Table of Contents
DeFi – tai su kriptovaliutomis susijęs terminas, reiškiantis decentralizuotus finansus. Tai bendrinė frazė, kuria apibūdinama kriptovaliutų pasaulio dalis, norinti tradicinius tarpininkus ir pasitikėjimo mechanizmus pakeisti blokų grandinėmis.
Šiuolaikinė finansinė revoliucija – bitkoinas yra valiuta, veikianti savo blokų grandinėje, panašiai kaip fiat valiuta. Kita vertus, “DeFi” suteikia galimybę skolinti, skolintis ir prekiauti tokiomis kriptovaliutomis kaip “Bitcoin”, kaip tai daro bankai.
Ethereum buvo pirmoji blokų grandinė, suteikusi naudotojams galimybę kurti išmaniąsias sutartis, ko negalėjo padaryti Bitcoin. Tai padėjo Ethereum pasiekti dabartinę lyderystę DeFi srityje.
“Defi Coin” rinkos kaina yra 0,539106 JAV dolerio už DEFC. Visų laikų aukščiausia “Defi Coin” vertė buvo 0,567323 USD, kurią ji pasiekė 2018 m. sausio 11 d. Dabartinė “Defi Coin” apyvartoje esanti pasiūla yra 0 DEFC.
Su “DeFi” esate vienas. Nors blokų grandinė pripažįstama dėl savo saugumo, ji nėra apsaugota nuo atakų. Tiesą sakant, “Elliptic” atliktame tyrime prognozuojama, kad su “DeFi” susijęs sukčiavimas ir vagystės kitais metais sukels daugiau nei 10 mlrd. dolerių nuostolių, t. y. beveik 600 proc. daugiau nei pernai.
Permainos vyksta greitai ir nuolat, kaip matome iš technologijų pažangos, pavyzdžiui, DVD grotuvus pakeitė srautinio transliavimo programos, o knygas – planšetiniai kompiuteriai. Dabar kriptovaliutos pradeda keisti įprastus pinigus. Finansų sektorius šiuo metu patiria didelių permainų, kurios sukuria daug naujų galimybių tiems, kurie investuoja į kriptovaliutas.
“Defi” atsirado dėl didėjančios finansinių alternatyvų paklausos. Dėl to decentralizuotos technologijos į naują finansinių paslaugų sritį įžengs nepatikimai ir skaidriai. Numatoma blokų grandinės technologijos decentralizacija apvers finansų sektorių aukštyn kojomis, palyginti su tuo, prie ko esame įpratę su centralizuotais bankais.
Esate kriptovaliutų entuziastas arba tik pradedate pažinti blokų grandinės technologiją? Jei taip, tuomet “Defi” ir jos galimo poveikio ateityje supratimas jums turėtų būti labai įdomus. Šiame straipsnyje dalijamasi penkiais svarbiais naujais geriausiais Defi projektais, kurie sukels revoliuciją finansų srityje tiek tradiciniu, tiek pasauliniu mastu.
Geriausias De-Fi projektas “Avalanche” blokų grandinėje yra “Colony Lab”.
Projektas “Kolonija” yra mūsų “Defi” projektų sąrašo viršuje. “Project Colony” yra pirmasis bendruomenės inicijuotas, į ateitį orientuotas fondas. Šiai iniciatyvai paramą ir pinigus jau pažadėjo skirti “Avalanche” fondas, todėl iš esmės tai yra “Avalanche” projektas.
Paprastai tariant, “Colony” yra išmaniųjų sutarčių rinkinys, kuris sudaro organizacijos pagrindinių operacijų pagrindą. Šis projektas taip pat susijęs su internetinio verslo nuosavybe, struktūra ir įgaliojimais.
Taigi, nuo ko pradėti? Norint pradėti, jums reikės žetonų. Pavyzdžiui, kolonijų programos veikia tinkluose, kuriuose naudojami jų žetonai. Šie žetonai atpažįstami pagal prekybos platformose naudojamus žymeklius.
Įsigiję žetonų iš “Colony” palaikomos piniginės, turėsite juos perkelti į asmeninę piniginę. Žetonus galima naudoti kaip valiutą mainams. Rinkdamiesi pageidaujamą mokėjimo tinklą, atsižvelkite į jų taikomus sandorių mokesčius – kuo mažesnį tarifą pasirinksite, tuo daugiau pinigų sutaupysite! Be to, prieš pervesdami bet kokias lėšas, pasirūpinkite dar kartą patikrinti, kuriuo tinklu naudojatės.
