais.
Podas yra mažiausias žvaigždžių liumenų vienetas – 0,0000001 XLM (7 ženklai po kablelio) yra podas.
“catcher” yra mažiausias ADA vienetas – tai nuoroda į Adą King, programuotoją ikonoklastę.
“Binance” moneta yra suskirstyta į vienetus, o mažiausias iš jų yra medžiotojas. Medžiotojas taip pat yra kriptovaliutos bendruomenės vadovo naudojamas vardas – tai interneto pseudonimo, kurį paprastai naudoja monetų bendruomenės vadovai, žaismas.
Satoshi gali būti ateities pinigai.
Satoshi yra mažiausias “Bitcoin” nominalas, kurio paskirtis yra kelios. Pastaraisiais metais vienas bitkoinas tapo didele pinigų suma; kasdien vis daugiau žmonių domisi kriptovaliutos turėjimu. Atrodo, kad ši tendencija išliks. Dauguma asmenų, kurie dar tik pradeda veiklą, negalės įsigyti visos Bitcoin valiutų poros. Naudodami Satoshi kaip bazinį vienetą, daugiau žmonių gali turėti dalį Bitcoin valiutos.
Taip pat kyla klausimas dėl bitkoino išradėjo ar grupės pripažinimo. Sunku paneigti, kad blokų grandine pagrįsta kriptovaliuta laikui bėgant sukėlė revoliuciją pasaulyje. Satoshi Nakamoto legenda ir toliau žavi žmones. Taip, yra keletas faktų apie asmenį ar grupę, vardu Satoshi Nakamoto. Tai žadina žmonių smalsumą, nes laikui bėgant kūrėjo tapatybę gaubiantis paslapties šydas tik didėjo.
Galiausiai, bitkoinų naudojimas rodo, kad ateitis keičiasi. Kadangi bitkoinų kiekis ribojamas, o jų vertė kyla, prasminga apsvarstyti, kiek jie gali būti verti ateinančiais metais. Ilgainiui naudotojams reikės vis mažesnio nominalo bitkoinų pirkiniams. Kad pirmą kartą su kriptovaliuta susiduriantys žmonės žinotų, kas yra satoši, reikia suteikti mažiausiam bitkoino padaliniui jo pavadinimą.
Kuo “Satoshi” skiriasi nuo kitų rūšių skaitmeninės valiutos?
Ar jus kada nors glumino kriptovaliutų ir įprastų valiutų vertės skirtumai, net jei jos išreikštos ta pačia forma? Pavyzdžiui, “Bitcoin” naudoja tik satoši nominalus, o “Ethereum” siūlo daugybę variantų. Jei taip, nesate vieni, nes ši mįslė gali gluminti kriptovaliutų srities naujokus.