Populiariausia internete teikiama paslauga yra decentralizuota birža (DEX), kurią galite rasti paieškoje “Decentralizuotos biržos” arba panašius terminus. Taip pat galite teikti likvidumą mainais už palūkanas arba skolinti lėšas ir imti palūkanas. Galimybės yra beribės.
“Aave” protokolas yra pažangiausias atvirojo kodo projektas, kuris užtikrina aukščiausios kokybės naudotojų patirtį ir teikia pirmenybę saugumui, privatumui ir atitikčiai.Aave protokolas yra decentralizuota finansinė platforma su likvidumo protokolu, leidžiančiu naudotojams skolinti ir skolintis skaitmeninį turtą.
Funkcijos
“Colony CLY” žetonas skirtas kolonijų tinklui, kuris yra bendruomenės inicijuota iniciatyva, teikianti ankstyvojo etapo finansavimą “Avalanche” paremtiems projektams, remti. Tai taip pat suteiks likvidumo esamoms “Avalanche Defi” sistemoms. Šio sandorio metu įsigyjamos AVAX (AVAX) ir būsimos potinklinio tinklo monetos.
Tikslas – pradėti pirminį monetų siūlymą (ICO) finansavimui gauti. Bendrovė planuoja bendradarbiauti su “Avalanche” ir gali dalytis sandorių srautu, kad sukurtų prielaidas projektų finansavimui platformoje. Tikrasis šio projekto grožis slypi jo bendruomeniškumu pagrįstame požiūryje.
Joje taip pat numatyta reguliuojama sistema, leidžianti investuotojams susipažinti su “Avalanche” ekosistema, o tai padės padidinti jos rinkos kapitalizaciją dėl jų smalsumo. Nuo pat pradžių projektas turi susiformavusią bendruomenę. Ji bendradarbiaus su kitais svarbiausiais ekosistemos dalyviais, taip pat su “Avalanche”.
Verta paminėti, kad “Avalanche” ekosistema skirta “DeFi” palaikyti. Iniciatyva “Colony” padės įgyvendinti “Avalanche” tikslą per visiškai decentralizuotus mainus ir demokratizuotą finansų sistemą. Viena iš priežasčių yra ta, kad Colony siūlo tvirtą infrastruktūrą naujoms decentralizuotoms programėlėms Avalanche tinkle.
Kolonijos sėkmė priklauso nuo rinkodaros, pagreičio, techninių žinių ir tinklų. Be to, kolonija užtikrina, kad jos investicijos būtų tinkamai panaudotos ir įvertintos, naudodama oro lašus, atlygio kaupimą ir atpirkimo mechanizmą.
Verslo modelis buvo pakoreguotas. Dabar yra puikus dviejų komponentų derinys. Pirmasis – tai prieiga prie ankstyvojo etapo sandorių, kuriais anksčiau galėjo naudotis tik institucijos ir jų investuotojai. Visapusišką projekto investavimo procesą vykdys pagrindinė komanda, kurią sudaro kriptovaliutų srities profesionalai. Dėl to šie kapitalo ekspertai geriau supras projektus. Antrasis komponentas – patobulintas išmokų gavimo būdas.
“Colony” investicinių įmonių tinklas teiks finansavimą kūrėjams, dirbantiems su “Avalanche Protocol”. Kai projektas pasieks pradinį etapą, jam nebereikės sutelkti dėmesio į kapitalo pritraukimą, o bus galima teikti pirmenybę tolesnei pažangai.
DAO (Decentralizuota autonominė organizacija) yra mūsų sėkmės pagrindas. Pagrindiniai jos tikslai – didinti “Avalanche” ekosistemos likvidumą ir panaudoti statymus tinklo saugumui gerinti. Šis komponentas taip pat skirtas surinkti Defi Avalanche didėjantį turtą su specializuotu indeksu.
Apskritai “Colony” derina “DeFi” ir įprastinį finansavimą, kad per savo bendruomenę sukurtų “Avalanche” tinklo vertę. Pirminį indeksų siūlymą (IDO) planuojama pateikti 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį.
“Cryptominati Capital” įkūrėjas, privatus investuotojas Markas Karpelesas, susivienijo su “Colony Lab” kaip įmonės partneris. Socialiniame tinkle “Twitter” jie parašė šiuos žodžius: “Colony Lab” teikia finansavimą ir likvidumą “The Avalanche” ekosistemai, kuri keičia žaidimo taisykles.
Decentralizuotos finansinės platformos “Aave” likvidumo protokolas
XIAVE projektas yra dar viena decentralizuota finansų sistema, kurioje naudotojai gali skolinti ir skolintis įvairias kriptovaliutas. Pasitelkdama išmaniųjų sutarčių galią, ši platforma suteikia žmonėms galimybę lengvai dalyvauti kriptovaliutomis grindžiamame tarpusavio skolinime. Žmonės nori skolinti kriptovaliutą, kad uždirbtų palūkanų, arba skolintis pinigų mainais į palūkanų mokėjimus.
Naudodamiesi “Aave” savo pinigų nebereikia patikėti dideliems bankams ar finansų įstaigoms – dabar juos galite saugoti patys! Programėlėje naudojama Ethereum blokų grandinė, o sandoriai vykdomi per kompiuterių, kuriuose veikia “Aave”, tinklą. Algoritmai ir išmaniosios sutartys sistemoje tvarko visą turtą.
Funkcijos
“Aave” tikslas – padaryti paprastas finansines paslaugas prieinamesnes, o tai reiškia, kad galite skolinti ir skolintis be bankų, brokerių ar tarpininkų pagalbos. Trumpai tariant, investuojate į technologijas ir kartu darote įtaką jų plėtrai.
Šiuo metu yra 26 skirtingos kriptovaliutos, kurias galima padėti į indėlius, o 25 iš jų galima pasiskolinti. ETH, LINK ir LEND yra populiariausias “Aave” turtas. Čia galite atrasti išsamų visų išteklių ir jų individualių palūkanų normų sąrašą.
Kiekvienos kriptovaliutos skolinimosi ir skolinimo palūkanų normas galite peržiūrėti “Aave” svetainėje. Aave taiko algoritmą, kuris generuoja dabartines palūkanų normas pagal panaudojimo lygį, kaip parodyta pirmiau pateiktame pavyzdyje. Kai yra ribotas kriptovaliutų skaičius, palūkanų normos paprastai padidinamos, kad pritrauktų daugiau asmenų. Ir priešingai, jei jų yra perteklius, palūkanų normos bus mažesnės, kad paskatintų didesnį aktyvumą.
“Aave” siūlo du skirtingus “DeFi” žetonus: AAVE ir AAVL. Pirmasis yra AAVE, kuris yra bendrovės protokolo valdymo žetonas. Galite įsigyti “Aave” akcijų pirkdami AAVE žetonų, kurie veikia panašiai kaip įmonės akcijos. Tokiu būdu galite balsuoti už pakeitimus, kurie gali pakeisti protokolo eigą.
Antrasis “Aave” žetonas yra AT žetonas – tai palūkanų žetonai, duodami skolintojams, kad šie uždirbtų palūkanas už indėlius. Palūkanos iš karto pervedamos į jūsų piniginę, o žetonai yra susieti su jūsų padėto pagrindinio turto verte santykiu 1:1.
Momentinis kreditas yra viena iš populiariausių paskolų Aave, kurią galite naudoti norėdami pasinaudoti arbitražo galimybėmis kriptovaliutų pasaulyje. Greitosioms paskoloms nereikia jokio užstato. Pinigus turite grąžinti per tą pačią operaciją, paprastai per kelias sekundes.
Jei mokėjimas nebus užbaigtas atliekant tą pačią operaciją, jis bus grąžintas. Apyvartoje yra tik 16 mln. žetonų su “Aave” protokolu. Defi ekosistemos rezervo sutartyje yra trys milijonai šių žetonų programos kūrimo tikslais.
“Aave” protokole yra “stackability” – saugumo modulis, leidžiantis saugoti “Aave” žetonus kaip draudimą nuo bet kokių galimų rinkos problemų. Pavyzdžiui, jei viena iš populiariausių “Aave” žetonų krūvelė prarastų JAV dolerio vertę, galėtumėte panaudoti iki 30 % apsaugos modulio, kad kompensuotumėte nuostolį.
2020 m. debiutavus “Aave”, dabar platformoje galite skolintis ir skolinti tikrus pinigus.
“Fantom”: bendrovė naudoja blokų grandinę kaip skaitmeninio turto kūrimo, nuosavybės, prekybos ir administravimo būdą. Decentralizuotos programos ir pažangios sutartys įkūnija revoliucinę blokų grandinės technologijos galią.
“Ethereum” pirmieji kriptovaliutų rinkoje pradėjo naudoti išmaniąsias sutartis. Tačiau pastaraisiais metais dėl didelės perkrovos ir iki dangaus išaugusių sandorių sąnaudų ji tapo iššūkiu naudotojams. Reaguojant į šią problemą, atsirado keletas kitų galimybių, leidžiančių atlikti greitesnius sandorius už priimtinesnę kainą.
Kita galimybė – “Fantom”, atvirojo kodo išmaniųjų sutarčių platforma, skirta dApps ir skaitmeniniam turtui. Šioje platformoje supaprastintas sintetinio turto skolinimosi, skolinimo ir prekybos juo procesas. Tiesiog prisijunkite prie savo skaitmeninės piniginės ir įneškite žetonų, kad pradėtumėte uždirbti.
Funkcijos
“Fantom” tampa vis populiaresnė, nes ji yra perspektyvus atsakas į blokų grandinės trilemą. Ji siekia rasti tobulą pusiausvyrą tarp saugumo, stabilumo ir decentralizacijos, kuri būtų tvari ilguoju laikotarpiu. Platforma yra greita, nes joje naudojamas specialus konsensuso mechanizmas, vadinamas “Lachesis”. Dėl to sandoriai atliekami itin greitai. Kaip blokų grandinė, palaikanti išmaniąsias sutartis, “Fantom” taip pat yra labai universali.
Greitas “Fantom” sandorių apdorojimas užtikrina, kad sandoriai būtų apdoroti per vieną ar dvi sekundes. Ši sistema yra neįtikėtinai patikima ir efektyvi, nes su minimaliomis sąnaudomis atlieka tūkstančius operacijų per sekundę. Nenuostabu, kad gegužę “Fantom” platformoje sandorių skaičius išaugo iki daugiau nei trijų milijonų.
“Fantom” naudoja “POS about consensus” metodą, todėl yra decentralizuota ir nereikalauja valdymo organo. Naudojant tokią tinklo sąrangą, “Fantom” kaip visuma išlieka daug veiksmingesnė.
“Fantom aBFT” konsensuso mechanizmas patvirtina duomenis ir sandorius visame tinkle. Todėl jis gali susitarti patikimai ir skaidriai. Sutarimo pasiekimas yra esminis bet kurios decentralizuotos taikomosios programos reikalavimas.
Fantomai yra naudingi mokėjimams, nes turi didelį pralaidumą ir greitį. Taip pat puikiai tinka tinklo valdymui ir kontrolei. Tai reiškia, kad galite naudoti tinklo valdymą balsuodami dėl tobulinimo idėjų, siūlydami pakeitimus ir priimdami sprendimus, jei turite FTM tinklo žetonų. Jūsų įtaka priklausys nuo to, kiek FTM žetonų turite.
“Fantom” idealiai tinka lažybų apdovanojimams. Čia galite uždirbti nuo mažiausios 3,79 % iki didžiausios 11,59 % metinės palūkanų normos (RPMN). Metinė palūkanų norma priklauso nuo viso blokavimo laikotarpio ir įmokėtų FTM sumos.
“Fantom” yra dar viena kriptovaliuta, kurios protokolas sukurtas EOS pavyzdžiu. Tačiau “Fantom” leidžia atlikti ir privačius, ir viešus sandorius – ši savybė pravers asmenims, norintiems paslėpti savo tapatybę. Kaip ir kitos valiutos, pavyzdžiui, “Stellar”, “Fantom” gali būti naudojama tinklo mokesčiams pirkti ir validatoriams apmokėti; tačiau tuo ji nesibaigia. Su “Fantom” taip pat galite atlikti sandorius be mokesčių visoje ekosistemoje!
“Fantom” integruotas “Defi” stekas leidžia naudotojams kurti USB su FTM žetonais. USB yra “Fantom” sukurta Stablecoin, kuri yra susieta su JAV doleriu santykiu 1:1. Juo galima prekiauti, skolintis ir skolinti 176 įvairias kriptovaliutas ir sintetinį turtą, pavyzdžiui, fETH ir BTC
Per pastarąsias septynias dienas “Fantom” kaina padidėjo įspūdingu 9 % ir 2021 m. lapkričio 17 d. pasiekė 2,03 mlrd. dolerių rinkos kapitalizaciją. Tuo metu jos dienos prekybos apimtis biržose buvo maždaug 748 mln. dolerių.
Populiariausias decentralizuotas tinklas yra “PancakeSwap”.
Kita nauja decentralizuota finansų technologija – “PancakeSwap”. Šis “Defi” projektas buvo sukurtas vos pernai ir yra paremtas “Binance Smart Chain” – kriptovaliutų rinkos formuotoju “machine-to-machine”. PancakeSwap, kaip ir Aave, teikia prekybos likvidumą kaip paslaugą.
Iki spalio pabaigos decentralizuotoje biržoje “PancakeSwap” (DEX) vartotojai pastatė daugiau nei 5 mlrd. dolerių. Palyginti su tokiais konkurentais kaip “Uniswap”, kurios rinkos vertė siekia tik 4 mlrd.
Funkcijos
Cryptocurrency savininkai turėtų labai apsvarstyti PancakeSwap dėl kelių priežasčių. Pirma, ji naudoja “Binance Chain BEP-2” platformą, kurią sukūrė ne kas kitas, o didžiausia pasaulyje kriptovaliutų birža “Binance”. Įspūdinga kasdienė sandorių apimtis siekia 27 mlrd. dolerių, todėl galite būti visiškai ramūs, kad su jais jūsų lėšos yra saugios. Be to, visus išmaniuosius kontraktus patikrino ir patvirtino “CertiK” – gerai žinoma įmonė, besispecializuojanti kontraktų saugumo srityje.
“PancakeSwap” siūlo vieno langelio principu veikiančią visų jūsų kriptovaliutos poreikių parduotuvę – saugiai keiskite, saugokite ir prekiaukite skaitmeniniu turtu. Dėl decentralizuotos architektūros ir patogios naudotojo sąsajos tai puiki platforma, leidžianti greitai priimti pagrįstus sprendimus dėl kriptovaliutų. PancakeSwap nepriklauso nuo trečiųjų šalių atsiskaitymų ar prekybos ir leidžia jums išsaugoti savo žetonus. Nors “PancakeSwap” veikia “Binance”, “Binance” jos nekontroliuoja ir nevaldo. Paslauga gana panaši į “Uniswap” ir “Sushiswap”, tačiau turi keletą pastebimų skirtumų.
“PancakeSwap” yra viena populiariausių decentralizuotų biržų. Vien tik spalio mėnesį platformoje apdorota daugiau kaip 12 mlrd. dolerių prekybos apimtis. Tai daugiau nei visos kitos decentralizuotos biržos kartu sudėjus!
“PancakeSwap” skirtas BEP-20 žetonams, kurie veikia “Binance Smart Chain”. Tačiau galite naudoti “Binance Bridge” ir pervesti žetonus iš kitų platformų. Juos galite “įvynioti” kaip BEP-20 žetonus ir “įvynioję” naudoti “PancakeSwap DEX”.
Pirmasis atlygis, kurį gausite įmokėję LP žetonų į likvidumo fondą, yra NOMIA. Dabar galite atiduoti CAKE žetonų, kad gautumėte SYRUP. SYRUP galite naudoti SYRUP, kad įsigytumėte DAUGIAU funkcijų, pvz. valdymo žetonų arba loterijos bilietų su
Norint naudotis PancakeSwap, jums reikės kriptovaliutos piniginės. Su decentralizuota draudimo platforma suderinamos “Math Wallet”, “Trust Wallet”, “Binance Chain Wallet” ir net “MetaMask”. Pasinaudodami MetaMask ir Binance Smart Chain galimybėmis, galite lengvai sukonfigūruoti savo Ethereum piniginę taip, kad ji palaikytų abiejose platformose atliekamus sandorius. Atlikę vos kelis paprastus veiksmus, būsite pasiruošę viskam, kas bus toliau!
Grafike pavaizduota decentralizuotų API ateitis.
Grafikas (GRT) yra decentralizuotas protokolas, skirtas užklausoms ir duomenų indeksavimui blokų grandinėse. Panašiai kaip “Google” indeksuoja turinį internete, jis taip pat nepaprastai efektyviai pagerina prieigą prie informacijos. The Graph taip pat indeksuoja duomenis iš blokų grandinių, pavyzdžiui, Ethereum ir Filecoin, panašiai kaip “Google” tai daro internete.
“Graph” pirmiausia indeksavo “Ethereum” blokų grandinę, tačiau neseniai atlikti NEAR blokų grandinės bandymai rodo, kad dabar ji gali indeksuoti blokų grandines, kurios nėra suderinamos su “Ethereum”.
Funkcijos
Grafike duomenys suskirstyti į subgrafus, kurie vadinami atviromis API. Graph QI API leidžia kūrėjams lengvai ieškoti ir gauti duomenis per Graph QI API. Kadangi ji pateikia reikiamą informaciją, kad DEX programos, pavyzdžiui, DEX, veiktų tinkamai, ji leidžia greitai pasiekti duomenis.
Po to, kai blokų grandinės duomenų įmonei “StreamingFast” “The Graph Foundation” skyrė dotaciją, protokolas galėjo palaikyti blokų grandines, kurios nėra pagrįstos “Ethereum”. Naudodamiesi “The Graph” kūrėjai gali gauti prieigą prie tokių duomenų kaip kainos ir naudotojų informacija. Šiuo metu, 2021 m. lapkričio mėn. duomenimis, su šiuo protokolu veikia 25 skirtingi blokų grandinių tinklai. Nuo pat savo veiklos pradžios “StreamingFast” įnešė daug svarbaus indėlio į “The Graph” kūrimo procesą.
Grafike yra dviejų tipų mazgai: pilni mazgai ir indeksavimo mazgai. Indeksavimo mazguose veikia “GraphQL” programinė įranga, padedanti palaikyti tinklo organizuotumą, o pilnaverčiai mazgai yra prieglobos ir teikia duomenis tinklui. Šiuo metu tinkle veikia trys tinklai: mainnet, ropsten ir kovan.
Klestinčios “Fintech” yra karšta prekė, o jos 24 valandų prekybos apimtis – 136 511 855 JAV dolerių, o dabartinė rinkos kaina – 0,65 JAV dolerio – atspindi išaugusią paklausą. Numatoma, kad iki 2026 m. pajamos padidės 212,52 proc.
Išvada: įdomiausių “Defi” projektų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, apžvalga
Galbūt klausiate: “Kokia yra “DeFi” ateitis?” Dėl milijardierių verslininkų ir investuotojų, tokių kaip Markas Cubanas, “Defi” dabar yra madinga. Dėl to 2021 m. gegužės mėn. mėnesio apimtis buvo 173 mlrd. dolerių, palyginti su 39,5 mln. dolerių 2019 m. sausio mėn.
Decentralizuoti tinklai, palyginti su tradiciniais interneto paslaugų teikėjais, turi daugybę privalumų, pavyzdžiui, pašalinami tarpininkai. Be to, tai laikoma viena didžiausių pinigų priemonių šalyse, kuriose finansų sistemos yra prastos, o dApps dėka kiekvienas, turintis kompiuterį, gali efektyviai valdyti savo lėšas.
Vėliau ši technologija gali būti plačiai taikoma. Tačiau jos potencialas įgyti didžiulį populiarumą yra neabejotinas. Dauguma asmenų gali nežinoti apie tokias platformas, nes neturi tradicinės prieigos prie jų; tačiau šio projekto ateitis atrodo daug žadanti. Tradicinė finansų sistema, įskaitant įmones ir finansų institucijas, vis dar vangiai įtraukia naujas technologijas; tačiau kiekvienas, kuris nori, kad jo projektas taptų ateities dalimi, turi išmokti priimti pokyčius ir veikti tokioje aplinkoje.
Dar neturėtume atmesti šių platformų, net jei jos dar nėra visiškai susiformavusios kaip saugus tinklas. Jis vis dar susiduria su tomis pačiomis kliūtimis, su kuriomis kriptovaliutų aplinka susidūrė savo veiklos pradžioje.
Jei naudojate decentralizuotas finansines programas, galite visiškai kontroliuoti ir valdyti savo kriptografinį turtą. Naudodamiesi programėlėmis galite prisijungti prie finansinės sistemos kaip lygiaverčio tinklo dalis. Defi projektai tampa vis populiaresni, nes jie veikia ant blokų grandinės tinklų, tokių kaip Ethereum.
Peržvelgėme rinką ir radome tik penkis “DeFi” projektus, atitinkančius mūsų konkrečius standartus. Tarp šių dalyvių – bendruomenės valdomi protokolai, likvidumo fondo platformos ir pramonės tarpininkai. Manome, kad šios iniciatyvos veiksmingai sukrės tradicinį finansavimą, tačiau investuodami į bet kurį DeFi projektą turėtumėte būti atsargūs.